Дро покер (Draw Poker): правила та різновиди гри
Дро покер (англ. Draw Poker) по праву можна вважати "мамонтом" у світі покеру – адже це один з найстаріших видів гри.
Він славиться своєю простотою та швидким геймплеєм, і багато сучасних гуру (професіонали) починали свій шлях саме з цієї варіації. Тому в їхніх автобіографіях часто з'являються фрази на кшталт “З покером мене познайомила моя бабуся. У дитинстві ми часто грали з нею в дро”.
Навчитися грі досить легко. Основне завдання – одержати фішки опонента (або опонентів). У кеш-іграх вони мають грошову вартість та можуть обмінюватися на реальні гроші.
Мета в турнірі - зайняти перше місце за підсумками змагання, тобто, виявитися останнім гравцем, що залишився з усіма фішками (ну або як мінімум потрапити в призову зону).
Draw poker ділиться на кілька різновидів:
- п'ятикартковий – класичний з обміном;
- 2-7 трипл дро та сингл дро – де виграють лоу-комбінації;
- бадугі – з чотирма кишеньковими картами, де також перемагають лоу-руки;
- 32 дро покер - з урізаною колодою, від сімок до тузів (32 елементи).
Отже, у цій статті ми познайомимо вас із правилами гри у 5 card draw poker, його комбінаціями, а також нюансами кожного етапу роздачі.
5 картковий дро покер – історія гри
Це найдавніша форма покеру, в неї грали задовго до Стада та Техаського Холдему. Популярність гра набула у Сполучених Штатах у 19 столітті, особливо серед золотошукачів у західній частині країни.
Спочатку передбачався один раунд торгівлі. Здавалося по 5 карток, після чого бажаючі продовжити боротьбу робили ставки. Колода налічувала лише 20 елементів, від десятки до туза кожної масті. Виграшних комбінацій, відповідно, також була менша кількість:
- пара
- дві пари
- трійка
- фул-хаус
- каре
Інші руки, як і раунд обміну, з'явилися пізніше. А повною колодою грати почали приблизно в 1820-х роках, що стало поворотним моментом в історії покеру. Тоді ж був представлений обмін та додані нові комбінації – флеш та стріт.
У такому вигляді гра приваблювала дедалі більше ентузіастів, у тому числі солдатів з обох сторін у період Громадянської війни у США (з 1861 по 1865 рік). І лише у 20 столітті вона поширилася у Європі.
За плечима дро-покер має незліченну кількість домашніх турнірів та "зйомок" у фільмах, особливо про Дикий Захід. Якщо вам зустрічалися вестерни, де актори тримали в руках 5 карток і намагалися блефувати проти своїх супротивників, роблячи ставки (у тому числі і на своїх коней), це 100% був 5-картковий покер дро – свого роду візитівка того часу.

Різновид 5 Card Draw прикрасив собою сцени у багатьох фільмах та серіалах, включаючи «Великий Шу», «Цинциннаті Кід», «Великий куш для маленької леді», «Каліфорнійський покер» і, звичайно ж, «Меверік».
Основні відмінності від техаського холдему
З висоти пташиного польоту дро покер правила нагадують texas holdem, але різниця криється в деталях: кількості кишенькових карт, правилах розіграшу і т.д. Найбільш фундаментальні відмінності такі:
- відсутність загальних карт (борда) – тут немає стандартних флопів, тернів та ріверів;
- менша кількість кіл ставок, що безпосередньо пов'язано з відсутністю загального борду;
- обмін картами – ми можемо скинути будь-яку їх кількість після перших торгів та натомість отримати стільки ж нових елементів.
Оскільки тут не викладають борд, на перших етапах вам може бути складно робити припущення про силу ваших суперників, маючи мінімум інформації. Але для всього потрібна практика.
Особливості гри та структура ставок
Використовують стандартну колоду з 52 карт, яку тасують перед кожною роздачею. Кількість учасників – від 2 до 6. Теоретично можна залучити і 10 осіб, але тоді гра проходитиме без обміну (як у вихідному варіанті). В ідеалі – 5, тоді вийде зіграти повну роздачу.
Діє правило 5 закритих карт, тобто інші учасники не бачать вашу руку, як і ви їх. Основний акцент у грі йде на обмін картами. Ви матимете можливість позбутися будь-яких непотрібних карт у наборі, від однієї до п'яти – вам видадуть ідентичну кількість нових з колоди. Звідси й інша назва цього етапу – “дро”.
Це дає можливість оновити руку у плані сили, покращити її. У фінальному раунді торгівлі карти (учасників, що залишилися у грі) розкриваються та порівнюються. Банк за класикою дістається тому, хто покаже найсильнішу комбінацію.
Розміщення ставок
- Fixed Limit – ставки та підвищення заздалегідь визначені.
- Pot Limit – бет і рейз можуть бути будь-якого розміру, якщо вони не перевищують розмір банку, тобто максимальна ставка дорівнює його поточному розміру.
- No Limit – можна вільно встановлювати розміри ставок, мінімальна при цьому дорівнює одному блайнду.

