Омаха хай лоу: детальні правила гри
Омаха хай-лоу – один з найбільш захоплюючих різновидів покеру на сьогоднішній день. Це дуже захоплююча і драйва гра, яка стає все більш популярною серед гравців, оскільки в ній багато екшну.
Омаха хай лоу є частиною формату мікс-ігор, наприклад, ігри H.O.R.S.E. де літера "О" представляє саме омаху хай-лоу. Це також елемент 8-Game Mix (також відомого як T.H.O.R.S.E.H.A.), який також має великий попит.
У цій статті ви ознайомитеся з правилами омаха хай-лоу, основними відмінностями від звичайної омахи, а також з усіма її різновидами, але про все по порядку.
Як грати в омаху хай-лоу
Насправді правила омахи хай-лоу сильно нагадують класичний покер омаха. Різниця проявляється лише у визначенні переможця на стадії розкриття карт. Загалом основні правила цих ігор ідентичні.
Як і в традиційній PLO, кожен учасник отримує 4 закриті карти (також звані кишенькові карти). Гравці зобов'язані використовувати 2 зі своїх 4 закритих карток у поєднанні з будь-якими 3 картками, викладеними на дошці (також званими загальними картами), щоб сформувати комбінацію з 5 карт. Дія ставок відбувається за годинниковою стрілкою: вона починається з учасника (UTG або under the gun), який сидить ліворуч від BБ (великий блайнд).
Існує також формат під назвою 5-карткова омаха хай-лоу. Правила такі самі, але на руки кожен гравець отримує по п'ять кишенькових карток. Такий варіант гри вважається менш популярним.
Також є стандартні етапи роздачі: префлоп, флоп, терн, рівер, шоудаун.
Якщо людина робить ставки, а інші учасники скидають свої карти до шоудауну, весь банк віддається цій людині (не потрібно показувати руку). Однак, якщо два або більше учасників доходять до стадії розкриття карт, їх комбінації необхідно порівнювати, щоб визначити, хто зібрав старшу «хай» і переможну «лоу» комбінацію (кожна з комбінацій повинна складатися з п'яти карт). При цьому за кожну з виграшних рук (хай і лоу) належить половина банку в роздачі (він ділиться на дві рівні частини).
Також існує ймовірність того, що один гравець забере обидві половини банку одразу. Ця ситуація називається «скуп». Також може бути відсутня молодша рука (лоу), тому гравець із найкращою за силою комбінацією отримує весь банк повністю.
Існує три основні модифікації гри в омаху хай-лоу:
- Пот-ліміт омаха (Pot Limit Omaha або PLO8). Тут розміри ставок обмежені розміром банку.
- Омаха з фіксованим лімітом (або FLO8). У цьому варіанті кожен етап ставок має особливі обмеження, тобто є ліміт ставок.
- Безлімітна омаха (Омаха 8 чи NLO8). Граючи в NLO8, гравець може робити ставки, використовуючи всі покерні фішки, які знаходяться перед ним на столі.
Комбінації карт для гри омаха хай-лоу
У цій грі «висока рука» визначається на основі стандартного рейтингу рук, тобто це звичні комбінації рук, як при грі в техаський холдем. У той час як «низька рука» вимагає більшої уваги, особливо якщо ви ніколи не грали в покер хай-лоу.
Молодша рука включає 5 різних карт, але не старше вісімки. Врахуйте, що тут не враховуються ні флеші, ні стріти, а туз вважається найменшою картою. Однак при складанні старшої руки туз вважається найстаршою картою. У цьому полягає основна відмінність у правилах від гри 2-7 дро, де також є комбінації лоу, проте туз не може вважатися молодшою картою.
Щоб визначити переможну молодшу комбінацію, потрібно спочатку порівняти найстарші карти. Далі друга за старшинством карта тощо. Чим слабші ваші карти, тим сильніша рука. Наприклад, рука 6-5-3-2-А однозначно виграє у 7-4-3-2-А, але вона слабша, ніж 6-4-3-2-А.
Найпотужніше 5-карткове лоу, яке ви можете сформувати, виглядає так – 5-4-3-2-А. Ця комбінація карт вважається найсильнішою в хай-лоу омаху. Ось список усіх низьких комбінацій, ранжированих від найсильнішої до найслабшої:
- 5, 4, 3, 2, А
- 6, 4, 3, 2, А
- 6, 5, 4, 3, 2
- 7, 5, 4, 3, 2
- 7, 6, 5, 2, А
- 7, 6, 5, 4, 2
- 8, 4, 3, 2, А
- 8, 6, 4, 2, А
- 8, 7, 6, 5, 3
- 8, 7, 6, 5, 4
Пам'ятайте, що стріти та флеші не враховуються та не впливають на силу молодшої комбінації; отже, молодша рука, що є стрітом або флешом, може бути достатньо сильною, щоб виграти обидві частини банку. Як було сказано вище, така ситуація називається «скуп» (scoop).
