Комбінації в покері за старшинством

Що таке покер комбінації та як їх складати? Щоб навчитися грати в покер на хорошому рівні, знадобиться знання теорії, а також старанна робота над самою грою (багааато практики). Проте є база, без якої тут просто не обійтись. Йдеться про комбінації покеру. Саме вони визначають переможця у кожній роздачі. Тобто забрати банк можна, зібравши найкращу комбінацію з-поміж усіх гравців (або ж змусивши всіх суперників сфолдити карти).

Правила складання комбінацій можуть відрізнятись залежно від дисципліни. У більшості видів покеру їх формують з 5 карт. У холдемі дозволяється використовувати 5 карт на борді та 2 карти на руках – у будь-якому співвідношенні (тобто, ви вибираєте 5 карт з 7 для складання максимально вигідної комбінації в покері), тоді як в омасі обов'язково використовувати 2 карти з 4 на руках.

Ми підготували для вас зручний і зрозумілий ґайд, який стане у нагоді як абсолютним новачкам, так і тим гравцям, які хочуть освіжити свої знання. При натисканні на назву комбінації відкриється докладна стаття, присвячена розгляду її особливостей.

Покерні комбінації за старшинством

Ранг Назва ПрикладЙмовірністьОпис
1Флеш рояль
Флеш рояль0,003%Найсильніша та найрідкісніша комбінація в покері. Вона складається з одномасних 10, J, Q, K, A. Інакше кажучи, роял-флеш – це найстарший стріт-флеш або ж одномасний стріт найвищого рангу.
2Стріт флеш
Стрит флеш0,028%5 карт поспіль однієї масті (одномасний стріт). За силою поступається лише роял-флешу. При складанні стріт-флешу (як і стріту) туз одночасно може вважатися як найстаршою картою (що йде після короля), так і наймолодшою ​​(перед двійкою).
3КареКаре0,168%Чотири карти з однаковим номіналом. Назва підбирається згідно рангу 4 карт, наприклад, каре королів. Якщо два гравці зібрали каре – виграє той із них, у якого набір складається з карт вищого рангу. Якщо ж каре утворилось на столі, то банк дістається гравцеві з вищим кікером.
4Фул хаусФулл хаус2,596%Ця комбінація складається з трьох карт одного рангу та двох карт – іншого рангу (трійка + пара). У назві комбінації часто згадується лише трійка карт, наприклад, фул на королях. Якщо ж одночасно кілька гравців зібрали фул-хаус, то переможця визначають за номіналом трійки.
5ФлешФлеш3,025%П'ять карт однієї масті в будь-якому порядку, тобто не поспіль (бо якщо поспіль, то це вже стріт-флеш). Цінність флешу визначає його найстарша карта, вона ж і входить в назву конкретного набору цього типу: флеш до короля, флеш король-хай. Якщо в двох гравців старша карта ідентична (лежить на борді), тоді порівнюється ранг наступних карт.
6СтрітСтрит4,619%5 карт, що йдуть поспіль за рангом. Карти не одномасні, оскільки це вже буде стріт-флеш. Якщо кілька гравців зібрали стріти, виграє той, у кого найстарша карта бере участь в складанні комбінації. У назві згадується старша карта, наприклад, стріт до короля або стріт від дев'ятки до короля.
7СетСет4,830%Ще називають трипс/тріпс або трійка, оскільки це 3 карти одного рангу. Чим вищий ранг – тим сильніша трійка, тобто сет королів перемагає сет шісток. Якщо трійки в гравців рівносильні – переможця визначає кікер. Сет і трипс відрізняються за способом формування, тобто по тому, як гравець зібрав комбінацію в ході роздачі (сет виходить з кишенькової пари й однієї карти на столі, а трипс – з однієї стартової карти й пари на борді).
8Дві пари Две пары23,5%2 карти одного рангу + 2 карти іншого рангу. У назві беруть участь обидві пари, наприклад, пара королів та пара шісток. Цінність руки визначається за старшою парою карт, а якщо вона виявляється однаковою – тоді порівнюються молодші пари і виграє старша з них. Якщо однакові обидві пари, то перемогу присуджують, порівнюючи кікери.
9ПараПара43,8%Дві карти з ідентичним номіналом. Найкраща з можливих пар у покері – тузи. Наймолодша можлива пара – двійки. Пара може бути в гравця на руках (кишенькова), або зібрана в поєднанні з картами на столі. Якщо в гравців однакова пара, переможець визначається завдяки кікеру (з трьох карт, що залишилися).
10   Кікер  Кикер17,4%Найслабша покерна комбінація – старша карта, яка має місце, якщо вам не вдалося зібрати жодну з перерахованих комбінацій. Тобто ваші карти різних мастей, не збігаються за рангом і не складаються по порядку. У такому разі в техаському холдемі ви з 7 карт (на борді та на руках) виберете 5 старших.

