Німецького експерта звинуватили в чітерстві його ж колеги

Федор Крузе 2020

Новинні стрічки покерних ресурсів нерідко рясніють заголовками про шахраїв, чиї злі діяння в онлайн-румах призводять до втрати великих сум і розчарування в грі їх «жертв». Подібні ситуації в покері не рідкість, адже за столами крутяться великі гроші, а це – спокуса, від якої важко відмовитися. Наприклад, кілька місяців тому прогримів скандал з хостінгом, в якому був замішаний відомий покер про Ден "Jungleman" Кейтс. Хлопець грав на акаунті іншої людини, але зізнався в скоєному, покаявся і пообіцяв більше так не робити.

А кілька днів тому на англомовному покерному форумі 2+2 з'явилася ще одна скандальна тема, в якій йдеться про шахрайстві з боку гравця в покер. На цей раз в центрі скандалу опинився німецький покерист Федір Крузе, а все тому, що він, нібито, використовував RTA-софт (програма-помічник) під час гри в покер. Інформацією про незаконні дії хлопця поділилися його ж колеги і сусіди по квартирі.

Хто? Де? Яким чином?

Федір Крузе – 23-річний гравець в покер, геймер, Твіч-стрімер і відеоблогер з Німеччини. Згідно з даними сайту hendonmob, загальний виграш покериста в живих подіях становить близько 60 000$, а успіхи в онлайн-МТТ під ніком "GlitchSystem" на PokerStars перевищують півмільйона доларів. До покеру він успішно грав в Call of Duty, а потім занурився в світ рейзів і контбетів та став справжнім регуляром МТТ-турнірів. За останніми даними Федір змінив пріоритети і МТТ його вже більше не цікавлять, але про це далі.

Федор Крузе покер

У своєму пості на форумі, користувач під ніком "QuiaOmnisIustitia" розповів ком'юніті, що його (вже колишній) сусід Федір Крузе обманює людей на високих лімітах в кеш-іграх вдаючись до допомоги забороненого софта. Він докладно розписав, яким чином Федір використовував солвер, а також зазначив, що довів до відома співробітників румів, в яких грав його приятель-читер.

Протягом року кілька гравців жили разом з Федором Крузе в Відні. Виявляється, до недавнього часу Крузе грав тільки МТТ-турніри, а за кеш-стіл сідав лише зрідка, беручи участь в іграх на NL200. Щоб піднятися до хайстейкс в кеші потрібно ретельно працювати над грою, так як рівень кеш-гравців там вище, ніж в МТТ, але Федір примудрився злетіти до найвищих лімітів за дуже короткий час. У темі вказано, що покерист почав грати на NL1 000 – NL40 000 в покер-румі Natural8, а також на NL1 000 – NL10 000 в покерних кімнатах Americas Cardroom і PokerStars.

Все в цьому світі можливо, але з огляду на той факт, що раніше Крузе грав кеш в нуль, його миттєвий успіх викликав підозру. Крім того, хлопець почав закривати свою кімнату на замок під час гри, що ще більше посилило недовіру з боку сусідів-гравців, і вони у відкриту запитали Федора, в чому причина його поведінки і як йому вдалося так швидко піднятися по лімітах. Крузе в результаті зізнався, що створив підказувач для гри, який іменував як «dream machine».

Читати також: Скандал з конфіскацією коштів на GGPoker

Хлопці спробували умовити Федора припинити вести нечесну гру, адже він просто краде у людей гроші, але їх прохання не увінчалися успіхом, і наш герой продовжив грати з помічником. Аби не допустити мати нічого спільного з шахраєм, вони сказали Крузе звільнити кімнату і знайти собі нове житло. Також, було прийнято рішення повідомити про це в службу безпеки ПокерСтарс. Сумлінні сусіди відправили лист на електронну пошту Stars Security, в якому описали суть проблеми, оскільки переконані, що подібні ситуації, а саме, коли гравці використовують солвер під час гри для отримання переваги, руйнують покеру екологію. Хлопці також звернулися в службу безпеки GGNetwork.

Крім текстових повідомлень, викривувачі прикріпили скріни листувань з Федором, в яких він розповідає про «dream machine» і ділиться враженнями про деякі зіграних ним роздачах за допомогою даного підказувача, проте жоден з румів не вжив ніяких дій, і акаунти Крузе продовжували бути активними, хоча передбачалося, що співробітники сайтів заблокують його облікові записи як мінімум на час розглядів.

