Оновлено
16.05.2023

Стратегії гри в покер

Існує думка, що правила покеру можна вивчити за кілька хвилин, але щоб стати справжнім професіоналом, знадобиться чимало часу. Сьогодні ми поговоримо з вами про те, що таке стратегія гри в покер, яка допоможе вам заробляти на цьому.

Якщо ви новачок у покері, то маєте чітко розуміти, чого ви чекаєте від цієї гри. Бажаєте заробляти професійно, чи просто бажаєте приємно провести час за столами без прагнення виграти великі гроші?

Щоб стати плюсовим гравцем, потрібно витратити багато часу та зусиль на навчання стратегії покеру та відточення своєї тактичної покерної майстерності.

Базова стратегія покеру

Стратегія покеру – необхідний компонент гри. Щоб перемагати в сучасних реаліях, необхідно завжди бути на крок попереду своїх опонентів і розвивати інстинкт ситуаційної гри.

Кожен стіл відрізняється, кожна гра відрізняється, і кожна ситуація відрізняється. Тому для кожної окремої гри в покер тактика і стратегія буде особливою.

Секрет вашої перемоги полягає в тому, щоб розвинути базову стратегію, а потім використовувати ці знання для адаптації до гри та регулярно видозмінювати свою тактику. Покерні стратегії залежать від формату дисципліни, що грається: кеш або МТТ.

Але новачкам краще почати з малого: з базових навичок гри в покер. Вони включають вивчення термінів, дій гравців на префлопі і постфлопі. До тем для досвідчених гравців, крім стратегій, відноситься математика покеру. Також велику роль відіграє психологічний аспект, якщо ви просідатимете в цьому плані – дуже ймовірні програші в стресових ситуаціях.

Види стратегій гри в покер

Кожна тактика має свою назву і свою особливість. Нижче в таблиці вказано чотири основні покерні стратегії.

Вид стратегіїОсобливість
АгресивнаАгресивна стратегія передбачає, що з усіма руками, з якими ви входите до банку, ви будете виключно рейзити і 3-бетити.
ПасивнаЦя тактика полягає в пасивному розіграші вашого діапазону: лімпи та коли становлять більшу частину дій цієї стратегії.
ЛузоваЛузова гра передбачає участь у більшості банків. У діапазоні лузового гравця знаходяться як маргінальні та досить слабкі руки, так і абсолютні натси. Хороша стратегія для тих, хто любить часто заходити у роздачу.
ТайтоваТактика тайтової гри полягає у розіграші лише сильних стартових рук. Вона підходить гравцям-початківцям, оскільки мінімізує ризики програшу з слабкими руками.

Ці стилі можуть поєднуватися в комбіновані тактики: тайтово-агресивна, лузово-агресивна, тайтово-пасивна, лузово-пасивна.

Тайтово-агресивний стиль

Сукупність дій, яка передбачає, що гравець агресивно розігрує лише обмежену частину свого діапазону, що складається лише з дуже сильних стартових рук на префлопі та сильних комбінацій на постфлопі. Початківцям рекомендується грати саме за цією стратегією, оскільки вона мінімізує програші.

Незважаючи на вигідність цієї стратегії на мікролімітах, вона має цілу низку мінусів: ваша гра та діапазон є надто очевидними для розуміючих гравців, ви обмежені у грі на постфлопі і, як наслідок, виграєте менше, ніж опоненти.

Важлива особливість: вразливий стиль проти сильних гравців.

Лузово-агресивний стиль

Ця стратегія техаського холдему взята на озброєння найкращими професійними покеристами, оскільки дозволяє «міксувати» свій діапазон і залишатися нечитаним для своїх опонентів. Використовувати цю методику новачкам не рекомендується, адже для повноцінного впровадження тактики потрібне глибоке розуміння постфлопу гри та досконале знання покерної математики. Така стратегія може як підвищити ваші виграші, так і збільшити потенційні фінансові втрати. Щоб грати в лузово-агресивний покер, потрібно постійно мати «холодну голову» і вміти «вчасно перемикати передачі», що є вмінням у потрібний момент припинити агресію проти свого опонента і не піддаватися тільту, якщо ваші складні «муви» не дають належного результату.

Важлива особливість:

у цьому стилі грають найкращі професіонали.


До речі
До речі

Попередні дві стратегії взяті на озброєння регулярами, а зараз ми зупинимося на тих тактиках, якими грають так звані «рекреаційні гравці».

