Оновлено
07.09.2024

Терміни в покері: словник покеру

Рекомендовані статті на тему

Термінологія покеру охоплює безліч слів, більшість з яких (якщо не всі) простому новачку можуть здатися "китайською грамотою". Іноді розмови професійних гравців звучать так, ніби вони ведуться невідомою іноземною мовою. Однак не варто боятися, адже все приходить із досвідом і практикою, а значить, і ви успішно зможете опанувати всю незнайому зараз лексику.

Новачку в світі покеру не потрібно вивчати відразу всі поняття – немає сенсу просто заучувати і зубрити покерні терміни. Під час навчання та практики словниковий запас гравця потроху розширюватиметься. Спочатку варто розібратися теоретично, вивчити правила покеру, та потім вже братися до справи, тобто розпочинати гру в кеш або починати турніри. Як не крути, але гравцю-початківцю не обійтися без базових знань покерної термінології.

Для вашої зручності ми зібрали справжній покерний глосарій, що включає основні покерні терміни. Нижче ви знайдете слова, без яких не обходиться жодна книга, навчальна стаття або відео на тему покеру.

Незнайомі слова також можна зустріти під час гри або розмови з іншими гравцями, тому пропонуємо вам завантажити словник покеру, щоб потрібна інформація завжди була під рукою. Ми підібрали найпоширеніші терміни в покері і намагалися максимально їх пояснити. Наш словник термінів покеру регулярно оновлюється і поповнюється новими поняттями.

Ще більше корисної інформації для новачків є у розділі "Основи покеру".

Рубрика "Лайфхак" 🙂
Рубрика "Лайфхак" 🙂

Якщо вам не терпиться дізнатися значення того чи іншого поняття, знадобиться опція розумного пошуку. Ось якнайшвидше знайти потрібні вам терміни покеру:

  1. Одночасно натисніть клавіші Ctrl+F на клавіатурі.
  2. У вікні почніть вводити відповідне слово.
  3. Система миттєво видасть результат – скільки разів і де саме цей термін зустрічається в тексті.

Покерні терміни в алфавітному порядку

АБЦ покер, АBC гра (ABC poker) – термін використовують для опису базової стратегії гри. У її основі лежить тайтовий підхід.

Автовідповідач – від фрази Calling station (телефонна станція). Гравець, який часто приймає ставки від опонентів, при цьому рідко скидає карти і рідко підвищує ставки.

Адд-он, аддон (Add-on) – докупка фішок в турнірах по закінченню ребай-періоду.

Аджаст, аджастінг – вміння пристосуватися до гри свого супротивника або змін в лінії його поведінки за столом.

Акула (Shark) – позначає гравця високої кваліфікації: добре читає опонентів, використовує просунуті тактики, стабільно грає у плюс.

Андердог (Underdog) – так у покері називають руку з маленькими шансами на перемогу. Терміном також часто описують і самого власника таких карт.

Андерпара (Underpair) – кишенькова пара, що за рангом менша всіх карт на флопі. Приклад: у вас кишенькові вісімки, а на флоп поклали 10, Q, A – у вас андерпара.

Анна Курнікова – в покері в честь даної тенісистки називають руку АК (туз-король). Так само як і спортсменка, ця рука добре виглядає, але часто програє.

Анте (Ante) – є обов'язковою ставкою, яку вносять всі учасники до того, як їм роздадуть карти. Дана система є альтернативою блайндам і застосовується як у турнірному, так і в кеш покері.

Апсвінг або апстрік (Upswing) – невизначений проміжок часу, під час якого покерист виграє багато рук, тим самим збільшуючи свій прибуток. Протилежний період: даунстрик.

Аут (Out) – ті карти у колоді, які при виході на борд завершують неповну комбінацію (флеш-дро, стріт-дро, гатшот).

Афілейт (Affiliate) – людина або сайт, які оформили партнерські відносини з покерною кімнатою. Партнери залучають до руму нових відвідувачів, за що отримують заздалегідь обумовлений відсоток.

А-хай (A-high) – ситуація, коли гравець не зібрав комбінацію і виграє роздачу за старшим тузом (туз позначається великою літерою А).

На початок

Бабл (Bubble) – етап у покерному турнірі (СНГ/МТТ), що знаменує наближення призової зони. У порівняно великому івенті баббл, як правило, настає за 5-10 осіб до виплат. Скажімо, рум виділив 100 призових місць у змаганні, а отже – стадія баббла розпочнеться, коли у турнірі залишиться 105-110 осіб. Період закінчиться, як тільки 101-й учасник вилетить із гри.

Бабл-бой (Bubble boy) – нефартовий учасник турніру, який вилетів на бабблі перед початком стадії ITM (зона призових виплат). Він останній із тих, хто не потрапив у гроші.

Бай-ін (Buy-in) – оплата участі у турнірному змаганні. Такий внесок робить кожен гравець під час реєстрації у турнірі.

Бамхантер (Bumhunter) – гравець, основною метою якого є пошук риби і слабких гравців і гра лише з ними за столами. Бамхантерство є одним з важливих елементів тейбл-селектінга.

Бамхантінг (Bumhunting) – пошук гри на столах виключно з фішами.

Банк (Pot) – фішки, поставлені гравцями в якості ставок, за які йде боротьба в роздачі. Гравці формують банк під час торгів, тому його розмір може збільшуватись у процесі гри.

Банкрол (Bankroll) – внесені в якості депозиту чи виграні гроші, які має покерист. Ці кошти виділені виключно для гри в покер.

Банкрол менеджмент (БРМ) – спосіб управління банкролом, що дозволяє мінімізувати ризики.

Барель – продовжена ставка по флопу від учасника, який до цього ставив на префлопі (часто не маючи сильної комбінації або з неготовою рукою). Термін також застосовують до терну або ріверу (другий та третій барель, відповідно).

Батон (Button) – позиція перед малим і великим блайндами. Вважається найвигіднішою за столом.

