Стратегія ГТО покеру

ГТО стратегія

GTO poker (Game Theory Optimal) – оптимальна теорія гри. Інакше кажучи ГТО означає «найменш експлуатований». Тобто це та стратегія, яка завадить вашому опоненту експлуатувати вас. Але тут є своя особливість: немає конкретного визначення того, якою має бути точна стратегія, її не можна «підкорити», але вона знищить будь-кого, хто нехтує нею. ГТО адаптується до гри опонентів. Внаслідок цього випливає наступне: потрібно виробити ту стратегію, яка завадить вашому опоненту експлуатувати вас.

Знання концепцій ГТО дасть вам можливість знайти дієві стратегії, які допоможуть вам впоратися з опонентами й вбережуть від ситуацій, в яких вас можуть експлуатувати інші гравці.

У даній статті ми розглянемо 3 простих техніки гри згідно з ГТО стратегією, плюси й мінуси цього методу, а також проблеми, пов'язані з грою в цьому стилі.

Три прості техніки

GTO покер – це сценарій, де ідеально грають обидва гравці, але ніхто надалі не зможе покращити свою стратегію.

Очевидно, що ви будете рідко грати проти опонентів, які ведуть ідеальну гру, але, якщо не проявляти обережність, тоді вони все ж зможуть вибрати кращу стратегію, ніж ваша! Ви повинні вибрати ту стратегію, яка буде заважати вашому опоненту експлуатувати вас.

Припустімо, що ви граєте проти хорошого суперника і розгляньмо відповідний приклад.

Простий приклад ГТО

Ви рейзите на префлопі й тільки гравець на батоні робить кол. Тепер розглянемо два можливих варіанти:

  • Стратегія А – ви бетите тільки тоді, коли у вас топ-пара або краща рука.​
  • Стратегія В – ви бетите тільки тоді, коли не "влучили" в борд.

Якщо ви завжди використовуєте стратегію «А», тоді, що буде робити ваш опонент? Якщо ви робите ставку тільки тоді, коли у вас хороші карти, то, найчастіше, він буде фолдити вашу ставку і чекатиме дійсно хороших рук.

Якщо ви завжди використовуєте стратегію «В», що буде робити опонент? Він буде блефувати кожен раз, коли ви робите ставку!

Найкращий спосіб – вибрати золоту середину. ГТО покер закликає використовувати ідеальне поєднання сильних рук і блефу. Але впоратися з цим на флопі може виявитися непростим завданням, тому ознайомтеся з декількома практичними порадами, які допоможуть вам рухатися в GTO напрямку:

  • Більше блефувати на флопі.
  • ​Невеликі ставки з сильними діапазонами.
  • ВЕЛИКІ ставки та рейзи заради виграшу.

Більше блефувати на флопі

Багато гравців недостатньо блефують на флопі проти інших хороших гравців. Припустимо, що ви використовуєте розміри ставок приблизно 60-75% банку. Вам потрібно бетити приблизно 60/40 з блефом, щоб добути велью на флопі.

Так що для досягнення цієї мети вам потрібно чекати руки «середньої сили». Це такий тип рук, як друга пара або топ-пара зі слабким кікером. Очевидно, що ви не сфолдите, а прочекаєте чи зрівняєте ставку без позиції, або ж зробите чек у відповідь при наявності позиції. У будь-якому випадку, з цими руками складно отримати велью на 3-х вулицях.

Якщо ви хочете відточити майстерність, тоді вам потрібно розвивати діапазон мислення. Практикуйтеся і записуйте увесь діапазон на флопі. Порахуйте кількість блефових бетів (сюди входить і напівблеф). Підрахуйте свої готові руки, з якими ви бетите. Потім обчисліть коефіцієнт.

Невеликі ставки з сильними діапазонами

Припустимо, що ви прораховуєте свій діапазон, використовуючи вищезгадану техніку і з'ясовуєте, що у вас набагато більше велью-рук, ніж блефових. Таке може статися в тому випадку, якщо ваш префлоп діапазон дуже сильний, як у 3-бет потах.