Приклади покерних роздач
Давайте розглянемо кілька прикладів комбінацій у грі омаха хай-лоу.
Приклад руки №1
Ваші карти: 3-4♥-Т♥-Д
Борд: A-3♥-6♥-K-K♥
У вас був сильний стартер на префлоп, але у вас немає лоу-руки на рівері. Крім того, ваша старша рука не найсильніша на цій дошці. Тут у вас є тільки 6-3-A з борда плюс ваша 4, чого замало, щоб зробити лоу. Що стосується старшої руки, у вас є флеш завдяки A♥ 4♥ у вашій руці. Але на дошці лежить пара, що означає, що суперник міг зібрати фулл-хаус або навіть каре (все це буде сильніше за ваш червовий флеш), маючи такі карти, як 33, 66, KK, AA, K3, K6 або AK.
Приклад руки №2
Ваші карти: A-Q-3-3
Борд: Q-7-5-7-7 (різномасні)
У цьому прикладі вашою найкращою комбінацією буде фул-хаус – 7-7-7-3-3. Для комбінації омаха хай правила не дозволяють використати даму і всі три сімки на дошці, так що у вас ні в якому разі не буде тут фулл-хаус 7-7-7-Q-Q, як можуть вирішити новачки. Будь-який опонент, у якого є сімка або пара сильніша за 33, б'є вас. Слід також зазначити, що в цій ситуації неможливо зібрати лоу-комбінації, тому що на борді мають бути три молодші карти різного номіналу.
Приклад руки №3
Ваші карти: 4-2-J-A
Борд: 3-A-7-J-A (різномасні)
Тут у вас дуже сильна рука: туз і валет дають максимально можливу старшу комбінацію на цій дошці (фулл-хаус A-A-A-J-J). Крім того, 4 та 2 доповнюють найкращу з можливих молодших рук – це лоу-рука 7-4-3-2-А. Це означає, що ви отримаєте весь банк. З такою рукою-монстром ви повинні зробити ставку, коли це можливо, оскільки такі монстри з'являються нечасто.
Підведення підсумків
Насправді, вивчити для формату омаха хай лоу правила не так вже й складно, особливо якщо ви не новачок у традиційній пот-ліміт омасі. Відмінним елементом цієї гри є «закон», згідно з яким гравець у покер може виграти банк (при шоудауні карт), зібравши або старшу, або молодшу руку. Гравці можуть також забрати весь банк, тобто виграти обидві частини банку, якщо їхня рука визначена як старша і молодша одночасно.
Стратегія омахи може бути складною на перший погляд, проте найголовніше – з'ясувати, з якими стартовими руками найвигідніше вступати в гру. Крім того, не робіть поширену помилку, борючись лише за одну частину банку.
Крім того, беріть до уваги той факт, що стратегія омахи хай-лоу варіюється в залежності від розміру покерного столу. За короткими столами з 3 або 4 учасниками слід поводитися агресивніше, а якщо за столом 8 осіб, краще використовувати тайтовий стиль. Якщо ви дісталися флопу і зібрали досить сильну руку, спробуйте застосувати більш агресивну гру. Але не продовжуйте грати на постфлопі, якщо у вас немає натсового потенціалу.
Однак ви повинні розуміти, що покер, особливо хай-лоу омаха, є непередбачуваною грою, тому завжди є ситуації, які не піддаються загальним порадам.
Якщо вам подобається вивчати нові для себе покерні формати, вам може сподобатися ірландський покер, який вважається простою і динамічною грою.
Багато хайролери часто грають у цей різновид покеру крім холдему і досягають хороших результатів. Як приклад, можна назвати Даніеля «KidPoker» Негреану, який навіть записує навчальні відео з омахи хай-лоу.
Окрім омахи хай-лоу можна назвати ще такі види покеру як стад хай-лоу, разз, лоуболл, 2-7 дро.
Кожному покеристу, який думає що вміє грати в холдем слід передивитись основи омахи. Пам'ятаю себе, коли зайшов перший раз в омаху і на борді з 4 хрестами пушив з одним тузом хрести, тому що думав, що у мене краща рука))