Баунті – нагорода за вибивання гравця в турнірі (нараховується, коли гравець програє вам всі наявні у нього фішки).

Бет (Bet) – перша ставка в раунді торгів.

Безкоштовна карта – коли гравці, не роблячи ставок, переходять до наступного раунду торгівлі (тобто всі зробили чек). За фактом, вам надається шанс побачити ще одну карту, не заплативши за неї.

Бет/фолд – ситуація, коли гравець хоче забрати банк, не маючи сильної руки. Якщо хтось із опонентів відповідає рейзом, гравець скидає карти. Зазвичай цей прийом використовують за відсутності сильної руки.

Бонусхантінг – у дослівному перекладі означає "полювання за бонусами" і передбачає збір різних подарунків від покер-руму, найчастіше грошових, з метою негайно їх перевести в готівку. Наприклад, бездепозитні бонуси, плюшки на перший депозит та інше. А людину, яка займається подібною діяльністю, називають "бонусхантером".

Блайнд – в кожній роздачі два гравці (малий і великий блайнд) ставлять обов'язкову ставку. Найчастіше малий блайнд коштує вдвічі менше, ніж великий (хоча бувають і однакові ставки в обох).

Бланк, бланкова карта – так називають карту, яка прийшла після флопа і не поліпшила комбінацію гравця.

Блеф – прийом в покері, коли гравець зображає сильну комбінацію, ставлячи при цьому ставку. Вважається, що гравці блефують приблизно в одному випадку з десяти.

Блеф-кетчер – слабка комбінація, яка сильніше, ніж рука того, хто блефує.

Блокер – карта, яка перебуває на руках, яка зменшує кількість аутів для противника.

Блок ставка, блокбет – невелика ставка по співвідношенню до банку, мета якої запобігти агресії опонента або добрати в разі виграшної комбінації.

Борд, дошка, стіл – п'ять відкритих карт в центрі столу. Їх можуть бачити всі гравці.

Бот – у широкому значенні це програма, яку використовують для автоматизації певних завдань. Говорячи про покер, ботів створюють для імітації людської гри.

Бродвей – найстарший стріт, тобто комбінація, в якій 5 карт зібрані поспіль від десятки до туза.

Бед-біт (Bad Beat) – ситуація, коли сильну комбінацію «переїжджає» ще сильніша, ймовірність побудови якої була невелика.

Бекдор, бекдорне дро – так називають ситуацію, коли у гравця не вистачає двох карт для побудови комбінації.

Бекдорний флеш – ситуація, коли щоб зібрати флеш, потрібно ще дві карти необхідної масті.

Бекдорний стріт – нестача двох карт до стріту.

Бекер – людина, яка платить частину турнірного внеску гравцеві, претендуючи на частку від виграшу, але ризикуючи при цьому втратою грошей в разі програшу гравця.

Бекінг (англ. Backing, staking) – це спосіб гри, при якому частина банкролу покериста або частина його бай-інів на конкретні турніри оплачується іншими людьми (пайовиками або бекерами) з метою отримати прибуток в разі виграшу. Можна сказати, що бекери купують частину ризику гравця, тим самим страхуючи його, а натомість отримують частину його прибутку в разі виграшу. Відсотки внесків і виплат, як правило, обговорюються заздалегідь.

На початок

Ва-банк, ол-ін, олін, пуш (англ. All-in) – ситуація в покері, коли гравець ставить в банк усі наявні у нього фішки, тобто грає на весь стек.

Верифікація акаунту – підтвердження особи шляхом відправки необхідних документів в електронному вигляді в покер-румах. У більшості випадків – це обов'язкова умова для можливості виведення коштів в подальшому.

Великий блайнд, ВБ (Big blind, BB) – обов'язкова ставка наосліп. Внесок, відповідно, робить покерист на позиції ВБ ще до того, як отримає та побачить свої карти. До речі, з англ. "blind" перекладається як "сліпий".

Вінрейт (з англ. Winrate) – показник успішності гравця в кеш-іграх, який визначається кількістю грошей, які покерист виграє за 100 рук в середньому. Вимірюється величина винрейта зазвичай в ВБ на 100 рук (наприклад, 5bb/100).

Вод (Video on Demand або Vod) – відео з теорії/стратегії покеру, яке носить навчальний характер. Треба сказати, що ВОДи є чудовим джерелом інформації для новачків.

ВПІП (VPIP) – статистичний показник (нарівні з PFR), один з найважливіших критеріїв оцінки ігрового стилю суперників. Показує частоту участі гравця в роздачах і вимірюється в %. Абревіатура VPIP розшифровується як Voluntarily Put Money In the Pot, що буквально перекладається як «добровільне внесення грошей в пот».

Вел'ю (EV) – очікуваний прибуток при розіграші руки.

Вел'ю бет, рейз на вел'ю – ставка, яку готовий буде зрівняти гравець з найслабшою рукою.

WWSF (Won When Saw Flop) – показник того, як часто гравець виграє банк, побачивши флоп (з урахуванням шоудауну та без нього). Такий стат є у покерних програмах HM3 і PT4 (вимірюється в %).

WSOP – найбільша та найпопулярніша щорічна серія турнірів з покеру в офлайні. Проходить вона у Лас-Вегасі, а всі чемпіони серії отримують найпрестижнішу покерну нагороду – золотий браслет WSOP.

WTSD (Went to Showdown) – ще один корисний статистичний показник, який говорить про те, з яким відсотком рук ваш супротивник доходить до шоудауну (з урахуванням олл-інів).

W$SD (Won $ at Showdown) – стат показує, яка частка успішних шоудаунів у того чи іншого опонента. Тобто, % банків, які він виграє та поділяє з іншими гравцями на етапі показу карт.

На початок

Гатшот – стріт-дро з чотирма аутами (наприклад, ви зібрали 3-4-6-7 (разом з картами на борді). Для стріту не вистачає п'ятірки, яких в колоді всього 4.

