Флеш дро в покері: шанси та розіграш комбінації

Флеш дро

Флеш дро – це рука, у якій для складання флешу не вистачає однієї карти. Простими словами: чотири карти однієї масті чи недобудований флеш. Подібна ситуація зустрічається на флопі та терні. Аналізувати її на рівері немає сенсу, оскільки флеш-дро не є готовою комбінацією.

Залежно від кишенькових карток, стилю гри опонентів та ситуації на кожному раунді торгівлі варіюється і тактика розіграшу такої руки. 

Розглянемо ключові особливості даної комбінації, шанси зібрати флеш та варіанти стратегій для успіху у роздачі.

Що таке флеш дро

У покері приставка «дро» використовується для позначення незавершеної комбінації, якій для посилення не вистачає 1-2 карти. Зазвичай вона застосовується до стрітів і флешів (це може бути стріт дро, флеш дро і стріт-флеш дро).

Флеш у покері вважається однією з найсильніших комбінацій. Він поступається в силі каре (4 карти одного рангу), фул хаусу (3 карти одного рангу+2 карти іншого рангу або сет+пара) і роял флешу (найстарший стріт флеш), проте б'є стріт і сет в покері.

Приклади флеш-дро:

Приклади флеш-дро

Флеш-дро буває декількох видів, залежно від його сили:

 • бекдорне (трикарткове флеш-дро або таке, якому не вистачає двох карт)
 • середнє – звичайне флеш-дро з 9 аутами
 • сильне – неготова рука, в якій присутнє кілька дро або присутня готова слабка комбінація крім дро-руки
 • стріт-флеш-дро (коли можна зібрати стріт, флеш, а також стріт-флеш);
 • монстр-дро – коли гравець одночасно має стріт-дро і флеш-дро.

Стріт-флеш-дро та монстр-дро

У першому варіанті показаний стріт-флеш-дро, а в другому – монстр-дро. У монстр-дро є 15 аутів, якщо воно двостороннє і 11, якщо "діряве" (тобто стріт складеться тільки в тому випадку, якщо випаде одна потрібна карта в його середині). У стріт-флеш-дро та ж кількість аутів на складання стріта та флеша, але в тому числі є 1-2 аути на стріт-флеш (або роял-флеш). Стріт-флеш-дро можна назвати монстр-дро, тоді як монстр-дро не завжди є дро-рукою для стріт-флеша.

Чи знаєте ви?
Чи знаєте ви?

Флеш дро, як і більшість термінів покеру, походить з англійського словосполучення. В оригіналі воно пишеться як Flush draw. У літературі ви можете зустрічати різні інтерпретації написання терміна, наприклад, флеш-дро або флаш-дро.

Дослівно перекласти флеш-дро складно, та й не має жодного сенсу. Але якщо підібрати з великої кількості можливих варіацій, то «draw» можна перекласти як дієслово «складати». Тобто флеш-дро означає «складати флеш» або збирати карти.

Бекдорне флеш дро

Ви могли чути таке поняття, як «бекдорне флеш-дро», але що це таке? Насправді відповідь проста. Бекдорне флеш-дро це таке дро, якому для складання флеша не вистачає двох карт. Іншими словами, це ситуація, коли на флопі у вас є три карти однієї масті. У такій ситуації, щоб отримати флеш, вам потрібно, щоб і на терні, і на рівері прийшли карти потрібної масті.

Приклади бекдорного флеш-дро:

Бекдорне флеш дро

За розрахунками, приблизно у 4% випадків бекдорне флеш-дро на рівері перетворюється на готову комбінацію.

У холдемі така ситуація відбувається у трьох випадках:

 • у гравця одномасні кишенькові карти та на флопі поклали одну карту цієї ж масті;
 • всі карти флопа одномасні (у такому разі гравець може сподіватися тільки на те, що спільний флеш закриється на столі);
 • дві карти флопа такої ж масті, як одна з карток на руках у гравця.

Бекдорне дро також називають раннер-раннер дро. Застосовується це поняття не тільки до флешу, але й до інших комбінацій, для складання яких не вистачає 2 карт. Наприклад, буває бекдорний стріт-дро.

Шанси

Отримати флеш-дро можна одразу на флопі (також можна одразу зібрати і готовий флеш). Але дро зібрати набагато легше.  

