Стратегії гри в покер













Існує думка, що правилам покеру можна навчитися за кілька хвилин, але для того, щоб вивчити саму гру потрібно витратити все життя. Сьогодні ми поговоримо з вами про стратегію гри в покер, яка допоможе вам заробляти покером.
Якщо ви в покері новачок, то першим питанням, яке ви повинні задати собі, має бути те, чого ви чекаєте від покеру. Чи хочете ви, щоб покер став вашою професією або просто бажаєте приємно провести час за столами.
Щоб стати успішним гравцем, вам потрібно витратити багато часу і зусиль на вивчення стратегії і відточування своєї тактичної покерної майстерності.
Стратегія покеру – необхідний компонент гри в техаському холдемі, але для того, щоб перемагати в сучасних реаліях вам необхідно завжди бути на крок попереду своїх опонентів і розвивати в собі інстинкт ситуаційної гри.
Кожен стіл відрізняється, кожна гра відрізняється, і кожна ситуація відрізняється. Секрет вашої перемоги полягає в тому, щоб розвинути базову стратегію, а потім використовувати ці знання для адаптації до гри і регулярно видозмінювати свою тактику.
Покерні стратегії залежать від типів дисциплін, що граються:
- Стратегія кеш-гри
- Стратегія турнірів
- Стратегія Spin & Go
Види стратегії за манерою гри за столом:
- Агресивна
Агресивна стратегія передбачає, що з усім руками, з якими ви входите в банк, ви будете виключно рейзити і 3-бетити.
- Пасивна
Ця тактика полягає в пасивному розіграші вашого діапазону: лімпи і коли складають більшу частину дій цієї стратегії.
- Лузова
Лузова гра передбачає участь в більшості банків. В діапазоні лузового гравця знаходяться як маргінальні і прикордонні руки, так і абсолютні натси.
- Тайтова
Тактика тайтової гри полягає в розіграші тільки сильних стартових рук. Вона підходить початківцям, оскільки мінімізує ризики програшу з прикордонними руками.
Ці стилі можуть поєднуватися в такі стратегії: тайтово-агресивна, лузово-агресивна, тайтово-пасивна, лузово-пасивна.
Тайтово-агресивна стратегія
ТАГ стратегія – це сукупність дій, яка передбачає, що гравець агресивно розігрує лише обмежену частину свого діапазону, що складається тільки з дуже сильних стартових рук на префлопі та сильних комбінацій на постфлопі. Початківцям рекомендується грати саме з цією стратегією, оскільки вона мінімізує ваші програші при правильному підході.
Незважаючи на вигідність цієї стратегії на мікролімітах, вона має цілий ряд мінусів: ваша гра і діапазон є занадто очевидними для розуміючих гравців, ви обмежені в грі на постфлопі і, як наслідок, виграєте менше, ніж ваші більш просунуті опоненти.
Лузово-агресивна стратегія
Лузово-агресивна стратегія гри (ЛАГ) – це стратегія техаського холдема взята на озброєння кращими покер професіоналами, оскільки дозволяє «міксувати» свій діапазон і залишатися нечитабельним для своїх опонентів. Використовувати цю методику новачкам не рекомендується, адже для повноцінної гри по цій стратегії гравець повинен мати глибоке розуміння гри на постфлопі і доскональне знання покарної математики. Ця стратегія може як підвищити ваші виграші, так і збільшити потенційні фінансові втрати. Щоб грати в лузово-агресивний покер, потрібно постійно мати «холодну голову» і вміти «вчасно перемикати передачі», що являє собою вміння вчасно припинити агресію проти свого опонента і не піддаватися тільту, якщо ваші складні «муви» не дають належного результату.
Попередні дві стратегії взяті на озброєння регулярами, а зараз ми зупинимося на тих тактиках, за якими грають так звані «рекреаційні гравці».
Тайтово-пасивна стратегія
Тайтово-пасивна стратегія гри – стратегія, яка знаходиться на межі між грою регуляра і любителя. Ця покерна тактика передбачає також гру з обмеженим діапазоном, який включає в себе тільки сильні руки.
Відмінною особливістю цієї покер-тактики, в порівнянні з тайтово-агресивною стратегією, є дуже акуратний розіграш навіть преміум рук як на префлопі, так і на постфлопі. Головним мінусом цієї стратегії є те, що ви постійно будете недобирати гроші в банках, де маєте найсильнішу руку, а також більш досвідчені гравці часто можуть грати проти вас в блеф.
Лузово-пасивна стратегія
Лузово-пасивна стратегія гри – це гра, якої притримуються такі бажані за столами рекреаційні гравці: безліч лімпів префлоп, відсутність чіткого діапазону, повне виключення кнопки «фолд». Головною порадою для гри проти таких опонентів є те, що ви ніколи не повинні проти них блефувати. Вам варто лише почекати сильну руку і збирати три вулиці велью, вам із задоволенням все оплатять.
Сподіваємося, що знайомство з базовими поняттями про стратегії покеру допоможуть вам в найкоротші терміни стати плюсовим гравцем. Якщо ви не хочете ризикувати своїми коштами, то дізнайтеся, як заробляти покером без вкладень.