Усі комбінації в покері: замітка початківцю

покерні комбінації

Покерні комбінації

Щоб виграти роздачу, потрібно забрати банк, змусивши опонентів скинути свої карти або зібравши кращу комбінацію в покері. Якщо справа доходить до шоудауну – в роздачі виграє гравець з сильнішою (старшою) комбінацією. У більшості різновидів покеру вона складається з 5 карт.

У холдемі для складання комбінації можна використовувати 5 карт на борді та 2 карти на руках – в будь-якому співвідношенні (тобто вибираєте 5 карт з 7 для складання максимально вигідної комбінації в покері), а в Омасі обов'язково використовувати 2 карти з 4 на руках (тобто ви вибираєте 2 карти з 4 на руках і 3 карти з 5 на столі).

Старшинство комбінацій в покері

Ієрархія покерних комбінацій від старшої до молодшої:

Роял-флеш або флеш-рояль (Royal Flush)

Роял Флеш

Найстарша комбінація і найрідкісніша. Вона складається з одномасних 10, J, Q, K, A. Іншими словами, роял-флеш можна назвати найстаршим стріт-флешом або одномасним стрітом найстаршого рангу.

Стріт-флеш (Straight Flush)

Стрит-флеш в покері

5 карт поспіль однієї масті (Одномасний стріт). За силою поступається лише роял-флешу. У складанні стріт-флешу (як і стріту) туз одночасно вважається як найстаршою картою (що йде після короля), так і наймолодшою (перед 2).

Каре (Four of a Kind)

Каре в покері

4 карти одного рангу. Якщо два гравці зібрали каре – виграє той з них, у якого воно складається з карт вищого рангу. Якщо ж каре лежить на столі, то банк дістається тому гравцеві, у якого вищий кікер.

Фул-хаус (Full House)

Фул-Хаус в покері

Комбінація, що складається з трьох карт одного рангу і двох карт – іншого рангу (трійка + пара).

Флеш (Flush)

Флеш в покері

5 карт однієї масті в будь-який послідовності. Цінність флешу визначає найстарша в ньому карта.

Стріт (Straight)

Стріт в покері

5 карт, що йдуть підряд за рангом. Якщо кілька гравців зібрали стріт, виграє той з них, у кого найстарша карта бере участь в складанні комбінації.

Сет, трійка, тріпс (Three of a Kind)

Сет в покері

3 карти одного рангу. Чим вищий ранг – тим сильніша трійка. Якщо у гравців рівносильні трійки – переможця визначає найвищий кікер.

Дві пари (Two pairs)

Дві пари в покері

2 карти одного рангу + 2 карти іншого рангу. Цінність визначається за старшою парою карт, якщо вона збігається – тоді порівнюються молодші пари й виграє старша з них.

Пара (Pair)

Пара в покері

Дві карти одного рангу. Краща з можливих пар у покері – тузи.

Старшая карта, кікер (High-card)

Старша карта

Найслабша комбінація – старша карта, яка застосовується якщо у вас не вийшло зібрати жодну з перерахованих вище комбінацій. Тобто карти різних мастей, не збігаються за рангом і не складаються за зростанням. У такій ситуації в техаському холдемі ви виберете з 7 карт (на борді й на руках) 5 максимально високих.

Для кращого запам'ятовування пропонуємо вивчити комбінації в покері на зображенні:

 комбінації в покері картинка

І за допомогою відео про комбінації в покері (ролик російською мовою):

Якщо ви тільки знайомитеся з грою, то без знання комбінацій в покері – ніяк. Вивчити їх детальніше ви можете за допомогою цієї статті. Також вам знадобляться матеріали про те як грати в покер і словник покеру.

Ви можете завантажити комбінації покеру і роздрукувати їх за необхідності в хорошій якості. Маючи фото покерних комбінацій під рукою – завжди можна скористатися підказкою. Але, краще вивчити їх напам'ять – це основа гри в покер.

Якщо ви вже добре знаєте покерні комбінації, вивчили усі правила та покерні терміни – можете ознайомитися із базовими стратегіями покеру.

Тест на знання комбінацій у покері

Оцінити матеріал
- відмінний матеріал
- хороший матеріал
- непоганий матеріал
- поганий матеріал
- матеріал жахливий