HUD

HUD

HUD (або ХАД) – це спеціальний інструмент, який надає статистичну інформацію про опонентів. Вона відображається за ігровим столом у режимі реального часу. Найчастіше HUD використовується в такому покерному софті, як Holdem Manager або Poker Tracker.

Що таке покерний ХАД?

HUD розшифровується як Heads Up Display. Дослівно це поняття перевести складно, тому найчастіше його залишають без перекладу і пишуть просто HUD або українськими літерами ХАД (в деяких статтях вживається "ХУД").

За своєю суттю ХАД є інструментом для відображення статистики, зібраної на опонентів за весь час вашої гри проти них. Якщо уявити, що ваш мозок працює ідеально і здатний запам'ятати всю інформацію за столом, а потім обробити її та розрахувати в процентному співвідношенні, як часто кожен з опонентів робить ті чи інші дії – ви могли б стати ХАДом в реальному житті й успішно грати офлайн-турніри.

HUD показує статистику на кожного гравця, а також загальні стати стола. Візуально ХАД на гравця відображається у вигляді невеликої таблички з цифрами біля його ніку.

Вигляд HUD HM2 і HUD PT4 (повтор роздач):

ХАД в ХМ2 і ПТ4

HUD складається зі статистичних показників на основному дисплеї (видно на картинці) і тих, що спливають в поп-апах ("popup" – спливаючі вікна). Ви також можете доповнювати інформацію нотсами.

Навіщо потрібен ХАД і що він демонструє?

HUD може відображати безліч різних статистичних показників. Але якщо їх вивести всі відразу, то результату від Хаду не буде – він тільки захарастить простір і заплутає вас ще більше. У стандартному ХАДі використовується дуже мало показників. Надалі його потрібно налаштовувати індивідуально – ви можете самі вибрати, які показники будуть виводитися в HUD і popup, а також виділити їх різними кольорами.

Стандартний ХАД в Holdem Manager і Poker Tracker для кешу

У ПокерТрекері й Холдем Менеджері в ХАД входять наступні показники та значення (за замовчуванням):

Name – нікнейм гравця

Notes – значок для запису нотсів (заміток).

Hands (Total Hands) – кількість рук, на яких ґрунтується статистика. Іншими словами, це кількість рук, які ви зіграли з тим чи інших гравцем.

Stack Size – розмір стеку в ВБ (стандартно є в ПТ4, але не в ХМ3).

VPIP (VP, TOT VPIP) – показник, що відображає в процентному співвідношенні, як часто гравець входить в роздачу на префлопі (не рахуючи блайндів). Оптимальний показник 15-25% для 9-макс чи 20-29% для 6-макс. Якщо показник нижче – це вказує на те, що гравець занадто тайтовий, а вище  лузовий.

PFR (PR, TOT PFR) – процентне співвідношення того, як часто гравець робить рейз на префлопі (опен-рейз, 3бет і всі наступні ставки). Оптимальним вважається 10-20% в 9-максі та 16-24% за 6-макс столами. Чим нижче показник, тим вужче діапазон рук, що розігрує гравець, і навпаки.

3Bet (3B, TOT 3bet) – частота 3бетів на префлопі. Оптимально – 6-10%.

Postflop Agression Factor – основний показник агресивності гравця (по дефолту стоїть в ХМ, а от в ПТ потрібно налаштовувати). Розраховується за формулою (% бетів +% рейзів)/%колів. Чим вище значення – тим агресивніше грає покерист.

Flop CB (CB) – як часто гравець робить контбет (продовжену ставку) на флопі (в HUD ПТ4 за замовчуванням, в ХМ3  налаштовується).

Fold vs Flop CB – як часто гравець скидає карти в пас на контбет (за замовчуванням стоїть в ХАДі PT4).

Найпопулярніші показники у ХАДі

Головне запитання, яке ставлять новачки після завантаження холдем менеджеру (або будь-якого іншого аналога програми): «Які стати повинні бути в HUD?».

Для кеш-гравців основні стати в ХАДі Холдем Менеджеру, крім встановлених за замовчуванням є наступні:

Big Blinds (аналог Stack Size в Покер Трекері), Flop Cbet (Flop CB в ПТ4), Flop Fold to CBet (Fold vs Flop CB в ПТ4), а також TOT Fold to Steal, який показує частоту скидання карт опонентом у відповідь на стіл (крадіжку блайндів). Чим вище цей показник, тим частіше у вас вийде поцупити блайнди у цього гравця.

