Банер ggpokerok Банер ggpokerok Банер ggpokerok

Усі терміни в покері

Терміни в покері

Словник покерних термінів українською мовою містить багато слів, які незрозумілі пересічній людині. Початківцю не потрібно вчити одразу все. По ходу навчання і практики він сам потроху поповнюватиме свій словниковий запас. Але, так як спочатку варто розібратися в теорії, а потім вже ставати до гри, базові знання покерної термінології потрібні кожному покеристу-початківцю.

Нижче представлені різноманітні слова, які ви можете зустріти в навчальних книгах і статтях, під час гри або спілкуючись з іншими, більш досвідченими гравцями. Він стане в нагоді, коли ви зустрінете незнайоме слово. Для зручності пропонуємо вам завантажити словник покеру, щоб завжди мати під рукою необхідну інформацію. Ми постаралися підібрати найпопулярніші терміни в покері і максимально просто їх пояснити. Також наш покерний словник регулярно оновлюється і доповнюється новими поняттями.

Підказка: для швидкого пошуку по сторінці натисніть на клавіатурі «Ctrl + F» і в віконці, що з'явилося (найчастіше в правому верхньому куточку вікна або внизу сторінки) починайте вводити слово. Вам покаже, де воно зустрічається в тексті. Так найлегше знайти потрібні вам покер-терміни.

Покерні терміни в алфавітному порядку

А

АБЦ покер (ABC poker) – базова і найпростіша стратегія гри.

Автовідповідач – від фрази Calling station (телефонна станція). Гравець, який часто приймає ставки від опонентів, при цьому рідко скидає карти і рідко підвищує ставки.

Адд-он, аддон (Add-on) – докупка фішок в турнірах по закінченню ребай-періоду.

Аджаст, аджастінг – пристосування до гри іншого гравця.

Акула (Shark) – міцний, хороший гравець.

Андердог (Underdog) – рука, у якої шанси на перемогу дуже малі.

Андерпара (Underpair) – кишенькова пара, що за рангом менша всіх карт на флопі. Приклад: у вас кишенькові вісімки, а на флоп поклали 10, Q, A – у вас андерпара.

Анна Курнікова – в покері в честь даної тенісистки називають руку АК (туз-король). Так само як і спортсменка, ця рука добре виглядає, але часто програє.

Анте (Ante) – обов'язкова ставка в турнірному покері.

Апсвінг або апстрік (Upswing) – під час нього гравці зазвичай виграють багато рук.

Аут (Out) – карти, які завершують неповну комбінацію (стріт-дро, флеш-дро...).

Афілейт (Affiliate) – партнер покер-руму, який привертає до нього нових гравців, за що отримує свій відсоток.

А-хай (A-high) – коли у гравця немає ніяких комбінацій і він виграє по старшому тузу.

На початок

Б

Бабл (Bubble) – етап наближення призових місць в турнірі (МТТ або Сіт-енд-Гоу). Як правило, в більш-менш великому турнірі баббл настає за 5-10 чоловік до грошей. Наприклад, призових місць в турнірі 100, значить період баббл почнеться, коли в грі залишиться 105-110 чоловік і триватиме він до того моменту, поки не вилетить 101-й.

Бабл-бой (Bubble boy) – гравець, який вилетів з турніру на баблі (останнім перед початком призових виплат).

Бай-ін (Buy-in) – турнірний внесок, що включається в суму призових.

Бамхантер (Bumhunter) – гравець, основною метою якого є пошук риб і слабких гравців і гра лише з ними за столами. Бамхантерство є одним з важливих елементів тейбл-селектінга.

Бамхантінг (Bumhunting) – пошук гри на столах виключно з фішами.

Банк (Pot) – фішки, поставлені гравцями в якості ставок, за які йде боротьба в роздачі.

Банкрол (Bankroll) – гроші, виграні або внесені у вигляді депозиту, якими володіє покерист для гри.

Банкрол менеджмент (БРМ) – спосіб управління банкролом, що дозволяє мінімізувати ризики.

Барель – продовжена ставка на флопі (часто мається на увазі ставка від гравця, який не має сильної комбінації).

Батон (Button) – позиція перед малим і великим блайндами. Вважається найвигіднішою за столом.

Баунті – нагорода за вибивання гравця в турнірі (нараховується, коли гравець програє вам всі наявні у нього фішки).

Бет (Bet) – перша ставка в раунді торгів.

Безкоштовна карта – коли гравці не роблячи ставок переходять до наступного раунду торгівлі. За фактом, вам надається шанс побачити ще одну карту, не заплативши за неї.

Бет/фолд – ситуація, коли гравець хоче забрати банк, не маючи сильної руки. Якщо хтось із опонентів відповідає рейзом, гравець скидає карти.

Бонусхантінг – полювання за різними бонусами в покер-румах (бездепозитні бонуси, бонуси на перший депозит та інше).

Блайнд – в кожній роздачі два гравці (малий і великий блайнд) ставлять обов'язкову ставку. Найчастіше малий блайнд коштує вдвічі менше, ніж великий (хоча бувають і однакові ставки в обох).

Бланк, бланкова карта – так називають карту, яка прийшла після флопа і не поліпшила комбінацію гравця.

