Фул хаус у покері

Фул хаус покер

Ми можемо виграти покерну роздачу двома способами: якщо залишимося єдиними за столом (всі інші учасники відмовляються від подальшої гри – пас, фолд) або шляхом шоудауну. Для перемоги на фінальній стадії важливо показати сильну руку, однією з таких є фул хаус.

Це висока комбінація карт, проте часто боротись з нею за банк не вийде, оскільки вона ще й досить рідкісна. У статті ми розглянемо правила формування full house, ймовірність випадання цього набору в найбільш популярних покерних дисциплінах (так, так ми знову про холдем і омаху 😅), а також залишимо кілька базових порад щодо розіграшу руки.

Якщо ви побачите значок "х" біля номіналів карт у деяких прикладах, не лякайтеся, – ми просто вказали його замість мастей, адже вони не впливають на силу набору. Нехай почнеться огляд комбінації!

Що таке фулл хаус у покері?

Від англ. full house – означає "повний будинок" або "аншглаг". Фулл хаус покер трактує як поєднання, що об'єднує три карти одного рангу та дві – іншого. Іншими словами, трійка + пара, тобто задіяно всі п'ять елементів.

Вимовляють назву руки, починаючи з триплету – він тут головний😎. Наприклад, набір Тх-Тх-Тх-9х-9х читається, як "фул хаус на десятках", "три десятки та дві дев'ятки" або "десятки на дев'ятках". Отримати комбо можуть кілька людей за столом (детальніше про цей нюанс ми розповіли нижче), тому ваше завдання – скласти максимально потужний фул.

Чи здогадалися ви?
Чи здогадалися ви?

Найсильніше поєднання full house – це 3 тузи з двома королями, тобто Ах-Ах-Ах-Кх-Кх.

Місце фул хаус в ієрархії комбінацій

На ранніх етапах покерної кар'єри новачки плутаються в ранжуванні рук. Наприклад, вони можуть задуматись "чи б'є сет у покері фул?" або "яка рука сильніша: фул чи флеш?".

Якщо уявити, що рейтинг комбінацій це своєрідна таблиця лідерів, то фул-хаус практично незмінно посідає в ній 4-е місце. Це досить сильна рука, тому, якщо вам вдасться зібрати її під час гри, знайте – у вас хороші шанси на перемогу в партії.

Тож можна порадувати нубів (від англ. "noob", що означає "недосвідчений"), адже ФХ б'є як сет, так і флеш. Разом з тим, його перевершують по силі деякі інші руки, а саме: каре, стріт флеш і, звичайно, флеш рояль – найсильніше комбо в більшості варіантів гри.

Важливо
Важливо

У покері з укороченою колодою холдем 6+ та 32-картковому дро, full house буде слабшим, ніж flush, оскільки його там легше завершити.

Принцип складання комбінації в Холдемі

Правила гри в Texas Holdem свідчать, що для складання вказаної комбінації гравцеві доступно 7 елементів – дві кишенькові (видають на руки) та п'ять загальних карт (тобто борд). При цьому не обов'язково використовувати обидві закриті карти. Тут у вас буде кілька різних способів отримати фул:

Дві стартові карти одного рангу + триплет на столі
Дві стартові карти одного рангу + триплет на столі

Припустімо, у вас на руках пара десяток, а на борд у ході гри вийшли 7♦-7♥-К♣-5♥-7♠. Ваше підсумкове п'ятикарткове поєднання – 7♦-7♥-7♠-10♣-10♦.

Фул хаус покер

Непарні стартери + три карти з борду
Непарні стартери + три карти з борду

Одна із закритих карт доповнює триплет, а інша – утворює пару з картою свого ж рангу. Наприклад, вам роздали К♥-4♠, а на стіл поклали К♣-4♥-4♦-А♠-2♠.

Фулл хаус покер

Одна закрита + чотири карти на столі
Одна закрита + чотири карти на столі

У цій ситуації на борді лежить трійка та одна “зайва” карта – вона формує пару з вашою кишеньковою картою. Наприклад, у вас А♠-8♥, а на столі –5♠-5♥-5♦-8♣-J♦, тобто ваша підсумкова комбінація складається з трьох п'ятірок та двох вісімок.

Фул хаус

Готовий фул хаус на борді
Готовий фул хаус на борді

Ваші кишенькові карти не причетні до формування комбінації, її складає воля випадку (або комп'ютер з допомогою алгоритму ГСЧ 🙃).

