Тільт у покері

Тільт у покері

У загальних рисах, тільт – це емоційний стан гравця, викликаний виграшем чи, частіше, програшем у покері, який негативно впливає на його гру.

Що таке тільт?

Тільт вважається найголовнішим ворогом покериста, який може привести до великої втрати грошей. Це такий моральний стан гравця, в якому він схильний приймати неправильні (мінусові) рішення, часто помилятися, нервувати.

У стані тільту деякі гравці просаджують увесь свій банкрол, йдуть з покеру або навіть залазять у борги.

Причини тільту

Причиною, що спровокувала тільт може бути, як великий і/або тривалий програш, так і виграш величезної суми та/або тривале везіння. Іншими словами – даунстрік або апстрік, а також вагомий виграш або втрата грошей.

Виграші роблять гравця безстрашним, і він починає бути надмірно самовпевненим, а програші – навпаки, змушують сумніватися у своїх уміннях і вганяють у депресію. Але в обох випадках результат один – покерист грає у невластивому йому стилі, робить багато помилок та ухвалює рішення, яких не робив би у нормальному стані.

Види тільту

В основному заведено виділяти два види тільту:

  • Прихований.
  • ​Явний.

Явний тільт помітити легко – він проявляється в неправильних діях покериста за ігровим столом. Наприклад, гравець може піти в блефовий олл-ін проти автоколера або опонента, у якого читається сильна рука. Визначивши у себе явний тільт варто негайно припинити гру і спрямувати сили на боротьбу з емоційно нестабільним станом, що негативно впливає на прийняття рішень.

Прихований тільт важче помітити, а тому він може бути ще небезпечнішим. Якщо ви зрозуміли, що знаходитесь в стані тільту – зробіть перерву. Можете попросити знайомого колегу, тренера або іншого досвідченого покериста подивитись на вашу гру з боку й оцінити ймовірність тільту, щоб остаточно розвіяти свої сумніви чи, навпаки, підтвердити їх та вжити необхідних заходів.

тільт в покері

Відомий в покерних колах психолог і автор популярної книги «Ігри розуму» (у двох томах) Джаред Тендлер виділив 7 видів тільту залежно від причин його виникнення:

  1. Несправедливість. Тільт викликаний припущенням, що вам не щастить більше, ніж іншим. Нібито ви ловите бедбіт за бедбітом, поки гравці набагато слабкіше вас виграють тільки завдяки удачі. Виникає він, як правило, в період затяжного даунстріку. З цим видом тільту стикається практично кожен гравець у своїй кар'єрі.​ 
  2. Ненависть до програшу. Деякі гравці просто не вміють програвати. Будь-який відчутний програш викликає у них агресію і роздратування. Безумовно, кожен бажає виграти й у цьому немає нічого поганого, проблема лише в тому, як деякі гравці справляються з програшем. Це досить руйнівний вид тільту, який не можна ігнорувати.
  3. Помилки. Немає ідеальних покеристів, усі роблять помилки. Проте одні можуть впоратися з цим фактом, а інші – схильні впадати в так званий «тільт помилки». Такі гравці зляться на себе і часто прокручують в голові програні роздачі з думкою про те, що могли б зіграти краще. Вони забувають, що варто фокусуватися не на зроблених помилках, а на причинах їх виникнення. Необхідно боротися з коренем проблеми. 
  4. Права. Гравці піддаються цьому типу тільту, якщо вважають, що заслуговують на перемогу більше, ніж інші, але цього не відбувається. Вони впевнені, що працюють старанніше за інших і їх дратує той факт, що за такої умови вони не виграють більше. Схильні до нарцисизму покеристи не визнають за собою цей вид тільту.
  5. Помста. Часом гравець починає впадати в тільт, через бажання помститися своєму противнику. Його метою стає НЕ виграш, а помста конкретному гравцеві. Як результат, людина перестає мислити розсудливо і приймає невигідні для неї рішення.
  6. Тривалі невдачі. Цей тільт викликаний затяжним даунстріком, а часом і серією невдач, які переслідують гравця під час однієї сесії. Якщо день за днем ​​ситуація не змінюється, покерист все далі й далі впадає в тільт і втрачає багато грошей. У більшості випадків варто зробити перерву, щоб подолати тільт низки невдач і зберегти свої коштии.
  7. Відчай. Найбільш руйнівний вид тільту, коли гравець йде на крайні заходи заради перемоги. Він відчайдушно намагається відігратися і сподівається спіймати удачу на вищих лімітах, граючи довгі сесії, пробуючи свої сили в інших видах покеру. Сюди ж можна віднести ту стадію тільту, коли покерист мігрує в казино, щоб відіграти гроші, вважаючи це легшим шляхом наживи.

