Стріт-дро
Стріт-дро – це незавершена комбінація, якій не вистачає однієї карти для того, щоб утворився стріт. У Limit Texas Hold'em стріт-дро вважається сильною комбінацією. Стріт-дро буває двох видів:
- Двостороннє стріт-дро (open ended-straight draw)
- Гатшот (gutshot)
Двостороннє стріт-дро – комбінація з 4-х карт, що йдуть послідовно (будь-якої масті), якій не вистачає 2-х карт, аби утворився стріт. Наприклад, у вас є 6♠ 7♣ 8♥ 9♠, і, щоб зібрати стріт, вам потрібна будь-яка 5 або 10.
Гатшот – комбінація з 4-х карт, в якій для стріта не вистачає однієї карти будь-якої масті. Наприклад, у вас 5♠ 6♣ 8♥ 9♠, тому вам потрібна будь-яка 7, щоб закрився стріт.
При двосторонньому стріт-дро ви маєте 8 аутів на стріт. Якщо на флопі ви потрапляєте у двосторонній стріт-дро, то ваші шанси на посилення руки на тьорні й рівері складають приблизно 2,2 до 1 (31.5%).
Ваша рука буде сильнішою, якщо в ній є додаткове велью, таке як пара і/або оверкарти, потенціал на бекдорний флеш-дро і т.д. Наприклад, у вас A♠ 4♠, на флопі 6♦ 5♠ 3♥, це дає вам двосторонній стріт-дро (8 аутів), оверкарти (3 аути) і бекдорний флеш-дро (1 аут).
Маючи такий флоп ви отримуєте 12 аутів (45%) на покращення руки (як мінімум до пари). Або у вас J♠ T♠, на флопі 9♣ 8♠ 3♦, що дає вам двосторонній стріт-дро (8 аутів), бекдорний флеш-дро (1 аут) та 2 оверкарти (6 аутів).
Флоп приносить вам в цілому 15 аутів (54,1% на тьорні й рівері), але комфортно ви себе відчуєте в тому випадку, якщо зберете стріт.
Розігрувати чи не розігрувати дро?
Коли на флопі вам приходить стріт-дро, то ви хочете, щоб флоп був повністю різномасним. Кожен раз, коли на флопі будуть випадати 2 одномасні карти, вам доведеться виключати 2 аути на користь флеша. Якщо на флопі 2 одномасні карти й розгорівся справжній екшн, варто фолдити стріт-дро, оскільки ваші опоненти можуть мати інші покерні комбінації (сет, дві пари та флеш-дро).
У більшості випадків, коли на флопі ви збираєте двосторонній стріт-дро (за умови, що флоп різномасний), у вас будуть правильні пот-одси на дро. Але є ряд винятків, на які варто звернути увагу:
- На флопі випадає пара і розгорається інтенсивний екшен. Коли борд з відкритою парою (pair board), то вашим опонентам набагато легше зібрати фул-хаус.
- Ви в хедз-апі й у вас немає пари або двох оверкарт до флопу. Банк не дасть вам достатньо шансів, щоб зробити кол. Можливо, в цій ситуації варто спробувати застосувати напівблеф, але не чекайте і не зрівнюйте ставки (кол) увесь час до ріверу.
Наприклад, у вас 5♠ 4♠, а флоп складається з J♠ 7♥ 6♣. Це дає вам двосторонній стріт-дро, але його слід розігрувати як гатшот (4 аути на перемогу), оскільки впевнено ви себе будете почувати тільки, якщо випаде 3, тому що 8 може закрити стріти старшим (сильнішим) рукам.
Двосторонній стріт-дро з використанням однієї кишенькової карти
Сюди відносяться такі типи флопів, які не настільки сильні, як ті, де ви зможете пустити в дію свої дві закриті карти. Причина цього полягає в тому, що вашим опонентам очевидна ймовірність утворення стріта, а хтось, можливо, уже зібрав стріт на флопі.
Також є висока ймовірність того, що ви будете ділити банк, якщо зберете стріт. Екшен також вщухає тоді, коли випадає четверта карта стріта – в цій ситуації буде складно проплатити ставку, навіть якщо у вас найкраща рука.
Гатшот стріт-дро
Це такий тип дро, який дає вам тільки 1 карту на стріт і 4 аути загалом. Тут шанси складають приблизно 11 до 1 на покращення руки на тьорні. Ця рука досить сильна, якщо є додаткове велью, таке як дві оверкати. Наявність K♠ Q♠ на флопі, що складається з T♠ 9♣ 6♦, вважається досить сильним дро – гатшот стріт-дро до натсу (4 аути), 2 оверкарти (6 аутів, але остерігайтеся можливого стріта, якщо випаде дама) і потенційний бекдорний флеш (1 аут).
В хедз-апі таку руку варто розігрувати агресивно. Як правило, у вас не буде достатніх пот-одсів на розіграш, маючи тільки гатшот стріт-дро, окрім випадків, коли банк підвищувався до флопу. Але якщо багато зрівнювали до флопу, то на флопі можна розігрувати дро, але робити це тільки в тому випадку, якщо ви "тягнете" дро до натсового стріта.
Наприклад: ви рейзите з AQs (одномасними) і ваш рейз зрівнюють 4 опоненти, на флопі випадає K-T-3 (в банку 10 маленьких ставок). Ви робите чек, а опонент, що сидить за вами – робить ставку, і ще кілька гравців роблять кол між вами та бетором (хто робить ставку). У такому випадку пот-одси дозволяють зрівнювати ставку в надії, що випаде валет, який принесе вам натсовий стріт.
Ваші шанси складають приблизно 11 до 1 на покращення руки на тьорні (8,7%), але банк достатньо великий для того, щоб зробити правильний кол.
Якщо ви хочете "тягнути" гатшот, тоді практично завжди потрібно фолдити, якщо існує ризик, що хтось зробить рейз після вас.