Стратегія ГТО покеру: як грати по GTO

ГТО стратегія

GTO poker (Game Theory Optimal) – оптимальна теорія гри. Інакше кажучи ГТО означає «найменш експлуатований». Тобто це та стратегія, яка завадить вашому опоненту експлуатувати вас. Але тут є своя особливість: немає конкретного визначення того, якою має бути точна стратегія, її не можна «підкорити», але вона знищить будь-кого, хто нехтує нею. Покер GTO не адаптується до гри опонентів. Внаслідок цього випливає наступне: потрібно виробити ту стратегію, яка завадить вашому опоненту експлуатувати вас, а вам допоможе вигравати.

Знання концепцій ГТО дасть вам можливість знайти дієві лінії розіграшу, які допоможуть вам впоратися з опонентами та вбережуть вас від ситуацій, у яких гру можуть експлуатувати інші гравці. Це допоможе вам плюсувати на дистанції та підкорювати нові ліміти.

У цій статті ми розглянемо три прості техніки гри по ГТО стратегії, плюси та мінуси цього методу, а також проблеми, пов'язані з грою у цьому стилі. Потрібно розуміти, що принципи оптимальної гри та експлуатаційний підхід ГТО покеру важливі для будь-якої дисципліни, тому завдяки вивченню цієї теми заразом покращиться і ваша стратегія гри в турнірний покер.

Простий приклад ГТО в покері

GTO покер – це сценарій, де ідеально грають обидва гравці, але ніхто надалі не зможе покращити свою стратегію.

Очевидно, що ви будете рідко грати в покер проти опонентів, які ведуть ідеальну гру, але, якщо не проявляти обережність, тоді вони все ж таки зможуть вибрати стратегію краще за вашу! Ви повинні вибрати ту стратегію, яка заважатиме вашому опоненту експлойтувати вас.

Припустімо, що ви граєте проти хорошого суперника і розглянемо приклад роздачі.

Ви рейзите на префлопі та колірує лише гравець на баттоні. Тепер розглянемо два можливі варіанти:

  • Стратегія А – ви бетите лише тоді, коли у вас топ-пара чи краще.
  • Стратегія В – ви бетите лише тоді, коли не потрапляєте у дошку.

Якщо ви завжди використовуєте стратегію «А», тоді що робитиме ваш опонент? Якщо ви робите ставку тільки тоді, коли у вас хороші карти, то найчастіше він буде фолдити на вашу ставку і чекатиме дійсно хороших рук.

Якщо ви завжди використовуєте стратегію «В», що робитиме опонент? Він буде блефувати щоразу, коли ви робите ставку!

Найкращий спосіб – вибрати золоту середину.

Три прості стратегії ГТО

ГТО покер закликає до того, щоб використовувати ідеальне поєднання сильних рук та блефу. Але впоратися з цим на флопі може виявитися непростим завданням, тому ознайомтеся з кількома практичними порадами, які допоможуть вам рухатися у напрямку покер GTO:

  • Багато блефу на флопі.
  • Невеликі ставки з сильними діапазонами.
  • ВЕЛИКІ ставки та рейзи заради виграшу.

Багато блефу на флопі

Багато гравців недостатньо блефують на флопі проти інших хороших гравців. Припустимо, що ви використовуєте розміри ставок близько 60-75% банку. Ви повинні бетити приблизно 60/40 з блефом, щоб отримати велью на флопі.

Так що для досягнення цієї мети вам потрібно чекати на руки «середньої сили». Це такий тип рук, як друга пара або топ-пара зі слабким кікером. Очевидно, що ви не сфолдите, а прочекаєте або заколюєте без позиції, або зробите чек у відповідь за наявності позиції. У будь-якому випадку, складно отримати велію на 3-х вулицях із цими руками.

Якщо ви бажаєте відточити майстерність, тоді вам потрібно розвивати діапазонне мислення. Практикуйте та записуйте всі діапазони на флопі. Порахуйте кількість блефів (сюди входить і напівблеф). Підрахуйте готові руки, якими ви бетите. Потім обчисліть коефіцієнт.

Невеликі ставки з сильними діапазонами

Припустимо, що ви прораховуєте свій діапазон, використовуючи вказану техніку і з'ясовуєте, що у вас набагато більше велью-рук, ніж блефових. Таке може статися у тому випадку, якщо ваш префлоп діапазон дуже сильний, як у 3-бет потах.

Отже, щоб рухатись у напрямку ГТО, просто робіть ставки меншого розміру.

Підказка!
Підказка!

Можна наблизитись до 50% банку, а в крайніх випадках є сенс бетити в районі 30-40% банку.