Гемблер (Gambler) – успішний професійний покерист, що грає у плюс. Гемблер зазвичай катають на лімітах не нижче NL100 і показують стабільний вінрейт (мінімум 3-4 BB/100).

Гріндер (раундер) – так називають покериста, який проводити дуже багато часу за столами, відіграє значну кількість рук і впевнено б'є свій ігровий ліміт.

ГВЧ – генератор випадкових чисел. Використовується покерними кімнатами в онлайні з метою тасування карт так само, як в офлайн покері (зберігаючи принцип випадковості).

ГТО (GTO, Game Theoretical Optimum) – ігровий теоретичний оптимум, тобто оптимальна гра в покері на основі рівноваги Неша.

На початок

Даунсвінг або даунстрік – тривалий проміжок часу, коли покерист або майже не виграє або грає в жорсткий мінус. Тривалість чорної смуги не фіксована, вона може вимірюватись тижнями і навіть місяцями. Протилежність апстрику.

Діапазон, спектр, рендж (від англ. Range) – передбачувані руки, якими оперує ваш опонент у тій чи іншій ігровій ситуації.

Дисперсія – це різниця між математично очікуваним виграшем і реальним на дистанції.

Дистанція – Точне визначення залежить від формату гри. Це кількість рук/роздач, яку покерист відіграв за кеш-столами, або кількість турнірів, в яких він брав участь. Дивлячись на дистанцію, можна сформувати об'єктивну картину того, наскільки гравець успішний, і оцінити його стратегію.

Домінована рука – стартова рука з слабшим кікером, ніж у суперника. Приклад: у вас K8, а вашого противника – КJ. Підсумок: ви під домінацією.

Дон (Double or Nothing) – турнір, в якому призових місць в два рази менше, ніж учасників, а призовий фонд рівномірно розподіляється між переможцями. Приклад: якщо змагання на 10 осіб, то 5 із них потраплять у гроші.

Донк-бет (Donkbet) – ставка гравця на флопі, після того як він зробив кол на префлопі, і раніше, ніж префлоп-агресор проявив ініціативу на флопі. Приклад: батон робить рейз, ви на ВБ робите кол і відразу на флопі робите ставку (Донк-бет).

Допер (Two pair) – дві пари.

Дров'яний борд – борд, на якому є різні дро-комбінації (стріт-дро, флеш-дро). Наприклад, 6♦ 5♦ 2♣ або K♣ Q♦ 8♥.

Дірявий стріт – стріт-дро з 4 аутами. У разі, коли карти, які беруть участь в роздачі, складають черговість подібну 6-7-9-T, їх можна назвати дірявим стрітом, так як для побудови комбінації потрібна всього 1 карта (будь-яка з 4-х вісімок).

Deal, The Deal – лотерейна міні-гра з розіграшем джекпоту на ПокерСтарс (з'явилася у 2016 році). Покеристи крутять спеціальний барабан, розплачуючись за участь своїми бонусними очками, сподіваючись виграти грошові нагороди або ж розділити виграш щасливчика, який зірвав джекпот протягом останніх 12 годин.

На початок

Едж (Edge) – якась перевага над супротивниками у грі (математична чи позиційна).

Еквіті (Equity) – "належна" вам частка банку. Приклад: загальний пот 100$ і у вас 40% на перемогу. В даному випадку еквіті вашої руки складає 40$. Висновок: при величезній вибірці ситуацій з такими ж умовами, ви в середньому виграватимете 40 доларів.

Ені ту (Any two) – дві будь-які стартові карти. Вони, як правило, аж ніяк не впливають на рішення покериста. Розглянь приклад: ви бачите, що у вашого супротивника дуже високий відсоток фолду на 3-бет, тому ставите йому 3-бет з будь-якими кишеньковими картами.

Ефективний стек (Effective stack) – найменший за розміром стек серед гравців. Приклад: у вас стек у 20 000 фішок, в одного опонента – 10 000 фішок, а в іншого – 7 500 (ось це і є ефективний стек у цій ситуації).

На початок

ЄПТ (EPT, European Poker Tour) – це найбільша і популярна серія живих турнірів з покеру, яка проходила по всій Європі з 2007 до 2016 року (включно). У 2016 році компанія-організатор серії провела ребрендинг. Аналог серії ЕПТ носить назву PokerStars Championship і PokerStars Festival. UPD: з 2018 року серія ЕПТ повертає свою початкову назву.

На початок

Ж

Живі події (Live Events) – турніри, які граються наживо, тобто офлайн-турніри.

На початок

Зум покер (Zoom) – різновид кеш-покеру на ПокерСтарз, особливістю якого є швидка пересадка за інший стіл при скиданні карт або після завершення роздачі, в якій ви берете участь. У цій грі гравці на кожній роздачі змінюються.

На початок

Ізі фолд (Easy fold) – легкий пас, який не викликає сумнівів.

Ізолейт або ізоляційний рейз – досить великий рейз у відповідь на ставку суперника, після якої решта гравців (крім того, хто ставив спочатку) скидають карти. Мета цієї дії: «ізолювати» гравця, тобто залишитися з конкретним суперником віч-на-віч у роздачі, змусивши всіх інших відмовитися від банку. Ізолейти найчастіше застосовують проти слабких супротивників.

Інста бет (Instant bet) – швидка ставка без роздумів.

ІТМ, IТМ (In The Money) – призова зона у турнірному змаганні. Термін також означає статистичний показник успішності окремого покериста в турнірах, тобто, як часто він потрапляє в призи (зважаючи на загальну кількість зіграних ним івентів).

ICM (Independent Chip Model) – модель умовного розрахунку грошового еквівалента стеків учасників турніру. Можна сказати, що це свого роду конвертація стека з фішок у їхній грошовий вираз.

На початок

Каре – набір з чотирьох карток з ідентичним номіналом + одна рандомна. Наприклад, К-К-К-К-9 (каре королів) або 7-7-7-7-А (каре сімок).