Останні два типи тільту формуються через посилення інших типів.

Тільт через програш

Для того щоб побороти тільт, важливо в першу чергу розібратися з коренем проблеми, визначити тип тільту й окреслити стратегію боротьби з ним.

Тільтостійкість

Кожна людина піддається тільту в різному ступені. Хтось починає нервувати після програшу однієї-двох серйозних роздач і це може ввести їх в депресію, а комусь під силу витримати навіть тривалий даунстрік і програш великих сум, зберігаючи ясний розум і розсудливість.

Уміння людини протистояти тільту і справлятися з емоціями в покері заведено називати тільтостійкістю. Чим вона вища – тим менше гравець піддається тільту, і, тим швидше здатний його подолати.

На тільтостійкість гравця впливає багато різних чинників: темперамент людини, самоконтроль, досвід в покері, стан здоров'я тощо.

Покращити тільтостійкість і навчитися справлятися з тільтом може будь-хто, якщо приділити цьому питанню достатньо часу й уваги.

Тільтостійкість

Тільтбрейкер

В онлайні уникнути втрат під час тільту допоможуть спеціальні програми на зразок додатків Tilt Breaker та Holdem Manager. Суть софту полягає в наступному: програма автоматично "викидає" вас з усіх столів, коли ви програєте певну суму, не дає зіграти за столами заблокованих вами лімітів і видів покеру, блокує поп-апи (спливаючі вікна) покер-румів, а також аналізує історію зіграних роздач і визначає моменти найнижчої ефективності.

Система не бездоганна. Програма не вміє обчислювати невластиві саме вам мінусові рішення, щоб попередити тільт, але вона допоможе зупинитися в потрібний момент і уникнути ще більших втрат.

Матеріали за темою

Написано багато статей і навіть цілі книги на тему тільту та як потрібно з ним боротися. Наприклад, «Ваш найлютіший покерний ворог», «Ваш найкращий покерний друг» і «Психологія покеру» Алана Скунмейкера, два томи «Покер: Ігри розуму» Джареда Тендлера, «Покерне мислення» Яна Тейлора. Темі тільту приділили увагу й інші автори покерних книг.

Значення слова

Слово "Tilt" в англійській мові має багато значень. Наприклад, його можна перевести, як нахил або суперечка, сварка, а як дієслово – тільт може означати нахилятися, битися, боротися на турнірі ... але жодне з цих значень безпосередньо не передає  істинне поняття тільту в покері. Тому слово прийнято не перекладати. Tilt це тільт і ніяк інакше.

Окрім покеру, поняття тільт часто вживають у кіберспорті.

Синоніми «тільт»:

Стрес, депресія, нервовий стан, емоційний зрив.

Синоніми «піддатися тільту»:

Відчути тільт, впасти у тільт, бути в стані тільту.

Рекомендуємо прочитати схожі теми:

Флеш-дро, натс, блеф, покер фейс, ХАД, одномасні конектори, олл-ін

Оцінити матеріал
- відмінний матеріал
- хороший матеріал
- нормальний матеріал
- поганий матеріал
- жахливий матеріал
Коментарі відсутні
Ви будете першим, хто залишить свій коментар
Незареєстровані користувачі не можуть залишати коментарі.
Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.