Оновлено
16.05.2023

Тренер по покеру – ваш ключ до успіху

Рекомендовані статті на тему

У сучасному покерному світі професійний розвиток не менш важливий, ніж у будь-якій іншій сфері. Гравці використовують усі можливі методи, щоб поліпшити свою майстерність та не залишитися у хвості конкуренції. Окрім інформаційних ресурсів та книг зі стратегії, один із способів швидко навчитися грати в покер – знайти тямущого коуча.

Тренер – це та людина, в чиїх руках ви можете перетворитися з полохливого фіша на тільтостійку акулу. Він допоможе краще зрозуміти гру (а вона приховує у собі багато нюансів), розкладе "по кісточках" кожну дію, а також докладе зусиль, щоб підвищити ваш скіл. Грамотний фахівець навіть здатний вилікувати покерні фобії 😰, наприклад, страх флопу або вищих лімітів. Водночас важливо порозумітися зі своїм учителем і чітко прорахувати всі етапи роботи над грою, інакше нічого не вийде.

Плюсова гра в покер потребує постійного навчання. А щоб добре розумітися на якійсь темі, треба в неї вникати. Так, хтось любить розгадувати головоломки самотужки (с-самонавчання 🤓), але це не завжди результативно. Ви можете провести безліч ночей, вивчаючи правила покеру, структури борду або досліджуючи різні діапазони опен-рейзу, але так і не зрушите з місця.

У гравців, особливо новачків, виникає купа питань, і вони прагнуть отримати конкретні відповіді. У живій комунікації з регуляром, що стабільно виграє, всі незрозумілі ситуації можна обговорити в деталях. Тренери, зі свого боку, пропонують різний підхід до навчання: як індивідуальні, так і групові формати занять.

Перевага персональних тренувань полягає в тому, що ви охопите більше часу для аналізу конкретно вашої гри (а не іншого учня). Є можливість заздалегідь вибрати кілька роздач, які найкраще ілюструють проблемні моменти, та розібрати їх. Вам допоможуть підібрати оптимальні програми для покеру та розкажуть, як з ними працювати. Що стосується навчання в групі, цей формат не менш пізнавальний, але підходить такий метод не всім.

Крім того, кожен покерний коуч – це колишній "чайник". Він уже пройшов усі кола пекла і з особистого досвіду знає, як побудувати процес навчання так, щоб досягти максимально ефективного і швидкого зростання (маємо на увазі скіл) та підвищити свій заробіток на покері.

Спеціаліст об'єктивно оцінить вашу гру – швидко розкриє всі ліки (слабкі місця на покерному сленгу), визначить, у яких спотах ви втрачаєте гроші, а де можете сміливо експлуатувати своїх опонентів.

Нюанси вибору потенційного наставника

Перш ніж найняти покерного тренера, обов'язково проведіть невелике розслідування і переконайтеся, що він дійсно грає в плюс. Мінусовий регуляр вам точно не допоможе.

Деякі коучі публічно повідомляють про свої результати (виграші та програші). Інші беруть участь в іграх, результати яких фіксуються та викладаються у відкритому доступі в Інтернеті. Треті в оголошеннях прикріплюють різні графіки, але вони можуть бути фейкові (або навіть вкрадені). А розповіді про те, що "я собаку з'їв у цих Sunday Millions на PokerStars" – простою балаканиною.

Саме тому вибір наставника – один із ключових, якщо не найважливіший аспект у рамках коучингу. Про це говорять багато професійних гравців у покер, у тому числі Філ Гальфонд (він абищо не порадить).

Філ Гальфонд
Філ Гальфонд
Професійний гравець у покер, власник браслетів WSOP

Пошук підхожого тренера може стати важким завданням. Але це вкрай важливий момент, оскільки ви довірите йому найдорожче – аналіз своєї гри. Якщо ви потрапите в руки посереднього гравця, не здатного пояснити ту чи іншу концепцію, або людини, яку цікавитиме лише оплата послуг, а не ваш прогрес, то ви витратите гроші даремно і втратите дорогоцінний час. Помилка у виборі наставника може дорого вам обійтися не лише у фінансовому плані – є ризик втратити накопичені до цього знання та навички, піти хибним шляхом і перелаштуватися на неправильну стратегію.

Тому потрібно шукати тренера, якому ви довірятимете на 100%. А ще, якщо ви хочете побити, наприклад, NL10, то не працюйте з тренером, який роками не грав нижче NL500 (що, звичайно, вражаюче 😱) – віддайте перевагу фахівцеві, чий скіл не надто перевищує ваш рівень "покерної ініціації".

Тренер по покеру МТТ та cash ігор

Тренувальні сесії можуть проходити в рамках однієї дисципліни, або стосуватись вивчення кількох різновидів\форматів покеру, якщо ви хочете стати універсальним гравцем.

Ваша пристрасть – МТТ? Тоді вам потрібен експерт, який розуміється на багатостолових турнірах, а не Sit & Go. Якщо ж ви волієте грати в кеш, слід звернутися за допомогою до людини, яка має відповідний досвід. А граючи в хедз-ап, немає сенсу наймати тренера, який спеціалізується на коучингу 6-max.

Цьому є просте пояснення – принципи, яким вас навчать, можуть не працювати в обраному вами типі покеру.

Заключні думки

Навчання гри в покер можна порівняти з навчанням гри на музичному інструменті або вивченням іноземної мови. Коли ви почнете тренуватися самостійно, то швидко помітите перші позитивні результати своєї роботи. Однак незабаром перед вами постане стіна нерозуміння, пробити яку самотужки більшості буде не під силу. У цій ситуації на допомогу прийде коуч.

Якщо ви ще не зверталися за допомогою до фахівця, варто всерйоз про це задуматися, особливо, якщо ви хочете збудувати кар'єру професійного покериста. Ми ж тримаємо кулачки за ваш подальший розвиток у покері і бажаємо, щоб співпраця з тренерами позначилася на вашому профіті в короткий термін. GLGL! 🤑

Поширені запитання

🤔Де знайти хорошого тренера з покеру?

Можна шукати на покерних форумах або тематичних ресурсах. Обов'язково читайте відгуки про роботу коуча і одразу задавайте питання щодо організації процесу навчання.

⚖Що краще, індивідуальне навчання покеру чи в групі?

Під час персональних занять вся увага тренера сфокусована на вас, тоді як у групі необхідно приділити час усім підопічним. Однак групові тренування дозволяють бачити помилки інших, є живе спілкування з товаришами по "цеху", а це обмін новою інформацією, що також сприяє покращенню рівня навичок.

Відгуки відсутні
Ви будете першим, хто залишить свій коментар
Незареєстровані користувачі не можуть залишати відгуки.
Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.