Кишенькова пара – дві карти на руках у гравця, обидві одного рангу. Наприклад, 2 дами або 2 тузи.

Кат-оф – позиція праворуч від батону (дилера). Одна з пізніх позицій за столом.

Кікери – карти, які використовуються для визначення переможця, якщо кілька учасників зібрали рівносильні комбінації. Зазначимо, що кікер не входить до готової руки. Приклад: каре тузів з кікером король.

Коінфліп (Coinflip) – або так званий "кидок монетки". Ситуація, за якої у двох гравців майже рівні шанси на перемогу в партії (АК проти кишенькової пари дам).

Колесо – найслабший варіант стріту (від туза до 5). Ця комбінація вважається дуже вигідною в іграх формату Hi-Low.

Кол – зрівняння ставок суперників.

Колд-кол (Cold Call або холодний кол) – кол однієї або кілька ставок (а також рейзів). Приклад: гравець А робить ставку, гравець B рейз, гравець З кол (робить колд-кол).

Колдаун (Calldown) – кол до кінця (до шоудауна). Приклад, гравець грає три вулиці чек-кол (робить колдаун).

Компліт (Complete) – зрівнювання великого блайнду гравця на позиції малого блайнду.

Конектор (Connector) – дві карти, що знаходяться поруч (3-4, J-Q і т.п.).

Контбет (Contbet) – ставка на флопі, яку робить префлоп агресор. Приклад: гравець А на префлопе зробив рейз, гравець B зробив кол. Гравець А робить на флопі ставку – контбет.

Короткий стек (Short Stack, коротун) – стек з меншою, ніж у інших гравців, кількістю фішок.

Кулер (Cooler) – програш роздачі гравцем з сильною комбінацією гравцеві з сильнішою комбінацією (наприклад, фул проти каре).

Кап (Cap) – максимально дозволена ставка в лімітному покері.

Кешаут, кеш-аут (Cash-out) – виведення грошей на карту/банківський рахунок/віртуальний гаманець і т.д. з покер-руму. Іншими словами – переведення в готівку грошей з ігрового рахунку.

Кеш-гра (Cash) – один із форматів гри в покер на гроші. При посадці за стіл покерист вносить довільний бай-ін, а залишити гру вправі у будь-який час – це основна відмінність кешу від турнірів.

На початок

ЛАГ (Loose-aggressive) – лузово-агресивний стиль гри. ЛАГ-ами називають гравців, що грають в такому стилі.

Лейаут (layout) – скін (оформлення) столу в онлайн-покері.

Лід (Lead) – перша ставка на флопі в непідвищеному банку.

Лік (Leak) – слабке місце гравця. Ліками називають часто повторювані помилки гравців. Шукати ліки важливо не тільки в грі опонента, а також у своїй грі.

Лімп (Limp) – кол великого блайнду на префлопі.

Лімпер (Limper) – гравець, який робить лімп (входить в гру колом на префлопі).

Лудоман, лудоманія – нездорова залежність від азартних ігор, яка супроводжується неадекватною грою з втратою грошей, втратою соціальних зв'язків і духовних цінностей.

Лузовий стиль (англ. Loose Style) – стиль гри, при якому гравцем розігрується багато рук і, в зв'язку з цим, присутня велика кількість складних і неоднозначних ситуацій. Вважається, що лузовий стиль є більш творчим, ніж тайтовий, але разом з тим вимагає кращого розуміння механіки гри.

На початок

Майнінг, датамайнінг (Data Mining) – збір зіграних роздач (рук) в покер-румі. Застосовується гравцями, які хочуть за рахунок отриманих роздач (інформації) отримати перевагу над опонентами. Продається різними сайтами і заборонений в покер-румах, розцінюється як шахрайство.

Мак, Muck – область на ігровому столі для карт, що вийшли з гри. Тобто ті карти, що скидають покеристи при фолді.

Малий блайнд (МБ) – менша з двох обов'язкових ставок. Позиція гравця за столом між батоном і ВБ.

Маніяк (Maniac) – гравець в покер, який грає дуже агресивно і розігрує практично всі свої кишенькові карти.

Мат. очікування (математичне очікування) – середня вигода від того чи іншого рішення за умови, що подібне рішення може бути розглянуто в рамках теорії великих чисел і тривалої дистанції.

Мертві гроші (Dead money) – частина фішок в банку, поставлена ​​гравцями, які вже скинули свої карти і не беруть участі в роздачі.

Метагейм – поняття, яке характеризує прийняття рішень гравцями базуючись не на математичних принципах, а на психологічних.

Місклік – випадкове невірне натискання в онлайн-покері, яке призвело до незапланованого дії під час гри (випадкове прийняття ставки ва-банк, випадковий фолд).

Монстр-дро – сильна рука, яка має велику кількість аутів на посилення. Наприклад, у вас на руках K♦ Q♦ на флопі J♦ T♦ 2♥. Крім флеш-дро (9 аутів) і стріт-дро (6 аутів) у вас ще 2 оверкарти, які також можуть принести перемогу.

МТТ (Multi-table tournament) – багатостоловий турнір, що проводиться за 2 і більше столами одночасно.

Мультиакаунтинг – створення більш одного облікового запису гравцем в одному покер-румі (не дозволено в покер-румах).

Мультитейблінг – гра одного гравця за декількома столами в онлайн-покер одночасно.

Мультипот (Multy-pot) – банк, участь в якому беруть більше 2-х гравців.

На початок

Натс (Nuts) – найкраща можлива комбінація за столом. Часто старший стріт називають натсовим стрітом, а флеш з тузом – натсовим флешем.

Напівблеф (Semi-Bluff) – ставка або підвищення з метою вибити опонента з банку. Але не в будь-якій ситуації, а при такій, що в разі, якщо опонент не скине, у вас є ще шанси перемогти.

Ніт, скеля (Nit) – тайтово-пасивний гравець, який грає обережно і, як правило, розігрує тільки сильні руки і комбінації.