Блеф – прийом в покері, коли гравець зображає сильну комбінацію, ставлячи при цьому ставку. Вважається, що гравці блефують не менше ніж в одному випадку з десяти.

Блеф-кетчер – слабка комбінація, яка сильніше, ніж рука того, хто блефує.

Блокер – карта, яка перебуває на руках, яка зменшує кількість аутів для противника.

Блок ставка, блокбет – невелика ставка по співвідношенню до банку, мета якої запобігти агресії опонента або добрати в разі виграшної комбінації.

Борд, дошка, стіл – п'ять відкритих карт в центрі столу. Їх можуть бачити всі гравці.

Бот – програма, яка створена для гри в покер замість людини.

Бродвей – найстарший стріт – тобто комбінація, в якій 5 карт зібрані поспіль від валета до туза.

Бед-біт (Bad Beat) – ситуація, коли сильну комбінацію «переїжджає» ще сильніша, ймовірність побудови якої була невелика.

Бекдор, бекдорне дро – так називають ситуацію, коли у гравця не вистачає двох карт для побудови комбінації.

Бекдорний флеш – ситуація, коли щоб зібрати флеш, потрібно ще дві карти необхідної масті.

Бекдорний стріт – нестача двох карт до стріту.

Бекер – людина, яка платить частину турнірного внеску гравцеві, претендуючи на частку від виграшу, але ризикуючи при цьому втратою грошей в разі програшу гравця.

Бекінгем (англ. Backing, staking) – це спосіб гри, при якому частина банкролу покериста або частина його бай-інів на конкретні турніри оплачується іншими людьми (пайовиками або Бекер) з метою отримати прибуток в разі виграшу. Можна сказати, що

Бекери купують частину ризику гравця, тим самим страхуючи його, а натомість отримують частину його прибутку в разі виграшу. Відсотки внесків і виплат, як правило, обговорюються заздалегідь.

На початок

В

Ва-банк, ол-ін, олін, пуш (англ. All-in) – ситуація в покері, коли гравець ставить в банк усі наявні у нього фішки.

Верифікація акаунту – підтвердження особи шляхом відправки необхідних документів в електронному вигляді в покер-румах. У більшості випадків – це обов'язкова умова для можливості виведення коштів в подальшому.

Великий блайнд (ВБ) – обов'язкова (сліпа) ставка. Ставиться гравцем на позиції ВБ перед тим, як він отримає карти. Blind в перекладі з англ. – сліпий.

Вінрейт (з англ. Winrate – в дослівному перекладі «Шанс на перемогу») – показник успішності гравця в кеш-іграх, який визначається кількістю грошей, які покерист виграє за 100 рук в середньому.

Вод (Video on Demand або Vod) – навчальне покерне відео.

Повітря (Air) – рука без комбінації або явно поступається руці суперника, яку не можна виграти.

ВПІП (VPIP) – статистичний показник (нарівні з PFR), один з найважливіших критеріїв оцінки ігрового стилю суперників. Показує частоту участі гравця в роздачах і вимірюється в%. Абревіатура VPIP розшифровується як Voluntarily Put Money In the Pot, що буквально перекладається як «добровільне внесення грошей в пот».

Вел'ю (EV) – очікуваний прибуток при розіграші руки.

Вел'ю бет, рейз на вел'ю – ставка, яку готовий буде зрівняти гравець з найслабшою рукою.

На початок

Г

Гатшот – стріт-дро з чотирма аутами (наприклад, ви зібрали 3-4-6-7 (разом з картами на борді). Для стріту не вистачає п'ятірки, яких в колоді всього 4).

Гемблери (Gambler) – професійний успішний гравець в покер. Зазвичай Гемблери грають на лімітах NL100 і вище зі стабільним вінрейтом 3-4 BB/100 і вище.

Гріндер (раундер) – це гравець, який багато грає і впевнено б'є свій ліміт.

ГВЧ – генератор випадковий чисел. Використовується покерними кімнатами в онлайні з метою тасування карт так само, як в офлайн покері (зберігаючи принцип випадковості).

ГТО (GTO, Game Theoretical Optimum) – ігровий теоретичний оптимум, тобто оптимальна гра в покері виходячи з рівноваги Неша.

На початок

Д

Даунсвінг або даунстрік – тривалий відрізок часу, коли гравець майже не виграє. Часто психологічно тисне на покериста і може ввести недосвідченого гравця в тільт.

Діапазон, спектр, Рендж (від англ. Range) – передбачувана рука опонента.

Дисперсія – це різниця між математично очікуваним виграшем і реальним на дистанції.

Дистанція – велика кількість відіграних рук, що дає можливість об'єктивно оцінити стратегію або успішність гравця.

Домінувальна рука – рука, яка потрапляє з кікеру під домінування руки опонента. Приклад: у вас KQ, у суперника КА, ваша рука домінувала по королю.

Дон (Double or Nothing) – турнір, в якому призових місць в два рази менше, ніж учасників, а призовий фонд рівномірно розподіляється між переможцями.

Донк-бет (Donkbet) – ставка гравця на флопі, після того як він зробив кол на префлопі, і раніше, ніж префлоп-агресор проявив ініціативу на флопі. Приклад: батон робить рейз, ви на ВБ робите кол і відразу на флопі робите ставку (Донк-бет).

