Стріт флеш у покері

Стріт флеш у покері

При завершенні роздачі розкриттям карт, найголовніше – скласти найкращу можливу комбінацію або принаймні таку, яка дозволить вам обіграти опонентів. Що ж, вашу спину надійно прикриє стріт флеш, адже ця рука практично завжди гарантує перемогу. Щоправда, випадає вона дуже рідко 😢.

Комбінація використовується в багатьох видах покеру, включаючи традиційні холдем та омаху, а також трохи призабуті 5-картковий дро та 7-картковий стад. Всі деталі щодо аналізованого набору, а саме його точний склад, ймовірність випадання та оптимальна стратегія розіграшу – читайте далі. Стаття написана у форматі "питання-розгорнута відповідь".

Що таке стріт флеш у покері

Стріт-флеш (англ. straight flush) – друга по силі покерна комбінація, і випереджає її тільки королівський flush royal. Поєднання складається з 5 послідовних за рангом одномасних карт. Наприклад, 6♦ 7♦ 8♦ 9♦ Т♦ або 8♣️ 9♣️ T♣️ J♣️ Q♣️.

Якщо під час шоудауну дві людини демонструють руку, що обговорюється, банк дістається гравцеві зі старшою картою в наборі. Це означає, що 9хTхJхQхКх б'є 8х9хTхJхQх, тому що король сильніший за даму згідно з ієрархією.

Важливо, що саме Король тут – найвища (можлива!) карта, що замикає комбінацію, а не Туз, як багато хто міг подумати.

Чи знаєте ви?
Чи знаєте ви?

Royal flush є окремим випадком стріт-флешу, так би мовити, його вищий сорт. Комбо також включає п'ять елементів однієї масти послідовного номіналу, але зі строгим порядком карт – TхJхQхКхАх і ніяк інакше.

Як зібрати комбінацію у різних видах покеру

Для складання руки в техаському холдемі нам доступно 7 карток: дві кишенькові (закриті і перебувають у нас), і п'ять відкритих карток з борда (розташовані в центрі столу). Отже, гравець у покер стріт флеш скласти може декількома способами:

2 стартові карти (одномасні конектори) + три загальні
2 стартові карти (одномасні конектори) + три загальні
 • Хіро (ви): 8♥️9♥️
 • Гравець 1: А♣️А♦️
 • Гравець 4: 8♣️9♠️
 • Доска: Т♥️7♥️6♥️А♠️4♦

Допустимо, у вас на руках 8♥️9♥️, а в ході всіх вулиць торгівлі на стіл впали Т♥️7♥️6♥️А♠️4♦️. Таким чином, вам вдалося зібрати червовий стріт-флеш, це натсова рука і перемога за вами.

Приклад стріт флеша у покері

Важливо! Один з ваших опонентів упіймав сет (три тузи), а інший – стріт у покері (від шістки до десятки). Однак обидві руки поступаються вашому монстру.

1 кишенькова карта + чотири зі столу
1 кишенькова карта + чотири зі столу

 • Хіро (ви: Q♥️3♠️,
 • Гравець 1: Q♣️А♦️
 • Гравець 4: А♥️Q♠️
 • Доска: А♠️4♠️Q♦️2♠️5♠️

Вам роздали Q♥️3♠️, а борд вийшов А♠️4♠️Q♦️2♠️5♠️. На рівері вам закрився піковий straight flush – А♠️2♠️3♠️4♠️5♠️. Гравець 1 оформив дві пари (тузи та дами), а Гравцю 2 пощастило зібрати флеш, але вони обоє залишилися позаду.

Якби в когось із суперників виявилися 3♠️ 6♠️, банк пішов би до нього (але трійка вже у вас). За нинішнього ж розкладу, ви на коні.

Як скласти стріт флеш у покері

Загальний стріт-флеш
Загальний стріт-флеш
 • Хіро (ви): К♣️К♠️
 • Гравець 1: А♦️9♥️
 • Доска: 8♥️7♥️6♥️5♥️4♥️

В даному випадку вам добудовувати нема чого, готова рука лежить на столі – 4♥️5♥️6♥️7♥️8♥️. Ви з опонентом могли б розділити банк порівну, однак у суперника на руках є 9♥️, яка дає йому старший стріт-флеш. Тобто всі фішки дістаються йому, а ви закінчуєте роздачу ні з чим.

