Сет у покері
У покері існують різні комбінації і кожна з них має свої особливості. Якщо ви вже не раз грали в покер, то знаєте, яке приємне та захоплююче почуття можна відчути, зібравши сет з флопа. Найчастіше в цей момент починаєш активно будувати плани, як би добрати з опонентів максимальну кількість фішок.
Сет і справді є непоганою комбінацією в покерній роздачі, з якої можна отримати значний прибуток. Але чи знаєте ви достатньо про нього? Чи можете на прикладі пояснити різницю між сетом та трипсом? Якщо ні, вам знадобиться ця стаття. І навіть якщо ви знаєте достатньо, згадати основні моменти не буде зайвим.
Що таке сет у покері
Сет або трійка складається з трьох карт однакового номіналу та двох додаткових карт, що не утворюють пари. Ці три однакові карти формують детальнішу назву комбінації – сет двійок, трійка шісток і так далі.
На якому місці в рейтингу всіх покерних комбінацій можна знайти сет? Наскільки це сильна рука? Тут відповідь досить логічна. Якщо це три однакові карти, то вони будуть сильнішими за такі комбінації, як одна пара і дві пари в покері. Також зрозуміло, що сет б'є найстаршу карту, яка взагалі нічого не обігрує. А ось інші комбінації, починаючи зі стріту, вважаються сильнішими, ніж сет.
Так що сет не можна назвати дуже сильною рукою, яка точно забезпечить вам перемогу. Зате стикатися з такою комбінацією ви будете досить часто. А величезною перевагою сета (якщо це саме сет, а не трипс) буде його замаскованість та непередбачуваність, яка може принести вам багато грошей.
Якщо у вас на руках кишенькова пара, то можливість зібрати комбінацію сет на флопі становить 10,78%. Тобто приблизно в одному випадку з десяти ваша пара посилиться до сету за першими трьома загальними картами на дошці.
Сет та трипс у покері: відмінності
Для багатьох новачків у покері (а якщо чесно, то і для багатьох досить досвідчених гравців) незрозумілою є різниця між поняттями сет і трипс. І там, і там у комбінації три однакові карти плюс ще дві різні. То в чому ж різниця і навіщо вигадувати два різні терміни?
А різниця справді існує. Але не варто лякатися, все дуже просто. Достатньо один раз уважно вдуматися в механізм побудови комбінації, і ви вже ніколи не переплутаєте ці поняття.
Правила складання комбінації сет у покері прості та конкретні: у вас є кишенькова пара на руках (будь-яка) і на борд випадає ще одна така ж карта, що дає вам трійку.
У прикладі у гравця на руках кишенькова пара королів (піковий і трефовий), а на флопі є бубновий король. Значить, правильним буде твердження, що гравець зібрав сет королів по флопу.
Правила того, як зібрати покерний трипс, кардинально відрізняються. У гравця на руках немає кишенькової пари, пара є на борді (серед загальних карт), а гравець має третю таку ж карту. У результаті він також зібрав трійку карт, проте дві з них лежать на дошці.
У прикладі у гравця на руках десятка та вісімка пікові. На дошці ж можна побачити ще дві вісімки (бубнову та трефову). Отже, правильним буде твердження, що покерист зібрав трипс вісімок на терні.
Отже, ми розібралися, що назва трійки залежить від того, як саме її зібрав гравець. А чи це важливо для розіграшу руки? Можете у цьому не сумніватися.
Розглянемо на прикладі. Якщо у вас в руці одна вісімка, а на флопі туз/вісімка/вісімка, ви можете зробити хорошу велику ставку, але суперник з АК не буде впевнений, щоб зрівняти її. Однак, якщо у вас на руках кишенькові вісімки, а на борді туз/король/вісімка, то за великою ставкою з вашого боку, ймовірно, послідує легкий радісний кол від опонента з туз-король.
Тобто головна відмінність розіграшу сету та трипсу полягає в тому, що сет – замаскована та прихована від суперника комбінація. Опонентові складніше зрозуміти, що у вас на руках кишенькова пара, і що завдяки одній із загальних карток ви змогли посилитися до сета. Тому він активніше робитиме ставки, рейзи і навіть блефуватиме.
Якщо ж на дошці суперник вже бачить пару, то йому легше припустити, що у вас є ще одна така карта, а значить, вже цілий трипс. Отже, йому буде страшно проявляти агресію або навіть просто колірувати з парою, двома парами чи середнім дро.
Якщо ви зібрали сет покер комбо по флопу, існує ймовірність спарки дошки на терні або на рівері. Тоді ваша комбінація перетвориться на сильнішу, а саме на фул хаус. Ну а якщо раптом прийде четверта однакова карта до ваших трьох, то ви матимете справжню преміум-руку – каре в покері.
Поради щодо розіграшу комбінації
Якщо ви зібрали сет по флопу, вам потрібно в першу чергу уважно проаналізувати цей флоп і прикинути можливі діапазони опонентів. Зважайте також на стилі гри конкретних суперників: чи часто вони агресивно блефують, чи намагатимуться зібрати дро.
Коли на борді є стріт дро або флеш дро, часто буває вигідно зробити чек і дозволити гравцеві зробити першу ставку. Потім ви зненацька можете відповісти йому рейзом.
Пам'ятайте, що для трипса важливу роль відіграє кікер. Для цієї комбінації є навіть два кікери – ті дві карти, які не входять до самої трійки. У ситуації із трипсом потрібно бути максимально уважними. Можливо, ви навіть не єдиний гравець за столом із трійкою, і в цьому випадку вам потрібен хороший кікер, інакше це може коштувати вам великих грошей. Однак потрібно розуміти, що ваш трипс тут може бути дуже передбачуваним і очевидним.
Заключні думки
Вітаємо, ви ближче познайомилися з ще однією покерною комбінацією. Тепер ви легко зможете відрізнити сет від трипса! А що ще важливіше, тепер ви розумієте, що ці руки слід розігрувати по-різному.
Комбінація трійка в покері вважається набагато цікавішою, ніж пара чи дві пари. Наші поради можуть дати вам деякі орієнтири для розіграшу. Але тільки досвід і чуття навчать вас, що робити в будь-якій ситуації з сетом або трипсом, оскільки в покері завжди багато місця для імпровізації.
Поширені запитання
І в холдемі, і в омаху сет б'є старшу карту, а також одну та дві пари. Стріт, у свою чергу, йде вище в порядку комбінацій і б'є сет. Також старший сет може побити молодший сет. Наприклад, сет королів старший за сета валетів.
Найсильнішим сетом вважається сет тузів (або трійка тузів). Найслабшим – сет двійок.
Сет складається з трьох карт однакового рангу плюс дві карти різного рангу. Фул хаус складається за формулою “3+2”. Тобто можна сказати, що фул-хаус – це трійка карт плюс пара.
В англійській мові для цієї комбінації покеру найчастіше використовується назва “three of a kind”. Терміни set та trips також можна зустріти, але рідше.