Допер (Two pair) – дві пари.

Дров'яний борд – борд, на якому є різні дро-комбінації (стріт-дро, флеш-дро). Наприклад, 6 ♦ 5 ♦ 2 ♣ або K ♣ Q ♦ 8 ♥.

Дірявий стріт – стріт-дро з 4 аутами. У разі, коли карти, які беруть участь в роздачі, складають черговість подібну 6-7-9-T, їх можна назвати дірявим стрітом, так як для побудови комбінації потрібна всього 1 карта (будь-яка з 4-х вісімок).

На початок

Е

Едж (Edge) – математичне перевагу над опонентом.

Еквіті (Equity) – ваша «покладена» частина банку. Приклад: якщо банк 80$, і у вас 25% на перемогу, то Еквіті вашої руки дорівнює 20$. Це означає, що при великій кількості схожих ситуацій, з такими ж умовами, в середньому ви виграєте 20 доларів.

Ені ту (Any two) – будь-які дві карти. Ці карти зазвичай ніяк не впливають на дії гравця. Наприклад, гравець бачить, що в опонента фолд на 3-бет дуже високий, тому робить 3-бет з Ені ту.

Ефективний стек (Effective stack) – розмір найменшого стека серед гравців. Приклад: у гравця А стек 10 000 фішок, у гравця В - 7 500 фішок, у гравця С - 5 000. Ефективний стек в даному випадку буде 5 000 фішок.

На початок

Є

ЄПТ (EPT, European Poker Tour) – це найбільша і популярна серія живих турнірів з покеру, яка проходила по всій Європі з 2007 до 2016 року (включно). У 2016 році компанія-організатор серії провела ребрендинг. Аналог серії ЕПТ носить назву PokerStars Championship і PokerStars Festival. UPD: з 2018 року серія ЕПТ повертає своє початкова назва.

На початок

Ж

Живі події (Live Events) – турніри, які граються наживо, тобто офлайн-турніри.

На початок

З

Зум покер (Zoom) – різновид кеш-покеру на ПокерСтарз, особливістю якого є швидка пересадка за інший стіл при скиданні карт або після завершення роздачі, в якій ви берете участь. У цій грі гравці на кожній роздачі змінюються.

На початок

І

Ізі фолд (Easy fold) – легкий пас, який не викликає сумнівів.

Ізолейт або ізоляційний рейз – висока ставка гравця у відповідь на ставку іншого (найчастіше слабкого) гравця за столом, після якої всі інші скидають карти, крім того, хто робив ставку спочатку. По суті, метою такої дії є «ізолювати гравця» – залишитися з певним опонентом в роздачі удвох і змусити всіх інших піти в пас.

Інста бет (Instant bet) – швидка ставка без роздумів.

ІТМ, IТМ (In The Money) – призові місця в турнірі.

На початок

К

Каречотири карти одного рангу.

Кишенькова пара – пара на руках у гравця

Кат-оф – позиція праворуч від батону (дилера).

Кікери – карти, які не входять до зібрану комбінацію. Якщо у кількох гравців однакові комбінації, вирішальною картою є кікер. Кількість кікерів визначити дуже просто – потрібно від п'яти відняти кількість карт, які складають комбінацію.

Коінфліп (Coinflip) – термін, що позначає рівні шанси на перемогу двох гравців.

Колесо – наймолодший стріт (від туза до 5).

Кол – зрівняння ставок суперників.

Колд-кол (Cold Call або холодний кол) – колування однієї або кілька ставок (а також рейзів). Приклад: гравець А робить ставку, гравець B рейз, гравець З колує (робить колд-кол).

Колдаун (Calldown) – колування до кінця (до шоудауна). Приклад, гравець грає три вулиці чек-кол (робить колдаун).

Комплит (Complete) – зрівнювання великого блайнду гравця на позиції малого блайнду.

Конектор (Connector) – дві карти, що знаходяться поруч (3-4, J-Q і т.п.).

Контбет (Contbet) – ставка на флопі, яку робить префлоп агресор. Приклад: гравець А на префлопе зробив рейз, гравець B зробив кол. Гравець А робить на флопі ставку – контбет.

Короткий стек (Short Stack, коротун) – стек з меншою, ніж у інших, кількістю фішок.

Кулер (Cooler) – програш роздачі гравцем з сильною комбінацією гравцеві з сильнішою комбінацією.

Кап (Cap) – максимально дозволена ставка в лімітному покері.

Кешаут, кеш-аут (Cash-out) – виведення грошей на карту/банківський рахунок/віртуальний гаманець і т.д. з покер-руму. Іншими словами – переведення в готівку грошей з ігрового рахунку.

Кеш-гра (Cash) – гра на гроші.

На початок

Л

ЛАД (Loose-aggressive) – лузово-агресивний стиль гри. ЛАД-ами називають гравців, що грають в такому стилі.

Лейаут (layout) – скін (оформлення) столу в онлайн-покері.

Лід (Lead) – перша ставка на флопі в непідвищеному банку.

Лік (Leak) – слабке місце гравця. Ліками називають часто повторювані помилки гравців. Шукати ліки важливо не тільки в грі опонента, а також у своїй грі.

Лімп (Limp) – кол великого блайнду на префлопі.

