Правила покеру: як навчитися грати в покер

Правила покеру

Правила покеру (правила гри в техаський покер на українській мові) – це інформація про гру в найпопулярніший вид покеру, яка включає в себе опис гри, перелік і черговість дій за столом, старшинство комбінацій в покері, як визначається переможець і як ділиться банк.

Після прочитання цієї статті ви самі зможете легко грати в покер і пояснити правила іншим. Так що все що вам потрібно для того щоб влаштувати домашню гру в покер, зіграти в турнірі або почати грати в онлайні – уважно вивчити матеріал на цій сторінці. Ми постаралися пояснити як грати в покер українською й максимально доступно, з картинками, відео та прикладами.

Якщо у вас залишаться питання або є пропозиції як покращити цю статтю – напишіть їх нам на пошту або залиште повідомлення на форумі.

Безліч сайтів пропонують різні матеріали на тему вивчення покеру. У нас ви знайдете повне і доступне пояснення всіх правил і аспектів покеру, а також поради щодо поліпшення скіллу.

Для розгадки незрозумілих для новачків покерних термінів, які будуть зустрічатися в тексті, вам стане в нагоді наш словник.

Для тих, хто не любить читати (не вміє/не хоче і т.д.), пропонуємо вивчити покер правила для новачків у зручному відео форматі:

Тепер давайте ж нарешті розберемося в правилах гри в класичний покер на українській мові, які актуальні для офлайн і онлайн покеру. Під класичним ми маємо на увазі покер, в якому п'ять карт лежать на столі, а дві карти має кожен гравець. Вперше ці правила були встановлені на початку 20-го століття в Техасі, звідки і пішла назва цієї легендарної гри.

Як грати в покер: інструкція для початківців

У покер за одним столом грають кілька людей (мінімум двоє, максимум десять). Грають стандартною картковою колодою з 52 карт.

Мета гри – захопити якомога більшу кількість фішок/грошей; втратити якомога менше. При цьому кількість роздач необмежена.

Під час гри гравець має право вийти з-за столу, гра при цьому буде тривати, карти йому здаватися не будуть тільки в кеш-іграх. У турнірах якщо гравець відійшов, він всеодно зобов'язаний ставити блайнди/анте, а його карти будуть автоматично відправлятися в пас.

Тривалість гри

У турнірному покері гра буде йти до тих пір, поки не визначаться переможці. В кеш-іграх кожен грає стільки, скільки побажає.

Скільки карт роздають у покері?

Кожному дають по дві карти. Їх ніхто не бачить, крім тих, у кого вони знаходяться. Потім на стіл кладуть п'ять загальних карт, при чому спочатку три, а потім ще по одній. Також дуже важливо знати як роздавати карти в покері.

Щоб зрозуміти, як грати в покер, в першу чергу вам потрібно запам'ятати комбінації і їх старшинство:

 1. Роял флеш (Royal Flush), також відомий, як Роял стріт флеш або Флеш Рояль – найстарша і найрідкісніша комбінація у покері, яка складається з 5 карт однієї масті від 10 до туза (іншими словами – це найстарший зі стріт флешів або найстарший стріт однієї масті).
 2. Стріт-флеш (Straight-flush) – комбінація з 5 карт однієї масті по порядку або іншими словами – одномасний стріт.
 3. Каре (Four of a kind) – 4 карти одного рангу (наприклад, A♥A♠A♣A♦, 6♦6♣6♠6♥, Q♥Q♦Q♣Q♠ і т.д.).
 4. Фул-Хаус (Full House) – комбінація з пари карт одного рангу і трійки карт іншого рангу одночасно (пара + сет в одній комбінації). Старшинство Фул-хаусів визначається за трьома однаковим картками, які в нього входять.
 5. Флеш (Flush) – 5 карт однієї масті.
 6. Стріт (Straight) – 5 карт по порядку (наприклад, 2-3-4-5-6 або 5-6-7-8-9 або 9-10-J-Q-K).
 7. Сет/Трійка/Тріпс (Three of a kind) – 3 карти одного рангу.
 8. Дві пари (Two Pairs) – комбінація, в якій присутні 2 пари карт одного рангу одночасно.
 9. Пара (Pair) – це 2 карти одного рангу (однакові карти різних мастей).
 10. Старша карта – найслабша рука. Якщо у гравця немає жодної з перерахованих вище комбінацій, то його комбінація – старша карта, яка визначається найстаршою за рангом картою в наборі карт гравця. Якщо у кількох гравців немає жодної комбінації – переможець визначається по старшій карті.
 11. Також варто врахувати Кікер (Kicker) – це карта, яка не входить в покерну комбінацію, але визначає переможця в разі, якщо у гравців однакові за силою комбінації. Наприклад, у одного гравця AQ, у іншого A10 і на стіл поклали A-J-8-2-J. У обох гравців комбінація дві пари (AA-JJ), але у першого кікер дама, а у другого 10, тому роздачу виграє перший гравець. Якби на столі замість 8 або 2 поклали б короля, то він був би кікером для обох гравців і тоді б вони розділили би банк.

