Рівновага Неша

Рівновага Неша в покері

Рівновага Неша – це частина теорії ігор, автор якої – американський математик Джон Неш. Ця теорія демонструє оптимальну гру «в вакуумі»: коли ставити олл-ін або робити кол на пуш опонентів. Важливо розуміти, що стратегія пушу/колу Неша в сучасних покерних реаліях вже не є єдиною правильною. Вона є оптимальною лише за умови, якщо ваші опоненти знають про цю стратегію і дотримуються її без відхилень.

Оптимально використовувати стратегію пуш/фолду Неша можна тільки проти сильних і розуміючих гравців. При мінімальному відхиленні ефективність цієї стратегії значно знижується. Найбільш вигідним варіантом використання рівноваги Неша є підлаштовування під опонентів, і корекція власної гри на основі діапазонів суперників.

Де використовувати рівновагу Неша?

Діапазони рівноваги Неша підходять для гри в МТТ, Sit&Go і турнірах Spin&Go. Застосовувати цю стратегію слід, коли ваш стек опускається до 15 великих блайндів або нижче, і ваша гра зводиться до одних пуш/фолд рішень. Щоб відточити свою майстерність гри, вам слід використовувати спеціальне програмне забезпечення, яке моделює такі ситуації: SNGWizard і ICMIZER.

Припустимо, що ваш опонент йде олл-ін, а у вас залишилося 14 великих блайндів. За рівновагою Неша, ви можете робити кол з широким діапазоном рук, маючи 20 BБ, включаючи кишенькові трійки, QJ, QT і навіть K2s.

Але це діапазон «у вакуумі», який не враховує тип турніру, стадію і різницю у виплатах. Ця стратегія є математично правильною, але тільки за умови, що гра складається лише з двох рішень префлоп: пуш або фолд. У сучасних реаліях сильні гравці здатні зіграти глибоку постфлоп роздачу і зі стеком в 15 великих блайндів.

Окрім використання рівноваги Неша, ви завжди можете просто почекати хорошої руки і зробити кол противника. Але якщо ви точно не знаєте, що є хорошою рукою щодо розміру вашого стека, то орієнтуйтеся на таблиці Неша.

Діапазон пушу за Нешем

Рівновага за Нешем

Діапазон колу за Нешем

Діапазони Неша

Зелений колір – ефективний стек від 15 до 20 великих блайндів.

Жовтий і темно-жовтий колір – ефективний стек від 6 до 14 великих блайндів.

Червоний колір – ефективний стек від 1 до 5 великих блайндів.

Використання в своїй грі рівноваги Неша підійде початківцям, оскільки надасть базове розуміння про діапазони пушу або колу для стандартних турнірних ситуацій і допоможе досить швидко почати заробляти покером.