Скажімо, на столі лежать J♥-J♣-J♦-8♠-8♦. Карти доступні для загального використання, і, якщо ні в кого не виявиться на руках пара старша за вісімок або валет, то переможцями будуть усі активні гравці (така ситуація називається "спліт", тобто розподіл банку).

Фул хаус на борді

Принцип складання комбінації в Омасі

У цьому разі кожному гравцю здають по чотири карти втемну, і ще п'ять викладають на стіл для загального користування (флоп, терн та рівер). Для формування руки дозволяється використовувати лише два стартери + три елементи борду – це суворе правило!

Тут у вас буде всього 2 способи укомплектувати "хаус":

Кишенькова пара + три карти одного рангу на столі
Кишенькова пара + три карти одного рангу на столі
 • Ваші закриті карти: К♣-К♥-2♠-3♦
 • Борд: 7♣-7♦-7♠-А♥-Т♠
 • Ваша підсумкова рука: 7♣-7♦-7♠-К♣-К♥ (сімки на королях)

Фул хаус

Непарні стартери + три елементи з борду
Непарні стартери + три елементи з борду
 • Ваші закриті карти: К♣-Q♥-8♠-4♠
 • Борд: К♥-К♠-8♦-А♣-Т♦
 • Ваша підсумкова рука: К♥-К♠-К♣-8♦-8♠ (королі на вісімках)

Фулл хаус

Важливий нюанс
Важливий нюанс

Граючи в омаху ви ловитимете фул частіше, ніж у холдемі. Однак через кількість кишенькових карт, у багатьох партіях ваші суперники також частіше збиратимуть каре, а його цінність вища. Враховуйте цей фактор у своїй грі.

Ймовірність отримати фул хаус

Навряд чи хтось засмутиться, спіймавши "повний будинок" (хіба що вас переставлять з сильнішою рукою на шоудауні😞), але зробити це не так вже й просто. Оцінити можливість завершення комбо допоможе підрахунок аутів – привіт, математика👋.

Однак сидіти за столом і обчислювати прихід карти не дуже зручно. Добре, що є загальна (математична) ймовірність збору зазначеного набору. Отже, які шанси отримати full house в (будь-якій) роздачі при грі зі стандартною колодою, що містить 52 карти? Це залежить від конкретної дисципліни.

Теоретична ймовірність випадання руки в Холдемі

Набір картВулицяШанс завершити комбо (%)

Кишенькова пара

флоп

1%

Непарні стартери

0,1%

Дві пари на флопі

терн

8,6%

рівер

16,4%

Трійка на флопі

терн

13%

рівер

31%

Дві пари на тернірівер9,3%
Трійка на тернірівер19,6%

Теоретична ймовірність випадання руки в Омасі

Набір картВулицяШанс завершити комбо (%)

Кишенькова пара

флоп

1,1%

Дві кишенькові пари

2,1%

4 стартери різного рангу

0,3%

Дві пари на флопі

терн

9%

рівер

17%

Трійка на флопі

терн

27%

рівер

52%

Дві пари на тернірівер9%
Трійка на тернірівер34%

Як визначити старшинство full house

Так, так, вам не почулося, кілька гравців за одним столом можуть зібрати full house. Така ситуація складається вкрай рідко, але оскільки вона все-таки буває, важливо розглянути правила визначення переможця.

Сценарій #1

У комбінації домінує трійка, і, зіставляючи фул-хауси, завжди починають з оцінки її рангу. Тому, наприклад, рука Qx-Qx-Qx-7x-7x сильніша, ніж Jx-Jx-Jx-Ах-Ах. Якби в другому наборі були присутні три тузи і два валети, це докорінно змінило б ситуацію.

Зверніть увагу!
Зверніть увагу!

Порядок мастей не має значення, важливими є лише номінали карт.

Сценарій #2

Якщо трійки збігаються, враховуються ранги пар і за аналогією перемагає старша з них. Наприклад, комбо 8х-8х-8х-Кх-Кх б'є 8х-8х-8х-Qх-Qх, оскільки королі старші за дам.

Сценарій #3

Ще рідше випадають рівноцінні за силою фулл-хауси, однак якщо таке відбувається, оголошують нічию, і банк ділиться порівну.

Приклад
Приклад
 • Гравець "А": 9х-Kх
 • Гравець "В": 9х-Qх
 • Борд: 4х-9х-4х-4х-Тх

Обидва учасники спіймали ФХ серії "четвірки на дев'ятках". Правило кікера тут не діє, а отже кожен фіналіст отримує рівну частку загального капіталу.