Пізніше підозрілі дії і надто швидкий прогрес Федора Крузе помітила група німецьких гравців. Їх увагу також привернув той факт, що гравець з ніком "GlitchSystem" (нік Крузе на ПокерСтарс) стрімко піднімався по лімітах, хоча до цього його результати в кеші були близьконульових. Хлопці вирішили провести власне розслідування і вивести шахрая на чисту воду. Як виявилося, Крузе грав за тією ж схемою і на інших сайтах. Ось деякі з спостережень і доводів нечесної гри Федора від "регулярів-сищиків":

  1. Він використовує безліч різних ставок на будь-якій вулиці, але його бет-сайзінг завжди безпомилковий: 25%, 33%, 50%, 66%, 75%, 100%, 150%. Розміри ставок в більшості випадків ідентичні, за винятком декількох ситуацій (наприклад, він ставить 75% з малого блайнда проти гравця на середній позиції в 3-бет поті на райдужній дошці з Q-3-3).
  2. Він майже завжди грає при глибині стека в 100 ББ. Він вступає в бій проти найсильніших гравців, таких як "Stefan11222", "BigBlindBets" та інших, і практично ніколи не грає зі стеком менше 100 ББ. При грі з коротким стеком він робить грубі помилки, що дуже підозріло, оскільки раніше він був регулярном турнірів, а значить, йому повинно бути дуже комфортно грати з коротким стеком.
  3. Якщо порівняти його прогрес з найкращими гравцями в покер, наприклад з "LLinusLLove" або іншими профі, то він піднімається по лімітам значно швидше. Лише рік тому він грав NL100.

На думку німців, ті самі сусіди по квартирі мали частку в кеш-іграх на високих лімітах від Крузе. Про це зазначено в їх «пості з викриттям». Нібито, ейфорія від банків розміром 40 000$ і вище швидко пройшла, і вони усвідомили, що від дій їх горе-приятеля постраждало дуже багато людей і що цьому потрібно було негайно покласти край. Але в електронному листі Старзам хлопці (сусіди) вказали, що не мають і не мали ніякого відношення до його махінацій. Сам Федір вважає, що його колеги по цеху просто заздрять йому, тому вирішили його «здати», і, таким чином, хочуть приховати свою причетність до події.

Як працює «dream machine»?

У Федора було два комп'ютери, і, відповідно, дві клавіатури і дві мишки, а також багато моніторів. Він грав з одного комп'ютера, а інший був призначений для того самого помічника, якого він використовував для вирішення певних питань у кеш-грі при всіляких розмірах ставок. Тобто, «dream machine» – це комп'ютер зі структурою папок, в яких містяться всі можливі варіанти кеш-ігор (рішення для кожного окремого споту) і іншим програмним забезпеченням для GTO-гри. При такому розкладі Крузе міг просто перевірити, що йому робити в тій чи іншій ситуації на іншому моніторі, і в підсумку грав майже ідеально. Все гранично просто, а головне – чітера важко виявити. Сусіди гравця виставили на огляд фото "машини мрії" Крузе:

dream machine GlitchSystem

Реакція покерного співтовариства

Деякі учасники форуму 2+2 дотримуються думки, що ніяких незаконних дій Федір не скоював, аргументуючи свою позицію тим, що він просто переглядав готові графіки на другому комп'ютері, а не використовував підказувач в реальному часі. Але більшість все ж засуджують регуляра і вимагають пояснень. У користувачів є також питання до сусідів по квартирі, які купували частки в екшені Крузе, але раптом зрозуміли, що так робити не можна. Є припущення, що хлопці чогось не поділили, тому і злили Федора, допускають навіть шантаж з боку сусідів.

Амбассадор PartyPoker Патрік Леонард активно стежить за новинами в покерному співтоваристві, а тому слух про шахрайстві професійного гравця в онлайні дійшов до нього дуже швидко. По всій видимості, саме цю «драму» він мав на увазі, коли на подкасті у Джо Інграма згадав про новий назріваючу скандал, про який ось-ось стане відомо всьому ком'юніті.

Патрік визнав всі докази нечесної гри Крузе переконливими, але зазначив, що хотів би почути й іншу сторону конфлікту. На своїй сторінці в твіттері покерист повідомив, що розмовляв по телефону з Крузе і той готовий співпрацювати. За словами представника оранжево-бубнових, Федір обіцяв відписатися з приводу ситуації, що склалася в коментарях, але «читер» поки відмовчується, ніяких відповідей від нього не надходило.

Оцінити матеріал
- відмінний матеріал
- хороший матеріал
- непоганий матеріал
- поганий матеріал
- матеріал жахливий
Коментарі відсутні
Ви будете першим, хто залишить свій коментар
Незареєстровані користувачі не можуть залишати коментарі.
Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.