Тайтово-пасивний стиль

Стратегія, яка знаходиться на межі між грою регуляра та любителя. Ця тактика покеру передбачає також гру з обмеженим діапазоном, який включає в себе тільки сильні руки.

Відмінною особливістю тактики покеру, в порівнянні з тайтово-агресивною стратегією, є дуже акуратний розіграш навіть преміум рук як на префлопі, так і на постфлопі. Головним мінусом цієї стратегії є те, що ви постійно недобиратимете гроші в банках, де маєте найсильнішу руку, а також часто будете заблефовані досвідченішими гравцями.

Важлива особливість: великий ризик недобирати грошей у роздачах проти суперників.


Лузово-пасивний стиль

Лузово-пасивна стратегія гри – це гра, яку проповідують рекреаційні гравці: безліч префлоп-лімпів, відсутність чіткого діапазону, повне виключення кнопки «фолд». Головною порадою для гри проти таких опонентів є те, що ви ніколи не повинні проти них застосовувати блеф. Вам варто лише почекати сильну руку та зібрати три вулиці велью, після чого можете забрати свій виграш.

Важлива особливість:

у цьому стилі грають переважно рекреаційні гравці.


Сподіваємося, що знайомство з базовими поняттями про покерну стратегію допоможе вам у найкоротші терміни стати гравцем, що виграє, і на власному досвіді відчути, що таке гідний заробіток на покері.

Стратегія та тактика для турнірних гравців

Без правильно обраної стратегії у турнірній грі робити особливо нічого. Турніри та кеш – зовсім різні речі, оскільки МТТ має свою специфіку. Головна особливість у тому, що на вашу гру впливає постійне зростання блайндів. Тому дуже важливо вивчити виграшні тактики та стратегії з їх основними факторами:

  • Вибирайте стратегію залежно від стека

У турнірі кількість фішок дуже часто змінюється як на американських гірках. В одній роздачі у вас може бути 50ББ, у другій – 20ББ, а в третій – 60ББ. Підбирати стратегію та діяти потрібно залежно від стека.

  • Будьте готові до олл-інів

Якщо у вашому стеку менше 10 великих блайндів, можете сміливо йти в олл-ін із будь-якою кишеньковою парою чи тузом. Вам терміново знадобиться подвоєння, і скидати карти буде безглуздо, тому що вас просто з'їдять блайнди.

  • Дисперсія

Цей фактор відіграє значно більшу роль у турнірах, ніж у кеші. Навіть професійним гравцям у покер не вдається уникнути даунстриків у МТТ, але така специфіка дисципліни. Кожен турнір потрапляти у призи не вийде, але головне – бути у плюсі ​​на дистанції.

  • Прив'язка до часу

Найчастіше у турнірах п'ятихвилинні перерви стартують через кожні 55 хвилин. Але в інший час ви повинні бути постійно в грі, і залишати її надовго не можна, інакше блайнди знищать ваш стек.

Висновок

Покер – складна гра, з великою кількістю складових. Не варто занадто заглиблюватись і в перші дні намагатися зрозуміти, як влаштовані програми для покеру. Матеріал краще вивчати поступово та без поспіху. Виділяйте достатньо часу кожній темі і лише після повного розуміння вибирайте наступну. Після азів гри можна переходити до вивчення стратегії гри.

Поширені запитання

📊 Які основні стратегії гри в покер?

Тайтово-агресивна, лузово-агресивна, тайтово-пасивна та лузово-пасивна.

💡 Яка стратегія найкраще підходить для новачків?

Тайтово-агресивна манера гри мінімізує програші, і така стратегія рекомендується для гри початківцям.

🏆 Чому у турнірі важливо знати розмір свого стека?

За правилами івентів постійно зростають обов'язкові ставки: малий та великий блайнд. Вам потрібно навчитися швидко рахувати, скільки великих блайндів у вашому стеку. Від цього можна будувати свою подальшу стратегію для гри в покер онлайн.

📚 Як закріпити вивчені основи стратегії?

Найкраще на практиці у грі на реальні гроші, але можна випробувати свої сили у безкоштовній грі без ризику для грошей.

💎 Чому в турнірах високі вимоги до дисципліни та психологічної стійкості?

Тому що під час турніру ви можете перебувати кілька разів на межі вильоту. Багато гравців-початківців занадто емоційні і роблять неприпустимі помилки.

Відгуки відсутні
Ви будете першим, хто залишить свій коментар
Незареєстровані користувачі не можуть залишати відгуки.
Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.