3 провальних стратегії у фріролах і одна, яка працює
Вам не щастить в безкоштовних турнірах? Ви ніколи не вигравали жоден з покерних фріролів? Ви все намагаєтеся зрозуміти, як грати фріроли на ПокерСтарс, щоб виграти якийсь квиток або трохи надбавки до банкролу?
Що ж, тоді ця стаття саме для вас. Ми спробуємо розібратися як найвигідніше грати у фріролах в 2020-м.
Фріроли називають «банкрол-бастерами», ексклюзивними турнірами для «новачків» тощо. Їх презентують так, ніби в них можна заробити легкі гроші, але, в кінцевому підсумку, вони можуть стати джерелом розчарувань і приводом для чергових історій про бедбіти.
Давайте розберемося, як грати фріроли, почавши з того, як цього робити не варто.
Існує 3 основні стратегії гри у фріролах, про які ви чули вже 100 раз, але не варто їх застосовувати.
Постійне виставлення олл-ін
Як часто вас обігравав той жахливий гравець, який виставляється олл-ін в кожній роздачі? Занадто часто, правильно? Як думаєте, чому це відбувається?
Якщо ви вважаєте, що покер-рум «валить» вас з метою підтримати найгіршого гравця, тоді з вашим аналітичним мисленням щось не так.
Ви можете думати, що гравець це робить тому що п'яний (що цілком можливо), або йому взагалі все одно. Але він не виграє турнір, навіть якщо йому пощастить обіграти вас.
Тому ви не повинні застосовувати цю стратегію. Це ж просто. Математика суперечить такій стратегії і, рано чи пізно, ви самі це зрозумієте. Чим частіше вона спрацьовує, тим швидше закінчаться ваші стріки.
До того ж, ви не програєте настільки часто, як вам здається. Зафіксуйте свої спостереження щодо рук, де ви робите кол рандомному олл-іну з рукою краще і побачите, що ваш EV зростає.
Якщо ви розлютитеся і будете весь час виставлятися олл-ін, то мине небагато часу, як ви покинете турнір. Якщо не вірите – спробуйте пару раз. Зрештою, це вам не буде нічого коштувати.
Блеф
Коли ви граєте у фріролі – не блефуйте. Навіть не думайте про це. Знаєте чому? Тому що з 9 осіб за вашим столом прямо зараз:
- 3-є не знають, як грати
- 3-є грають у всіх фріролах, які тільки можуть знайти
- 2-є взагалі не заморочуються з приводу того, що вони роблять
Кожен ваш блеф буде зрівняний рандомною рукою того, хто навіть не розуміє, що цього робити не потрібно. У нього все одно буде рука краще.
Не шукайте тут здоровий глузд, тому що ви його не знайдете. Коли ви натискаєте на кнопку «реєструватися», вона повинна читатися як «ви згодні забути про здоровий глузд». Єдина причина, чому на кнопці цього немає, полягає в тому, що, ймовірно, фраза задовга, щоб поміститися на ній.
Гра по ABC покеру
Ви ж читали параграф вище? Знову-таки, ви намагаєтеся застосовувати здоровий глузд. Не забувайте, що люди на фріролах взагалі не заморочуються.
Забудьте про всі прочитані вами статті, присвячені стратегії покеру, тому що світ фріролів працює по-іншому. Це подібно до місця поруч з чорною дірою, яка порушує закони фізики.
Ви думаєте, що рейз 3-х великих блайндів з хорошою рукою допоможе вам забрати банк, якщо більше ні у кого немає хорошої руки? Такого не буде.
Концепція «роби рейз і забирай» також не з світу фріролів. Спробуйте, і побачите самі. Найчастіше ви зіткнетеся з олл-іном на рівері.
Отже, приготуйтеся...
Стратегія гри в фріролах, яка працює
Як ми вже з'ясували, всі традиційні стратегії не спрацьовують. В основному ми стикаємося з несерйозними і поганими гравцями, але ми їх будемо використовувати в своїх інтересах.
Кілька емпіричних правил допоможуть вам:
Багато лімпу
Ви не знайдете цього в статті про стратегію, але робіть це в будь-якому випадку. Будь-яка рука, з якої ви будете рейзити з ранньої позиції, швидше за все, зіткнеться з олл-іном, навіть на 1-му рівні блайндів.
Ви можете рейзити зі своїми AK і JJ +, але навпаки вас завжди будуть грати як мінімум 2 гравця. Перевірте це на калькуляторі ОДДС, щоб подивитися своє еквіті проти двох випадкових рук і зрозумієте, що ваші шанси не настільки гарні, як ви думаєте.
Замість цього краще робити лімп з перспективними руками і грати на флопі. Чим краща ваша позиція, тим більше рук ви можете лімпити.
Якщо на флопі ви потрапили в дві пари – пуште. Якщо на флопі ви потрапили в сет – пуште. Завжди знайдеться той, хто зробить кол з топ-парою або навіть з оверкартами, такими як AQ.
Робіть кол з найкращими руками
Тим не менш, ви не повинні розігрувати хороші руки занадто агресивно. Ви завжди повинні робити кол з чимось, на кшталт AK на такому борді, як A-T-9-5-3.
Іноді ви будете стикатися з 9-5 або навіть 4-2, але набагато частіше з A-Q, A-J, K-K, Q-Q, J-J або навіть з другою парою. У більшості випадків топ-пара і топ-кікер будуть найкращими руками.
Пуште зі своїми монстрами
Якщо у вас виявляться кишенькові валети або краще – не слоуплейте. Не намагайтеся ставити пастку; не намагайтеся мудрувати.
Просто пуште олл-ін і чекайте. Руки гірше зроблять кол вам, хоча іноді вони будуть вигравати (тому що у вас ніколи не буде 100% еквіті на префлопі), часто ви будете будувати великий стек на ранніх етапах.
Загалом, постійні олл-іни і лузово-пасивна гра повинні стати основою вашої стратегії.
Повернення до ABC покеру
Коли ви перейдете на більш глибокі етапи фріролів, ви знову зможете застосовувати стратегію ABC покеру, оскільки всі дурні повилітають з турніру. Якщо ви потрапите на фінальний стіл, то вам знадобиться удача, як і на будь-якому іншому фінальному столі.
Дотримуйтесь цих правил і ви позбудетеся від багатьох розчарувань. Але, якщо ви хочете грати в покер по-справжньому, то вам доведеться вкласти реальні гроші.