Участь в азартних іграх може викликати ігрову залежність. Дотримуйтеся правил (принципів) відповідальної гри. Тільки для повнолітніх.

Префлоп чарт рук у покері

Префлоп чарт покер

Чарти – це своєрідні покерні таблиці, що складаються з діапазонів, тобто з певних груп рук. Такі підказки відображають спектр рук, з якими варто грати. Вони показують, як слід поводитися в тій чи тій ситуації з певними картами. Префлоп чарт стартових рук нагадує, з якими картами варто заходити в банк і як саме це краще зробити. Для кожної дисципліни правильно використовувати окремий чарт, тобто таблиця рук у покері має бути зроблена спеціально з урахуванням формату гри. Адже те, що добре для кеш-ігор, не завжди підійде для турнірів, а те, що працює в хезд-апі, буде програшним варіантом у грі за 6 макс або 9 макс столами.

Стартові руки в покері

Стартові руки – це кишенькові карти, з якими ви заходите в гру. Вибір правильних стартових рук дуже важливий у холдемі, адже від того, з якими картами ви граєте, часто залежить результат, і ті покер комбінації, які ви зможете зібрати. Коротко кажучи, потрібно вміти відокремлювати хороші карти від поганих, скидати "сміття" і грати з більш сильними. У довгостроковій перспективі така стратегія буде плюсовою.

Основи вибору стартових рук та базові чарти

Одні з найпопулярніших пошукових запитів: «з якими картами грати в покер новачкам?» або «з якими картами грати в покер та вигравати?». На жаль, 100% правильної відповіді на ці питання немає. Ви можете як виграти роздачу з різномасними 2-7, так і програти з кишеньковою парою тузів. На результат гри впливає набагато більше факторів, ніж просто якість рук, що розігруються. Однак за умови правильного підходу, на дистанції набагато ефективніше буде заходити в гру з сильними картами: кишеньковими парами, одномасними конекторами, високими картами однієї масті тощо.

Кращі стартові руки

Існує багато різних чартів стартових рук залежно від типу гри, обраної стратегії, вашої позиції та ситуації за столом. Але є деякі основні принципи вибору таких таблиць – враховуючи їх можна скласти базові чарти.

Преміальні стартові руки

Преміальні стартові руки:

  1. Топ-рівень (2% найкращих стартових рук): тузи, королі, дами та одномасні туз-король.
  2. Другий рівень: різномасні туз-король, одномасні туз-дама, туз-валет та король-дама, а також кишенькові валети та десятки.

Топ-10 стартових рук:

Тузи, королі, дами, валети, десятки, одномасні туз-король, туз-дама, король-дама, туз-валет та різномасні туз-король.

Топ-20 стартових рук:

Перші топ-10 рук + одномасні туз-десять, король-валет, дама-валет, король-десять, дама-десять, туз-дев'ять, різномасні туз-дама, туз-валет, кишенькові дев'ятки та вісімки.

Ці базові чарти підійдуть кожному, хто вперше вирішив попрацювати з цією темою. Тут не потрібні додаткові знання, вам просто пропонуються списки найсильніших стартових рук для безлімітного холдему. Завдяки практиці ви їх швидко запам'ятаєте й будете приймати рішення уже на автоматі.

топ-10 і топ-20 стартових рук

Як читати чарти?

Щоб читати покерні чарти, експертом бути не потрібно. Така таблиця показує всі пари карт, які ви можете отримати на руки в техаському холдемі (всього 169 можливих комбінацій). Масть карт до уваги не береться, враховується інший факт: одномасні вони чи різномасні.

Як правило, в чарті використовується кілька кольорів з поясненнями їхніх значень від автора. Скажімо, у вас на руках карти, що в чарті розміщені в зафарбованій у синій колір комірці. Якщо в розшифровці вказано, що синім позначені карти, з якими слід підвищувати ставку, то автор переконаний, що максимально ефективним рішенням в такому разі буде зробити рейз.

Важливо!
Важливо!

У чартах "s" означає одномасні карти (від "suited" – однакової масті), а "o" – різномасні ("offsuited" – різної масті).

Якщо літера не вказана, швидше за все, йдеться про різномасні карти. В окремих випадках – масть немає значення.

Приклад: AKs це: A♥K♥; A♦K♦; A♣K♣; A♠K♠ (чотири можливі комбінації).

