Правила гри в 2-7 трипл дро

2-7 трипл дро покер

"Не Техаським Холдемом єдиним" – мабуть, під таким гаслом створювалися нові види покеру, включаючи 2-7 трипл дро. Він відноситься до розряду Лоуболл ігор з обміном, а це завжди про перемогу слабкої руки. Технічно гра не складна, регламент простий та зрозумілий, а геймплей – насичений екшеном. Є стандартні блайнди, а ось ранжування комбінацій повністю протилежне тому, до чого ми звикли в Holdem або Omaha. Мета полягає в тому, щоб сформувати руку з п'яти карт якнайнижче за ієрархією.

Ця дисципліна популярна серед гравців по всьому світу, в неї люблять рубатися навіть відомі професіонали, наприклад легендарний Даніель Негреану. Хлопець добре знається на грі, він навіть написав розділ із трипл-дро для книги "Суперсистема 2" під авторством свого колеги Дойла Брансона.

Даніель Негреану
Даніель Негреану
Професійний гравець у покер, власник браслетів WSOP

З грою мене познайомив певний джентльмен на ім'я Джон Джуанда [один із найтитулованіших гравців у покер – прим. ред.]. Він показав мені кілька цікавих, працюючих прийомів. Насправді, гра дуже весела, але, оскільки ви іноді ставатимете заручником колоди, не обійдеться і без розчарувань.

Комбінації рук та структура ставок

Якщо ви коли-небудь грали в Дро покер, то знаєте, що там використовується стандартний (хай) рейтинг покерних рук. Тут все з точністю до навпаки – переможними вважаються лоу-комбінації. Тобто чим слабші ваші карти, тим краще для вас.

Загальних карток тут немає, залікову комбінацію формують із тих, що отримали на руки. Ключові нюанси, які слід враховувати для формування комбінації:

 • тузи представляють винятково високий ранг, тому А-2-3-4-5 не є стрітом
 • стріти та флеші зараховуються, але вони працюють проти вас – виграти роздачу з ними дуже важко
 • різномасні 2-3-4-5-7 – абсолютний натс, тобто найбільш сильне поєднання карт
 • A-K-Q-J-9 (різної масті) – найгірша з лоу-комбінацій
 • трійки програють парам, стріти – трійкам та парам, флеші – стритам, фул-хауси – флешам
 • флеш-рояль – найгірша можлива рука

  Топ-10 рук у 2-7 Triple Draw
  Топ-10 рук у 2-7 Triple Draw

  Ось перелік найкращих можливих комбінацій (масті вибрані для прикладу):

  1.2♣ 3♥ 4♦ 5♠ 7♠6.2♣ 3♦ 4♥ 6♦ 8♠
  2.2♠ 3♣ 4♦ 6♥ 7♦7.2♠ 3♣ 5♦ 6♥ 8♦
  3.2♦ 3♠ 5♣ 6♦ 7♥8.2♦ 4♠ 5♣ 6♦ 8♥
  4.2♥ 4♦ 5♠ 6♣ 7♦9.3♥ 4♦ 5♠ 6♣ 8♦
  5.2♦ 3♥ 4♦ 5♠ 8♣10.2♦ 3♥ 4♦ 7♠ 8♣

  А що по структурі ставок?

  2-7 Triple Draw найчастіше грають з фіксованим лімітом, тобто, учасники торгів мають право бетити і підвищувати ставку тільки на заздалегідь певну суму. У перших двох раундах це 1 ББ, а в останніх двох – 2 ББ.

  Безлімітна та пот-лімітна версії також існують, але вони зустрічаються значно рідше.

  Правила торгів та обмін карт у 2-7 Трипл Дро

  Кількість місць за столом – 6 осіб максимум. Аукціон завжди відкриває перший активний гравець зліва від великого блайнду. Передача ходу, як завжди, здійснюється за годинниковою стрілкою. Для ведення бою за банк передбачені такі дії:

  • бет – мінімальна ставка
  • кол – дублювання попередньої ставки
  • рейз - підвищення суми бета
  • чек – передача ходу супернику (під час перших торгів опція доступна лише для гравця на ББ!)
  • фолд – пас, добровільне припинення участі у партії

  Особливості політики заміни карт

  У грі чотири кола торгів та три раунди обміну, в ході яких учасники можуть скинути стільки незручних карт, скільки захочуть. Дозволяється навіть замінити весь склад руки.

  Гравець змінює необхідну кількість карток, і потім можливість скинути непотрібний баласт отримує наступний учасник. Якщо наявна рука влаштовує, оголошують "стенд" (в онлайні для цього передбачена спеціальна кнопка) і очікують на початок торгівлі.

  Важливий нюанс
  Важливий нюанс

  Якщо ви вирішите замінити всі п'ять закритих карт, то замість цього отримаєте чотири нові. П'ятий елемент дістанеться вам тільки після того, як обмін зроблять інші гравці.

  Початковий етап гри (предро)

  Перші кроки дуже схожі на класичний покер. Ігровий процес запускають обов'язкові ставки, відомі як блайнди (англ. blinds - "сліпий"). Ця справа традиційно лягає на плечі двох учасників, що сидять ліворуч від баттона – позиція умовного дилера, відзначена спеціальною фішкою. Великий блайнд, як правило, платить вдвічі більше, ніж його сусід праворуч, тобто малий блайнд.

  Гра з анте
  Гра з анте

  Часто до трипл-дро додають ante – це також обов'язковий внесок у банк, але стягують його не з певних гравців, а з кожного представника змагання. Така ставка зазвичай становить 1/10 суми ББ.

