Техаський Холдем: базові правила

Техаський Холдем правила

Навряд чи знайдеться людина, яка не чула про Техаський Холдем – найпопулярнішу варіацію покеру. Але поки для одних це просто розвага та азарт, для інших – це спосіб життя.

Професійні покеристи можуть регулярно отримувати прибуток, граючи на реальні гроші. Як і у світі спорту, тут є свої зірки: Даніель Негреану, Том Дван, Філ Хельмут, Євген Качалов та інші. Всі вони починали свій шлях із рівня "чайник", вчитуючись в правила покер холдем гри та крок за кроком відточуючи скіл.

Не має значення, хто ви і чим займаєтеся. Лауреат Нобелівської премії, фанат Ілона Маска, менеджер чи домогосподарка – дізнатися, як грати в покер, може абсолютно кожен. І якщо це ваша мета, ми залюбки допоможемо вам у всьому розібратися. 

Короткий екскурс в історію Texas Holdem

Задумуючись над походженням покеру, перше, що спадає на думку більшості з нас, – це образи Дикого Заходу і лихих ковбоїв, які захоплено "ріжуться" в карти в стінах запорошених салунів. І це частково правильно, але в ті час грали в Дро покер.

Появу нинішньої версії Техаського Холдему приписують Т. "Blondie" Форбсу, мандрівному покеристу. Що ж до часових рамок, це сталося на початку XX століття, а якщо бути точним, у 1920 році. З'явилося поняття "спільні карти", що і є головною відмінністю цього різновиду від класичної гри. Ну а місцем, де холдем покер правила застосували вперше (тобто зіграли партію за новим принципом), офіційно визнано місто Робстаун, штат Техас.

Чи знаєте ви?
Чи знаєте ви?

Нескладно здогадатися, звідки взялося перше слово в назві гри, а ось таємницю другої частини ніхто не знає. Існує думка, що слово Holdem – це скорочення від популярного в 50-х роках XIX століття варіанта покеру Hold me Darling.

Як Холдем популярність набув

Texas Holdem миттєво увірвався в серця покеристів і знайшов своїх шанувальників. До фан-групи увійшли гравці високого рівня: Амарілло Слім, Джонні Мосс, Дойл Брансон та інші.

Гра вважалася ідеальним поєднанням майстерності й талану, тому й стала основним форматом турнірів серії WSOP фактично з самого її заснування у 1969 році.

Структура ставок у Холдемі

Центром уваги кожного різновиду покеру є ставки, і Texas Holdem (як і його близька родичка – Омаха) не виняток. Існує три версії цієї гри, і різниця у їхніх правилах полягає лише в сумі грошей, яку можна поставити. Важливо розібратись, як працюють правила ставок, перш ніж сідати за стіл.

ВидАнглійський варіантОпис
БезлімітнийNo limit або NLВідсутні обмеження на розмір максимальної ставки. Ви маєте право зіграти на всі ваші фішки на будь-якій вулиці торгівлі (коли вважаєте за потрібне).
Пот-лімітPot-limit або PLМаксимальна сума, на яку можна підняти ставку, збігається з розміром банку в конкретний момент роздачі.
ЛімітнийFixed-limit або FLДопускається не більше чотирьох рейзів на одній вулиці торгівлі.

Особливий акцент у статті зроблено на затребуваній варіації, і це NL Holdem. БЛ Холдем правила не передбачають обмежень на рейз, що дозволяє формувати великі банки. Це і стало основною причиною популярності безлімітного формату.

Правила гри в Техаський Холдем

Кількість учасників у грі обмежена – не більше 10 осіб. Такий стіл ще називають "фул-ринг", але зустрічаються й інші формати: хедз-ап (дві людини), 3-max, 6-max, 8-max та 9-max.

Головне завдання полягає в тому, щоб забрати сформований під час роздачі банк та отримати максимально можливу кількість фішок.

Правила холдем гри передбачають роздачу двох закритих карт кожному гравцеві. Їх необхідно комбінувати з бордом для складання найкращої комбінації, у разі якщо екшн дійде до шоудауну. Але побачити всі п'ять спільних карт виходить не завжди. Під час кіл торгівлі (їх іще часто називають "вулиці") можна вдатися до агресивних дій і блефу, щоб завершити роздачу достроково. Усього таких раундів чотири:

 • префлоп
 • флоп
 • терн
 • рівер

Розміщення гравців за покерним столом

Вивчаючи техас холдем правила, ви також дізнаєтесь, що позиції в покері поділяються на три групи: ранні, середні та пізні. Розглянемо посадкові місця на прикладі стола 10-макс:

Позиції в покері

Ваше місце впливає на те, як ви розігруватимете свої карти, оскільки повідомляє дуже важливу інформацію. Чим більше даних у вашому розпорядженні, тим легше підібрати оптимальне рішення.

До уваги гравців!
До уваги гравців!

Дилер (він же батон, BU або BTN) – найкраща позиція за столом, тому що в кожному раунді торгівлі цей гравець приймає рішення останнім, знаючи, який хід зробили його супротивники. Цей учасник отримує спеціальну фішку із літерою "D" (або написом "Dealer").

