Шанси в покері

Шанси в покері

У цьому матеріалі ми поговоримо про покерні шанси (odds). Гравці-початківці повинні розуміти, що покерні ймовірності і шанси це не одне і теж. Ймовірності в покері являють собою математичну модель подій за покерним столом «у вакуумі», тоді як шанси і їх обчислення – це цілком конкретний показник, який можна вирахувати в кожній окремо взятій роздачі. Для того, щоб вирахувати свої шанси швидше, ви можете використовувати спеціальні покерні калькулятори: Equilab або PokerStove.

Ми докладно розповімо про математичні принципи підрахунку покерних шансів. Знання покерних шансів важливо, тому що воно дає вам уявлення про те, наскільки сильна або слабка ваша рука в кожній конкретній ситуації, що допомагає вам збирати більше велью з сильними комбінаціями і менше програвати зі слабкішими руками. Якщо ж ваші рішення зводяться до пуш/фолду, тоді вам просто необхідно такоже ретельніше вивчити "Рівновагу Неша"

Всіх гравців у покер можна розділити на дві категорії, в залежності від їх знання покерної математики і шансів. Перша категорія – це гравці, які сподіваються тільки на удачу і нехтують математичною складовою гри. Друга категорія – гравці, які знають базову покерну математику і заробляють гроші за допомогою першої категорії.

Для наочності розглянемо приклад. Припустимо, що у вас дві червові карти 8♥ 7♥, а флоп вийшов 5♥ J♥ 2♣, ваші шанси зібрати флеш становлять 2 до 1. Це означає, що один раз з трьох, ви зберете флеш з цією рукою і зможете виграти банк.

Щоб порахувати шанси своєї руки, вам в першу чергу слід знати те, скільки аутів є у вашої руки. Припустимо, що ваша рука – це A♣ K♣, а на дошці вже лежить дві трефові карти. Це означає, що в колоді ще залишилося 9 трефових карт. Отже, ви маєте 9 аутів, які дадуть вам флеш.

«У випадку, якщо хтось вже скинув трефову карту або до сих пір тримає її в руці, хіба це не зменшує кількість аутів?», – можуть запитати деякі новачки.

Якщо ви на сто відсотків впевнені, що у когось є карта необхідної вам масті, то ви можете перерахувати кількість ваших аутів ще раз з урахуванням цієї інформації. Але в більшості ситуацій ви не будете знати карт ваших опонентів, тому можете рахувати свої аути тільки виходячи з інформації, яка вам доступна: карт на дошці і ваших кишенькових карт. Можна сказати, що ви проводите свої розрахунки так, ніби ви єдиний гравець за столом.

Шанси на посилення у різних ситуаціях

У всіх цих прикладах ми використовуємо ситуації по тьорну, виключаючи флоп. У наших прикладах ви перебуваєте на тьорні перед рівером і повинні вирахувати свої шанси на посилення:

Стріт-дро – 4.8 до 1

Наприклад, у вас 8♦ 7♣, а на дошці лежить A♠ 9♣ 6♦ 3♥

У цій ситуації у вас є 8 аутів: чотири аути на 5-ку і чотири аути на 10-ку. Необхідно враховувати, що в цій ситуації аути підраховані без можливого флеш-дро на дошці і якщо ваше дро закриється, то ви будете мати кращу руку на шоудауні.

Стережіться дисконтованих аутів

У нашому попередньому матеріалі ми вже розповідали вам про поняття дисконтованих аутів, які посилюють не тільки вашу, а й руку суперника.

Наприклад, у вас 9♣ 8♥, а на дошці лежить А♦ 7♣ 6♠ К♠

У цьому випадку 10-ки можуть не бути вашими аутами, оскільки у когось можуть бути QJ і десятка дасть цій руці старший стріт, також слід побоюватися раннер-раннер пікового флешу.

Флеш-дро – 4.1 до 1

У вас в руці A♥ 10♥, а на дошці лежить K♥ 3♥ 9♦ 5♣

У цій роздачі у вас 9 аутів на натсовий флеш, але якби у вас в цій роздачі був не туз, а інша карта червової масті, то вам слід грати набагато акуратніше, адже ви можете бути позаду старшого флешу.

Гатшот – 10.5 до 1

У вас 9♣ 8♥, а на дошці лежить А♦ 5♣ 6♠ К♠

Будь-яка з чотирьох 7-ок в колоді дасть вам натсовий стріт. Якщо ж дошка б виглядала як Ах 9х 6х 5х, а у вас на руках були 7х 4х, то 8 може також дати вам стріт, але не натсовий, адже у когось з опонентів може виявитися 10х 7х.