Детальніше про комбінації у покері

Правила гри в покер нескладно вивчити, якщо знати старшинство карт і доступні гравцям дії на кожній вулиці, а саме:

 • Бет (bet) – зробити ставку.
 • Колл (call) – зрівняти ставку, тобто поставити стільки ж, скільки поставив опонент або опоненти.
 • Рейз (raise) – підвищити ставку (поставити більше попереднього гравця/гравців).
 • Фолд (fold) – скинути карти в пас і відмовитися від подальшої участі в роздачі.
 • Чек (check) або пропустити – дія доступна гравцеві, коли він вже зробив ставку і в ситуаціях, коли ніхто перед ним не підвищив. Ця дія має на увазі, що ви не додаєте фішки в банк. На префлопі є обов'язкові ставки (блайнди), які необхідно зрівнювати, щоб залишитися у грі, на інших же вулицях, якщо всі гравці зіграють в чек, то у вас буде можливість відкрити наступну карту столу безкоштовно.
 • Ререйз, 3-бет (reraise, 3-bet) – підвищення ставки після рейзу.

Обов'язкові ставки – Біг блайнд і смол блайнд (англ. Big blind, small blind)

До того, як почнуть видавати карти, двоє гравців зліва від батону роблять ставки наосліп. Перший з них ставить малий блайнд (від англ. Blind – сліпий), другий ставить великий, який найчастіше дорівнює двом малим блайндам.

Наприклад, ви граєте в покер зі ставками 1/2$. Смол блайнд ставить наосліп 1$, а біг блайнд ставить 2$. Біг блайнд зазвичай позначають абревіатурою ББ або в українській мові ВБ (Великий блайнд), маленький МБ (англ. BB, SB).

ББ и СБ у покері

Обов'язкові ставки потрібні для того, щоб прискорити темп гри і залучити гравців в боротьбу за банк, інакше гравці будуть просто сидіти і чекати ідеальної кишенькової пари.

Раунди торгів

Роздача складається з 4-х раундів торгів. Перший раунд (префлоп) йде після здачі двох карт кожному гравцеві. Далі на борд лягають 3 карти – йде другий раунд (флоп). Потім на стіл кладуть ще одну карту – знову раунд торгів (тьорн), а потім ще одну, після якої гравці можуть останній раз зробити ставки (рівер).

Отже, давайте розберемо кожен з раундів, які передбачають правила в покері.

Префлоп

дії на префлопі

Всі гравці отримують кишенькові карти. Після цього вони торгуються. Які є варіанти ходу?

 1. Скинути карти (не втрачаючи при цьому фішок); карти скидають в загальну купу сорочкою вгору, щоб ніхто їх не побачив.
 2. Прийняти мінімальну ставку 2$ – ця дія називається «кол» (англ. Call).
 3. Підвищити ставку (мінімальне підвищення – на один великий блайнд, тобто гравець при підвищенні на префлопі зрівнює початкову ставку 2$ + ставить ставку 2$, разом гравець поставив 4$).

Першим на префлопі ходить гравець, який сидить зліва від ББ. Його позиція називається ранньою (Early position) або UTG (УТГ). Останніми ходять МБ і ББ. Малий блайнд може зробити:

 1. Фолд, втративши ставку 1$.
 2. Кол – зрівняти ставку (або ББ, або поставлену кимось із гравців).
 3. Рейз.

Біг блайнд, оскільки він вже поставив 2$ – обов'язкову ставку, може зробити:

 1. Чек (так як він вже поставив блайнд) – у такому випадку торгівля закінчується, роздається флоп (про це далі).
 2. Кол, якщо до нього хтось підвищив.
 3. Фолд (не рекомендується робити фолд, якщо можна чекнути). Якщо хтось рейзить, то всім іншим потрібно або зробити кол, або фолд, або ререйз при бажанні. Мінімальне підвищення – на один блайнд (в нашому випадку – 2$).

