Стратегія гри в разз

Разз покер

Razz (разз) – семикарткова гра, в якій перемагає слабка рука. Пам'ятайте, що в стратегії раззу потрібно зібрати погану руку... чим гірше, тим краще. На відміну від традиційного старшинства карт, найкращою комбінацією в раззі вважається комбінація з різномасними картами: туз-2-3-4-5. Кожному гравцеві роздають по 7 карт, 5 з яких повинні бути гіршими, тому що в цій грі вони будуть вважатися виграшними. У цій статті ви дізнаєтеся про важливі стратегії, отримаєте корисні поради, а також ознайомитеся з прикладом роздачі, який підкаже вам, як грати згідно зі стратегією та зробити гру прибутковою.

Отже, розглянемо корисні стратегії та варіанти рішень в певних ситуаціях:

Вибираємо хороший старт

Гарантій не має, але все ж хорошою стартовою рукою заведено вважати будь-яку комбінацію різномасних карт нижче сімки (сімка включно), серед яких немає пар. Подивіться на карти суперника, які вам видно. Якщо ви бачите багато карт, які "молодші" за ваших, тоді робіть фолд. Якщо ваші карти нижче, але вони не ідеальні, то пам'ятайте, що ваша рука ще може покращитися.

Підрахунок одсів

Багато гравців, які приходять в покер, мають вузьке уявлення про одси. Ви можете побачити як відкриті, так і скинуті карти опонентів. Скинуті карти – важлива інформація. Мертві карти не можуть вплинути на вашу руку. Знання того, що саме знаходиться серед скинутих карт підкаже вам, які карти залишилися в грі. Дуже важливо стежити за рештою карт, які беруть участь в розіграші.

Точні рідси

У Раззі, як і в будь-якому іншому виді покеру, присутній психологічний аспект. Хороші гравці вміло роблять рідси, при цьому не дають іншим «прочитати» себе. Покерні телси – це не просто кліше, і більшість людей надають саме ту інформацію, яка вам потрібна. В онлайні телси визначити набагато складніше, але, чим більше ви спостерігаєте і фіксуєте, тим вище ймовірність, що ви їх помітите. Гравці набувають певних ігрових звичок, які легко виявити. Якщо постійно грати з однією і тією ж групою людей, то ви будете швидко реагувати на їхні дії, а значить – прогресувати у грі.

Блеф

Якщо у вас не настільки сильні карти, розігруйте їх. Ймовірно, що ви не виграєте, але вправний блеф може змусити невпевнених гравців скинути свої карти в пас. Головне не зловживайте блефом і не змінюйте свою поведінку, інакше опоненти здогадаються, що ви блефуєте.

Дотримання ввічливості

Ви будете і програвати, і вигравати, незалежно від того, наскільки ви хороший чи поганий гравець. Будьте ввічливі у будь-яких ситуаціях і вас завжди будуть раді бачити за столом.

Пам'ятайте, що в топі буде той, хто володіє хорошим самоконтролем, звертає увагу на деталі й розбирається в грі. Хороший мікс тайтової та лузової гри з періодичними сміливими діями – хороша стратегія, щоб збити з пантелику своїх опонентів. Для того, щоб постійно перемагати в покері, потрібно влаштовувати перформанс і аналізувати ситуацію, а досвід не завжди призводить до перемоги. Навіть професіоналів можуть обіграти новачки, які прекрасно розуміються на грі, психології, перевагах та одсах.

Виграшна стратегія в разз полягає в крадіжках анте й атаці бланкових карт. Насправді атака бланкових карт – це, ймовірно, найкраща порада, яка стосується цієї гри.

Приклад роздачі

Припустімо, що вам роздали тріпс тузів і всі ваші опоненти показують картинки (карти вище 10). Це та ситуація, де ви повинні рейзити банк, тому що ніхто з ваших опонентів не має карт, які дійсно варто розігрувати, і, найчастіше, ви будете вигравати, попри те, що у вас найгірша стартова рука. Також, ви почали гру з такою рукою, як A2 | 7 проти опонента, що показує 3. На наступній вулиці вам приходить туз (зараз у вас пара), а ваш опонент "ловить" картинку. Тут ви знову повинні бетити, оскільки чек буде свідчити про те, що у вас спарені карти, а ваш опонент не потрапив у борд, і ви повинні виграти цей банк. Якщо він продовжує розігрувати руку, не дивлячись на бланк на 4-й вулиці, ви повинні виграти роздачу на наступній вулиці. Припустимо, що у нас 2 пари на 5-й вулиці: наша рука тепер складається з наступних карт – A2 | 7A2. Це погана рука в раззі, але вона добре виглядає для нашого опонента. Це той випадок, де ми знову будемо знову бетити, незалежно від того, яку карту зловив опонент, оскільки навіть низька карта може бути спареною і ми можемо забрати банк тут, або ж на наступній вулиці. Просто кажучи, атакувати бланки та грати прорахованим агресивним стилем – це виграшна стратегія в раззі.

Стратегічні поради для гри в разз

Стартові руки: коли ви стартуєте без позиції та без можливості стілити, хорошою ідеєю буде дотримуватися рук, у яких 3 карти нижче 7 чи краще. У деяких випадках може бути нижче 8 чи 9, це залежить від ситуації, гри та рівня конкуренції.

Атака чеків: у раззі, коли гравець отримує "низьку" карту, він може зробити чек. Найчастіше, це інстинктивна реакція мультитейблерів, або тих, хто дивиться ТБ під час гри. Як правило, це чітка ознака, що у них спарені карти. Будьте обережні, спостерігаючи нестандартну гру, в якій гравець чекає з хорошою рукою. Це не найкраща стратегія у разз покері, хоча деякі гравці в холдемі можуть цього не розуміти. Будьте напоготові й фіксуйте ситуації, в яких гравці застосовують метод слоуплей (пасивно розігрують сильну руку), але в цілому, коли опонент чекає – атакуйте, атакуйте, і ще раз атакуйте!

Тримайтеся якомога далі від неприємностей: в лімітному раззі деякі гравці стають впертими й вирішують продовжувати гру після 5-й вулиці в надії щось спіймати. Після 5-й вулиці ліміти ставок подвоюються, тому якщо у вас спарені карти, і ви зловили бланк, ніколи не бійтеся знизити обороти чи вийти з роздачі. Хоч в раззі й важлива агресія, але потрібно бути обережним, інакше можна переборщити.

Нехай не всі вважають разз захопливим варіантом покеру, він, як і раніше, залишається фаворитом серед багатьох покеристів. У нього варто навчитися грати. Разз зазвичай менш популярний в H.O.R.S.E., а це значить, що знання правил цього виду покеру допоможе вам випередити своїх опонентів, а тактика, яку ми запропонували в даній статті, зробить вашу гру прибутковою.

Оцінити матеріал
- відмінний матеріал
- хороший матеріал
- нормальний матеріал
- поганий матеріал
- жахливий матеріал
Andrey_all-in
Без статусу
Коментарі (1)
Україна dEMENT0R Експерт
Експерт

Після постійної гри в холдем хочеться чогось новенького і ось такі статті дуже чудово допомагають зрозуміти основи нових ігор. Дякую 

0 відповідей
Незареєстровані користувачі не можуть залишати коментарі.
Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.