Як покеристу платити податки в Україні у 2022 році?

З легалізацією грального бізнесу в Україні, онлайн-покер також перейшов у легальну сферу. І очевидно, що перед українськими покеристами постало питання: як в Україні покеристу платити податки? Відповідь на це запитання ви зможете знайти у цьому матеріалі.

Для початку розберімося що вважається виграшем з точки зору українського законодавства і які саме виграші та подарунки підлягають оподаткуванню.

Згідно з пунктом 170.6 статті 170 Податкового кодексу України оподаткуванню підлягають: виграші в спортивних змаганнях, лотерейні виграші, виграші в букмекерському парі чи тоталізаторі.

Читати також: Покер в Україні: де грати в покер українцям у 2022 році

Не підлягають оподаткуванню лише подарунки, вартість яких не перевищує 25% від прожиткового мінімуму (з урахуванням ПДВ). Тобто оподатковуються виграші та подарунки на суму вище 1 500 гривень (виходячи з прожиткового мінімуму у розмірі 6 000 гривень на 1 січня 2021 року).

Скільки треба заплатити податку за виграш у покер?

Згідно з пунктом 164.5 Податкового кодексу України податок на виграш являє собою 18% від загальної суми виграшу. Фактично це стандартний податок на доходи фізичних осіб.

В ідеалі цей податок має сплатити гемблінговий оператор (в цьому випадку покер-рум), на платформі якого ви здобули цей виграш. Проте, згідно із законом грошова винагорода оподатковується вже під час її нарахування. Тому не буде зайвим уточнити чи буде виграш виплачений "чистими", чи все ж доведеться сплатити податок у 18%.

Поки що більшість покер-румів в Україні (за винятком PokerMatch) не мають офіційної гемблінгової ліцензії в Україні, а тому їх діяльність на теренах нашої держави є нелегальною. Тож якщо ви граєте в офшорному покер-румі, то податок при виведенні коштів буде мінімальним (комісія покер-руму + комісія банку). Проте, якщо вам потрібно подати податкову декларацію, то у вас можуть виникнути певні проблеми. Якщо ви вказуєте виграш у своїй декларації, то не забудьте сплатити відповідний податок.

Варто також зазначити, що при сплаті податку у 18% ви будете звільнені від військового збору у розмірі 1,5%, проте це правило розповсюджується лише на ваш виграш. Якщо ви вирішите не заплатити й це порушення виявить податкова (ДФС України), то окрім вищезгаданого збору у 18% – ви також заплатите додатковий штраф у 25% від загальної суми податку.

Оцінити матеріал
- відмінний матеріал
- хороший матеріал
- непоганий матеріал
- поганий матеріал
- матеріал жахливий
Коментарі відсутні
Ви будете першим, хто залишить свій коментар
Незареєстровані користувачі не можуть залишати коментарі.
Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.