Лімпер (Limper) – гравець, який робить Лімп.

Лудоман, лудоманія – нездорова залежність від азартних ігор, яка супроводжується неадекватною грою з втратою грошей, втратою соціальних зв'язків і духовних цінностей.

Лузовий стиль (англ. Loose Style) – стиль гри, при якому гравцем розігрується багато рук і, в зв'язку з цим, присутня велика кількість складних і неоднозначних ситуацій. Вважається, що лузовий стиль є більш творчим, ніж тайтових, але разом з тим вимагає кращого розуміння механіки гри.

На початок

М

Майнінг, датамайнінг (Data Mining) – збір зіграних роздач (рук) в покер-румі. Застосовується гравцями, які хочуть за рахунок отриманих роздач (інформації) отримати перевагу над опонентами. Продається різними сайтами і заборонений в покер-румах, розцінюється як шахрайство.

Малий блайнд (МБ) – менша з двох обов'язкових ставок. Позиція гравця за столом між батоном і ВБ.

Маніяк (Maniac) – гравець в покер, який грає дуже агресивно і розігрує практично всі свої кишенькові карти.

Мат. очікування (математичне очікування) – середня вигода від того чи іншого рішення за умови, що подібне рішення може бути розглянуто в рамках теорії великих чисел і тривалої дистанції.

Мертві гроші (Dead money) – частина фішок в банку, поставлена ​​гравцями, які вже скинули свої карти і не беруть участі в роздачі.

Метагейм – поняття, яке характеризує прийняття рішень гравцями базуючись не на математичних принципах, а на психологічних.

Місклік – випадкове невірне натискання в онлайн-покері, яке призвело до незапланованого дії під час гри (випадкове прийняття ставки ва-банк, випадковий фолд).

Монстр-дро – сильна рука, яка має велику кількість аутів на посилення. Наприклад, у вас на руках K ♦ Q ♦ на флопі J ♦ T ♦ 2 ♥. Крім флеш-дро (9 аутів) і стріт-дро (6 аутів) у вас ще 2 оверкарти, які також можуть принести перемогу.

МТТ (Multi-table tournament) – багатостоловий турнір, що проводиться за 2 і більше столами одночасно.

Мультиакаунтинг – створення більш одного облікового запису гравцем в одному покер-румі (не дозволене в покер-румах).

Мультитейблінг – гра одного гравця за декількома столами в онлайн-покер одночасно.

Мультипот (Multy-pot) – банк, участь в якому беруть більше 2-х гравців.

На початок

Н

Натс (Nuts) – найкраща можлива комбінація за столом. Часто старший стріт називають натсовим стрітом, а флеш з тузом – натсовим флешем.

Напівблеф (Semi-Bluff) – ставка або підвищення з метою вибити опонента з банку. Але не в будь-якій ситуації, а при такій, що в разі, якщо опонент не скине, у вас є ще шанси перемогти.

Ніт, скеля (Nit) – тайтово-пасивний гравець, який грає обережно і, як правило, розігрує тільки сильні руки і комбінації.

Нотс (Notes) – замітка на гравця, запис конкретного розіграшу або загальних даних, які в подальшому допомагають приймати рішення проти цього гравця.

На початок

О

Овербет (Overbet) – ставка, розмір якої перевищує поточний розмір банку.

Оверкарти (Overcard) – одна або дві кишенькові карти, що старші решти всіх карт на флопі. Для прикладу, якщо у вас на руках А7, а на флопі поклали J68, то у вас буде оверкарта туз, так як він старший найстаршої карти на флопі (валета). Те ж саме було б, якби у вас був король або дама.

Оверлей (Overlay) – різниця між гарантованим призовим фондом і внесеними бай-інами, в разі якщо гарантія була побита. Тобто, це та сума, яку організаторам турніру доведеться додати до внесених бай-інів, щоб забезпечити обіцяний призовий фонд. Грати в турнірах з оверлеями вважається плюсово.

Оверлімп (Overlimping) – Лімп на префлопі після як мінімум одного лімпера.

Оверпара (Overpair) – кишенькова пара, що старша всіх карт на флопі. Приклад, у нас JJ, флоп Т34.

Оверсет (Overset) – старший сет. Приклад: у гравця 1 сет десяток з кишеньковими ТТ (оверсет) на дошці Т82, в той час, як у гравця 2 теж зібрався сет, але з 88 на руках.

Одномасні коннектори – дві карти поспіль однієї масті.

Олл-ін (All-In) – внести всі свої фішки в гру (див. також "ва-банк").

Омаха (Omaha) – один з різновидів покеру. В Омасі здається кожному гравцеві 4 закриті карти (а не 2, як в холдемі). У створенні комбінацій беруть участь тільки 2 кишенькові і 3 загальні карти. В іншому правила схожі з правилами техаського холдема.

Відкритий рейз (Open raise) – перший рейз за столом.

На початок

П

Плеймані (Playmoney) – ігрові фішки (ігрова валюта, яка, як правило, не конвертується на реальні гроші). Призначені для гри «for fun» (заради забави).