На постфлопі найважливішими показниками покерної статистики вважаються:

WTSD – показник, що відображає, як часто гравець досягає шоудауну (в процентному співвідношенні). Чим вище цей показник, тим менше вам потрібно блефувати проти гравця.

W$SD – відсоток перемог гравця після відкриття карт. Цей показник демонструє вміння людини грати на постфлопі. Чим вище відсоток, тим частіше гравець виграє, коли справа доходить до шоудауну.

W$WSF – показник того, як часто гравець виграє роздачу, побачивши карти на флопі.

Оптимальні значення префлоп і постфлоп показників у ХАДі (для 6-max):

Таблиця оптимальних значень ХАД

Ви повинні намагатися тримати свої показники в межах норми й максимально обережно грати проти опонентів із середнім значенням.

Поради з налаштування Хада 

Деякі рекомендації щодо налаштування HUD для HM3 ви знайдете у нашій статті по налаштуванню Холдем Менеджера, а також на нашому ютуб-каналі.

Головне правило, якого ви повинні дотримуватися – це виводити тільки ті стати, які ви розумієте і які дають вам корисну інформацію про опонента. Незрозумілі цифри, які не несуть ніякої користі – лише захаращують простір і збивають гравця. Вам потрібно розібратися в тому, як формується кожен показник і зрозуміти, як цим правильно користуватися. Наприклад, якщо ви маєте перевагу в позиції перед гравцем, у якого високий Fold vs Flop CB, ви можете сміливо застосувати проти нього блефовий контбет, оскільки знаєте  велика ймовірність того, що він скине карти в пас. Або у вас на руках карти, які змушують вас сумніватися (заходити в гру чи ні), то VPIP і PFR опонентів підкаже, який шанс того, що ви будете боротися за банк не один.

Деякі покер-руми забороняють використання стороннього покерного софту в клієнті (PokerDom, PokerMatch), інші – обмежують їх роботу на певних столах (приклад: анонімні столи в PartyPoker), але в цілому ХАД не відноситься до заборонених програм, і ви можете спокійно використовувати HUD Poker Tracker 4 і HUD Holdem Manager 3 на PokerStars, Full Tilt, 888poker та в інших покер-румах, які дозволяють програми збору статистики.

Крім Холдем Менеджера і Покер Трекера існують й інші програми з ХАДом. Однією з найпопулярніших програм відображення статистики гравців за столом наразі є Jivaro. Це платна програма, але ви можете завантажити безкоштовну 30-денну версію, щоб зрозуміти наскільки вона вам підходить. 

Ідеальний HUD для МТТ ХМ3 або для кешу підібрати в інтернеті неможливо. Це все досить індивідуально. Втім, ви можете завантажити в інтернеті готовий ХАД і поступово налаштувати його під себе. На нашому сайті ви знайдете дві статті з безкоштовними HUD, окремо для Холдем Менеджера 2 і для Покер Трекера 4, а нові якісні Хади і поп-апи, максимально підібрані для вашої гри? можна придбати в майстерні статистики PokerPopUp.

Оцінити матеріал
- відмінний матеріал
- хороший матеріал
- непоганий матеріал
- поганий матеріал
- матеріал жахливий
Valentin Schneider Редактор
Редактор
Редактор та диктор Cardmates. Саме мій голос можна почути у більшості відео на наших YouTube-каналах із різноманітними оглядами та навчальними матеріалами. Покером зацікавився незадовго до початку своєї роботи на Кардмейтс (наче передчував)). Спочатку все починалось із кешу на умовні фішки у різних безкоштовних покерних додатках. Згодом перейшов на фріроли на Старзах, ПокерМатч та 888. Трохи пізніше наважився на кеш на ПокерСтарс. Наразі полюбляю грати в нокаут-турніри та спіни на GGPoker.
Коментарі (1)

Цікава стаття. Але боюся користуватися сторонніми програмами, адже це додатковий привід заблокувати профіль.

0 відповідей
Незареєстровані користувачі не можуть залишати коментарі.
Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.