Нотс (Notes) – замітка на гравця, запис конкретного розіграшу або загальних даних, які в подальшому допомагають приймати рішення проти цього гравця.

Nh (Nice Hand) – скорочення означає "хороша рука". Застосовується воно при грі в онлайн покер.

NL, NLH (No-Limit Holdem) – безлімітний холдем. Після NL часто слідує числова приставка (NL5 або NL10). Вона вказує на ліміт у кеш-грі. Приклад для NL 50: ставки – 0,25/0,5$, бай-ін – 50$ (стандартний розмір бай-іну для будь-якого ліміту дорівнює 100 ББ).

На початок

Овербет (Overbet) – ставка, розмір якої перевищує поточний розмір банку.

Оверкарти (Overcard) – одна або дві кишенькові карти, що старші решти всіх карт на флопі. Для прикладу, якщо у вас на руках А7, а на флопі поклали J68, то у вас буде оверкарта туз, так як він старший найстаршої карти на флопі (валета). Те ж саме було б, якби у вас був король або дама.

Оверлей (Overlay) – різниця між гарантованим призовим фондом і внесеними бай-інами, в разі якщо гарантія не була побита. Тобто, це та сума, яку організаторам турніру доведеться додати до внесених бай-інів, щоб забезпечити обіцяний призовий фонд. Грати в турнірах з оверлеями вважається плюсово.

Оверлімп (Overlimping) – лімп на префлопі після як мінімум одного лімпера.

Оверпара (Overpair) – кишенькова пара, що старша всіх карт на флопі. Приклад, у нас JJ, флоп Т34.

Оверсет (Overset) – старший сет. Приклад: у гравця А сет десяток з кишеньковими ТТ (оверсет) на дошці Т82, в той час, як у гравця Б теж зібрався сет, але з 88 на руках.

Одномасні коннектори – дві карти поспіль однієї масті. Наприклад, 8-9 пікові.

Олл-ін (All-In) – внести всі свої фішки в гру (див. також "ва-банк").

Омаха (Omaha) – один з різновидів покеру. В Омасі здається кожному гравцеві 4 закриті карти (а не 2, як в холдемі). У створенні комбінацій беруть участь тільки 2 кишенькові і 3 загальні карти. В іншому правила схожі з правилами техаського холдема.

Опен-рейз (Open raise, відкритий рейз) – перший рейз (тобто підвищення ставки) за столом на стадії префлопу.

OESD (Open Ended Straight Draw) – так зване "двостороннє стріт-дро", що представляє набір із чотирьох карт поспіль. Така ситуація дає гравцеві можливість збудувати стріт як зверху, так і знизу. Відповідно, дро тут має 8 аутів на посилення.

На початок

Плеймані (Playmoney) – ігрові фішки (ігрова валюта, яка, як правило, не конвертується на реальні гроші). Призначені для гри «for fun» (заради забави).

Побічний банк (Side Pot) – банк, за який борються тільки ті гравці, у яких є фішки. Розігрується як правило, коли коротун або кілька шорт стеків пішли в олл-ін. Приклад: гравець 1 ставить 5$, гравці 2 і 3 колують ставку, але у гравця 3 є тільки 3$, тому він робить кол на весь свій стек. У підсумку гравець 3 боротиметься лише за головний банк в 9$ (по 3$ від кожного гравця), а побічний банк 4$ дістанеться одному з двох гравців, у яких залишилися фішки. Гравець 3 на нього претендувати не може.

Повітря (Air) – рука без комбінації або рука, яка явно поступається руці суперника, з якою не можна виграти.

Покер фейс (Poker face) – вираз обличчя, що не видає емоції, а також мімічні виверти, що вводять опонента в оману. Людина не видає емоції, тому читати такого гравця дуже важко.

Покертрекер – спеціальний софт (програма) для аналізу власної гри чи дій суперників, і навіть вивчення статистики, додаток для аналізу власної гри.

Постфлоп (Postflop) – розіграш після відкриття флопа.

Пот контроль (Pot control) – контроль банку, тобто бажання не сильно збільшувати банк. Розіграш руки без агресії.

Пот-ліміт (Pot-limit) – структура ставок, при якій бетсайзінг обмежується поточним розміром банку.

Префлоп (Preflop) – розіграш перед відкриттям флопу; найперше коло торгівлі, після роздачі кишенькових карт.

Продовжена ставка, Ц-бет (Continuation Bet, CBet) – (див. також "Контбет").

Пуш (Push) – див. "Олл-ін" або "Ва-банк".

Пушити – йти ва-банк, ставит олл-ін.

Пуш/фолд Неша (пуш фолд) – стратегія гри, призначена для Сіт-енд-гоу та МТТ турнірів за наявності короткого стека. У покериста в такій ситуації залишається два варіанти: піти ва-банк або сфолдити.

ПФР (PFR) – один з основних статистичних показників в покері, що показує, наскільки часто гравець на префлопі робить рейз. Вимірюється у %. Абревіатура PFR розшифровується як Pre-Flop Raise, що дослівно перекладається «рейз на префлопі».

На початок

Рівновага Неша (Nash equilibrium) – ситуація в покері, при якій зміна стратегії одного гравця не збільшує його виграш, в разі якщо інші гравці залишають свої стратегії незмінними.

Різномасні карти (Offsuit) – дві карти різних мастей. Приклад: Т♦ 9♥ або 7♣ 2♠.

Раннер-ап (Runner-Up) – гравець, який посів 2-ге місце в турнірі. Так званий срібний призер події.

Раннер-Раннер дро (Runner-Runner draw) – ситуація в роздачі, при якій повинні прийти відповідні карти на терні і на рівері, щоб зібралася комбінація. Наприклад, у вас А♥ 5♥, флоп Т♥ 8♣ 2♣, щоб закрився флеш, на терні і рівері повинні прийти дві червові карти, тоді у вас збереться раннер-раннер флеш. Або якщо у вас 9-6, на флопі приходить 7-5-Х, на терні лягає 10, а 8 на рівері закриває стріт, то у вас раннер-раннер стріт.