  Основна частина роздачі

  Після проставлення блайндів кожен учасник отримує 5 карток у закриту, але не весь кишеньковий набір відразу, а по одній (по черзі). До речі, руки один одного суперники не бачать аж до шоудауну.

  Потім стартують перші торги: гравці оцінюють потенціал своїх комбінацій та приймають відповідні рішення.

  2-7 трипл дро роздача

  Завершується раунд після досягнення рівності в ставках (тобто коли всі сплатять однакову суму), або якщо комусь вдасться вибити всіх опонентів з гри. Тоді щасливчик забирає банк і роздача на цьому закінчується.

  Якщо в строю залишилося щонайменше дві людини, вони переходять до обміну. Таких раундів, до речі, буде три, як і в Бадугі – ще одна цікава форма покеру.

  Перший обмін
  Перший обмін

  Гравці оголошують, скільки елементів зі стартового набору бажають замінити, і першим своє рішення озвучує перший активний учасник зліва від мітки дилера.

  Далі наступають другі торги. Проходять вони за аналогічним із попереднім колом сценарієм.

  2-7 трипл дро приклад роздачі

  Другий обмін
  Другий обмін

  Всі, хто залишився, знову можуть "позбутися" незручних карт, якщо така необхідність присутня. Якщо охочих немає, гравці починають торгуватися втретє.

  2-7 покер роздача

  Третій обмін
  Третій обмін

  Це остання можливість покращити свою руку, оновивши її склад. Далі слідує заключне коло торгівлі і, якщо в грі залишається більше однієї людини, настає фінальна фаза роздачі – шоудаун.

  Шоудаун та визначення переможця

  Гравцям належить порівняти свої комбінації з метою оголошення тріумфатора. Банк виграє той, хто зміг зібрати найкращу лоу-руку.

  Спочатку зіставляються старші карти, і якщо вони збігаються, переходять до наступним по рангу тощо. На скрині, наприклад, рука 2-4-5-3-J б'є 6-4-7-3-Q, оскільки валет нижче дами.

  2-7 трипл дро шоудаун карт

  Якщо у фіналістів однакові за потужністю набори карт, тоді пот ділять між ними, і кожен стає трохи переможцем. На цьому роздача закінчується, що, своєю чергою, дає сигнал для початку нової партії.

  Особливості гри у 2-7 Сингл Дро

  Сингл-дро від двійки до сімки (або Канзас-Сіті лоубол) – це ще один різновид дро покеру з обміном. Він практично ідентичний з 2-7 трипл-дро, крім деяких моментів.

  Головними відмінностями є скорочення можливості обміну карток (до одного) та два раунди торгівлі замість чотирьох. Через це формат динамічніший. Різниця ще й у тому, що гра зазвичай ведеться з безлімітними ставками – є можливість виставитися в олл-ін (ставка на всі фішки). А ось базові принципи та сила комбінацій залишаються такими ж, як і у triple draw.

  Послідовність дій для Single Draw:

  1. Роздача стартової руки
  2. Перші торги
  3. Обмін
  4. Другі торги
  5. Порівняння лоу (розкриття карт)

  Висновок

  Лоубол 2-7 трипл-дро і сингл-дро є різновидом п'ятикарткового покеру. Цей формат значно поступається традиційному варіанту в популярності, але займає свою особливу нішу у сфері.

  Тут намагаються зібрати найслабшу комбінацію, а не найсильнішу. Варіація з анте дає новий погляд на карти: гравці набагато рідше будуть скидати руки, ніж за блайндів. Гру можна зустріти на різних великих офлайн фестивалях, наприклад WSOP. Але, як показує практика, рівень скілла учасників там не дуже високий, а це ще один стимул поринути у стратегію гри. А далі залишиться лише поїздка за золотим браслетом.

  Якщо у фокус ваших інтересів потрапляє нестандартний покер, тоді вам варто ознайомитися з такою дисципліною, як омаха хай лоу.

  Поширені запитання
  💸Чому гра називається трипл-дро 2-7, а не 2-6?

  Рука 2-3-4-5-6 – це стріт, який у цьому форматі покеру вважається програшною комбінацією. Відповідно, 2-3-4-5-7 – найвигідніша рука.

  👑Яка версія більш популярна, лімітна чи безлімітна?

  Сингл-дро зазвичай проходить у безлімітному форматі, а трипл-дро – найчастіше йде з фіксованим лімітом.

  🏆Чим відрізняються в 2-7 сингл-дро правила від тріпл-дро?

  У цьому варіанті гри лише два раунди торгівлі та один обмін картами.

  📌Чи обов'язково міняти карти?

  Ні, якщо рука вас повністю влаштовує, від обміну можна відмовитися.

  🎉Як бути, якщо кілька гравців зібрали ідентичні за силою руки?

  Випадок рідкісний, але таке буває, і тоді банк ділять між учасниками.

  Оцінити матеріал
  - відмінний матеріал
  - хороший матеріал
  - нормальний матеріал
  - поганий матеріал
  - жахливий матеріал
  Valentin Schneider Редактор
  Редактор
  Редактор та диктор Cardmates. Саме мій голос можна почути у більшості відео на наших YouTube-каналах із різноманітними оглядами та навчальними матеріалами. Покером зацікавився незадовго до початку своєї роботи на Кардмейтс (наче передчував)). Спочатку все починалось із кешу на умовні фішки у різних безкоштовних покерних додатках. Згодом перейшов на фріроли на Старзах, ПокерМатч та 888. Трохи пізніше наважився на кеш на ПокерСтарс. Наразі полюбляю грати в нокаут-турніри та спіни на GGPoker.
  Коментарі відсутні
  Ви будете першим, хто залишить свій коментар
  Незареєстровані користувачі не можуть залишати коментарі.
  Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.