Рівновага Неша

Рівновага Неша в покері

Рівновага Неша – це частина теорії ігор, автором якої є американський математик Джон Неш. Ця теорія демонструє оптимальну гру «в вакуумі»: коли ставити олл-ін або робити кол на пуш опонентів. Важливо розуміти, що стратегія пушу/колу Неша в сучасних покерних реаліях вже не є єдиною правильною. Вона є оптимальною лише за умови, якщо ваші опоненти знають про цю стратегію і дотримуються її без відхилень.

Оптимально використовувати стратегію пуш/фолду Неша можна тільки проти сильних і розуміючих гравців. При мінімальному відхиленні ефективність цієї стратегії значно знижується. Найбільш вигідним варіантом використання рівноваги Неша є підлаштовування під опонентів, і корекція власної гри на основі діапазонів суперників.

Де використовувати рівновагу Неша?

Діапазони рівноваги Неша підходять для гри в МТТ, Sit&Go і турнірах Spin&Go. Застосовувати цю стратегію слід, коли ваш стек опускається до 15 великих блайндів або нижче, і ваша гра зводиться до одних пуш/фолд рішень. Щоб відточити свою майстерність гри, вам слід використовувати спеціальне програмне забезпечення, яке моделює такі ситуації: SNGWizard і ICMIZER.

Припустимо, що ваш опонент йде олл-ін, а у вас залишилося 14 великих блайндів. За рівновагою Неша, ви можете робити кол з широким діапазоном рук, маючи 20 BБ, включаючи кишенькові трійки, QJ, QT і навіть K2s.

Але це діапазон «у вакуумі», який не враховує тип турніру, стадію і різницю у виплатах. Ця стратегія є математично правильною, але тільки за умови, що гра складається лише з двох рішень префлоп: пуш або фолд. У сучасних реаліях сильні гравці здатні зіграти глибоку постфлоп роздачу і зі стеком в 15 великих блайндів.

Окрім використання рівноваги Неша, ви завжди можете просто почекати хорошої руки і зробити кол противника. Але якщо ви точно не знаєте, що є хорошою рукою щодо розміру вашого стека, то орієнтуйтеся на таблиці Неша.

Діапазон пушу за Нешем

Діапазон пушу за стратегії Неша

Діапазон колу за Нешем

Діапазон колу за стратегії Неша

Зелений колір – ефективний стек від 15 до 20 великих блайндів.

Жовтий і темно-жовтий колір – ефективний стек від 6 до 14 великих блайндів.

Червоний колір – ефективний стек від 1 до 5 великих блайндів.

Використання в своїй грі рівноваги Неша підійде початківцям, оскільки надасть базове розуміння про діапазони пушу або колу для стандартних турнірних ситуацій і допоможе досить швидко почати заробляти покером.

Невигідне застосування стратегії Неша

Звертаємо вашу увагу, що застосування стратегії Неша не гарантує вам прибутку чи стовідсоткову перемогу. Для того, щоб стратегія працювала, усі учасники мають діяти безпомилково. Якщо хоч один із гравців за вашим столом буде помилятися – стратегія не спрацює.

Давайте розглянемо на прикладі.

У турнірі залишилося лише 3 покеристи і один з них це ви. Двоє потрапляють до ITM, а один залишиться ні з чим. На блайндах 240/480 у вашому стеку 4 000, у гравця А – 6 000 фішок, а у гравця B – 2 фішки.

Учасник турніру із однією фішкою робить фолд на ББ. Ми знаходимося на малому блайнді і маємо йти в олл-ін, а третій гравець має нас колити. Але ми не хочемо вилетіти раніше, ніж гравець з однією фішкою. Наш суперник – фіш і ми повинні колоти всі його олл-іни, оскільки майже завжди будемо сильнішими на префлопі. Але в цій ситуації краще скинути карти, щоб потрапити в призи, оскільки у третього гравця лише одна фішка.

Плюси та мінуси стратегії Неша

  • Діапазони пуша та колла підходять практично для будь-яких лімітів та структур турнірів
  • Рівновага Неша враховує стеки всіх учасників турніру та структуру призового фонду
  • Розрахунки підходять практично для всіх турнірних ситуацій, що допомагає новачкам у покері.
  • Рівновага Неша допомагає зрозуміти як оптимальний діапазон пуша, так і колла.

Вердикт

Рівновага Неша – відмінна стратегія, яка підійде як новачкам, так і топовим гравцям. Застосовувати її можна практично у будь-якій турнірній ситуації, що значно полегшує ухвалення рішення.

Поширені запитання
♠ Де можна використовувати рівновагу Неша в покері?

У покері рівновагу Неша можна задіяти у турнірах MTT, Sit&Go та Spin&Go.

♣ У якому випадку не працює рівновага Неша?

Рівновага Неша може зіграти проти вас, якщо хтось із ваших супротивників за столом робить помилки. Для рівноваги важлива безпомилкова гра всіх покеристів за столом.

♥ Яким гравцям найбільше підійде рівновага Неша?

Найбільше підійде початківцям, тому що дасть розуміння діапазону колів та олл-інів для тих чи інших ситуацій.

♦ Що таке ефективний стек?

Найважливіше розуміти ефективний стек при хедз-апі для пуш-фолду. Ефективним можна назвати менший із двох стеків, перед тим як учасники роздачі проставили блайнди і він вимірюється у великих блайндах. Ефективний стек завжди однаковий для двох гравців хедз-апу.

Оцінити матеріал
- відмінний матеріал
- хороший матеріал
- нормальний матеріал
- поганий матеріал
- жахливий матеріал
Valentin Schneider Редактор
Редактор
Редактор та диктор Cardmates. Саме мій голос можна почути у більшості відео на наших YouTube-каналах із різноманітними оглядами та навчальними матеріалами. Покером зацікавився незадовго до початку своєї роботи на Кардмейтс (наче передчував)). Спочатку все починалось із кешу на умовні фішки у різних безкоштовних покерних додатках. Згодом перейшов на фріроли на Старзах, ПокерМатч та 888. Трохи пізніше наважився на кеш на ПокерСтарс. Наразі полюбляю грати в нокаут-турніри та спіни на GGPoker.
Коментарі відсутні
Ви будете першим, хто залишить свій коментар
Незареєстровані користувачі не можуть залишати коментарі.
Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.