Покер разз: правила гри, ліміти та комбінації
Є безліч різних видів покеру, в які можна пограти. Якщо раптом так сталося, що вам набрид Техаський Холдем, Холдем 6+ та Омаха, можна переходити до більш екзотичних дисциплін.
Правила деяких з них можуть бути досить складними для новачка. Але як тільки у всьому розберетеся – грати стане цікавіше. Таке можна сказати про покер разз – вид дисципліни семикартковий стад, в якому перемагає покерист з найслабшою комбінацією.
Разз – лімітна дисципліна, тож під час гри розмір ставок обмежений. На префлопі та флопі дозволяються рейзи з кроком рівним ББ, на терні та рівері крок збільшується вдвічі. У кожному раунді торгів можна робити до 4 ставок.
Разз має свої особливості, які відрізняють його від інших видів покеру. У цій статті розповімо про основні правила гри та комбінації цієї дисципліни.
Що таке разз
Основна відмінність раззу від техаського холдему в тому, що є тільки кишенькові карти, а спільних на дошці немає. Кожен покерист отримує 7 кишенькових карток: деякі з них відкриті, а інші – закриті.
Основне завдання гравця – зібрати з п'яти карт найвдалішу комбінацію. Перемагає покерист із наймолодшою лоу-комбінацією, що складається з п'яти карт.
Загальні правила гри
Перед початком гри в разз покер правила варто уважно прочитати і проаналізувати. Ось основні з них:
- Банк формується із обов'язкових ставок анте. З анте розпочинається кожна нова роздача.
- Першим раундом торгівлі називається третя вулиця, тому що кожен гравець отримує рівно три карти.
- Брінг-ін – обов'язковий внесок, який робить учасник із найслабшою відкритою картою. Старшинство мастей грає роль у наступній ієрархії: піки>черви>бубни>трефи.
- Покеристи роблять хід по черзі за годинниковою стрілкою. Усі учасники самостійно вирішують: скинути карти, зробити кол чи рейз.
- Підвищити ставки можна лише тричі за коло.
- Четвертою вулицею називають раунд, у якому дають четверту карту (у відкриту). Покерист з найбільш вигідним набором карток отримує право першого ходу.
- Гравці отримують ще по карті на 5-й та 6-ій вулиці.
- На 7-й вулиці роздають останню картку. Після останнього кола торгівлі розпочинається шоудаун.
Комбінації в разз
Граючи в разз покер, ви часто будете чути термін Лоу. Ця комбінація означає руку з 5 карт. Для розуміння ранжирування наведемо приклади комбінацій у порядку зростання. Перша комбінація – найслабша, а остання – найсильніша:
- 3, 3, 3, 5, 5
- K, K, 4, 3, 2
- 2, 2, 7, 6, 5
- A, A, T, 9, 8
- K, Q, J, T, 9
- K, Q, J, T, 7
- 9, 8, 7, 6, 5
- 9, 7, 6, 5, 3
- 9, 7, 6, 5, A
- 6, 5, 4, 3, 2
- 6, 4, 3, 2, A
- 5, 4, 3, 2, A
Старшинство комбінацій визначається від старшої карти до молодшої. 10-ту комбінацію називають "шістка лоу", оскільки найстарша карта в ній – шістка. Аналогічно, дев'ята комбінація – дев'ятка-лоу, а п'ята – король лоу. Близькі лоу-комбінації одержують назви за наступними картами. 11-та комбінація називається "шістка-четвірка-лоу".
Щоб визначити переможця роздачі, потрібно порівняти найстаршу карту Лоу у кожного учасника. Приклад визначення переможця:
- А-3-4-5-8. У гравця 8-лоу – він виграє.
- 3-5-7-8-9. У гравця 9-лоу – він програє.
Якщо у гравців старші карти збігаються за рангом – порівнюють наступні. Учасники ділять банк навпіл, якщо не вдалося знайти відмінні карти.
