Покер статистика
Для гравців у покер статистика – один із найважливіших моментів, за допомогою якого аналізується власна гра та дії суперників. Це не лише суха інформація про результати та виграші, а й дані про конкретні реакції опонентів в тій чи іншій ситуації. У перспективі це дозволить навчитися передбачати карти гравців, ефективно плануючи роздачу.
Аналіз власних помилок та робота над ними призводить до покращення загальних результатів. Покер – багатогранне поняття, і неможливо запам’ятати в голові всі цифри статистичних даних. Для цього створюються програми, котрі автоматично зберігають всю інформацію. У цій статті розкажемо про найкорисніший софт, яким користуються професіонали.
Покер статистика: що варто знати
У покері кожному гравці дають по дві (або більше) закритих карти. До шоудауну ніхто не має права їх показувати, і головне питання: які вони? Звичайно, можна перевірити свою інтуїцію та вгадати, що на руках у суперника. Але таким способом ще ніхто не зміг домогтися успіху на дистанції.
В аналізі руки допомагає статистика покер руму. Існує два види статистичних даних, на які слід звернути увагу:
Загальні результати. Сумарний дохід, бай-іни, гра за лімітами, кількість та розмір столів, які грає покерист. За допомогою цієї інформації можна створити в голові портрет гравця (стиль): як він грає, де і з якими успіхами.
Стратегічні стати на опонента. Відображають дії суперників безпосередньо в роздачі за допомогою параметрів VPIP, 3-бет, стіл та інше. Вивчення їх допомагає грати роздачу з розрахунком на діапазон рук суперника.
Який із двох видів даних важливіший для гравця? Загальний використовують як в онлайні, так і в живих іграх, а стратегічні стати стосуються лише онлайну. Але не кожен рум дозволяє збирати інформацію на суперників. В деяких кімнатах забороняють сторонній софт, наприклад в GGPoker та PartyPoker. Але на GG є вбудований HUD, який чудово впорався із цією задачею.
В офлайн-івентах стратегічні стати не зберігаються, по причині того, що це неможливо. В онлайні на кожному ПК гравців зберігається історія роздач, яка дозволяє відслідковувати стратегічні стати. Програма, наприклад Холдем Менеджер, імпортує статистику та подає її в робочих таблицях для аналізу.
У покеристів є декілька шляхів для використання статистики на опонентів:
Аналіз ситуації. Виконуючи роботу над помилками, обов’язково перегляньте свої роздачі проти конкретних суперників. За рахунок чого виграли чи програли дану роздачу? Що зробили правильно або неправильно та найголовніше: чому?
Тенденції гри суперника. Покер статистика з’являється на екрані безпосередньо під час роздачі, що дозволяє приймати рішення по діапазону опонента.
Оцінка. Програма H2N автоматично готує дані на суперників. За допомогою цієї інформації можна знайти поля слабких гравців.
Аналіз опонентів. Вивчаючи статистику найсильніших гравців ліміту, можна навчитися корисним мувам.
Статистичні дані для аналізу
Покерна статистика містить багато даних, тому новачку буде доволі складно у всьому розібратися. Покерні трекери та Хади – “темний ліс” для любителів, однак зрозуміти, як це працює, реально. Розглянемо найголовніші з дані, котрі можна відслідкувати на префлопі:
VPIP – роздачі, в яких покерист брав участь добровільно
PFR – відсоток частоти рейзу на префлопі
3-бет – відсоток 3-bet на префлопі
AF – відношення агресивних мувів до пасивних
Steal – відсоток спроб викрадення блайндів
FtX – скидання карт проти конкретних дій
Тепер до статистичних показників на постфлопі:
Cbet – продовжені ставки
Float – продовження гри, щоб блефувати на наступних раундах торгівлі
І наостанок показники на рівері:
WTSD – гравець зумів дійти до шоудауну
W$SF – гравець залишився переможцем на шоудауні
Для оцінки статистичних параметрів необхідно завантажити від 100 роздач. Деякі покеристи користуються майнінгом (історія суперників), але так покер статистика заборонена у багатьох кімнатах. Тому краще працювати з дозволеними програмами.
Як дізнатись результати суперників в онлайні
Покерна статистика також доступна на тематичних сайтах, які зберігають інформацію про результати покеристів в онлайні.
Для кеш-гри покеристи використовують два популярні сервіси: СмартХенд та СтатНейм. На цих ресурсах зберігається інформація з топових румів на всіх доступних лімітах. Враховуйте, що для лімітів від 0,10$/0,25$ ця послуга платна. Любителям простіше, тому що на мікролімітах можна подивитися статистику безкоштовно.
Для турнірів використовують SharkScope та PlayerScope. На цих ресурсах зберігається інформація з наступних покер-румів: ПокерСтарс, ПатіПокер, 888покер, WPN та Chico. ПлеєрСкоуп більше підходить для новачків, так як в нього простий інтерфейс. ШаркСкоупом більше користуються професіонали, завдяки багатому функціоналу. Далі детальніше по кожному сайту.
SharkScope
Про сайт SharkScope знає кожен, хто хоча б раз вводив у гуглі пошуковий запит “статистика покер”. У платформи є все що потрібно гравцям: багато фільтрів, румів та доступний функціонал. Також користувачі можуть відшукати конкретних покеристів або окремий івент.
