Натс (Nuts) у покері
НАТС у покері називають кращу з можливих комбінацій у покері у тій чи іншій роздачі. Так, зібравши найсильнішу руку за столом, ви можете назвати її натсовою.
Що таке натс у покері?
Покеристи використовують поняття «натс» для позначення найсильнішої руки в певній роздачі. Вона надає гравцеві, що зібрав натс, впевненість в домінівній силі його руки. Кожен гравець хоче зібрати натс, оскільки з ним він має дуже великі шанси на перемогу.
Натсових префлоп-рук не буває. Судити про силу руки можна тільки побачивши флоп та на наступних вулицях.
Приклади натсових рук на флопі:
На малюнку вище зображено натсові руки (зверху вниз): натсовий червовий флеш, натсовий сет дам, натсовий фул-хаус десятки-дев'ятки.
Приклади натсових рук на тьорні:
На малюнку вище зображено (зверху вниз): натсовий фул-хаус (банк може бути поділений, якщо в іншого гравця виявляться кишенькові A9), натсовий флеш, натсове каре.
Приклади натсових рук на рівері:
На малюнку вище зображено (зверху вниз): натсове каре, натсовий стріт (можливий спліт), натсовий флеш.
Натсова рука на флопі та тьорні не гарантує 100% виграшу. Ви можете зібрати топ-сет на різномастому флопі з кишеньковою парою, а вашому опоненту закриється стріт на рівері. Або ж ваш натсовий фул-хаус на тьорні переїде каре опонента на рівері.
Приклад: У Гравця А кишенькові королі; на борді – К-6-8-8, в той час як в опонента (Гравця В) кишенькові шістки. Обидва учасники зібрали фул-хауси, проте у Гравця А – натсова-рука. Однак, один єдиний аут може допомогти Гравцеві В виграти роздачу. Якщо на рівері випаде 6, то у нього буде каре, що вище за фул-хаус.
А от натс на рівері – вже 100% гарантія виграшу.
Це підводить нас до наступної теми, яка відповідає на запитання: «Якими бувають натси?».
Натси бувають:
- поточними;
- абсолютними.
Поточний натс – це найвища з можливих комбінацій на столі в певний момент часу чи, точніше, на певній вулиці (наприклад, на флопі чи на тьорні), але з ймовірністю, що опоненту можуть закритись сильніші комбінації (як в роздачі вище) на наступній вулиці (або вулицях).
Абсолютний натс – це беззаперечно найкраща з можливих комбінацій в роздачі. Визначити її можливо не тільки на рівері, коли всі карти відомі. Ви можете зібрати на флопі каре, без аутів для опонента на стріт-флеш, чи натсовий флеш на тьорні.
Іноді вживається таке поняття, як другий за величиною натс.
Як розігрувати натсові-руки
Скидати натсові руки не має ніякого сенсу. Навіть, якщо вас на рівері переїдуть, на дистанції ви повинні залишитися в плюсі. Тому розігрують натсові-руки зазвичай або агресивно (з упевненістю в перемозі, намагаючись вибити з гри покеристів з натсовими дро старше, ніж ваша комбінація, які можуть їм закритися далі), або пасивно (бажаючи залучити більше гравців до банку і витягнути з них якомога більше грошей).
У будь-якому разу, навіть з натсовою рукою не варто забувати підлаштовуватися під опонентів та позицію, щоб отримати максимальний прибуток.
Значення слова
Поняття «Натс» присутнє практично у всіх покерних словниках, проте його не можна віднести до офіційної покерної термінології. Це розмовне чи жаргонне слово, яке використовується покеристами багато років і вживається не тільки за столом, а також у навчальній літературі.
Дослівно Натс, яке походить від англійського "Nuts" – перекладається, як «горішки».
Втім, не всі згодні з тим, що поняття «Натс» з'явилося від англійських «горіхів». Для багатьох слово Nuts більше асоціюється з популярною цукеркою фірми Нестле, тому дехто дотримується теорії про смачний батончик.
З огляду на те, що натсову-руку можна назвати «сильною як горіх» і «солодкою як цукерку», обидва символи можна зв'язати з таким покерним поняттям як «Nuts».
Також існує припущення, що термін міг піти від англійської «гайки» (інший переклад слова "Nuts"), оскільки в давнину покеристи, ставлячи на кін транспортні засоби, відкручували гайки з коліс і клали їх на стіл як гарантію. У такий спосіб вони підтверджували ставку, а також вберігали інших гравців від втечі того, хто програвав.
Гравця, який розігрує переважно натсові руки в розмові можуть називати «натсистом» через гру слів «натс» і «нацист».