З кожною новою партією фішка переміщується на одну позицію вліво, і так усі гравці по черзі стають дилером. Мітка переходить від учасника до учасника, навіть якщо ви знаходитесь у наземному казино, де карти здає професійний круп'є.

Види ставок у NL Holdem

Ставки забезпечують формування банку – головну ціль кожного учасника. Вони поділяються на два типи: примусові (обов’язкові) та добровільні.

У першому випадку два гравці, що сидять ліворуч від дилера, повинні зробити так звані "сліпі ставки" згідно заздалегідь встановленого розміру – малий та великий блайнд (скорочено МБ та ВБ). Зазвичай big blind вдвічі перевищує small blind. Наприклад, якщо МБ ставить 1$, то ВБ, відповідно, платить 2$ (це мінімальна ставка у цій грі). Після того, як blinds (або їхня альтернатива – анте) виставлені, кожному гравцеві роздають кишенькові карти.

Чи знаєте ви?
Чи знаєте ви?

У кеш-іграх блайнди статичні, тоді як у МТТ-турнірах вони зростають згідно з попередньо встановленим інтервалом (зазвичай 10-15 хвилин) або через певну кількість роздач.

Щоб приєднатися до екшену, наступному учаснику необхідно внести в банк суму, що дорівнює великому блайнду або підвищити ставку. Малий блайнд, якщо він хоче продовжити боротися за банк, повинен доставити потрібну кількість фішок. На наступних вулицях торгівлі перше слово буде уже за ним.

У грі Техаський Холдем правила щодо ведення торгівлі включають перелік можливих дій, які є в розпорядженні гравців.

ДіяАнглійський варіантОпис
Бет (ставка)BetПерша ставка в межах одного раунду.
КолCallЗрівняння суми ставки попереднього учасника
РейзRaiseПідвищення попередньої ставки.
ЧекCheckДія доступна, якщо інші гравці не підвищували ставку в даній роздачі.
Фолд або пасFoldВідмова від подальших торгів (тобто від участі у роздачі). Гравці, які вирішили скинути карти в пас, втрачають всі поставлені до цього ходу фішки.
Ва-банк, олл-ін або ж гра на всі фішкиAll-in, shovingУчасник, який обрав цей варіант, вкладає в банк усі свої фішки. Зазнавши невдачі, він втрачає все, що поставив, а в разі виграшу – забирає банк.

Комбінації карт у Техаському покері

Покерна комбінація (вона ж рука) – це заліковий набір, що складається з двох стартових карт і будь-яких трьох з борду. Чим старший її ранг, тим складніше її отримати.

Розуміння ієрархії комбінацій необхідне для досягнення успіху в покері. Ось які набори карт можна зібрати під час роздачі:

 1. Старша карта – це ситуація, коли гравець не склав жодної комбінації. У залік йдуть п'ять найстарших елементів.
 2. Пара – це поєднання 2-х карт з однаковим рангом. Наприклад, пара валетів (J-J-9-4-К).
 3. Дві пари – це рука, що складається із двох пар. Наприклад, пара десяток і пара дам (10-10-Q-Q-3)
 4. Трійка* – набір із 3 карт одного номіналу. Наприклад, 3 тузи (А-А-А-8-К).
 5. Стріт – п'ять карт поспіль згідно старшинства. Наприклад, від 9 до дами (8-9-T-J-Q).
 6. Флеш – коли гравець збирає 5 абсолютно будь-яких карт однієї масті. Наприклад, 6♥-А♥-Т♥-9♥-К♥.
 7. Фул-хаус** – ця комбінація поєднує в собі трійку та пару. Наприклад, Q-Q-Q-6-6.
 8. Каре – набір карт, де ми маємо 4 карти одного рангу. Наприклад, чотири тузи (А-А-А-А-8).
 9. Стріт-флеш, тобто 5 карт поспіль згідно старшинства й усі однієї масті. Наприклад, 4♦-5♦-6♦-7♦-8♦.
 10. Флеш рояль*** – це набір із 5 карт однієї масті, що йдуть поспіль. Варіант складання руки один – від 10 до туза (Т-J-Q-К-А).
Примітки
Примітки

* Є дві варіації руки – сет та трипс. У першому випадку потрібно мати 2 кишенькові карти + 1 з борду. У другому – 2 спільних + 1 закриту.

** Якщо два гравці зібрали фулл-хаус, перемагає той, у якого ранг трійки вищий.

*** Найсильніша комбінація. Водночас вона ще й найрідкісніша – можна все життя грати у покер, але так жодного разу і не зібрати роял-флеш.

Якщо ви хочете досягти успіху в грі Техаський Холдем комбінації, а також правила їх складання, – це те, що необхідно вивчити найперше.

Усі покер комбінації з детальним описом і картинками ви можете знайти в нашому спеціальному матеріалі.

Повний цикл роздачі в БЛ Холдемі

Наступний крок – це застосувати покер холдем правила на практиці. Розглянемо повноцінну роздачу карт із чотирма колами торгівлі на прикладі кеш-стола NLH 10/20.

Кількість учасників: 3

Хіро на ВБ із J♠-A♦.

