Участь в азартних іграх може викликати ігрову залежність. Дотримуйтеся правил (принципів) відповідальної гри. Тільки для повнолітніх.

Стратегія гри в Холдем 6+

Стратегія Холдем 6+

Ця стаття послужить для новачків введенням в стратегію гри в покер з короткою колодою (Short Deck). У подальшому аналізі ви ознайомитеся з деякими важливими статистичними даними, які визначають силу стартових рук в холдем 6+ і розглянете деякі ключові структурні особливості, які формують правильну стратегічну гру. Отже, приступимо ...

Визначальною відмінністю між Short Deck і класичним Holdem є виняток карт номіналом 5, 4, 3, 2 з колоди, звідси і назва «коротка колода». Це сприяє збільшенню ймовірності отримати велику кількість рук, які гравці в безлімітний Холдем звикли вважати «сильними», наприклад стріти і фул-хауси. Рандомна рука в безлімітному Холдемі має шанс в розмірі 4,6% потрапити в стріт до ріверу, а ймовірність цієї ж руки в Short Deck становить до 14,1%.

Однак виключення 16 молодших карт з колоди радикально знижує теоретичну складність гри. Так, загальна кількість стартових рук скорочено з 1326 до 630, а кількість унікальних стартових рук Short Deck становить всього 81, в порівнянні з 169 стартовими руками в безлімітному Холдемі.

У чому різниця між 6+ Holdem і Triton Holdem?

Short Deck Poker має 2 версії: 6 + Holdem і Triton (популяризована серією Triton з надвисокими ставками, яка кілька разів на рік проводить живі івенти по всьому світу). Ці дві версії різняться по старшинству комбінацій. Так, в двох варіантах флеш старший за фул-хаус, але у випадку з Triton – стріт старше сету (трійки), а в холдем 6+ – навпаки, сет старше стріту.

Але, не всі дотримуються цього розподілу. Наприклад, Pokerstars назвали Short Deck в покер-румі «6+ Холдем», зберігаючи при цьому ранжування рук з варіанту Triton.

5-карткові покерні руки зазвичай ранжуються обернено пропорційно ймовірності зібрати таку 5-карткову руку. У випадку з короткою колодою, ймовірність зібрати певну 5-карткову можливу комбінацію з рандомною стартовою рукою показана в таблиці нижче. Зверніть увагу, що стріт зустрічаються значно частіше, ніж сети в Short Deck Holdem.

5-ти карточний тип рукиЙмовірність в Short Deck
Стріт-флеш0,11%
Каре0,57%
Флеш2,12%
Фул-хаус7,59%
Стріт14,14%
Тріпс7,25%
2 пари38,3%
1 пара27,74%
Відсутність пари2,81%

Процес вибору кращого ранжирування 5-карткової руки для використання в грі Short Deck не є тривіальним. У таблиці показано, що дві пари зустрічаються частіше, ніж одна пара, проте слід враховувати, що борд Short Deck буде спарений до ріверу в 66% випадків, у порівнянні з 49% для Full Deck (гра з повною колодою).

Це не так суперечливо, як може здатися на перший погляд; якщо борд залишається неспареним до ріверу, то ймовірність зібрати дві пари становить всього 6,2%, в той час як ймовірність зібрати одну пару - 14,5%. Зміна порядку однієї пари і двох пар відповідно з очевидними частотами мало б усілякі незвичайні наслідки, зокрема те, що ваші А-А можуть бути перебиті хай-картою просто через спарювання борда.

Як анте впливає на стратегію гри в Short Deck

На відміну від класичного Холдему зі звичайною структурою блайндів, в Short Deck використовується унікальна структура анте, згідно з якою кожен гравець за столом ставить анте, після чого йде страдл з позиції батон. Гравець зліва від батону, назвемо його #1, першим робить хід на префлопі.