AKo це 12 можливих комбо за участю різномасних карт туз та король (наприклад, A♥K♦).

У деяких таблицях і текстах замість карти вказують "X", і це означає, що на цьому місці може бути будь-яка карта (як правило, молодша, ніж перша зазначена карта). "Xs" – будь-яка карта тієї ж масті.

Який чарт обрати?

Кожен гравець підбирає індивідуальний чарт (під себе) та сам визначає, який відсоток рук збирається розігрувати. Вибір чарту безпосередньо залежить від стратегії гравця. Якщо він дотримується принципів тайтової гри, його діапазон буде досить вузьким, а якщо грає лузово – більш широким.

Новачки можуть використовувати чарти з інтернету та поступово адаптувати їх під свою гру. Важливо орієнтуватися не лише на свій діапазон, а й на спектри опонентів. У певних ситуаціях навіть найтайтовіший гравець може зайти в гру з «ені ту» (будь-якими двома картами). Наприклад, коли він бачить, що існує велика ймовірність того, що противник скине карти на його префлоп рейз.

Чарти для всіх популярних форматів покеру

У мережі ви знайдете безліч покерних чартів та таблиць стартових рук. Велика кількість таких підказок подається в покерних книгах, на форумах і в статтях професійних гравців. Багато покерних шкіл роздають безкоштовні чарти для гри на мікролімітах або спеціально розробляють таблиці для своїх учнів (за окрему плату).

Головне – розібратися, які з них вам підходять найбільше. Ви можете творити чарт самостійно, проте це досить копітка робота.

У цій статті ми зібрали для вас найпопулярніші та затребувані чарти для кеш та турнірних гравців. Пам'ятайте, що різні види покеру потребують спеціальних чартів.

Завантажити чарт для 9 макс

Таблиця стартових рук за короткими столами (6 мах bss) залежно від позиції за столом:

Завантажити чарт для 6 макс

Чарт для середніх позицій та для ВБ

У червоний колір зафарбовані комірки з сильними руками. Їх варто розігрувати, якщо ви першим заходите в гру, чи опонент зайшов лімпом. Якщо гравець перед вами зайшов рейзом, з цими руками вам слід зробити ререйз розміром приблизно 3,5х. Якщо рейзили після вас – підвищуєте ще в 3 рази або виставляєтесь в олл-ін.

Жовті комірки (тільки для ВБ) – руки хороші для стілу (крадіжки блайндів) у гравців зі стеками 50 ВБ та вище. Їх варто розігрувати на великому блайнді, якщо був рейз не більше ніж на 4 ВБ від CO, BU або SB. Якщо підвищення було від MP2, MP3 або ж було декілька рейзів – карти краще скинути.

У синіх комірках знаходяться руки середньої сили. Їх потрібно розігрувати, якщо до вас ніхто не зайшов у банк, чи були лімпи. Якщо до або після вас підвищили – карти краще скинути. Виняток буде лише для ВБ.

Зеленим позначені слабкі руки, з якими вам найчастіше буде вдаватися красти блайнди. Розігрувати їх потрібно у тому разі, якщо до вас ніхто не зайшов у гру.

Гра на високих і низьких лімітах багато в чому відрізняється, але чарти визначаються діапазоном рук і більшою мірою залежать від обраної вами стратегії, тому не поділяються на мікролімітні чарти або для хайстейкс-гравців.

Чарти для турнірних гравців

У турнірах блайнди поступово зростають, і відношення стеків гравців до блайндів постійно зменшується. Крім того, гра ведеться «на вибивання», тому варто застосовувати різні тактики в ранній, середній та пізній стадіях турніру, та, відповідно, використовувати різні таблиці стартових рук.

MTT-чарт рання стадія

Чарт для средньої стадії турнірів

На пізній стадії турніру (фінальний стіл) велику роль відіграють не кишенькові карти, а розмір стеку. Краще уникайте гри з опонентами з великими стеками, якщо не впевнені в силі своєї руки. Чарт на пізній стадії МТТ потрібно вибирати залежно від кількості фішок.

Наведені вище чарти підходять як для дорогих турнірів, так і для фріролів. У будь-якому разі вони лише спрямовують вас у ситуаціях, коли складно підлаштуватися під конкретного опонента. У реальних умовах грати виключно по карті в багатостолових турнірах складно.

Варто спершу перевірити чарт рук покер на фріролах. Поле в них відрізняється від звичайних МТТ на гроші, але так у вас буде можливість визначити комфортність діапазону безкоштовно.