УмоваФлешФлеш дро
Флоп з одномасними кишеньковими картами 0,84%10,9%
Терн з 4 одномасними картами19%20%
Ривер з одномасними картами6,4%-

Аути

Так як у звичайній 52-картковій колоді кожної масті по 13 карт, з флеш-дро легко порахувати аути на перемогу.

13 – 4 (вже наявні карти в роздачі) = 9 аутів, які можуть посилити вашу руку.

У бекдорному флеш-дро на флопі 10 аутів на перемогу, але якщо на терні не прийде потрібна масть, то флеш вже не складеться, а якщо прийде, то залишиться тих же 9 аутів.

Розіграш флеш дро

Існують цілі стратегії розіграшу флеш дро. Якщо узагальнити, то існує три лінії розіграшу неготового флешу на флопі:

Агресивна стратегія
Агресивна стратегія

Робити ставку або підвищувати, щоб забрати банк вже зараз. Не ризикувати на наступних вулицях або ж з розрахунком збільшити пот і забрати більше грошей у разі доїзду.

Пасивна стратегія
Пасивна стратегія

Зіграти в чек або заколювати невелику ставку з надією спіймати флеш на наступних вулицях і тоді сміливо рейзити.

Фолд
Фолд

Не завжди флеш-дро варто розігрувати. Наприклад, якщо суперник робить великі ставки або йде в олл-ін на небезпечному борді, на якому у нього може бути фул-хаус або сет з ймовірністю посилення. Дивіться не тільки на свої карти, а також на ймовірні карти супротивника. Якщо все вказує на те, що у нього може бути фул-хаус або флеш-дро старше – тоді іноді просто краще скинути, адже навіть у тому випадку, якщо вам прийде потрібна карта, ви все одно програєте.

Як розігрувати дро-руку без позиції

Є кілька варіантів дій під час гри без позиції, що дозволяють виграти роздачу при грамотному напівблефі.

 • Блок-бет

Невелика ставка на рівері дозволить побачити шоудаун за невелику ціну. Актуально, якщо ви впевнені, що суперник може скинути карти або що гравець у позиції зробить ставку після вашого чека.

 • Чек-рейз

Якщо ваш опонент у пізній позиції регулярно робить контбет, можна застосувати проти нього чек-рейз. Тут важливо враховувати можливість потрапляння суперника в борд.

 • Контбет

Продовжена ставка дозволяє отримати велью на пізніх вулицях, вибиваючи опонентів за рахунок тиску.

Новачки часто скидають карти без готової комбінації, і це помилка. Є й інша крайність колоти кожну ставку опонентів. Для грамотного розіграшу дро руки важливо враховувати аути та доречно використовувати напівблеф.

Поширені запитання
🃏Що таке флеш дро рука в покері?

Це ситуація, коли гравець має практично готову комбінацію флеш, у якої не вистачає однієї карти.

📈 Як розігрувати флеш дро?

Тактика залежить від кишенькових карток та опонентів. Можна агресивно рейзити або грати колом і дочекатися наступних вулиць для підвищення ставки.

🚪Що таке бекдорний флеш-дро?

Будь-яка бекдорна дро комбінація означає нестачу 2 карт для складання комбінації.

💡Яка ймовірність у дро комбінації посилитися на етапі терну чи рівера?

За наявності 4х карт: на терні – 19%, на рівері – 20%.

Оцінити матеріал
- відмінний матеріал
- хороший матеріал
- нормальний матеріал
- поганий матеріал
- жахливий матеріал
Valentin Schneider Редактор
Редактор
Редактор та диктор Cardmates. Саме мій голос можна почути у більшості відео на наших YouTube-каналах із різноманітними оглядами та навчальними матеріалами. Покером зацікавився незадовго до початку своєї роботи на Кардмейтс (наче передчував)). Спочатку все починалось із кешу на умовні фішки у різних безкоштовних покерних додатках. Згодом перейшов на фріроли на Старзах, ПокерМатч та 888. Трохи пізніше наважився на кеш на ПокерСтарс. Наразі полюбляю грати в нокаут-турніри та спіни на GGPoker.
Коментарі відсутні
Ви будете першим, хто залишить свій коментар
Незареєстровані користувачі не можуть залишати коментарі.
Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.