В Україні підсилюють контроль над грошовими транзакціями

В середині січня ми писали про те, що Верховна Рада України ухвалила закон про легалізацію гемблінгу. Тепер відповівдні профільні комітети повинні виробити механізми впровадження та контролю за гемблінговою діяльністю в Україні. 

Окрім законів про гемблінг, в Україні також був ухвалений ще один закон про фінансовий моніторинг великих грошових транзакцій.

З 28 квітня в Україні набув чинності закон про новий фінансовий моніторинг, згідно з яким підсилюється контроль над фінансовими транзакціями недобросовісних підприємців, чи окремих людей, що ймовірно займаються незаконною діяльністю.

В свою чергу цим законом послаблюється тиск на добросовісних підприємців, які ведуть чесну та прозору підприємницьку діяльність.

Згідно із новим законом, банки зобов'язані перевіяти і надавати Державній моніторинговій службі усю необхідну інформацію про транзакції, якщо вони: незвично великі, не мають очевидної економічно-законної мети, проведені незвичним чином або якщо це складна фінансова процедура.

Читати також: У Києві пройшла прес-конференція щодо проблем спортивного покеру в Україні

Цей закон не може не зачіпати гемблінгову індустрію. Тепер національні лотереї чи будь-який інший різновид гемблінгу повинен самостійно надавати всю необхідну інформацію про клієнтів, транзакції з якими досягають позначки в 30 000 гривень.

Тобто якщо ви зробили ставку чи наприклад депозит у покер-рум, або отримали виграш на суму 30 000 гривень і більше, то банк надасть моніторинговій службі дані вашого паспорту, ідентифікаційного номеру, ваших банківських рахунків, а також усю необхідну інформацію щодо даної транзакції. 

Ви, як клієнт, також у разі потреби маєте бути готові надати Державній моніторинговій службі вичерпну інформацію стосовно походження ваших активів, якщо вони перевищили порогову суму. Те саме стосується транзакцій, пов'язаних із криптовалютою.

У разі виявлення порушень з боку суб'єктів подібних транзакцій, сума штрафу може досягати 200 000 гривень, а для банківських установ максимальний штраф може становити 5 000 000 євро.

Оцінити матеріал:
- відмінний матеріал
- хороший матеріал
- непоганий матеріал
- поганий матеріал
- матеріал жахливий