Одномасні конектори в покері
Одномасні конектори (Suited Connectors) – одна з найпопулярніших для розіграшу рук в покері.
Що таке одномасні конектори?
Розгляньмо це поняття детальніше.
Конектори в покері – це дві кишенькові карти, які слідують одна за одною за рангом. Тобто перша карта на один ранг вища за другу, а інша, відповідно, на один ранг нижча за першу.
Приклади конекторів:
9-10 (дев'ять-десять), J-Q (валет-дама), Q-K (дама-король), A-2 (туз-два) тощо.
Такі руки добре підходять для складання стрітів.
Одномасні конектори – це дві карти однієї масті, що йдуть одна за одною за рангом.
Приклади одномасних конекторів:
Ці кишенькові карти легко розігрувати, оскільки з ними у вас є шанс зібрати не тільки стріт, але і флеш.
У тексті конектори однієї масті позначаються з припискою "s" (від "suited" – одномасні). Наприклад, T9s (десять дев'ять одномасні).
Шанси
У холдемі існує досить високий шанс отримати конектори на префлопі (15,7%), але щоб вони виявилися одномасними – відсоток не такий уже й великий.
Шанс отримати кишенькові одномасні конектори складає всього 3,92%.
У техаському холдемі шанс зібрати стріт з конекторами на флопі дорівнює 1,3%, а стріт-дро з ймовірністю покращити його на наступних вулицях – 10,5%. З двома одномасними картами шанс зібрати флеш на флопі становить 0,8%, а флеш-дро – 11%.
Оскільки з одномасними конекторами ви можете зібрати, як стріт, так і флеш – ваші шанси зібрати комбінацію вже на флопі зростають. Втім, як і на всіх вулицях, у вас буде більше аутів.
При цьому шанси на перемогу зростають з наближенням конекторів до туза, розрахувати це легко за допомогою покерного калькулятора.
Шанси на перемогу на префлопі з одномастними конекторами:
- A, K – 20%
- K, Q – 18%
- Q, J – 16%
- J, T – 15%
- T, 9 – 14%
- 9,8 – 12%
- 8,7 – 12%
- 7,6 – 11%
- 6,5 – 11%
- 5,4 – 11%
- 4,3 – 10%
- 3,2 – 9%
- 2, A – 12%
Конектори від 5,4 до J, T мають максимально аутів на складання стріту та стріт-флешу. Але з конекторами вище J, T є більше шансів зібрати сильні пари.
Однак краще робити висновки, побачивши флоп.
Існують дуже великі шанси потрапити в дро з одномасними конекторами на флопі, що може мати як позитивні, так і негативні наслідки.
Розіграш одномасних конекторів у покері
В інтернеті можна знайти безліч статей, які описують, як варто розігрувати одномасні конектори, на що звернути увагу, як грати на кожній вулиці проти тих чи інших опонентів. Ми ж розглянемо загальні правила.
Ваше перше слово
До одномасних конекторів застосовують загальні правила гри в покер. Тобто, вам в першу чергу варто орієнтуватися на опонентів, і якщо серед них більше тайтових гравців – можна розширювати діапазон опен-рейзів, а якщо вас оточують в основному лузові гравці, то грати варто менш активно.
Також все залежить від вашої позиції за столом. Наприклад, якщо на середніх позиціях рекомендується грати з сильними одномасними конекторами, то на пізніх можна розігрувати все.
Більшість стратегій гри на префлопі рекомендують рейзити, якщо опоненти до вас не підвищували ставку й не робили лімп.
Вхід після лімперів
Як правило, після двох і більше лімперів вигідно також зайти з лімпу або скинути карти в пас.
Після одного лімпера увійти в гру можна різними способами. Наприклад, якщо ви бачите, що в опонентів високий фолд на рейз – можна підвищити ставку, з метою вибити їх з гри; у грі з лузовим гравцем з розширеним стеком можна залімпити, щоб витягнути з нього більше на наступних вулицях, а якщо слідом за вами сидять досить агресивні гравці або ЛАГи, то здебільшого потрібно вибирати між рейзом та фолдом.
Вхід після рейзу
Знову-таки орієнтуємося на опонентів і на позицію.
Якщо ви знаходитесь на блайнді, то після рейзу варто скинути карти, оскільки грати далі без позиції вам буде складно. На кат-офі та батоні можна підтримати ставку.
Якщо ви бачите, що за статистикою рейзер часто фолдить на 3бет, можна підвищити ставку. Так ви злякаєте інших гравців і можливо виб'єте самого агресора з гри.
Це загальні рекомендації щодо розіграшу одномасних конекторів на префлопі, якщо вас цікавлять більш професійні поради – можете прочитати навчальні статті на нашому сайті або поставити запитання тренерам.
Переваги одномасних конекторів
Найочевиднішою перевагою одномасних конекторів є те, що вони надають шанс зібрати одну з двох досить сильних комбінацій – стріт або флеш, а у кращому випадку – стріт-флеш або навіть роял-флеш.
Другий позитивний момент – високий відсоток розіграшу таких кишенькових карт на постфлопі. Після того, як гравець з одномасними конекторами побачить перші три карти на борді, йому буде легко прийняти рішення:
- якщо він не потрапив у флоп – карти можна скинути в пас;
- якщо отримав дро чи гатшот – здебільшого варто грати далі;
- якщо отримав пару, дві пари чи сет – орієнтуватися по ситуації;
- якщо гравець зібрав уже готову руку – стріт або флеш – розігрувати її варто максимально прибутково з огляду на ситуацію (лімпити, або грати більш агресивно).
Третім плюсом можна назвати хорошу пристосованість одномасних конекторів для гри в мультипоті. Коли в роздачі беруть участь багато гравців, великий шанс, що банк виграють комбінації вище топ-пари. Одномасні конектори в цьому випадку дають більше аутів для того, щоб зібрати сильніші комбінації. Виходить, що середні й топ-пари втрачають еквіті у мультипоті значно більше, ніж одномасні конектори.
У цілому конектори однієї масті – чудова стартова рука, яка повинна часто розігруватися.
Мінуси одномасних конекторів
Шанс отримати готову руку на флопі з одномасними конекторами не перевищує 20%.
Отримавши дро, ви будете грати у напівблеф.
Аналізуючи свою ігрову сесію, окрему увагу приділяйте грі з одномасними конекторами. При правильному підході, вони стануть для вас досить прибутковою рукою. Навіть розігруючи дуже вузький діапазон рук, гравці здебільшого (крім топ-пар) включають сильні одномасні конектори.