Блокування PokerStars в Україні: що робити покеристу?


Покерна кімната PokerStars все ще є одним із лідерів на ринку онлайн-покеру. Багато українських гравців обирають цей ресурс за його надійність та високу репутацію. ​

Нещодавно український Національний центр оперативно-технічного управління телеком-мережами дав вказівку інтернет-провайдерам заблокувати величезну кількість гемблінгових ресурсів.

Як зазначено додатку до рішення НЦУ, до списку увійшло 709 сайтів, які не мають офіційної гемблінгової ліцензії в Україні. 

До переліку заблокованих доменів увійшли і ПокерСтарс, а точніше чотири адреси їх сайтів:

  • ​pokerstars.com;
  • pokerstarslive.com;
  • pokerstarssports.com;
  • pokerstarscasino.eu.

При цьому під блокування потрапили як офшорні гемблінгові ресурси, так і деякі легальні гемблінгові оператори, які, на думку регулятора, ухилялись від сплати податків до держбюджету, або мали якісь афілейовані зв'язки з державою-агресором. 

ПокерСтарс блок в Україні: що сталось?

Кабінет Міністрів України вирішив серйозно взятись за нелегальні онлайн-ресурси після засідання спеціальної слідчої комісії. За висновками засідання, сукупний оборот всього гемблінгу в Україні коливається в районі від 12 до 15 мільярдів гривень на місяць. За рік орієнтована сумма всього щорічного обороту цих сайтів може досягати позначки у 180 000 000 000₴ на рік.

При цьому, податкових надходжень до державного бюджету за минулий рік надійшло 730 000 000₴, а ліцензійних зборів – 1 166 000 000₴. А отже гемблінгові оператири сплачували приблизно 1,2% із загального обороту. Щоправда, ця статистика враховує також і легальний сегмент, у якому більшість регулярно сплачувала всі збори, поповнюючи казну. Є дві найпопулярніші схеми офшорного виведення коштів через транзакції з українських рахунків: 

  • Метчинг – кошти виводяться на інші платіжні системи під виглядом звичайного переказу без кінцевого отримувача.
  • Криптовалюта – такі платежі практично неможливо промоніторити й, за попередніми оцінками СБУ, щорічно таким чином виводится приблизно 54 000 000 000₴.

Автоматично до списку заблокованих в Україні сайтів потрапили всі ті гемблінгові онлайн-ресурси, які не мають ліцензії від Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ). Й тут не важливо, користуються вони вищезгаданими схемами чи ні.

Блокування ПокерСтарс: попередні обмеження для покер-руму в Україні

Це вже не перші перепони із якими зіштовхнувся рум PokerStars в Україні. Попри той факт, що покерна кімната ще в березні 2022-го року припинила надавати доступ до гри росіянам – ресурс все одно постраждав від рішення Національного Банку України.

Воно пов'язано з намаганнями ліквідувати шахрайську схему під назвою "картковий туризм". Суть її в тому, що українські громадяни надсилали свої гривні на рахунки закордонних банків і потім знімали ці кошти за кордоном у валюті та заводили гроші назад на валютний ринок України. Таким чином ділки заробляли на різниці в курсі валют. 

Саму тому в липні минулого року на Старзах зникла можливість поповнення депозиту та кешауту через банківські картки. Фактично зараз українці можуть здійснювати транзації на PokerStars лише через Skrill та Neteller.

PokerStars в Україні: що робити після блокування?

В принципі, для українських покеристів на ПокерСтарс найближчим часом нічого не зміниться. Уряд почав активне блокування доменів, які не мають ліцензії від КРАІЛ, проте у "червоно-пікових" цієї ліцензії наразі ще нема. Найближчим часом усі місцеві інтернет-провайдери повинні будуть заблокувати усі ті сайти, що увійшли до списку в додатку до рішення від НЦУ.  Тим не менш, сама покерна кімната доступ до гри українцям не закривала і клієнт руму й досі справно працює. Для депозиту чи кешауту доступні платіжні системи Skrill та Neteller, до яких можна прив'язати гривневі картки.

Як працюватиме клієнт далі – наразі невідомо, проте представники Старзів поки не надсилали своїм українським гравцям жодних оновлень, а це вже непоганий знак. Цілком ймовірно, що доступ до сайту ПокерСтарс скоро зникне, проте ігровий клієнт, скоріш за все, і надалі працюватиме. Наразі в самому клієнті у розділі "The Rail" не відображаються актуальні новини платформи, проте Twitch-канали стімерів кімнати і досі підв'язані.

Які покер-руми досі легальні на території України?

Попри величезну кількість заблокованих гемблінгових ресурсів в Україні – є достатньо легальниї покер-румів, які мають всі необхідні ліцензії та не потрапляють під блокування. Серед них є VBet Poker – гемблінгова платформа із великою кількістю рекреаційних покеристів, що приходять з букмекерського сектору.

Наразі на сайті КРАІЛ є відповідне рішення, згідно з яким лише вищезгаданий онлайн-оператор має право на організацію покеру в інтернеті на території України.

Лідер покер-румів
PokerStars
США Доступно для гравців з вашої країни
4.5 / 5.0
Відмінна
репутація
від cardmates.ua
Ви поставили даному матеріалу оцінку 5 з 5:
Коментарі (2)
Botan
Без статусу

Враньё i poker пополнение через гондурас, вопрос Это по вашему легально? Кучька не доделаных уничтожили лучший рум

0 відповідей
Botan
Без статусу

И не нужно больше писать Покер Матч, его не существует больше

0 відповідей
Незареєстровані користувачі не можуть залишати коментарі.
Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.