Зазвичай це відбувається на рівері. Давайте припустимо, що ви колуєте ставки вашого опонента на флопі та терні, а він чекає на рівері. Тепер коли ви робите ставку, вам складно блефувати. Ймовірно, є сенс бетити практично з кожною рукою у своєму діапазоні та використовувати дуже маленький сайзинг: можливо 30-40% банку.        

Великі ставки та рейзи заради виграшу

У математиці покеру покерні дослідники вирішили застосувати найкращу стратегію по трьох постфлопних вулицях, коли у вас натс. Якою була стратегія? Вкласти всі гроші до рівера, роблячи 3 рівноцінних за розміром ставки щодо банку.

Наприклад, якщо у вас натс і ви бетите банк, банк, банк і ставите олл-ін на рівері, то так і має бути! Якщо ви в банку з одним рейзом, тоді зазвичай ставляться овербетти на кожній вулиці для того, щоб вкласти всі гроші.

Зараз овербеттинг не вважається «стандартним» рішенням і може викликати у вашого опонента непередбачувану реакцію, тож будьте обережні під час використання на практиці цієї стратегії. Просто зрозумійте, що теоретичний метод справді пропонує такий варіант.

Є ще одна дивовижна річ щодо великих ставок. Чим більша ваша ставка, тим більше блефу у вас може (і має) бути у вашому діапазоні. У статті згадувалося про використання блефу 60/40, щоб отримати велью, граючи за технікою №1. Якщо на флопі ви робите ставку розміром із банк або овербетите, тоді можна ставити більше 75/25! Зверніть увагу, що це ті руки, які б ви сфолдили, а зараз вони приносять вам гроші.

І останнє, що ви повинні пам'ятати, коли сягаєте рівера, якщо вже у вашому діапазоні повинен бути відсоток блефу, більшість вашого діапазону повинна мати велью. Зі ставкою розміром з банк на рівері, наприклад, 2/3 ваших бетів повинні бути на велью, і тільки 1/3 повинна бути блефовою.

Плюси та мінуси стратегії GTO

Стратегія ГТО у покері та використання ГТО у грі проти опонентів має низку практичних переваг.

  • Гру, засновану на ГТО, складно експлойтити.
  • Стратегія, що ґрунтується на ГТО – виграшна проти будь-якого опонента.
  • Метод гри, заснований на ГТО – ідеальна стандартна стратегія.

Проте, ця стратегія має недолік: гра не завжди буде найприбутковішою, оскільки GTO не враховує тенденцій ваших опонентів.

Проблеми у грі по ГТО стратегії

Безлімітний холдем – це ще нерозгадане завдання для покеристів, тому немає правильної і точної стратегії. Не важливо, наскільки, на вашу думку, може бути добре збалансована стратегія, завжди знайдуться слабкі місця, які можна експлойтувати.

Навіть якщо GTO стратегія в покері була відомою, було б практично неможливо використовувати її без комп'ютера і якісного софту. Але безлімітний холдем надто складна гра для цього. На даний момент, найкраще, що ви можете зробити – змоделювати ГТО гру та намагатися зробити її не експлойтною, ґрунтуючись на відомих теоретичних концепціях.

Може стати у нагоді!
Може стати у нагоді!

Вас також може зацікавити стратегія російського покеру та стратегія гри в разз. Справжній професіонал завжди хоче знати більше за своїх суперників!

На сьогоднішній день покер GTO – гаряча тема, але більшість людей не розуміють значення цієї стратегії, а також того, як і навіщо її потрібно вивчати. Але вивчати основи стратегії GTO треба! Знання концепцій теорії ігор дасть вам можливість знаходити правильну стратегію, яка дозволяє експлойтувати опонентів, грати оптимально і ставати переможцями.

Поширені запитання
👑 Хто вигадав ГТО стратегію?

Засновником поняття ГТО вважають відомого математика Джона Неша.

💵 Чи дозволено використовувати ГТО покер в онлайн-грі?

Так, застосування покеристами технік ГТО покеру не порушує правил використання сайтів покеру.

Оцінити матеріал
- відмінний матеріал
- хороший матеріал
- нормальний матеріал
- поганий матеріал
- жахливий матеріал
Valentin Schneider Редактор
Редактор
Редактор та диктор Cardmates. Саме мій голос можна почути у більшості відео на наших YouTube-каналах із різноманітними оглядами та навчальними матеріалами. Покером зацікавився незадовго до початку своєї роботи на Кардмейтс (наче передчував)). Спочатку все починалось із кешу на умовні фішки у різних безкоштовних покерних додатках. Згодом перейшов на фріроли на Старзах, ПокерМатч та 888. Трохи пізніше наважився на кеш на ПокерСтарс. Наразі полюбляю грати в нокаут-турніри та спіни на GGPoker.
Коментарі відсутні
Ви будете першим, хто залишить свій коментар
Незареєстровані користувачі не можуть залишати коментарі.
Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.