Отже, щоб рухатися в напрямку ГТО, просто робіть ставки меншого розміру. Можна наблизитися до 50% банку, а в окремих випадках є сенс бетити в районі 30-40% банку.

Зазвичай це відбувається на рівері. Припустімо, що ви зрівнюєте ставки вашого опонента на флопі та тьорні, а він грає чек на рівер. Тепер, коли ви робите ставку, вам складно блефувати. Імовірно, є сенс бетити практично з кожною рукою у своєму діапазоні й використовувати дуже маленький сайзинг: можливо 30-40% банку.

Великі ставки та рейзи заради виграшу

В математиці покеру, дві дійсно розумних людини (автори) вирішили застосувати найкращу стратегію для трьох постфлопних вулиць, коли у вас натс. Яка була стратегія? Вкласти всі гроші до ріверу, зробивши три рівноцінні за розміром ставки щодо банку.

Наприклад, якщо у вас натс і ви бетите банк, банк, банк і ставите олл-ін на рівері, то так і має бути! Якщо ви в банку з одним рейзом, тоді, як правило, ставляться овербети на кожній вулиці для того, щоб вкласти всі гроші.

Зараз овербетинг не рахується «стандартним» рішенням і може викликати непередбачувану реакцію у вашого опонента, тому будьте обережні при використанні цієї стратегії на практиці>. Просто зрозумійте, що теоретичний метод дійсно пропонує такий варіант.

Є ще одна неймовірна річ щодо великих ставок. Чим більша ваша ставка, тим більше блефу ви можете (і повинні) застосовувати у вашому діапазоні. У статті згадувалося про використання блефу 60/40, щоб дістати велью, граючи згідно з технікою №1. Якщо на флопі ви робите ставку розміром з банк чи овербетите, тоді можна ставити більш як 75/25! Зверніть увагу, що це ті руки, які ви б скинули в пас, а зараз вони приносять вам гроші.

І останнє, що ви повинні пам'ятати, коли доходите до ріверу, якщо вже у вашому діапазоні повинен бути відсоток блефу, то більшість вашого діапазону повинно мати велью. Роблячи ставку розміром з банк на рівері, наприклад, 2/3 ваших бетів повинні бути на велью, і тільки 1/3 має бути блефовою.

Переваги та недоліки стратегії GTO

Стратегія ГТО в покері має ряд практичних переваг.

  • Гру, що ґрунтується на ГТО, складно експлуатувати.​
  • Стратегія, що базується на ГТО – виграшна проти будь-якого опонента.
  • Метод гри, що ґрунтуються на ГТО – ідеальна стратегія за замовчуванням.

Однак, у цій стратегії є недолік: гра не завжди буде найприбутковішою, оскільки GTO не враховує тенденцій ваших опонентів.

Проблеми у грі за ГТО стратегією

Безлімітний холдем – ще не до кінця розгадана гра, тому немає правильної й точної стратегії. Не важливо, наскільки, на вашу думку, може бути добре збалансована стратегія, завжди знайдуться слабкі місця, які можна експлуатувати.

Навіть якби GTO стратегія в покері була відомою, було б практично неможливо використовувати її без комп'ютера. Але безлімітний холдем занадто складна гра для цього. На даний момент, краще, що ви можете зробити – змоделювати ГТО гру і намагатися зробити її НЕ експлойтною, ґрунтуючись на відомих теоретичних концепціях.

Висновок

На сьогодні ГТО – "гаряча" тема, але більшість людей не розуміють значення цієї стратегії, а також навіщо її потрібно вивчати. Але вивчати GTO потрібно! Знання концепцій дасть вам можливість знаходити правильні стратегії, які допоможуть вам експлуатувати опонентів і ставати переможцями.

Оцінити матеріал
- відмінний матеріал
- хороший матеріал
- непоганий матеріал
- поганий матеріал
- матеріал жахливий