Раунд 1 – префлоп
Раунд 1 – префлоп

Малий і великий блайнд зробили ставки наосліп – 10 та 20 фішок, відповідно. Усі учасники отримали по дві кишенькові карти.

Стартував початковий етап торгів (preflop), і першим своє рішення оголошує гравець на UTG. Останніми діють МБ та ВБ.

Раунд 2 – флоп
Раунд 2 – флоп

Перед початком другої вулиці торгівлі на стіл викладаються три загальні карти (flop) – всі учасники бачать їх та зіставляють із двома кишеньковими картами, які отримали раніше.

Першим уже ходить МБ, потім ВБ і так далі за годинниковою стрілкою.

Раунд 3 – терн
Раунд 3 – терн

На стіл додається четверта карта борду (turn). Торги проходять за попереднім сценарієм.

Раунд 4 – рівер
Раунд 4 – рівер

Передостанньою фазою є river – вихід п'ятої спільної карти. Правила ставок тут аналогічні. Якщо торги закінчилися, а у грі залишилося більше однієї людини, настає кульмінаційний момент роздачі – шоудаун.

Як визначається переможець на шоудауні

На цій стадії всі активні гравці порівнюють свої руки – банк дістається учаснику з найсильнішим поєднанням карт. В офлайні першим карти демонструє той, хто розпочинав торги на рівері. Але якщо є охочі відкрити свою комбінацію "поза чергою", то це також допустимо.

Під час гри в холдем покер онлайн, шоудаун проводить комп'ютер – система автоматично перевертає карти всіх учасників, зіставляє їх й миттєво видає результат.

Як бачимо, обидва фіналісти зібрали пару вісімок, але перемогу здобуває Хіро, оскільки в нього старший кікер (бубновий туз).

шоудаун покер

На цім слові партія закінчується й розпочинається нова. Блайнди і батон дилера переміщуються за годинниковою стрілкою.

Турнірний покер
Турнірний покер

На відміну від кеш-столів, у турнірах гравці прагнуть перемогти в івенті, а не в окремих його роздачах. Для цього необхідно потрапити до ITM (призова зона). Вилетівши зі змагання до початку цієї стадії, гроші ви не отримаєте. Однак хід роздачі та правила ставок залишаються без змін.

Заключні думки

Інтернет, фільми, прямі телетрансляції кеш-ігор та турнірів зробили Texas Holdem найпопулярнішим видом покеру на планеті.

Будь-який новачок здатен швидко розібратися у всіх нюансах гри. Правила зрозумілі, хоча, звичайно, для того, щоб стати професійним покеристом, потрібно постійно вдосконалювати свій скіл. Про це не раз згадував Майк Секстон, американський гравець у покер та коментатор.

Майк Секстон
Майк Секстон
Був популятизатором покеру та покерним коментатором

"Техаський Холдем – гра, на вивчення якої необхідна лише одна хвилина, а от на її освоєння – ціле життя".

Гра в покер холдем онлайн представлена у трьох форматах: лімітний, безлімітний та пот-ліміт. Усі відмінності між ними стосуються лише структури ставок, а от вищеописані позиції, комбінації, хід роздачі та інше – ідентичні. З докладними правилами інших різновидів, наприклад, покер на кубиках та китайський покер, можна ознайомитись у нас на сайті в розділі "Школа покеру".

Поширені запитання
🔍Звідки походить назва гри Texas Holdem?

"Техаським" холдемом гра називається, тому що її вперше представили аудиторії в американському штаті Техас у 1920-х роках.

💡Хто вигадав покер Техаський Холдем?

Вважається, що гру створив гравець у покер Т. "Blondie" Форбс.

💰Чим відрізняється безлімітний Техаський Холдем від лімітного?

У правилах гри не встановлений ліміт на суму рейзу, можна грати на всі фішки.

📢Яка масть найсильніша?

У Holdem цей фактор не враховується. Якщо у вас така ж рука, як і в опонента, але іншої масті, ви просто ділите банк порівну.

📌Яку комбінацію б’ють 3 пари?

Ніяку. Ви просто використовуєте дві верхні пари, оскільки такої комбінації, як три пари, в покері немає.

🎉Хто виграє, якщо у двох гравців флеш-рояль?

У безлімітному Холдемі два гравці не можуть зібрати флеш-рояль. Однак це можливо в інших різновидах покеру, і в цьому разі банк просто ділиться.

🏆Як визначити переможця, якщо в учасників однакові комбінації?

У цьому разі в дію пускають кікер – карта, яка не потрапила до складу руки. У кого він старший, той і забирає банк.

🃏Хто першим оголошує своє рішення під час торгів?

На префлопі це гравець зліва від великого блайнду. На наступних вулицях перше слово завжди належить малому блайнду. Якщо МБ скинув карти в пас, тоді першим ходить наступний гравець за годинниковою стрілкою.

Ви поставили даному матеріалу оцінку 5 з 5:
Oksana Kumetska Редактор
Редактор
Редакторка Cardmates з 2018 року.
Коментарі відсутні
Ви будете першим, хто залишить свій коментар
Незареєстровані користувачі не можуть залишати коментарі.
Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.