На сайті можна зробити 5 безкоштовних пошуків на день. Але ця статистика подається лише в спрощеному вигляді, для повного доступу знадобиться підписка від 8 доларів. Ціна залежить від рівня доступу, який відкриває різні статистичні дані.
Poker Pro Labs
Головний конкурент ШаркСкоупу, в якому доступні статистичні дані з ПокерСтарс, 888покер, iPoker, та ПатіПокер. Фільтри дозволяють показати найулюбленіші івенти покериста, бест-кеш та останні результати у багатостолових турнірах. Для гравців в покер статистика важлива, тому що це спосіб довести бекеру свою спроможність показувати результат. Також доступна інформація по загальному профіту, доходу та ROI.
Досить зручно відслідковувати результати гравців за форматами та роками. Також можна скористатися допоміжними програмами, але підписка на них коштує грошей.
Перейшовши у розділ “Poker LeaderBoards” можна дізнатись рейтинги найкращих гравців тих часів.
Робимо висновок, що цей сайт більше підходить для поціновувачів історії. Гравці, які планують покращити свої результати, використовують для аналізу інші сучасні платформи.
PlayerScope
Цей софт має мало відмінностей від ШаркСкоуп та пропонує своїм користувачам простіший функціонал. Інтерфейс лише англійською, тому потрібно знати English, або використовувати перекладач.
Користувачі програми можуть порівнювати від двох до чотирьох гравців. Фільтр дозволяє зробити вибірку за датою, ROI та типами ігр.
HighStakesDB
Ця платформа створена спеціально для хайролерів. На HighStakesDB зібрана виключно статистика покер румів на лімітах від 50$/100$. Тобто можно знайти результати гри лише на високі ставки.
Великий плюс в тому, що не потрібно проходити реєстрацію або оплачувати підписку, щоб отримати доступ до результатів. Сайт служить для новачків сильною мотивацією, тому що вони бачать, які великі гроші можна заробити в покері. Щоправда, для цього потрібно пройти крізь титанічні зусилля та мати покерний талант.
Але на HighStakesDB користувачі бачать лише сухі результати. Тобто не вийде отримати повну інформацію про гру покеристів, їхній стиль, дії за столом та інше. Тому для більшої повноти картини використовуйте додаткові джерела інформації.
Pokertableratings
Достатньо популярний сервіс завдяки великій базі на гравців. Доступ до інформації на цій платформі можна отримати лише після реєстрації.
Безкоштовно можна робити лише десять запитів в день. Це дозволяє отримати статистичний аналіз результатів та побачити бест-кеш із найбільшими поразками. Фільтри дозволяють вибрати певні періоди часу для отримання статистики.
Для збільшення кількості запитів на сайті можна придбати платну підписку. Ціна залежить від рівня доступу, який планує отримати користувач. Але для більшості новачків вистачає 10 безкоштовних запитів на день.
CardPlayer
І наостанок про сайт CardPlayer. Платформа дозволяє ознайомитись із результатами останніх офлайн-івентів. За допомогою фільтру можна робити пошук за назвою або за серією. У results вказані ім’я та прізвище покериста, його місце, виграш та набрані бали.
За допомогою CardPlayer можна відслідковувати початок турнірних серій та обирати, в яких із них зіграти. У розкладі покерного фестивалю вказана точна кількість івентів, бай-іни в них та гарантії.
Професіонали зазвичай приховують свою статистику, щоб не надавати додаткову інформацію опонентам. Для цього вони звертаються до сапорту сайту – це може зробити кожен бажаючий.
Висновок
Покерна статистика – важлива річ, з якою потрібно працювати як любителям, так і професіоналам. З її допомогою можна дізнатись стилі гри опонентів та підлаштовувати свою стратегію для успішних результатів.
Кожен гравець, у планах якого – досягти високих результатів в покері, повинен вміти аналізувати покерну статистику. Чим вищий ліміт – тим сильніший рівень суперників, тому їх стиль гри вивчати потрібно обов’язково. Без програм статистики це неможливо, тому висновок напрошується сам собою.
Поширені запитання
В інтернеті є три найпопулярніших ресурси, на яких є покерна статистика: sharkscope.com, pokerprolabs.com та playerscope.com. Користувачі можуть дізнатися такі дані, як загальний дохід, кількість виграних турнірів, середній бай-ін, прибуток з турнірів та інше.
Позначку NOI можна зустріти в тому випадку, якщо гравець приховав свою статистику.
Щоб приховати свою статистику, потрібно звернутися в сапорт платформи, яка зберігає дані гравців. На ПокерСтарс буде достатньо лише зробити переказ 3 центи користувачеві з ніком “ResultSites”.
Така опція доступа в блоці “Сервіс”. Далі потрібно перейти в “Знайти” та ввести нікнейм покериста.
Як тільки завершився івент – на статистичних сайтах відразу з’являються дані. Кеш-результати оновлюють декілька разів на день.
Статистичні дані на мікролімітах не зберігають, через те, що це дуже великий масив інформації: по півмільйона роздач щодня.
Шкода що тепер не можна перевірити статистику GGpoker на SharkScope😔