Ітан «Rampage» Яу: «Можливо, покер не повинен полягати в тому, щоб постійно тренуватися та ганятися за вінрейтами?»

Ітан «Rampage» Яу поділився своїми думками щодо реальних результатів в МТТ та про вигорання в покері

​Нещодавно відомий хайролер та покерний контентмейкер Ітан «Rampage» Яу поділився цікавим дописом у своєму блозі. Американець відверто розповів про свої реальні досягнення за останній рік та трохи пройшовся по мінусах покеру, таких як жахлива дисперсія у турнірах та вигорання професійних гріндерів.

Про Ітана
Про Ітана

Ітан Яу, більш відомий як «Rampage» – хайролер із США, який однаково добре грає за кеш-столами та у турнірах. На рахунку Ітана один титул WSOP та п'ять титулів WSOP Circuit. Створює популярний покерний контент – на його YouTube-каналі понад 256 000 підписників. Також його можна часто побачити у найпопулярніших покерних шоу.

Невдалий виступ на одній із турнірних серій у Флориді заставив Ітана замислитися над тим, як важко бути професійним покеристом.

«Я почав розмірковувати про останні три роки своєї гри, особливо про останні дванадцять місяців за турнірними столами. Особливо мене зацікавила оцінка рівня мого щастя та задоволення від всіх цих речей, пов'язаних з покером. Я маю на увазі поїздки на великі серії, а також злети та падіння, через які проходять усі професіонали. Не думаю, що все це підходить для мене.​

Якщо ви не професійний гравець в покер, ви не зрозумієте, наскільки божевільною може бути дисперсія. Люди, які дивляться мій канал, думають, що я неперевершений у грі. Але реальність турнірного покеру трохи інша. Цього року я в мінусі на 200 000$. Більшість цієї суми – це бай-іни до турнірів за 25 000$. З точки зору рентабельності інвестицій, треба бути трохи божевільним, щоб грати у турнірах та вважати величезні коливання дисперсії прийнятними для себе».

Ітан «Rampage» Яу: про мінуси турнірного покеру, жахливі примхи дисперсії, тільт та вигорання після тривалих сесій.

​Rampage також зазначив, що крім фінансового фактора у покері його більше хвилює щастя в особистому житті. За його словами, він переживає програші набагато гірше, ніж інші гравці та часто тільтує – це дуже шкідливо для психічного здоров'я, коли «ви очікуєте програти у 85% випадків та не виграти турнір у 99% випадків».

Днями Ітан зустрів свого друга Тома, який володіє декількома компаніями у покерній сфері. Том присвячує майже весь час бізнесу та сім'ї, тому він дуже рідко може дозволити собі пограти. Але коли друг Ітана із захватом розповідав про свою сесію на лімітах 5$/10$ (та виглядав дуже щасливим), для досвідченого хайролера це стало «ковтком свіжого повітря».

«Я вже не можу пригадати, коли востаннє відчував радість від сесії. Це сумно, але я маю це визнати. Можливо, покер не повинен полягати в тому, щоб постійно тренуватися та ганятися за вінрейтами? А якщо я більше не відчуваю задоволення від гри, що тоді робити?».

Ітан «Rampage» Яу: порада, як впоратися з вигоранням у покері

​Наприкінці Ітан Яу розповів про ціль свого допису – розказати про те, що відтепер він черпає натхнення у Тома та намагатиметься знайти трохи більше балансу між особистим життям та покером. Він підкреслює, що йому варто навчитися зосереджуватися на інших сферах свого життя, замість того, щоб думати про покер кожну хвилину протягом дня.

Всім гравцям, які зіткнулися із вигоранням, Ітан радить зробити перший крок до «відродження». Навіть якщо він буде дуже маленьким:

«Я ніколи не кину покер, але мені точно потрібно відволіктися від покерної рутини 24/7. Можливо, я зменшу присутність покеру до 20-ти годин на день, до шести днів на тиждень... Та поступово перейду до більш збалансованого способу життя».

Оцінити матеріал
- відмінний матеріал
- хороший матеріал
- нормальний матеріал
- поганий матеріал
- жахливий матеріал
Той самий чувак з Cardmates UA
Коментарі відсутні
Ви будете першим, хто залишить свій коментар
Незареєстровані користувачі не можуть залишати коментарі.
Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.