Якщо ви тільки починаєте знайомитися з грою, то без знання комбінацій в покері немає сенсу рухатись далі. Тут ми розглянули Техаський холдем та комбінації для нього, оскільки це найпопулярніший різновид покеру на сьогодні, але не забувайте, що є й інші види покеру. Також вам знадобляться правила покеру, словник покерних термінів та префлоп чарт стартових рук.

Ви можете завантажити комбінації для покеру та роздрукувати їх в разі потреби (в хорошій якості!). Якщо у вас є картинка з покерними комбінаціями під рукою – завжди можна скористатися підказкою. Але краще вивчити їх напам’ять – це основа гри в покер.

GGPoker
США Недоступно для гравців з вашої країни
4.5 / 5.0
Відмінна
репутація
від cardmates.ua
Ексклюзивний бонус
Бонус 100% на перший депозит
Pokerbet
США Доступно для гравців з вашої країни
4.5 / 5.0
Відмінна
репутація
від cardmates.ua
Ексклюзивний бонус
7 видів бонусів на перший депозит
Americas Cardroom
США Доступно для гравців з вашої країни
4.0 / 5.0
Відмінна
репутація
від cardmates.ua
Цікавий факт!
Цікавий факт!

Руку АК (туз-король) покеристи часто називають ім'ям відомої тенісистки Анни Курникової. Цьому є іронічне пояснення: добре виглядає, погано грає; оскільки дуже часто з цією рукою не вдається зібрати сильну комбінацію.

Як визначити переможні комбінації в покері

В покері комбінації та їхня сила визначають переможця в кожній роздачі. Однак у гравців-початківців іноді виникають складнощі з аналізом комбінації карт у покері.

Крок 1
Крок 1

Беремо участь в розіграші банку на всіх вулицях торгівлі покерної роздачі, доходимо до шоудауну.

Крок 2
Крок 2

Демонструємо карти, опонент відкриває свої карти, ще один опонент також показує свою руку (припустимо, що нам протистоять двоє).

Крок 3
Крок 3

Визначаємо свою комбінацію (її складаємо з 7 карт – дві на руках та п'ять на борді – найсильніше можливе поєднання з 5 карт).

Крок 4
Крок 4

З’ясовуємо, яка комбінація карт у кожного з опонентів, й визначаємо переможця. Для цього порівнюємо їхню силу – найсильніша забирає банк. Якщо є дві однакові, то банк ділиться між цими двома учасниками. Якщо ж найсильніша комбінація – спільна для всіх (наприклад, на столі зібрався фул-хаус і ні в кого немає кращої руки), то банк ділиться порівну на трьох.

Важливо враховувати, що сила комбінації не залежить від її масті.

Цікавий факт!
Цікавий факт!

На World Series of Poker комбінації та руки часто отримують нове найменування, якщо з ними хтось перемагає. Наприклад, рука десять-два отримала ім'я Дойла Брансона, оскільки покерист з нею виграв свої перші два золоті браслети.

Що таке кікер у покері

Іноді для визначення переможця в покерній роздачі потрібно застосувати поняття кікера. Кікер – це та карта, яка не входить до складу самої комбінації і яка потрібна для розуміння того, кому дістанеться банк при однакових зібраних комбінаціях. Це може бути складно, але, розглянувши приклад нижче, вам швидко стане все зрозуміло.

На борді каре дам і п'ятірка: Q♠ Q♥ Q♦ Q♣ 5♥

Гравець 1: К♠ 9♥

Гравець 2: J♦ 5♦

В обох гравців одна і та ж комбінація – каре дам, оскільки це найсильніше поєднання, яке тут можна зібрати з семи карт. Але хто ж переможець? В дію вступає кікер. У гравця 1 кікером буде король (старша карта з короля, дев'ятки та п'ятірки). У гравця 2 кікером буде валет (у нього є ще пара п'ятірок, але вона не враховується в комбінації, оскільки найсильнішою комбінацією з п'яти карт буде чотири дами плюс валет). Отже, тепер усе зрозуміло: перемагає гравець 1.