Побічний банк (Side Pot) – банк за який борються тільки ті гравці, у яких є фішки. Розігрується як правило, коли коротун або кілька шорт стеків пішли в олл-ін. Приклад: гравець 1 ставить 5$, гравці 2 і 3 колують ставку, але у гравця 3 є тільки 3$, тому він колує на весь свій залишився стек. У підсумку гравець 3 боротиметься лише за головний банк в 9$ (по 3$ від кожного гравця), а побічний банк 4$ дістанеться одному з двох гравців, у яких залишилися фішки. Гравець 3 на нього претендувати не може.

Покер фейс (Poker face) – вираз обличчя, що не видає емоції, а також мімічні виверти, що вводять опонента в оману.

Покертрекер – додаток для аналізу власної гри.

Постфлоп (Postflop) – розіграш після відкриття флопа.

Пот контроль (Pot control) – контроль банку, тобто бажання не сильно збільшувати банк. Розіграш руки без агресії.

Пот-ліміт (Pot-limit) – структура ставок, при якій бетсайзінг обмежується поточним розміром банку.

Префлоп (Preflop) – розіграш перед відкриттям флопу; найперше коло торгівлі, після роздачі кишенькових карт.

Продовжена ставка, Ц-бет (Continuation Bet, CBet) – (див. також "Контбет").

Пуш (Push) – див. "Олл-ін" або "Ва-банк".

Пушіть – йти ва-банк.

Пуш/фолд Неша (пуш фолд) – стратегія гри в МТТ і Сіт-енд-гоу турнірах з коротким стеком.

ПФР (PFR) – один з основних статистичних показників в покері, що показує, наскільки часто гравець на префлопі робить рейз. Вимірюється у %. Абревіатура PFR розшифровується як Pre-Flop Raise, що дослівно перекладається «рейз на префлопі».

На початок

Р

Рівновага Неша (Nash equilibrium) – ситуація в покері, при якій зміна стратегії одного гравця не збільшує його виграш, в разі якщо інші гравці залишають свої стратегії незмінними.

Різномасті карти (Offsuit) – дві карти різних мастей. Приклад: Т ♦ 9 ♥ або 7 ♣ 2 ♠.

Раннер-ап (Runner-Up) – гравець, який посів 2-ге місце в турнірі. Так званий срібний призер події.

Раннер-Раннер дро (Runner-Runner draw) – ситуація в роздачі, при якій повинні прийти відповідні карти на тьорні і на рівері, щоб зібралася комбінація. Наприклад, у вас А ♥ До ♥, флоп Т ♥ 8 ♣ 2 ♣, щоб закрився флеш, на тьорні і рівері повинні прийти дві червові карти, тоді у вас збереться Раннер-Раннер флеш. Або якщо у вас 9,6, на флопі приходить 7-5-Х, на тьорні лягає 10, а 8 на рівері закриває стріт, то у вас Раннер-Раннер стріт.

Раш покер (Rush) – див. "Зум покер". Rush грається в покер-румі FullTilt і є аналогом Zoom на ПокерСтарс.

Ребай (Re-buy) – можливість в турнірі докупити фішки. Здійснюється протягом обумовленого ребай-періоду.

Регуляр, рег (Regular) – покерист, який грає на постійній основі. Найчастіше так називають професійних гравців.

Редро (Redraw) – готова рука, яка в той же час є дро на ще кращу комбінацію. Приклад: у вас J ♦ T ♦ і стріт на флопі K ♣ Q ♦ 9 ♦, крім цього у вас редро на стріт-флеш (якщо прийде K ♦) і на бубновий флеш (якщо покладуть будь-яку бубу).

Ре-ентрі – можливість повторно зареєструватися в турнірі після вильоту. Можливий тільки в заздалегідь обумовлений період. Найчастіше період визначається часом або рівнями гри. Приклад: реентрі є перші півгодини гри або до початку 5 рівня.

Рейз (Raise) – підвищення ставки.

Рейк (Rake) – фіксована сума або відсоток, який забирається румом з кожного банку. Грубо кажучи – комісія, що сплачується гравцями організатору гри.

Рейкова рука – зіграна кеш-роздача з якої був узятий рейк.

Ре-рейз (Re-raise або 3-bet) – підвищення після рейзу. Ще називають 3-бетом.

Реста (Restealing) – 3-бет ставка з метою захисту блайнду.

Рівер (River) – остання карта на борді. Після її відкриття відбувається останній рівень торгів.

РОІ (ROI) – показник успішності турнірного гравця, співвідношення вкладених грошей і прибутку. ROI є абревіатурою від Return On Investment, що дослівно перекладається «прибуток від вкладень».

Рука (Hand) – карти гравця; роздача.

На початок

С

Сайзінг, бетсайзінг – розмір ставок. При бетсайзінгу потрібно враховувати ОДДС – шанси на перемогу, а також кількість гравців, що беруть участь в роздачі.

Сателіт (Satellite) – відбірковий, кваліфікаційний турнір, в якому в якості призу розігруються путівки або квитки до дорожчої події.

Сет (Set) – три карти однієї вартості, дві з яких кишенькові. Наприклад, у вас кишенькові шістки, а на флопі виходять 5-6-9 – значить ви зібрали сет шісток.

Сквіз (Squeeze) – 3-бет на префлопі після рейзу і колу (одного або більше).

Скіл (Skill) – рівень, кваліфікація гравця.

Слоу-плей (Slow Play) – прийом, мета якого заманити в пастку опонента, маючи при цьому дуже сильну комбінацію або натс.