Якщо хтось в одному раунді підвищив ставку, то в цьому ж раунді інший може поставити мінімум удвічі більше, ніж попередній гравець.

Виняток: на префлопі вдвічі більшу ставку ставити не потрібно, після одного підвищення інший підвищує всього лише ще на один блайнд, але може і більше. Торгівля закінчується, коли всі зробили ходи. Гравець отримує банк, якщо його бет/рейз ніхто не зрівняв. Він може показати карти, з якими грав, але це необов'язково.

Флоп

Далі на стіл викладають 3 карти лицем вгору – флоп. Потім проходить коло торгівлі: у гравців крім варіантів ходу, які використовувалися в першому раунді, з'являється можливість просто чекнути, і тоді буде ходити наступний гравець.

Важлива деталь: у всіх раундах, крім префлопу, малий блайнд ходить першим.

флоп у покері

Тьорн, рівер

Після того, як всі гравці зробили ходи, на стіл падає четверта карта – тьорн.

Далі кладуть останню карту – рівер.

тьорн у покері

Шоудаун – відкриття карт і порівняння комбінацій

Кишенькові карти перевертаються лицем догори для порівняння комбінацій після ріверу. Шоудаун також настає, коли решта учасників роздачі йде ва-банк. У такому випадку на стіл кладуть бракуючі карти (щоб було всього п'ять) і порівнюють комбінації. Краща перемагає.

рівер у покері

Що ще ви повинні знати про техаський холдем?

Формати гри

За способом підвищення ставок:

 • Безлімітний – розмір максимальної ставки дорівнює розміру стеку гравця; самий поширений формат у світі.
 • Лімітований – максимальний розмір ставки обмежений. Це більш безпечний вид покеру для вашого банкролу, так як ви не ризикуєте втратити відразу весь стек.

За способом гри:

 • Турнірний – гравці платять бай-ін (турнірний внесок) і борються за призові місця.
 • Кеш-ігри – гра ведеться на готівкові гроші (які спочатку обмінюються на фішки).

Хто роздає карти?

У казино карти здає спеціально навчена людина. Вона не бере участі в грі та називається круп'є. В інших випадках прийнято, що здавати карти буде гравець на позиції дилера (далі – дилер), але це не є строгим правилом – здавати може хто завгодно. В онлайн покер-румах карти тасуються за допомогою спеціального обладнання, в якому ключову роль виконує ГСЧ.

Як навчитися грати в покер за 5 хвилин

Покеру, як і багато чому іншому, можна вчитися вічно, але якщо ви хочете дізнатися ази і вам потрібні найкоротші правила гри в покер для початківців, то спеціально для вас ми написали наступних пару абзаців.

Про всяк випадок уточнимо: це правила класичного покеру, тобто правила техаського холдему на українській мові.

Три основних правила гри в покер, які варто запам'ятати:

 • Всі гравці отримують по дві карти – це ваші кишенькові карти або просто руки – показувати їх нікому не можна.
 • Виграє гравець, який змушує всіх скинути карти, або той, у якого найсильніша комбінація після відкриття карт (це відбувається після ріверу або коли кілька гравців йдуть в олл-ін).
 • Комбінації формуються з 5 карт, для цього можуть бути використані всі 5 карт, які лежать на столі, 4 карти зі столу і 1 з вашої руки, 3 карти зі столу і 2 з вашої руки.

Ось 3 найважливіших покерних правила. На додачу до них важливо знати старшинство комбінацій (можете просто роздрукувати картинку, як шпаргалку) і пару базових термінів:

 • Рука (карти гравця) – кишенькові карти, які вам роздали на самому початку гри.
 • Блайнди – обов'язкові ставки, які по черзі ставлять гравці на відповідних позиціях.
 • Банк – кількість фішок, яке гравці поставили під час роздачі. Його виграє гравець з найкращою комбінацією або той, хто останнім залишився з картами в грі.
 • Стек – загальна кількість фішок у одного гравця – це його стек.

Вулиці (раунди торгів):

 • Флоп – перші три загальні карти на столі.
 • Тьорн – четверта загальна карта на столі.
 • Рівер – п'ята загальна карта на столі.