Корисно знати!
Корисно знати!

Якщо ви віддаєте перевагу покерним турнірам, то вам знадобиться програма, як-от Sharkscope. Вона надає великий обсяг інформації про кожного вашого суперника за покерними столами.

Дро комбінації в покері

У цій статті ми розглядаємо стандартні комбінації техаського покеру (холдему). Таких існує десять – від старшої карти до роял-флешу. Але є ще таке важливе поняття, як дро. Дро – це незавершена комбінація. Їй зазвичай не вистачає однієї або двох карт до того, щоб перетворитись в готову руку. Таку ситуацію можна часто спостерігати на флопі або терні. Дро на рівері отримати неможливо, оскільки карт на стіл більше не викладатимуть, а значить, рука вже не має шансів (аутів) на посилення.

Найпоширеніші види дро: 

Відзначимо, що роздачу іноді можна розігрувати агресивно (робити ставки та/або рейзи) за наявності дро, а не готової комбінації. Важливо також вміти розпізнавати дро як у себе, так і передбачати можливість того, що дро є в суперників. 

Отже, у цій статті ви познайомилися з усіма комбінаціями техаського холдему, навчилися визначати переможця в роздачі, з'ясували поняття кікера та дро. Це основи покеру, без яких вам не обійтись. Новоспеченому гравцеві в покер комбінації карт можуть здатися складними для запам'ятовування, однак лякатися не варто. Зовсім трохи практики за покерними столами (в румі чи казино онлайн), і ви вже ніколи не переплутаєте флеш і стріт.

Покерні комбінації: відео

Досліджуй світ покеру разом із Cardmates
Досліджуй світ покеру разом із Cardmates

У нас на сайті є багато детальних матеріалів про топові покерні майданчики GGPoker, PokerMatch, PokerStars, 888poker та інші. Ми розповідаємо, як завантажити додатки на ПК чи смартфони, пояснюємо тонкощі верифікації та відіграшу бонусів. 

Покрокові гайди від нашої редакції допомагають оперативно вирішити будь-яке питання. Знайти потрібну статтю можна у розділі "Матеріали".

Поширені запитання
🔑 Яка масть у покері найсильніша?

У Техаському Холдемі та багатьох інших форматах немає поняття старшинства мастей. Тобто піковий стріт-флеш до короля та червовий стріт-флеш до короля абсолютно рівні за силою.

👨 Чи можна в роздачі зібрати три пари?

Ні, можна зібрати одну пару або дві пари. Якщо гравець має кишенькову пару, а на столі лежать іще дві пари, то вибираються дві старші пари з трьох.

💎 Чи можна зібрати стріт-флеш до туза?

Найстарший можливий стріт-флеш – від дев’ятки до короля. Якщо ж у вас п'ять карт поспіль однієї масті до туза, це вже інша комбінація в покері, а саме – роял-флеш.

🃏 Що таке бродвей?

Комбінація карт від десятки до туза, тобто стріт від 10 до А, називається бродвей. Важливо, щоб це були не одномасні карти, адже вже це буде роял-флеш.

👑 Як зібрати переможну комбінацію?

Щоб покерна комбінація була переможною, вона повинна на шоудауні виявитися сильнішою, ніж у інших гравців. Ви не можете вплинути на те, які карти випадуть на борд, однак ви можете намагатися розігрувати більш сильні стартові руки (з якими вища ймовірність збирати переможні комбінації).

🏆 Чи відрізняються комбінації покеру для холдему та омахи?

Ні, комбінації стандартні як для техаського холдему, так і для різних видів омахи. Однак можуть відрізнятися способи їх формування, оскільки є відмінності у використанні кишенькових карт.

💵 Чи є комбінації покер сильніші за роял флеш?

Ні, роял-флеш (або флеш рояль) є найсильнішою з усіх можливих комбінацій. Незалежно від масті, він б'є решту карткових комбінацій і забирає банк.

Оцінити матеріал
- відмінний матеріал
- хороший матеріал
- нормальний матеріал
- поганий матеріал
- жахливий матеріал
Коментарі (1)

Ілюстрації особливо корисні для початківців. Респект! 

0 відповідей
Незареєстровані користувачі не можуть залишати коментарі.
Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.