Сценарій #4

І останній на порядку денному – загальний фул-хаус, тобто готова комбінація з п'яти карт вийшла на борді. Наприклад, Ах-Ах-Ах-6х-6х.

Здавалося б, ось воно щастя для всіх, але досвідчені покеристи знають, що готовий фул хаус – це не привід радіти. На те є дві причини:

 1. У когось із суперників може бути кишенькова пара старша за шістки, що дасть сильніший фул.
 2. У когось із суперників може бути на руках туз, який перетворить трійку в каре.

Якщо жодне з перерахованого вище не відбулось, тоді всі відразу стають переможцями. У будь-якому разі, при такому розкладі розігрувати руки слід максимально обережно.

Поради щодо розіграшу руки

При потраплянні у фулл хаус комбінацію необхідно правильно оцінити перспективи та шанси на перемогу. А розуміння покерної стратегії дозволить вам максимізувати свої виграші з цією рукою. Ось кілька базових рекомендацій:

 • Не накручуйте екшен, поки не спіймаєте зазначене комбо. Гравці-початківці роблять помилку, коли активно підвищують і ставлять іще до того, як завершать руку. Ви можете вкласти багато фішок у банк і дійти до шоудауну, але фул вам так і не закриється. У результаті ви віддасте гроші в чужу кишеню.
 • Контролюйте свою агресію. Якщо ви зібрали комбінацію, не демонструйте цього занадто явно. Робіть стандартні ходи та чекайте активності від опонентів. Придивіться до дій своїх суперників, адже є ризик одночасно скласти фул-хаус із кимось із них. У когось може бути навіть каре чи флеш, і тоді ви залишитеся позаду.
 • Спарений борд підкаже опонентам про потенціал карт. Можна пробувати маскувати силу своєї руки, вдаючись до слоуплею (метод не дуже вітається в комьюніті, тому не переборщіть) або грати чек.

Заключні думки

Фул хаус є однією з найкращих рук у багатьох різновидах покеру. Але не забувайте, що в рейтингу є ще три більш потужні комбінації, тому її наявність жодним чином не гарантує вам 100% перемогу. Правильно вибирайте тактику гри. Комплексна оцінка ваших опонентів і борду дозволить уникнути великих вкладень у банк при високих ризиках програшу і, навпаки, отримати хороший куш, коли ви перебуваєте в безпрограшній ситуації.

Досліджуй світ покеру разом із Cardmates
Досліджуй світ покеру разом із Cardmates

У нас на сайті є багато детальних матеріалів про топові покерні майданчики GGPoker, PokerMatch, PokerStars, 888poker та інші. Ми розповідаємо, як завантажити додатки на ПК чи смартфони, пояснюємо тонкощі верифікації та відіграшу бонусів. 

Покрокові гайди від нашої редакції допомагають оперативно вирішити будь-яке питання. Знайти потрібну статтю можна у розділі "Матеріали".

Поширені запитання
📚Як з англійської перекладається термін "full house"?

Фулл хаус буквально означає "повний будинок" або "аншлаг". Усі п'ять карт причетні до формування комбо, тобто виходить повний комплект.

💎Як зібрати фул хаус?

Щоб отримати вказане поєднання карт, потрібно скласти мікс із трійки та пари в одній руці. Приклади з картинками – у статті.

✨Два гравці склали фул хаус покер комбо. Як зрозуміти, у кого воно сильніше?

Перемагає той, у кого трійка вища за рангом. Якщо номінал однаковий, дивимося висоту пари. Якщо пари ідентичні, тоді в нас нічия.

📌Що вище, флеш чи фулл хаус?

Відповідно до встановленої (класичної) ієрархії покерних комбінацій, флеш поступається ФХ. Однак у деяких видах покеру вони міняються місцями за силою. Детальніше – у статті.

🔍Чому стріт флеш краще, ніж фул хаус?

Стріт флеш зустрічається набагато рідше, ніж full house, тому він і займає більш високе місце в рейтингу комбінацій. Існує 3744 можливі способи отримати фул, і всього 36 способів спіймати стріт-флеш.

Оцінити матеріал
- відмінний матеріал
- хороший матеріал
- нормальний матеріал
- поганий матеріал
- жахливий матеріал
Oksana Kumetska Редактор
Редактор
Редакторка Cardmates з 2018 року.
Коментарі відсутні
Ви будете першим, хто залишить свій коментар
Незареєстровані користувачі не можуть залишати коментарі.
Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.