Поліпшення до двох пар або тріпсу – 8.2 до 1

У вас QJ, а на дошці лежить K♣ Q♠ 6♦ 2♥

У цій ситуації у вас є 5 аутів: дві дами і три валети. Це ваші шанси, якщо ви знаєте, що у ваших опонентів немає в руках KQ або KJ. Це небезпечна ситуація і ви повинні мати шанси банку істотно кращі, ніж 8.2 до 1, щоб прибутково грати в таких спотах.

Дві оверкарти – 6.7 до 1

Це дійсно небезпечна ситуація. Якщо у вас KQ на дошці 8 4 3 J і ви знаєте, що опонент не має нічого кращого середньої пари, то ви маєте 6 аутів (кожна дама або король дасть вам топ-пару). Ваші шанси складають 6.7 до 1, якщо ж ви не впевнені в діапазонах своїх опонентів, то грати вам слід максимально обережно.

Сет – 22 до 1

Якщо у вас середня або дрібна кишенькова пара і ви не потрапили в сет по флопу або тьорну, то ваші шанси потрапити в сет на рівері рівні 22 до 1. Вам слід намагатися якомога дешевше дійти до шоудауну.

Потенційні шанси

Шанси банку це співвідношення між розміром існуючого банку і суми, яку вам необхідно поставити, щоб продовжити гру.

Наприклад, банк складає 5$, а ваш опонент робить ставку в 1$. Вам необхідно доставити 1$, щоб потенційно виграти 6$. Ваші шанси складають 6 до 1.

Потенційні шанси банку (Implied odds) – це оцінка того, скільки грошей ви можете виграти з дро-рукою, якщо ваше дро закриється на одній з вулиць.

Розглянемо потенційні шанси на прикладі роздачі:

Ви в роздачі з K♣ 9♠

На дошці лежить: Q♣ 7♦ 8♣ A♣

Припустимо, що роздача відбувається в позиціях малий блайнд проти великого. До флопу ваш опонент на малому блайнді залімпив, а ви зіграли чек. По флопу ваш опонент і ви знову зіграли чек-чек, а по тьорну суперник робить ставку 1 ВБ. Ваші шанси на посилення – 9 аутів на флеш або 4 до 1. У банку 3 великих блайнди і вам потрібно доставити 1 блайнд, щоб побачити рівер, ваші шанси банку дорівнюють 3 до 1. Чи варто вам робити кол? За шансами банку вам невигідно робити кол у цій ситуації.

Якщо у вашого суперника туз, а на рівері вам все ж вдасться зловити ваш флеш, то чи буде він ставити або робити кол вашої ставки по ріверу? Малоймовірно. Ви навряд чи зможете виграти більше, ніж вже є в банку, навіть якщо вам вдасться зловити флеш. Крім тих випадків, коли у вашого опонента буде J♣.

У цій роздачі вам вигідніше переставити опонента по тьорну: він робить кол в цій ситуації з усіма своїми Ax і Qx руками, але може викинути багато 7х і 8х рук. У разі колу, ви будете зобов'язані робити ставку на будь-якому рівері (навіть якщо ваше флеш-дро не закриється), крім спарованого: Q, 7, 8, A не підійдуть вам для блефу.

Завдання на підрахунок шансів

Пропонуємо вам кілька роздач, в яких вам необхідно підрахувати аути і шанси банку. Свої відповіді пишіть в темі на форумі.

Завдання №1

Hero: K♣ 6♣

Дошка: 8♣ 7♣ 4♦

Банк: 3$

Ставка опонента: 1$

Завдання №2

Hero: 10♦ 9♠

Дошка: J♦ 8♦ 5♦

Банк: 10$

Ставка опонента: 8$

Завдання №3

Hero: A♠ K♣

Дошка: Q♣ 10♦ 6♠

Банк: 5$

Ставка опонента: 3$

Завдання №4

Hero: K♠ Q♠

Дошка: 10♦ 8♣ 7♠

Банк: 7$

Ставка опонента: 2$

Завдання №5

Hero: J♦ 9♦

Дошка: 5♦ 6♦ 7♠

Банк: 10$

Ставка опонента: 9$

Знання покерної математики і шансів є необхідним фактором для прибуткової гри як в турнірах, так і в кеш-грі. Розуміння базових математичних концепцій швидко перетворить вас з гравця-початківця в просунутого регуляра.

Ви поставили даному матеріалу оцінку 5 з 5:
Коментарі відсутні
Ви будете першим, хто залишить свій коментар
Незареєстровані користувачі не можуть залишати коментарі.
Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.