Така структура анте істотно впливає на ігровий процес. У грі з короткою колодою (6-max), гравець на позиції #  має шанси банку на колл на префлопі 7: 1, в порівнянні з грою з типовою структурою блайндів, де шанси на префлоп-колл рівні 3: 2. Опен-Лімп вважається невигідним в Full Deck, тоді як в Short Deck - це важливий елемент стратегії гри. Навіть новачки швидко усвідомлюють, що необхідно захищати свої лімпові руки від рейзів, додавши в діапазон Лімп-ререйз сильні руки, такі як A-A, K-K або A-K.

Величезним плюсом цієї структури анте є те, що Short Deck передбачає велику кількість мульти-потів з досить різноманітними сценаріями гри на префлопі, і, отже, з ймовірними діапазонами, які виникають в тій чи іншій сесії. Гра з традиційною структурою блайндів, яка тісно пов'язана з обчислювальними методами, могла б швидко втратити інтерес в очах досвідчених гравців в безлімітний Холдем, оскільки вони могли б розвивати перевага, використовуючи схожі методи

Ще одна особливість структури анте полягає в тому, що кожного разу, коли гравець відкривається рейзом, він змушений грати на постфлопі без позиції (тому гравець, який діє першим на префлопі, був названий гравцем #1, а не UTG). Це робить позицію кожного гравця, за винятком батона, більш невигідною, ніж в грі з повною колодою. Єдиний спосіб грати на постфлопі з будь-якої позиції, крім батона, - це ізолювати лімпера. Теоретично, цей фактор знижує рівень частоти, з якою гравці заходять в банк з ранніх позицій, незважаючи на надзвичайно хороші пот-Одси. Однак практика показує, що майже в будь-якій грі з короткою колодою, будь то жива чи онлайн гра, більшість гравців вважають ці шанси дуже хорошими, щоб скинути навіть найслабші стартові руки.

Еквіті стартових рук в Short Deck Holdem

У Холдемі з короткою колодою Еквіті стартових рук набагато ближче.

Дійсно, тільки 7 унікальних стартових рук мають понад 60% Еквіті проти рандомних рук в Short Deck Holdem (це такі руки як T-T +, A-K, Ax-Qx), тоді як в безлімітному Холдемі їх аж 31 (55+, Ax-5x +, Ax-9y +, Kx-9x +, Kx-Jy + , Qx-Jx). Однак 31 стартова рука в БЛ Холдемі становить 8,45% всіх стартових рук, а для 7 рук в Short Deck цей показник дорівнює 7,94%. Через скорочення кількості стартових рук в Short Deck, частота, при якій у вас попадеться та чи інша рука, збільшується.

Ви будете отримувати A-A/K-K в 1,9% випадків, а K-K + має перевагу по Еквіті в розмірі 72% проти пари валетів. Такі цифри здаються більш приємними для багатьох гравців PLO, які звикли отримувати незакрившуюся комбінацію типу AA-xx в 2,5% випадків і вважають вагомим перевага на префлопе в 60%.

Кишенькові пари втрачають свою цінність, так як в Triton Hold'em їх ранг знижується набагато швидше, ніж в No Limit Hold'em. У таблиці нижче ви можете побачити, яке Еквіті мають кишенькові пари проти діапазону найсильніших рук (топ-14% рук) в двох різних форматах - безлімітному холдеме і шортдек-холдеме.

РукаЕквіті в No Limit Holdem проти топ-14% рукЕквіті вShort Deck Holdem проти топ-14% рук
A♠A♦85%76%
K♠K♦73.5%60%
Q♠Q♦67.5%52,5%
J♠J♦62.5%46,5%
T♠T♦58%43%
9♠9♦53.5%40%
8♠8♦50.5%38,5%
7♠7♦47.5%36,5%
6♠6♦45%34,5%

Кишенькові пари являють собою справжню пастку для новачків в Short Deck, і, якщо ви виявите, що гравець постійно переоцінює такі руки, тоді обов'язково ізолюйте його великими рейзами на префлопі з вашим сильним діапазоном.

Оцінити матеріал
- відмінний матеріал
- хороший матеріал
- непоганий матеріал
- поганий матеріал
- матеріал жахливий
Експерт Cardmates із 2017 року.
Коментарі відсутні
Ви будете першим, хто залишить свій коментар
Незареєстровані користувачі не можуть залишати коментарі.
Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.