Слоуролл (Slowroll) – навмисне повільне рішення з сильною рукою. У покерних колах багатьма покеристи сприймається як неетичний вчинок.

СНД (Sit'n'Go або SnG) – турнір, який стартує, коли набирається потрібна кількість учасників.

Снеп-кол (Snap Call) – швидкий кол без роздумів.

Спліт-пот (Split Pot) – поділ банку між гравцями, які показали на розкритті карт однакові за силою комбінації. Поділ відбувається також у тому випадку, якщо найсильніша комбінація зібралася на столі.

СПР (SPR, від англ. Stack-to-Pot Ratio) – відношення ефективного стеку до банку або співвідношення ризику до винагороди.

Середній стек (Average stack) – співвідношення кількості всіх фішок в турнірі на кількість гравців, що залишилися.

Середня пара (Middle pair) – середня з можливих пар або пара, що не є оверпарою або топ-парою. Приклад: у вас JT. На флопі AJ2 у вас середня пара валетів.

Середня позиція (Middle position або MP) – середня позиція за столом щодо батону. При повному 9-макс столі: 4-6 позиції після ВБ, при короткому (6-макс): 2-3 позиція.

Ставка (Bet) – див. "Бет".

Стад (Stud) – один з різновидів покеру.

Старша карта (High card) – найслабша комбінація в покері. Коли у гравців немає комбінації «пара» або старше, то перемога дістається тому, у кого старша карта. Приклад: у гравця 1 на руках 2,5 у гравця 2 - 6, K а на столі T-4-9-3-Q. Жоден з гравців не зібрав комбінацію від пари і вище, тому банк дістається гравцеві 2, у якого старша карта K (король). Зібрана ним комбінація буде: T-9-Q-6-K.

Стати – статистичні показники, які відображаються в спеціальному допоміжному покерному софті (дозволений не у всіх покер-румах) і які дають додаткову інформацію про супротивників.

Стек (Stack) – фішки або гроші, які доступні гравцеві за столом.

Стіл (Att to steal) – крадіжка блайндів. Прийнято вважати, що якщо гравець робить опен рейз з кат-оф або батону, то він хоче вкрасти (закриваючи) блайнди.

Страдл (Straddle) – необов'язковий блайнд, який наосліп ставиться за особистим бажанням і на розсуд гравця, наступним після ВБ. Розмір страдла - ВБх2. Допускається страдл в офлайн кеш-іграх, але тільки в тому випадку, якщо це було обумовлено заздалегідь або ніхто з гравців за столом не проти такої дії.

Стратегія великих стеків (БСС, BSS) – неофіційна назва стратегії гри зі стеком в 100 ВБ. Розшифровується Big Stack Strategy. Назва взята як протилежне SSS.

Стратегія коротких стеків (ССС, SSS) – поради по тому, як краще приймати рішення в покері з шорт стеком. Назва походить від англійського Small Stack Strategy або коротко SSS.

Стратегія середніх стеків (МСС, MSS) – стратегія, розроблена для прибуткової гри в безлімітний холдем на кеш-столах. Є щось середнім між БСС і ССС, так як може бути застосована при грі із середнім, а не коротким або максимально допустимим стеком. Як і BSS і SSS, назва стратегії MSS походить від англійського Middle Stack Strategy.

Стоп енд гоу (Stop and go) – тактичний прийом: гравець на префлопі грає колом і йде в олл-ін при будь-якому флопі.

Стоп-лосс (Stop-loss) – психологічний прийом, суть якого в тому, що покерист перестає грати, програвши певну суму грошей або частина банкролу, з метою уникнути великих втрат. Вважається, що стоп-лосс особливо допомагає гравцям в період тільту.

Стрік (Streak) – смуга ігрового везіння чи невезіння.

Стріт (Straight) – п'ять послідовних карт.

Стріт-дро (Straight Draw) – неготова рука, яка, якщо додати потрібну одну карту, утворює стріт. Приклад: у нас QJ, флоп Т92. Якщо прийде К або 8, то вийде стріт. Значить, у вас стріт-дро.

Стріт-флеш (Straight-flush) – одна з найсильніших покерних комбінацій - стріт з карт однієї масті. Приклад, Т ♦ 9 ♦ 8 ♦ 7 ♦ 6 ♦.

Супернова Еліт (Supernova Elite) – колись був найвищий статус в VIP системі ПокерСтарз. Наразі всі статуси скасовані.

Суперхайроллери – покеристи, що грають на дуже високі ставки.

Сухий флоп (Broken fall) – флоп на якому немає ні стріт-дро ні флеш-дро.

На початок

Т

ТАГ (Tight aggressive) – Тайтово-агресивний стиль гри, дотримуючись якого гравець досить агресивно розігрує певний невеликий діапазон рук.

Тайм-банк (Time bank) – додатковий резервний час на прийняття рішення, яке виділяється кожному гравцеві за столом.

Тайтова гра (Tight) – гра, при якій гравець розігрує тільки сильні руки і не проявляє великої агресії.

Тейбл-селектінг – вибір найбільш прибуткових столів в покері (тобто з наявністю хоча б однієї риби). Селект (вибирати) столи можна дотримуючись певних правил, наприклад, сідає грати як мінімум з двома фішами за столом або обирати гру, де якомога менше розширених стеків.