Будь-які карти, які повторюються, можна враховувати лише один раз. З ними є великий ризик залишитись без руки-лоу.
Наприклад, у гравця 7 карт: К-К-К-6-6-J-2. Королі та шістки повторюються, тому є можливість скласти комбінацію лише з чотирьох карт.
Початок та хід гри у разз
Щоб було легше розібратися у раззі, розглянемо перебіг його гри на прикладі.
- Всі учасники за столом поставили анте 0,45 $ і дилер роздав по три карти.
- Граємо під ніком “patmahomesjr”.
- Одна з карток відкрита для всіх – це четвірка, а дві перші закриті для інших учасників.
Далі пропонуємо пройти всі вулиці гри в разз і поспостерігати, як проходить кожен раунд торгівлі.
Щоб попрактикуватися, можна пограти в разз на умовні фішки – більшість покер-румів мають подібну опцію. Для цього в лобі клієнта потрібно перейти з режиму реальних грошей на умовні.
Робимо рейз 3$, один гравець заколов, а два інших скинули свої карти. Роздали четверту картку: у нас це туз. Ставимо ще три долари:
Роздали п'яту карту, і це десятка. Ставимо ще 6 доларів, опонент знову колує:
Роздали шосту карту (туз), ставимо ще 6$.
Роздали сьому карту, наш суперник її не бачить. Ставимо ще 6 доларів:
З семи карт обираємо найкращі 5 карт для формування комбинації. Шоудаун, і перемога за нами:
Відкриття карт
На шоудауні порівнюються карти та перемагає той, у кого найменша старша карта. В даному випадку у нас 10, а це менше валета, тож ми перемагаємо.
Якщо всі 8 покеристів дійшли до останньої вулиці – у колоді не вистачить карт. Тому використовують одну загальну картку на дошці.
Поради для новачків
Якщо гравець має на меті досягти серйозних успіхів у раззі, потрібно бути готовим до того, що це буде нелегко (ця дисципліна складніша, ніж трикартковий покер). Також не зайвим буде відстежувати поведінку своїх опонентів, їхні телси та вміти швидко прорахувати потенційно можливі комбінації суперників.
Вивчіть свої карти та відкриті карти суперників перед першим раундів торгів.
Перевірте, чи є у суперників карти парні вашим. Якщо такі є, то підвищується ваша перевага.
Запам'ятовуйте карти, які скидають гравці під час роздачі.
З хорошими картами не поводьтеся надто впевнено і не ставте надто великих ставок. Це може злякати опонентів, і ви нічого не заробите у цій роздачі.
Висновок
Вивчити всі правила раззу – замало для майбутніх перемог. Щоб стати справжнім професіоналом, потрібно відчувати перебіг гри. Це приходить з досвідом, тому намагайтеся частіше грати, щоб його отримати.
У деяких покер-румах доступна гра в раз на умовні фішки. Наприклад, на ПокерСтарс можна безкоштовно взяти участь у турнірах по раззу, без ризику для свого банкролу. Враховуйте те, що це дисципліна лімітна, і немає можливості робити надто великі рейзи, щоб злякати опонентів.
Разз – досить незвичайна дисципліна покеру, яку вибирає далеко не кожен покерист. У вас є чудовий шанс стати одним з кращих у разз, тому що в цей вид покеру грає набагато менше людей, ніж у техаський холдем.
Поширені запитання
Після останньої вулиці торгівлі на руках учасників по 7 карток, з яких чотири відкриті для всіх.
Перемагає покерист із найкращою з нижчих комбінацій.
Брінг-ін – обов'язковий внесок, який робить учасник із найслабшою відкритою картою.
Максимально тричі за коло.
Для цього потрібно досконально вивчити теорію та отримати багато практики. Для першого досвіду підходить гра у фріролах по раззу.
ПокерСтарс надає можливість зіграти у безкоштовних турнірах з razz.