Ставки:

 • Чек – якщо ніхто не підвищував, гравець може сказати «чек» або іншими словами – прочекати і продовжити гру, не додаючи фішки в банк.
 • Кол – підтримка попередньої ставки.
 • Рейз – підвищення ставки.
 • Пас – скидання карт в пас означає, що гравець перестає брати участь в роздачі і претендувати на банк.
 • Олл-ін – ставка на всі фішки в стеку.

Багато що залежить від того, скільки людей грає в покер. Зазвичай за одним столом збирається від двох (хедз-ап) до 10 (фул-рінг) людей. Часто зустрічаються 3-макс, 6-макс, 8-макс і 9-макс столи, максимальна кількість учасників в яких відповідно 3, 6, 8 і 9. 

Коротко про ставки і торги

Якщо ви хочете продовжувати гру, вам потрібно покласти в банк певну кількість фішок кожне коло торгів. Або стільки ж, скільки поклав гравець/гравці перед вами, або більше. Як робити ставки може підказати дилер або гравець, який в цьому розбирається.

Хто перший ходить у покері?

Ставки робляться по колу за годинниковою стрілкою, починаючи з гравця, який поставив малий блайнд (на першому колі малий блайнд – це і є його ставка).

Перші торги здійснюються після того, як всі отримали по 2 карти, а потім ще тричі: після того як на столі з'являються перші 3 загальні карти (флоп), і по черзі після кожної з двох наступних загальних карт (тьорн і рівер). Всього 4 кола.

Гра в покер припиняється, коли всі крім одного скинуть свої карти в пас (гравець, що залишився переміг), або після ріверу, і тоді всі, хто залишився в грі показують свої карти і виграє той, у кого найсильніша комбінація. В окремих випадках можна не показувати карти на рівері – але це окрема історія і вам на початковому етапі це знати не обов'язково.

Так виглядають правила гри в покер для чайників або самий базовий принцип гри в покер.

Але, насправді, немає простої теоретичної інструкції гри в покер, всі знання отримуються і швидко засвоюються в процесі гри.

Якщо вам вдалося розібратися з правилами і вивчити комбінації, тоді ви готові приступити до вашої першої в житті партії по холдему. Але перед цим пропонуємо вам пройти тест і перевірити засвоєний матеріал.

Пройти тест на знання покерних правил

Не забувайте дотримуватися правил ведення банкролу, щоб гра не доставляла фінансових клопотів.

Правила покеру для новачків вивчити дуже просто. І ви напевно вже ставите питанням: «А скільки можна заробляти на покері?».

Ми підготували для вас актуальний матеріал, в якому детально описали стратегії і способи заробітку. У розділі «Школа покеру» ви знайдете корисну інформацію про те, як правильно грати в покер, щоб він приносив вам прибуток і задоволення.

Додавайте цю сторінку в закладки, щоб правила гри в покер були завжди під рукою;)

Правила гри в інші різновиди покеру:

Правила гри в омаху

Правила гри в лімітний холдем

Правила гри в H.O.R.S.E.

Правила гри в стад

Правила дро-покеру

Правила гри в 2-7 лоуболл

Правила гри в бадугі

Правила китайського покеру

Типи гравців у покер
Навчання
Типи гравців у покер
Визначивши до якого типу гравця відноситься ваш опонент, ви визначите його гру...
Стилі гри в покер
Навчання
Стилі гри в покер
Як визначити стиль гри опонента і як грати проти покеристів з різними стилями гри...
Усі комбінації в покері: замітка початківцю
Навчання
Усі комбінації в покері: замітка початківцю
Щоб грати в покер, необхідно знати комбінації карт. Ознайомтеся з даним матеріалом, перш ніж приступити до першої покерной сесії у вашому житті.
HUD
Навчання
HUD
HUD (або ХАД) – це спеціальний інструмент, який надає статистичну інформацію про опонентів. Вона відображається за ігровим столом у режимі реального часу.
Як аналізувати свої покерні руки та усувати ліки
Гайди
Як аналізувати свої покерні руки та усувати ліки
Аналіз власних рук і рук опонента допоможе знайти свої ліки і навчитися на власних помилках. Завдяки цьому ви досягнете хороших результатів.
Як грати в покер вдома
Статті
Як грати в покер вдома
Покер - універсальна гра, в яку з задоволенням можна зіграти з друзями. У статті ми розповідаємо, що потрібно для гри в покер вдома.