… кеш-ігри по 5-картковому дро зазвичай йдуть із фіксованим лімітом або з пот-лімітом. А ось турніри в онлайні найчастіше проводять у безлімітній версії.
Старт: анте чи блайнди
Метод "анте" є оригінальною версією п'ятикарткового дро – це обов'язкова ставка, яку вносять у банк усі гравці за столом. Її можна замінити на більш традиційну (і знайому покеристам-початківцям) систему – малий і великий блайнд.
На ігровий процес вибір тієї чи іншої системи суттєво не впливає, тільки на те, хто з гравців далі діє першим:
- з анте – активний учасник зліва від дилера;
- з блайндами – ліворуч від великого блайнду.
Отримавши кишенькові карти, гравці аналізують їх, визначаючи, який потенціал вони мають. Тобто яку руку зможуть з ними зібрати. Якщо ж ви рідкісний щасливчик, у вас на старті вже може бути готова комбінація.
Перші торги та обмін (дро)
Після оцінки сили руки розпочинається перший раунд торгівлі. Гравці можуть скинути карти, зробити ставку або підняти попередню – стандартні опції.
Якщо ніхто не наважився на рейз, учасник на ВБ отримує можливість зіграти чек (він не робить ставку, не скидає карти, але зберігає свою руку та подальшу долю у грі).

У грі з анте, оскільки всі заплатили однакову суму за свої карти, перший гравець, який зробить хід, може також прочекати.
Правила обміну
Після закінчення першого кола торгівлі гравці, які не вийшли з екшену, можуть обміняти будь-яку кількість своїх початкових карток (за бажанням) у тому порядку, в якому проводилися торги. Якщо виставлялися блайнди, тоді гравець на МБ обирає першим, а гравець на баттоні останнім.
Це роблять із метою посилити свою руку. Можна замінити всі п'ять карт або залишити все як є, тобто вибрати варіант "stand pat" (без змін).
Ви не бачите карти суперників, але під час обміну можна зафіксувати, скільки карток скинули інші учасники, і вже на цій підставі приймати рішення на другому колі ставок.
Другі торги та відкриття карт
Як тільки фаза обміну завершена, стартує друге (і останнє) коло торгівлі, починаючи з малого блайнда або першого активного гравця ліворуч від нього. Можна чекати, колірувати, бетити, підвищувати або фолдити.
Наші рішення у другому колі торгівлі мають залежати від двох факторів:
- чи вдалося нам зібрати руку;
- кількість карт, які замінили наші опоненти.
Після того, як гравці зрівняли ставки, слідує шоудаун – порівнюються руки кожного активного учасника та вибирається переможець.
Комбінації карт
Руки, як і їхнє старшинство, аналогічні холдему. Тобто флеш-рояль (10, J, Q, K і туз одномасні) – найсильніша рука, а найслабша – старша карта (цінність руки визначають за картою найвищого рангу).

У 5 Card Draw масті не мають значення та не використовуються для визначення переможця.
Якщо у двох гравців однакові руки, дві пари чи одна пара, гравець зі старшою побічною карткою (кікером) забирає банк. Якщо додаткові карти не дозволяють визначити переможця (кікер єдиний для двох), пот може бути поділений на рівні частини. Потім фішка дилера переходить до наступного гравця зліва, і починається нова партія.
Приклад роздачі
Допустимо, у грі беруть участь 4 гравці – «А», «B», «C», «D».
Отже, всі учасники ставлять анте 1$. Дилер «А» роздає всім по 5 карток у закриту.
Розглянемо гру учасника «D», якому прийшли наступні карти – Q985 бубнової масті та 2 червової (йому необхідно обміняти червову 2, щоб отримати бубнову карту).
Гравець "B" починає коло торгівлі і ставить 5$. Гравець «С» фолдить, гравець «D» робить кол, гравець «А» теж робить кол, тим самим завершуючи раунд ставок.
«B» вирішує обміняти 3 карты і віддає їх. Дилер «А» роздає 3 карти гравцю «B» і він додає їх до своєї руки. «D» віддає одну карту та отримує від дилера бубнову трійку. Тепер черга гравця «А», який робить обмін своїх 3-х карт.
Настає друге коло ставок. «B» робить чек, «D» також, «А» ставить 10$ і «B» фолдить. «D» рейзить до 16$, «А» робить кол та завершує коло торгівлі.
На шоудауні: «D» демонструє флеш, а у гравця «А» 2 пари.
Отже, банк виграє покерист «D».

Дро покер правила гри часто використовують при грі у покер на роздягання.
Заключні думки
Хоча холдем вже багато років залишається найвідомішим різновидом покеру, 5-card draw, як і раніше, має своїх відданих шанувальників. Це проста та захоплююча гра підійде всім, у тому числі новачкам. Перше, чого потрібно навчитися – розуміння сили покерних рук.
Якщо ж у вас вже є певний досвід за плечима, на цю сторінку ви забрели випадково, а взагалі шукаєте інформацію щодо допоміжного софту покеру – тоді варто відвідати наш розділ "Школа покеру". Там ви знайдете докладні огляди різних програм, наприклад, PartyCaption.
Поширені запитання
👑Чи важко навчитися грати в дро-покер?
Ні, правила тут надзвичайно прості у освоєнні. Гра багато в чому схожа на техаський холдем.
📌Що відрізняє цей вид покеру від традиційної гри?
Наявність раунду обміну карток та кількість кишенькових карток.
💻Де знайти п'ятикартковий дро-покер онлайн?
Події у цьому форматі можна знайти у розкладі найбільших фестивалів на PokerStars. Парочка кеш-столів також знайдеться.
👀Блайнди чи анте, яку систему краще використовувати?
У першому випадку обов'язкові ставки роблять лише два учасники, а у другому – усі. Вибір за вами.