Чарти Spin&Go

Для новачків Spin&Go таблиця стартових рук у покері також стане в нагоді. Так гравцям буде легше зрозуміти, з якими руками і на якій позиції варто робити кол, рейз, запушити або скинути карти. Запропоновані нижче чарти найкраще підходять для 3-макс Спін-енд-Гоу зі стартовим стеком 25 ВБ.

Чарти стартових рук Spin&Go на батоні

Завантажити чарт для Spin&Go

На батоні зі стеком 10-25 ВБ заходити в гру рекомендується з мін-рейзу 2ВБ, тому що ця позиція найвигідніша за столом і має свої переваги. У першій таблиці кольорами виділені комірки з руками, які можна рейзити з батону.

Якщо стек становить 10 і менше ВБ, у спінах починається стадія «пуш-фолду», і що менше фішок, то ширше діапазон має бути (фіолетові комірки – 10-8 ВБ, червоні – 7-6 ВБ і жовті – менше ніж 5 ВБ).

Зі спекулятивними руками не варто колувати ставки опонентів, якщо вони більші ніж 10% вашого стека.

Чарти стартових рук Spin&Go на малому блайнді

Чарт для Spin&Go на МБ

На малому блайнді зменшуйте кількість колів. Як і на батоні, в чартах для МБ кольорами позначені руки, з якими слід заходити в банк з мін-рейзу (2,5 ВБ) зі стеком вище 10 ВБ, а також руки для пуша зі стеком нижче 10 ВБ (фіолетові комірки – 10-8 ВБ, червоні – 7-6 ВБ і жовті – менше ніж 5 ВБ).

Чарт SNG (пуш-фолд за Нешем)

На прийняття рішень у СНГ-іграх впливає багато чинників: стартова рука, позиція, кількість гравців у банку тощо. Якщо до вас в гру ніхто не зайшов або ж зробив це лімпом, то рішення (великою мірою) приймається залежно від вашої позиції за столом та кишенькових карт. У такому разі найпростіший і найзручніший чарт для SNG-турнірів низьких лімітів можна оформити як таблицю:

Завантажити чарт для СНГ турнірів

У покерній таблиці вказано, при якій максимальній кількості ВБ у стеці варто йти в олл-ін з тими чи іншими картами. Покер руки, яких немає у таблиці, для пуша не підходять.

Хедз-ап чарт за Нешем

За допомогою чартів рівноваги Неша ви можете перетворити вашу гру на таку, де ви завжди приймаєте правильне математичне рішення. У діаграмах вказано, що слід робити залежно від поточного розміру вашого стеку – виставлятися в олл-ін чи фолдити руку:

Хедз-ап чарт за Нешем

Чарт за Нешем в ХА

Як користовуватися чартами рівноваги Неша

Знайдіть свою руку в наведеній вище таблиці (центральна блакитна діагональ – пари, зелені комірки під діагоналлю – різномасні карти, помаранчеві комірки над діагоналлю – одномасні карти). Якщо гравець поставив проти вас олл-ін, використовуйте другий графік. Якщо ні – тоді перший. Якщо кількість блайндів у вашому стеці дорівнює або менше за те, що написано в чарті, варто вкласти всі свої фішки в банк. Якщо ж у вас більше блайндів, ніж вказано на графіку, краще скинути руку.

Важливо!
Важливо!

Ваша виграшна перевага може бути не надто великою, але ви отримаєте профіт після того, як зіграєте сотні або навіть тисячі покерних хедз-ап матчів, використовуючи чарти рівноваги Неша (пуш-фолд чарти).

Чарт за Скланскі

У кожного покериста є свій унікальний підхід до гри, але більшість дотримуються схожих ідей щодо діапазону розіграшу стартових рук. Класифікацію стартерів вперше запропонував відомий покерист і автор книг з покеру – Девід Скланскі. Він виділив 8 груп стартових рук та пояснив, з якими картами і коли варто заходити в гру на префлопі.

Чарт рук Скланскі

Скланскі пише, що:

  • з ранньої позиції розігруються руки груп 1-3
  • із середньої – груп 1-5
  • з пізньої – 1-7
  • на блайндах – 1-8 (всі групи)

Для зручності ми перевели таблицю Скланскі в чарт.