Раш покер (Rush) – див. "Зум покер". Rush є швидким покером. Формат був вперше представлений у нині закритому покер-румі FullTilt. Аналог: Zoom від Старзов.

Ребай (Re-buy) – період у турнірі, під час якого учасники можуть докупити певну кількість фішок. Докупівля можлива, якщо ваш стек впав до початкового рівня. В одних івентах може бути кілька таких періодів, тоді як в інших опція відсутня (фризаут-турнір).

Регуляр, рег (Regular) – покерист, який грає на постійній основі. Найчастіше так називають професійних гравців.

Редро (Redraw) – готова рука, яка в той же час є дро на ще кращу комбінацію. Приклад: у вас J♦ T♦ і стріт на флопі K♣ Q♦ 9♦, крім цього у вас редро на стріт-флеш (якщо прийде K♦) і на бубновий флеш (якщо покладуть будь-яку бубу).

Ре-ентрі – можливість повторно зареєструватися в турнірі після вильоту. Можливий тільки в заздалегідь обумовлений період. Найчастіше період визначається часом або рівнями гри. Приклад: реентрі є перші півгодини гри або до початку 5 рівня.

Рейз (Raise) – підвищення ставки.

Рейк (Rake) – комісія, яку організатор гри стягує з кожного гравця. Це може бути певний відсоток або фіксована сума. Рейк включений до бай-іна турнірного івента, а в кеші забирається з кожного банку.

Рейкова рука – зіграна кеш-роздача, з якої був узятий рейк.

Ре-рейз (Re-raise або 3-bet) – підвищення після рейзу. Ще називають 3-бетом.

Рестіл (Restealing) – 3-бет ставка з метою захисту блайнду.

Рівер (River) – остання карта на борді. Після її відкриття відбувається останній рівень торгів.

РОІ (ROI) – показник успішності турнірного гравця, співвідношення вкладених грошей і прибутку. ROI є абревіатурою від Return On Investment, що дослівно перекладається «прибуток від вкладень».

Рука (Hand) – карти гравця; роздача.

На початок

Сайзінг, бетсайзінг – розмір ставок, вміння грамотно підбирати розмір ставок. При цьому обов'язково потрібно враховувати кількість активних гравців у роздачі та ваші шанси на перемогу.

Сателіт (Satellite) – відбірковий, кваліфікаційний турнір, в якому в якості призу розігруються путівки або квитки до дорожчої події (онлайн або офлайн).

Сет (Set) – три карти одного рангу, дві з яких кишенькові. Наприклад, у вас кишенькові шістки, а на флопі виходять 5-6-9 – значить ви зібрали сет шісток.

Сквіз (Squeeze) – 3-бет на префлопі після рейзу і колу (одного або більше).

Скіл (Skill) – рівень гри, кваліфікація гравця.

Слоу-плей (Slow Play) – прийом, мета якого заманити в пастку опонента, маючи при цьому дуже сильну комбінацію або натс.

Слоуролл (Slowroll) – навмисне повільне рішення з сильною рукою. У покерних колах багатьма покеристи сприймається як неетичний вчинок.

СНГ (Sit'n'Go або SnG) – турнір, який стартує, коли набирається потрібна кількість учасників.

Снеп-кол (Snap Call) – швидкий кол без роздумів.

Спліт-пот (Split Pot) – поділ банку між гравцями, які показали на шоудауні карт однакові за силою комбінації. Поділ відбувається також у тому випадку, якщо найсильніша комбінація зібралася на столі.

СПР (SPR, від англ. Stack-to-Pot Ratio) – відношення ефективного стеку до банку або співвідношення ризику до винагороди.

Середній стек (Average stack) – співвідношення кількості всіх фішок в турнірі на кількість гравців, що залишилися.

Середня пара (Middle pair) – середня з можливих пар або пара, що не є оверпарою або топ-парою. Приклад: у вас JT. На флопі AJ2 у вас середня пара валетів.

Середня позиція (Middle position або MP) – середня позиція за столом щодо батону. При повному 9-макс столі: 4-6 позиції після ВБ, при короткому (6-макс): 2-3 позиція.

Ставка (Bet) – див. "Бет".

Стад (Stud) – один з різновидів покеру.

Старша карта (High card) – найслабша комбінація в покері. Коли у гравців немає комбінації «пара» або старше, то перемога дістається тому, у кого старша карта. Приклад: у гравця А на руках 2-5, у гравця Б на руках 6-K, на столі T-4-9-3-Q. Жоден з гравців не зібрав комбінацію від пари і вище, тому банк дістається гравцеві Б, у якого старша карта K (король). Зібрана ним комбінація буде: T-9-Q-6-K.

Стати – статистичні показники, які відображаються в спеціальному допоміжному покерному софті (дозволений не у всіх покер-румах) і які дають додаткову інформацію про супротивників.

Стек (Stack) – фішки або гроші, які доступні гравцеві за столом.

Стіл (Att to steal) – крадіжка блайндів. Прийнято вважати, що якщо гравець робить опен рейз з кат-оф або батону, то він хоче вкрасти (забрати без боротьби) блайнди.

Страдл (Straddle) – необов'язковий блайнд, який наосліп ставиться за особистим бажанням і на розсуд гравця, наступного після ВБ. Стандартний розмір страдла – ВБх2. Допускається страдл в офлайн кеш-іграх, але тільки в тому випадку, якщо це було обумовлено заздалегідь або ніхто з гравців за столом не проти такої дії.

Стратегія великих стеків (БСС, BSS) – неофіційна назва стратегії гри зі стеком в 100 ВБ. Розшифровується Big Stack Strategy. Назва взята як протилежне SSS.

Стратегія коротких стеків (ССС, SSS) – поради по тому, як краще приймати рішення в покері з шорт стеком. Назва походить від англійського Small Stack Strategy або коротко SSS.