Загальний стріт флеш

ДисциплінаОсобливості механізму складання
ОмахаДля складання комбо потрібно задіяти дві з чотирьох закритих карток (в обов'язковому порядку!) плюс три елементи з борда.
Дро покерУсі залікові картки мають бути на руках у гравця. Відсутні елементи можна спробувати отримати під час обміну, але найчастіше гравці просто закривають стріт дро або флеш дро.
7-картковий стадУ розпорядженні гравця 7 індивідуальних карт (загальних немає), але комбінацію вибудовують із п'яти найкращих. Відповідно, всі вони мають бути у вас на руках.

Як часто випадає straight flush

Потрапити у стріт-флеш – великий успіх для гравця. Але багато чого залежить від того, в який варіант покеру ви граєте, числа супротивників та вулиці торгівлі.

Добрі люди вже давно підрахували, що кількість всіх можливих рук у покері (за умови, що задіяна 52-карткова колода!) становить 2 598 960. А загальна кількість способів укомплектувати комбо обговорюваного типу в кожній роздачі дорівнює 36. Розрахуємо ймовірність зловити бажану комбінацію на початку роздачі: 36/2598960 = 0,0014% (або 1 до 72192).

Для порівняння, шанси зібрати каре у покері складають 1 до 4 164. (або 0.02401%).

При одномасних конекторах ваші шанси добудувати комбо на флопі в texas holdem дорівнюють 1 до 5000. Інші поширені сценарії:

СитуаціяЙмовірність зібрати на терніЙмовірність зібрати на рівері
Стріт-флеш дро на флопі4%приблизно 9%
Стріт-флеш дро на терні4,5%
Це важливо!
Це важливо!

Ваше дро може легко перетворитися на звичайний стріт чи флеш. Обидві комбінації досить сильні, але це зовсім не straight-flush 🙃.

Як правильно розіграти комбінацію

Якщо ви зібрали стріт-флеш у покері, оптимальна стратегія гри з розглянутою рукою зводиться до двох завдань:

 • забрати банк, видавивши якнайбільше фішок у противників
 • не злякати суперників, тобто не видати себе

Враховуємо сказане раніше і поводимося вкрай обережно, не забуваючи подекуди проявляти активність – робимо ставки, акуратно підвищуємо. Максимально вигідний сценарій – якщо кілька учасників (або хоча б один) виставлятьсяв олл-ін. Небезпека в тому, що вас можуть переграти з сильнішим стріт-флешом, тому завжди оцінюйте поведінку опонентів.

Будьте обережні при чотирьох підходящих картах на борді. Якщо до шоудауну дійшло багато людей, шанси, що в когось із них є елемент, якого не вистачає, дуже великі.

Комбо рідкісне, щодня воно вам не випадатиме. Радість володіння таким монстром в офлайні буває важко приховати, тому будьте уважні до своїх конкурентів у битві за банк.

Поширені запитання
💎Стріт флеш це найсильніша комбінація в покері?

Ні, найпотужнішою рукою в покері є роял флеш – він же найстарший стріт-флеш.

🗿Яка ймовірність випадання руки в Холдемі?

Шанси невеликі, але вони є. До початку роздачі вони дорівнюють 0,0014%, на терні – збільшуються до 4%, на рівері – до 4,5%.

👑Який стріт-флеш вищий, червовий чи трефовий? Піковий чи бубновий?

Масть карт не враховується при визначенні переможця роздачі. Трефи не кращі за черви, піки не кращі за бубни – у цьому плані в покері панує рівноправність. Якщо ви граєте в стад, то при двох ідентичних по силі руках різних мастей пот ділиться між гравцями (ситуація вкрай рідкісна).

📌Чим straight flush відрізняється від звичайного flush?

Карти в наборі повинні йти одна за одною за номіналом, наприклад Jх10х9х8х7х або 6х5х4х3х2х.

Оцінити матеріал
- відмінний матеріал
- хороший матеріал
- нормальний матеріал
- поганий матеріал
- жахливий матеріал
Valentin Schneider Редактор
Редактор
Редактор та диктор Cardmates. Саме мій голос можна почути у більшості відео на наших YouTube-каналах із різноманітними оглядами та навчальними матеріалами. Покером зацікавився незадовго до початку своєї роботи на Кардмейтс (наче передчував)). Спочатку все починалось із кешу на умовні фішки у різних безкоштовних покерних додатках. Згодом перейшов на фріроли на Старзах, ПокерМатч та 888. Трохи пізніше наважився на кеш на ПокерСтарс. Наразі полюбляю грати в нокаут-турніри та спіни на GGPoker.
Коментарі відсутні
Ви будете першим, хто залишить свій коментар
Незареєстровані користувачі не можуть залишати коментарі.
Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.