Покерний чарт Скланскі

Синім тут зафарбовані руки з групи 1, блакитним – група 2, зеленим – група 3, світло-зеленим – група 4, жовтим – група 5, червоним – група 6, рожевим – група 7 та фіолетовим – група 8. Сірі комірки – "сміття", тобто дуже слабкі карти, які краще не розігрувати.

Чарт стартових рук 6-max ZOOM

Формат ZOOM 6-макс відрізняється інтенсивністю гри та постійною зміною опонентів, тому чарт стартових рук у швидкому покері та чарт для звичайного 6-макс дещо різняться.

Діапазон опен рейзу для ранньої (EP), середньої (MP) та пізніх (CO, BTN) позицій в зум-покері можна відобразити так:

Чарт для зум-покеру

  • блакитний колір – ЕР 2,5х
  • синій – МР 2,5х
  • зелений – 2,5х
  • салатовий – СО 2,2 х = батон колд-кол <10. 3bet < 10  – SB/BB 3bet < 10
  • помаранчевий – BTN 2х (для батону з діапазону виключаються 43s, 53s, 63s, 73s, 83s, 93s).

Опен-рейзи в зум-покері

  • червоний – МБ 2,5х
  • синій – МБ 2х
  • жовтий – лімп

Дещо детальніше розібрати чарт стартових рук ZOOM 6-max можна з допомогою таблиць:

Проти 3-бету після опенрейзу

Позиції4бет/олл-ін4бет/фолдКол
EP vs MP 3b
EP, MP vs CO 3b
EP, MP vs BU 3b
EP, MP vs SB 3b
EP, MP vs BB 3b
KK+A3s-A5sQQ-99, AQo+, KJs+, QJs, J9s+, T9s, 98s, ATs+
CO vs BU 3b
CO vs SB 3b
CO vs BB 3b
JJ+, AKATo-AJo, KJoTT-55, AQo, KQo, A5s-A2s, AQs-A9s, K9s, QTs, JTs, T9s, 98s
SB vs BB 3bTT-AAA2s, K9s, KJs, ATo99-44, JTs, QTs+, KTs+, AQs-A9s, A5s-A3s, AJo-AQo, KQo
BTN vs SB 3b
BTN vs BB 3b
QQ+A5o-A4oA5s-A2s, 55-22, JJ-TT, KQs, AK
99-66, 87s, 98s, T8s+, J8s+, Q8s+, KJs-K8s, AQs-A6s, ATo-AQo, KJo+
Якщо 3бет з SB/BB < 13: кол 22-55

Інші руки (яких немає в таблиці) краще скидати.

Проти 1 рейзера (всі позиції, крім ВБ)

ПозиціїКол3бет/олл-ін3бет/кол3бет/фолд
MP vs EP ORQQ-88KK+AKJTs, QTs+, KTs+, AQs-ATs, AQo, KQo
CO vs EP ORQQ-77KK+AKJTs, QTs+, KTs+, AQs-ATs, AQo, KQo
CO vs MP ORQQ-66KK+AKJTs, QTs+, KTs+, AQs-ATs, AQo, KQo
BTN vs EP ORJJ-44AAKK-QQ, ATs+, T9s, JTs, AQo+, A5sA9s-A6s, A4s-A2s, KTs+, QTs+, 98s, 87s
BTN vs MP ORJJ-44AAKK-QQ, ATs+, T9s, JTs, AQo+, A5sA9s-A6s, A4s, A2s, KTs+, QTs+, 98s, 87s
BTN vs CO OR99-55AA-TT, AK, A5s-A2sATs-AQs, KJs-KQs, JTs, T9s, 98s, AQo-AJoA9s-A7s, KTs-K7s, QJs-Q9s, J9s, T8s
SB vs EP ORQQ-77, ATs+, KTs+, QJs, AJo+, KQoKK+-A5s-A3s, 98s, 87s
SB vs MP ORQQ-77, ATs-AQs, KTs+, QTs+, JTs+, T9s, AJo+, KQoKK+AKA5s-A3s, 98s, 87s
SB vs CO ORTT-77AA-JJ, AK-AQs-A9s, KTs+, QTs+
SB vs BTN OR99-7755-22, AA-TT, AK, A5s-A2sATs-AQs, AQo, KJs-KQs, K9s, Q9s, J9s+, T9s, 98s, 87sA9s-A6s, A2s, KTs, K8s-K7s, QTs+, KJo+, AJo-A5o

+ SB vs BTN: Fold to 3 bet < 60, Fold Preflop 22-66, A5o-ATo, K7s, K8s, 87s.