Тьорн (Turn) – четверта карта на флопі в Омасі і Техаському Холдемі. Деякі вимовляють тьорн, як "терн", "тюрн" або "торн".

Тільт (Tilt) – психологічний стан гравця, в якому він через емоції приймає необдумані і неправильні рішення.

Тімплей (Team play) – командна гра, в якій гравці використовують перевагу, об'єднуючи свої зусилля проти інших гравців. Тімплей заборонений в покер-румах.

Топ пара (Top Pair) – пара з однієї кишенькової карти і найвищої карти борду. Наприклад, якщо у вас на руках 9К, а флоп К32, то у вас топ-пара королів.

Трипс (Trips) – три карти однієї вартості, дві з яких знаходяться на борді і одна на руках. Наприклад, у вас 9,6, а на столі 4-9-9. У вас трипс дев'яток. Див. також "Сет".

TPTK – скорочення від Топ пара з Топ кікером.

Туз-хай – ситуація в покері, коли переможна комбінація – це старша карта туз. Див. також "А-хай".

На початок

У

УТГ (UTG або Under the gun) – позиція гравця ліворуч від ВБ. Найневигідніша позиція за столом, так як гравцеві доводиться ухвалювати рішення першим.

На початок

Ф

Фінальний стіл, финалка (Final table) – останній стіл в турнірі. Найчастіше за ним сидить 6, 8 або 9 гравців, але бувають неофіційні фіналки в яких залишається до 10 осіб.

Фіш, риба (Fish) – дуже слабкий, недосвідчений гравець, якому властиві найпоширеніші помилки новачків.

Фішка (Chip) – еквівалент грошей в грі. В кеш-іграх часто фішки видаються номіналом 1 фішка до 1$/гривні/іншої валюти. У турнірах фішки не мають певної цінності в еквіваленті до реальних грошей – важливо тільки те, яке місце ви займете в результаті.

Флеш (Flush) – комбінація з п'яти карт однієї масті. Приклад: А ♦ К ♦ Т ♦ 9 ♦ 7 ♦.

Флеш-дро (Flush dro) – неготова рука, яка утворює флеш, якщо додати карту потрібної масті. Приклад, у нас А ♦ К ♦, флоп Т ♦ 9 ♦ 2 ♠. Якщо прийде хоча б одна бубна, то вийде флеш. Це і є флеш-дро.

Флеш-рояль, роял-флеш (Royal flush)найсильніша покерна комбінація. По суті це найвищий Одномасний стріт. Приклад, A ♦ K ♦ Q ♦ J ♦ T ♦.

Флоат, флоатинг (Float) – просунутий блефовий прийом: гравець без сильної руки колує ставку противника з метою забрати банк на наступних вулицях.

Флоат колл (Float Call) - термін, який позначає ситуацію, в якій гравець робить колл ставки опонента з сильною рукою замість того, щоб зробити рейз самому. Іншими словами, гравець міг зробити рейз, проте з якихось причин вирішив просто зробити колл.

Флоп (Flop) – три загальні карти, які викладаються після завершення торгівлі на префлопе. Перші три відкриті карти на борді.

Фолд, пас (Fold) – скидання карти в пас.

Фолд-Еквіті (Fold equity) – ймовірність, що гравець, що ходить після вас, скине карти в пас у відповідь на будь-яке підвищення. Вимірюється в %.

Фрізаут (Freeze out) – один з видів багатостолових турнірів, в якому гравець не може зробити ні ребай ні аддон.

Фріплей (Free play) – можливість «безкоштовно» подивитися наступну карту, зігравши просто чеком.

Фрірол (Freeroll) – турнір, в якому не потрібно платити бай-ін; безкоштовний турнір або турнір за умовні фішки.

Фул-хаус (Full house) – комбінація, яка складається з сету і пари. Наприклад, 888TT або JJJ77 і т.п.

На початок

Х

Хайджек (Hijack) – позиція перед кат-офом, тобто друга людина з правого боку від батону.

Хай-ролер (High roller) – покерист, який грає на високих ставках.

Хайстейкс (High stakes) – кеш-ігри з дуже високими ставками.

Хапай і біжи, хіт-енд-ран (Hit and run) – тактика в покері, мета якої увійти в гру, виграти великий банк і піти.

Хедз-ап, один на один (Heads Up) – гра, в якій беруть участь тільки два гравця; також хедз-апом називається стадія турніру або просто роздача, в якій грають два гравці.

Холдем (Holdem) – скорочена назва техаського холдема. Найвідоміший і поширений вид покеру на сьогоднішній день.

ХАД (HUD) – невелика інформаційна панель в онлайн-покері з набором різних статистичних показників (суттєво) поруч з ім'ям відповідного гравця. Щоб бачити стати гравцем, потрібно завантажити певну програму (Holdem Manager, Flopzilla і т.д.). У деяких статтях HUD переводять як ХУД, а не ХАД.

На початок

Ч

Чарт стартових рук – таблиця, яка визначає, з якими руками можна вступати в гру в залежності від позиції.

Чек (Check) – якщо жоден з гравців не зробив активної дія (бет або рейз), то гравець має право зіграти «чеком», тобто пропустити хід.