Стратегія середніх стеків (МСС, MSS) – стратегія, розроблена для прибуткової гри в безлімітний холдем на кеш-столах. Є щось середнім між БСС і ССС, так як може бути застосована при грі із середнім, а не коротким або максимально допустимим стеком. Як і BSS і SSS, назва стратегії MSS походить від англійського Middle Stack Strategy.

Стоп енд гоу (Stop and go) – тактичний прийом: гравець на префлопі грає колом і йде в олл-ін при будь-якому флопі.

Стоп-лосс (Stop-loss) – психологічний прийом, суть якого в тому, що покерист перестає грати, програвши певну суму грошей або частину банкролу, з метою уникнути великих втрат. Вважається, що стоп-лосс особливо допомагає гравцям в період тільту.

Стрік (Streak) – смуга ігрового везіння чи невезіння (біла або чорна смуга у грі).

Стріт (Straight) – п'ять послідовних карт. Це п'ять різномастних карток із номіналами підряд. Приклад: 4♣-5♠-6♦-7♠-8♦.

Стріт-дро (Straight Draw) – неготова рука, яка, якщо додати потрібну одну карту, утворює стріт. Приклад: у нас QJ, флоп Т92. Якщо прийде К або 8, то вийде стріт. Значить, у вас стріт-дро.

Стріт-флеш (Straight-flush) – одна з найсильніших покерних комбінацій, стріт з карт однієї масті. Приклад, Т♦ 9♦ 8♦ 7♦ 6♦.

Супернова Еліт (Supernova Elite) – колись був найвищий статус в VIP системі ПокерСтарз. Наразі всі статуси скасовані.

Суперхайроллери – покеристи, що грають на дуже високі ставки. Так звана еліта покеру. Такі гравці мають дуже високий рівень скіла. Вони не бояться грати по-крупному (на захмарних лімітах), як і втрачати великі суми грошей. Серед хайроллерів також можна зустріти рекреаційних покеристів із середнім або навіть низьким рівнем гри, які можуть собі дозволити робити великі ставки.

Сухий флоп (Dry board) – перші 3 загальні карти на борді, і вони не пов'язані. Такий флоп не дає гравцеві можливості отримати дро-руку (з потенціалом посилитися до флешу або стриту на терні/рівері).

На початок

ТАГ (Tight aggressive) – тайтово-агресивний стиль гри, дотримуючись якого гравець досить агресивно розігрує певний невеликий діапазон рук.

Тайм-банк (Time bank) – додатковий резервний час на прийняття рішення, яке виділяється кожному гравцеві за столом.

Тайтова гра (Tight) – гра, при якій гравець розігрує тільки сильні руки і не проявляє великої агресії.

Тейбл-селектінг – вибір найбільш прибуткових столів в покері (тобто з наявністю хоча б однієї риби). Селектити (вибирати) столи можна з дотриманням певних правил, наприклад, сідати грати як мінімум з двома фішами за столом або обирати гру, де якомога менше розширених стеків.

Терн (Turn) – четверта карта на флопі в Омасі і Техаському Холдемі. Деякі вимовляють терн, як "тьорн", "тюрн" або "торн".

Тільт (Tilt) – психологічний стан гравця, в якому він через емоції приймає необдумані і неправильні рішення.

Тімплей (Team play) – командна гра, в якій гравці використовують перевагу, об'єднуючи свої зусилля проти інших гравців. Тімплей заборонений в покер-румах.

Топ пара (Top Pair) – пара з однієї кишенькової карти і найвищої карти борду. Наприклад, якщо у вас на руках 9К, а флоп К32, то у вас топ-пара королів.

Трипс, тріпс (Trips) – три карти одного номіналу, дві з яких знаходяться на борді і одна на руках. Наприклад, у вас 9-6, а на столі 4-9-9. У вас трипс дев'яток. Див. також "Сет".

TPTK – скорочення від Топ пара з Топ кікером.

Туз-хай – ситуація в покері, коли комбінація гравця – це старша карта туз. Див. також "А-хай".

На початок

УТГ (UTG або Under the gun) – позиція гравця ліворуч від ВБ. Найбільш невигідна позиція за столом, так як гравцеві доводиться ухвалювати рішення першим.

На початок

Фінальний стіл, финалка (Final table) – останній стіл в турнірі. Найчастіше за ним сидить 6, 8 або 9 гравців, але бувають неофіційні фіналки, в яких залишається до 10 осіб.

Фіш, риба (Fish) – дуже слабкий, недосвідчений гравець, якому властиві найпоширеніші помилки новачків.

Фішка (Chip) – еквівалент грошей в грі. В кеш-іграх часто фішки видаються номіналом 1 фішка до 1$/гривні/іншої валюти. У турнірах фішки не мають певної цінності в еквіваленті до реальних грошей – важливо тільки те, яке місце ви займете в результаті.

Флеш (Flush) – комбінація з п'яти карт однієї масті. Приклад: А♦ К♦ Т♦ 9♦ 7♦.

Флеш-дро (Flush dro) – неготова рука, яка утворює флеш, якщо додати карту потрібної масті. Приклад, у нас А♦ К♦, флоп Т♦ 9♦ 2♠. Якщо прийде хоча б одна бубна, то вийде флеш. Це і є флеш-дро.

Флеш-рояль, роял-флеш (Royal flush) – найсильніша покерна комбінація. По суті це найвищий одномасний стріт. Приклад, A♦ K♦ Q♦ J♦ T♦.

Флоат, флоатинг (Float) – просунутий блефовий прийом: гравець без сильної руки колує ставку противника з метою забрати банк на наступних вулицях.

Флоат колл (Float Call) – термін, який позначає ситуацію, в якій гравець робить колл ставки опонента з сильною рукою замість того, щоб зробити рейз самому. Іншими словами, гравець міг зробити рейз, проте з якихось причин вирішив просто зробити колл.

Флоп (Flop) – три загальні карти, які викладаються після завершення торгівлі на префлопе. Перші три відкриті карти на борді.