+ SB vs BTN: 4 bet < 15, Fold Preflop 22-66, і 3 bet call з AQs, KQs, AQo, ATs.

+ SB vs BB: ніколи не зрівнювати рейз після лімпу.

Інші руки (яких немає в таблиці) краще скидати.

Проти 1 рейзера (всі позиції, ВБ)

ПозиціїКол3бет/олл-ін3бет/кол3бет/фолд
BB vs EP OR
BB vs MP OR
QQ-44, AQs-A2s, AJo+, KJo+, K7s+, Q9s+, J9s, 98s, 87sKK+AKT8s, 97s, 86s, 76s
BB vs CO ORTT-44, A8s-A2s, ATo-A5o, KTo, QTo, K9s-K5s, Q9s-Q7s, J9s-J8s, T8s+, 98sJJ+, AK-AQs-A9s, AQo, AJo, KTs+, KJo+, QTs+, QJo, JTs
BB vs BTN OR88-66, A9s-A6s, ATo-A5o, K7o-KJo, Q8o+, JTo, K9s-K7s, Q9s-Q7s, J9s-J7s, T6s+, 96s+, 86s+, 75s+, 65s+, 54sAA-99, 55-22, AK, A5s-A2sAQs-Ats, AQo, Ajo, Kqs, KTs, QS, JTsA4o-A2o, KJs, K6s-K2s, KQo, QJs, Q6s-Q2s, J6s-J3s, T5s, T4s, 95s, 94s, 85s, 84s, 74s, 64s
BB vs SB OR99-66, A9s-A6s, AJo-A7o, K9s-K6s, KTo-K7o, Q9s-Q6s, Q9o+, J9s-J6s, J8o+, T8s-T6s, T8o, 86s-85s, 87o, 75s, 65sAA-TT, 55-22, AK, KQs, A5sAQs-ATs, KTs, QTs, JTs, T9s, 98s, 87s, 76s, AQoA6o-A2o, KJs, QJs, K5s-K2s, KJo+, Q5s-Q2s, Q8o-Q2o, J5s-J2s, J7o-J4o, T5s-T2s, T7o-T4o, 94s-92s, 84s-82s, 86o-85o, 74s-73s, 76o, 75o, 64s

+ колувати (зрівняти ставку), якщо BTN OR перевищує 50% або якщо це мінрейз: J9o, T9o, J8o, T8o, 98o, Q7o, Q6o, K6o, K5o.

+ vs BTN: 3bet/call, якщо 4bet >10, лише з AQ, ATs, KQs.

+ vs BTN: якщо 4 bet <15, тільки кол з A5s-A2s, 55-22.

+ vs SB: 3bet/call, якщо 4bet >10 лише з AQ, ATS.

Інші руки (яких немає в таблиці) краще скидати.

Ви можете самостійно побудувати чарт (під свій стиль гри) для кожної з позицій. Ось приклад іще одного чарту для зум 6 макс з інтернету (його розробив регуляр ZOOM):

Покерний чарт зум для ранньої та середньої позиції

Покерний чарт зум для батона та блайндів

  • синій та вище – спектр відкриття з цих позицій.
  • жовтий – руки для колу/3бету проти цих позицій.

Підхожий бетсайзинг: для EP – 3х, MP – 3х, CO – 2,5х, BTN – 2х, SB – 2,5х. 3bet у позиції – 2.5х, без позиції – 3х.

Чарти Холдем 6+

Головна відмінність холдему 6+ від класичного холдему – це коротка колода, тобто 36 карт замість 52-х. А це зі свого боку означає, що у 6+ холдемі існує 81 можлива комбінація стартових рук, а не 169. До того ж, сила стартових рук у шортдек холдемі відрізняється від звичайного холдему, оскільки старшинство комбінацій працює по-іншому.

Пропонуємо вам ознайомитися з чартами для холдему з короткою колодою у двох варіаціях гри (де стріт старший за сет, і де сет старший за стріт) за фулл-ринг, 6-макс та хедз-ап столами.

Сила стартових рук 6+ холдему позначена залежно від відсотка еквіті цієї руки.