Чек біхайнд (Check behind) – чек, який слід після чека іншого гравця (або гравців).

Чек/кол, чек кол (Check/Call) – гра чеком після якої йде кол ставки суперника.

Чек/Рейз, чек рейз (Check/Raise) – гра чеком після якої робиться рейз після ставки суперника.

Чіп-лідер (Chipleader) – гравець, що має найбільше фішок в турнірі.

Число М (M-factor) – відношення стеку гравця до суми блайндів і анте.

На початок

Ш

Шанси банку (Pot Odds) – відношення розміру поточного банку до суми, необхідної для зрівнювання гравцеві, щоб продовжити торги. Приклад: гравець 1 робить ставку 20$ в банк 100$. Гравцеві 2 необхідно заколувати 20$ для продовження гри. Шанси банку для нього складатимуть: 120$/20$ або 6 до 1. Щоб порахувати шанси банку у відсотках використовується такий розрахунок: (20$/(120$ + 20$))х100%=14%.

Шорт стек (Short stack) – короткий, маленький стек. Так само називають гравця з найменшою кількістю фішок.

Шорт-хенд (Short-handed game, SH) – короткий стіл за яким грають 5-6 гравців.

Шоудаун (Showdown) – остання фаза в роздачі, коли гравці, що залишилися в грі показують свої карти і визначають виграшну комбінацію.

На початок

F

Full Ring (10-max) – стіл, за яким грає більше 7 гравців (максимум 10).

На початок

I

ITM (In The Money) – статистичний показник ефективності гравця в турнірному покері, тобто відношення його попадання в призи, до загальної кількості зіграних турнірів; також ITM називають призові місця в турнірі (див. "ІТМ").

ICM (Independent Chip Model) – модель умовної конвертації стеків гравців в турнірі з фішок у їх грошовий еквівалент (у відсотках від загального або залишився призового фонду).

На початок

M

Muck – область на столі, де складаються всі карти, що вийшли з гри.

На початок

N

Nh (Nice Hand) – вираз, що застосовується за столами в онлайн покері і який означає "Хороша рука".

NL, NLH – безлімітний холдем. Числова приставка перед NL означає ліміт – розмір стандартного бай-іну, рівному 100 ВБ (наприклад, 10NL - ставки 0,05/0,10$, стандартний бай-ін 10$).

На початок

O

OESD (Open Ended Straight Draw, так зване "двостороннє стріт-дро") – чотири карти, які йдуть підряд і дають можливість побудувати стріт згори і знизу одночасно. Має 8 аутів.

На початок

P

PFR (Pre-Flop Raise) – статистичний показник, що характеризує, який відсоток рук гравець підвищує на префлопі. В облік іде будь-яке підвищення.

На початок

T

The Deal – це міні-гра зі зростаючим джекпотом на PokerStars і Full Tilt Poker, введена в клієнт в 2016 році. Гравці крутять спеціальний барабан за свої бонусні очки з метою виграти головний грошовий приз або розділити виграш іншого гравця, який зірвав джекпот у цей же день.

На початок

W

WWSF (Won When Saw Flop – виграв, коли побачив флоп) – показник відсотку виграшів банку без відкриття карт.

WSOP – найпопулярніша турнірна покерна офлайн-серія . Світова покерна серія. Щорічно проходить в Лас-Вегасі. Всі чемпіони WSOP отримують престижну нагороду – золоті браслети серії.

WTSD (Went to Showdown) – статистичний показник, який показує з яким відсотком рук гравець доходить до шоудауну, в тому числі при олл-іні.

W$SD (Won $ at Showdown) – показник, схожий з WTSD, тільки він показує відсоток виграшних шоудауна. Тобто відсоток виграних і розділених з іншими гравцями банків при грі до шоудауна.

На початок

Обговорити на форумі
Флеш-дро
Навчання
Флеш-дро
У покері приставка «дро» використовується для позначення незавершеної комбінації, якій для підсилення бракує 1-2 карт. Зазвичай вона застосовується до стрітів і флешів (стріт-дро, флеш-дро і стріт-флеш-дро).
Одномасні конектори в покері
Навчання
Одномасні конектори в покері
Одномасні конектори – це дві карти однієї масті, які слідують одна за одною за рангом.
Типи гравців у покер
Навчання
Типи гравців у покер
Визначивши до якого типу гравця відноситься ваш опонент, ви визначите його гру...
Стріт-дро
Навчання
Стріт-дро
У статті ви дізнаєтеся про те, що таке стріт-дро, які бувають види стріт-дро, а також як правильно його розігрувати та на які аути розраховувати.
Олл-ін (All-in) у покері
Навчання
Олл-ін (All-in) у покері
Олл-ін у покері – це ситуація або дія, яка означає, що покерист розігрує весь наявний у нього стек або ж ту його частину, яку зможуть підтримати опоненти, якщо їхні стеки менші за стек гравця.
Як заробляти 1 000$ на місяць, граючи в онлайн-покер у 2022 році
Гайди
Як заробляти 1 000$ на місяць, граючи в онлайн-покер у 2022 році
Люди часто ставлять собі запитання як в онлайн-покері заробляти певну суму грошей на місяць. Для цього необхідно дотримуватися певних порад...