Фолд, пас (Fold) – скидання карти в пас, в мак.

Фолд-Еквіті (Fold equity) – ймовірність, що гравець, що приймає рішення після вас, скине карти в пас у відповідь на будь-яке підвищення. Вимірюється в %.

Фрізаут, фризаут (Freeze out) – один з видів багатостолових турнірів, в якому гравець не може зробити ні ребай, ні аддон.

Фріплей (Free play) – можливість «безкоштовно» подивитися наступну карту, зігравши просто чеком.

Фрірол (Freeroll) – турнір, в якому не потрібно платити бай-ін; безкоштовний турнір або турнір за умовні фішки.

Фул-хаус (Full house) – комбінація, яка складається з сету і пари. Наприклад, 888TT або JJJ77 і т.п.

Фулрінг, Full Ring (10-max) – стіл, за яким грає більше 7 гравців (максимум 10).

На початок

Хайджек (Hijack) – позиція перед кат-офом, тобто другий гравець з правого боку від батону.

Хайролер (High roller) – покерист, який грає на високих ставках.

Хайстейкс (High stakes) – кеш-ігри з дуже високими ставками.

Хапай і біжи, хіт-енд-ран (Hit and run) – тактика в покері, мета якої увійти в гру, виграти великий банк і піти.

Хедз-ап, один на один (Heads Up) – гра, в якій беруть участь тільки два гравця; також хедз-апом називається стадія турніру або просто роздача, в якій грають два гравці.

Холдем (Holdem) – скорочена назва техаського холдема. Найвідоміший і поширений вид покеру на сьогоднішній день.

ХАД (HUD) – невелика інформаційна панель в онлайн-покері з набором різних статистичних показників (суттєво) поруч з ім'ям відповідного гравця. Щоб бачити стати гравцем, потрібно завантажити певну програму (Holdem Manager, Flopzilla і т.д.). У деяких статтях HUD переводять як ХУД, а не ХАД.

На початок

Чарт стартових рук – шпаргалка у вигляді таблиці покеру з діапазонами стартових рук, придатних для розіграшу з тієї чи іншої позиції.

Чек (Check) – якщо жоден з гравців не зробив активної дії (бет або рейз), то гравець має право зіграти «чеком», тобто пропустити хід.

Чек біхайнд (Check behind) – чек, який слідує після чека іншого гравця (або гравців).

Чек/кол, чек кол (Check/Call) – гра чеком, після якої йде кол ставки суперника.

Чек/Рейз, чек рейз (Check/Raise) – гра чеком, після якої робиться рейз після ставки суперника.

Чіп-лідер (Chipleader) – гравець, що має найбільше фішок в турнірі.

Число М (M-factor) – відношення стеку гравця до суми блайндів і анте.

На початок

Шанси банку (Pot Odds) – відношення розміру поточного банку до суми, необхідної для зрівнювання гравцеві, щоб продовжити торги. Приклад: гравець 1 робить ставку 20$ в банк 100$. Гравцеві 2 необхідно заколувати 20$ для продовження гри. Шанси банку для нього складатимуть: 120$/20$ або 6 до 1. Щоб порахувати шанси банку у відсотках, використовується такий розрахунок: (20$/(120$ + 20$))х100%=14%.

Шорт стек (Short stack) – короткий, маленький стек. Так само називають гравця з найменшою кількістю фішок.

Шорт-хенд (Short-handed game, SH) – короткий стіл, за яким грають 5-6 гравців.

Шоудаун (Showdown) – остання фаза в роздачі, коли гравці, що залишилися в грі показують свої карти і визначають виграшну комбінацію.

На початок

Досліджуй світ покеру разом із Cardmates
Досліджуй світ покеру разом із Cardmates

У нас на сайті є багато детальних матеріалів про топові покерні майданчики GGPoker, PokerMatch, PokerStars, 888poker та інші. Ми розповідаємо, як завантажити додатки на ПК чи смартфони, пояснюємо тонкощі верифікації та відіграшу бонусів. 

Покрокові гайди від нашої редакції допомагають оперативно вирішити будь-яке питання. Знайти потрібну статтю можна у розділі "Матеріали".

Поширені запитання
👑Чи можна грати в покер без знання термінів покеру?

Для гри вам знадобиться знання покерних комбінацій, правил покеру та основних термінів (наприклад, олл-ін, блайнди, трибет і так далі).

🏆Хто вигадав покерні терміни?

Покерний словник термінів та сленгу формується роками, з розвитком самої гри та її видів.

⏱Як вивчити всі поняття в покері?

Не варто зазубрювати весь словник понять перед тим, як вперше розпочати гру. Вам знадобляться тільки основи, а решту ви вивчите в процесі гри за столами.

Відгуки (5)
Аура користувача TT2RS 198
Україна TT2RS
Без статусу

Корисно! Дякую! 

Надіюсь словник буде поповнюватись ?! 

В букві М шукав слово "мейк"...і його точне значення в світі покеру , нажаль не знайшов.

Шановний автор ! Будь ласка - продовжуйте  підтримку  такого корисного матеріалу ! 

Аура користувача stanislav_1005 223
Україна stanislav_1005 Фанат
Фанат

Дуже коротко та ясна розписані визначення покерних термінів. Дякую за корисну інформацію.

Аура користувача ALVAZA 207
Україна ALVAZA Фанат
Фанат

дякую, за важливу інформацію. Знадобиться для нового гравця. Розуміння покірних термінів

Аура користувача MaysterSlova 2190
Україна MaysterSlova Гуру
Гуру

Є проблеми з перекладом. Якщо потрібна допомога - напишіть мені :)

Аура користувача vasilek79 1257
Україна vasilek79 Експерт
Експерт

Дякую сайту за корисну інфу, скопіював собі та зберіг, буду вивчати, тому, що є терміни, які я досконально не знав!!!!

Незареєстровані користувачі не можуть залишати відгуки.
Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.