Чарт для фул-рингу

Чарт 6-макс шортдек

Шортдек хедз-ап чарт

Ви можете самостійно вирішити, як розігрувати стартові руки в холдем 6+, відштовхуючись від еквіті наявної руки та вашої стратегії. Руки з високим еквіті, безумовно, варто розігрувати агресивніше і частіше йти з ними в олл-ін.

Спеціальний софт

Існує спеціальний софт, що автоматично розраховує діапазон рук згідно заданих параметрів. Більшість програм пропонують безкоштовні демо-версії, в яких ви можете побудувати чарт стартових рук (найчастіше це префлоп чарти).

Найпопулярніші програми для побудови чартів: Equilab та Poker chart.

З допомогою спеціальних програм ви також можете визначити діапазони конкретних опонентів та підлаштувати свій чарт під них.

Зверніть увагу!
Зверніть увагу!

У деяких покер-румах використання таких інструментів одночасно з активним клієнтом заборонено. Ба більше, деякі покерні кімнати можуть заблокувати обліковий запис навіть за відкритий ексель, в якому використовуються різнокольорові комірки. Наприклад, PokerStars, якщо бачить відкриту програму для чартів або документ ексель – надсилає попередження на пошту, а потім і взагалі може заблокувати акаунт.

Але оскільки чарт бажано мати під рукою, вихід із ситуації простий: відкривайте його на іншому пристрої (ноутбуці, телефоні) або роздруковуйте, якщо є така можливість.

Поради щодо застосування чартів для новачків

Стандартні чарти та діапазони хороші для гравців-початківців, але для більш ефективної гри ви повинні навчитися адаптуватися під суперників, і, залежно від їхніх показників, оптимізувати свою гру. Наприклад, якщо опоненти часто скидають карти на рейз, вам варто розширити спектр рук. А якщо проти вас грають лузовіші гравці, можливо, є сенс грати тільки з найсильнішими картами.

Щоб оптимізувати чарт стартових рук, уважно спостерігайте за грою суперників, записуйте нотси, дивіться ВОДи з дисципліни, вивчайте сучасну літературу, звертайте увагу на позиції в покері. В ідеалі ваш чарт має бути максимально гнучким, щоб підлаштовуватись під різних опонентів.

Не забувайте, що всі чарти мають рекомендаційний характер, і навіть якщо ви будете беззаперечно їх дотримуватись – це не гарантує вам 100% прибутку. Щоб налаштувати чарт під себе, потрібно перевірити його на своїх лімітах (на яких ви граєте), проте для початку ви можете випробувати чарт на фріролах або в кеш-грі на плеймані (умовні фішки).

Якщо ви тільки-но починаєте свій шлях у покері, ви також можете взяти на озброєння вказані в цій статті чарти та таблиці. Будь-яка таблиця стартових рук у покері дасть вам розуміння того, на які руки варто звертати більше уваги під час гри / ігнорувати, а також яку роль відіграють ймовірності в покері.

Досліджуй світ покеру разом із Cardmates
Досліджуй світ покеру разом із Cardmates

У нас на сайті є багато детальних матеріалів про топові покерні майданчики GGPoker, PokerMatch, PokerStars, 888poker та інші. Ми розповідаємо, як завантажити додатки на ПК чи смартфони, пояснюємо тонкощі верифікації та відіграшу бонусів. 

Покрокові гайди від нашої редакції допомагають оперативно вирішити будь-яке питання. Знайти потрібну статтю можна у розділі "Матеріали".

Поширені запитання

💁‍♂️ Чи гарантує чарт 100% прибутку?

Ні. Чарт має виключно рекомендаційний характер, і навіть якщо ви виконуватимете все за пунктами, це не гарантуватиме вам стовідсоткову перемогу. Найбільше чарти підходять новачкам, адже показують основи та дають базові рекомендації. Професійні гравці не грають за чартами, вони враховують багато чинників.

👩‍💻 Для яких ігор підходять чарти?

Чарти підходять як для фріролів, так і для мікролімітів. Ви також можете використовувати покерні таблиці й в дорогій грі. Важливо не просто вміти грати за інструкцією, а бути спроможним адаптувати чарти під конкретні умови.

Оцінити матеріал
- відмінний матеріал
- хороший матеріал
- непоганий матеріал
- поганий матеріал
- матеріал жахливий
Oksana Kumetska Редактор
Редактор
Редакторка Cardmates з 2018 року.
Коментарі відсутні
Ви будете першим, хто залишить свій коментар
Незареєстровані користувачі не можуть залишати коментарі.
Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.