Кулер у покері

Кулер – це ситуація в покері, коли вам роздали сильні карти, але в процесі гри ви програєте опоненту, чиї карти та покерні комбінації виявилися сильнішими за ваші.
Розглянемо ситуацію з кулером на префлопі
Найпоширенішою формою кулерів стає зіткнення таких рук, як тузи проти королів. Існує безліч прикладів, коли для одного з учасників гра виявляється просто невдалою. Основна особливість таких ситуацій полягає в тому, що обидва покеристи грають правильно, коли виставляються олл-ін на префлопі. Якщо у вас не дуже багато фішок (турніри, Sit&Go, Spin&Go), то вам не потрібна надзвичайно сильна рука для того, щоб потрапити в кулер. У такому разі, наприклад, навіть хедз-ап A-Q проти J-J можна назвати кулером. Як правило, чим менше гравців у певній роздачі й чим менший розмір стека, то руки, до яких можна застосувати термін «кулер», можуть бути слабші.
Ситуації з кулером на постфлопі
Складно визначити, які руки відносяться до кулерних, а які – просто програшні, але яких можна уникнути, застосувавши оптимальну стратегію гри. Часто трапляється й так, що дуже сильна рука програє іншій дуже сильній руці. Сюди відносяться ситуації, де сет програє старшому сету, натсовий флеш програє стріт-флешу, а фул-хаус програє каре. Оскільки гра на флопі, тьорні та рівері уже дає достатньо інформації, існує невелика ймовірність того, що хтось скине слабшу руку, яка сама по собі є сильною.
Бувають випадки, коли хороші гравці скидають карти в кулерних ситуаціях (в основному проти передбачуваних опонентів у особливих ситуаціях). Але фолдити такі карти вважається величезною помилкою, оскільки це ті руки, на яких ви заробляєте гроші. Скидати сети та флеші – чи не найгірша ідея в Hold'em.
Як впоратися з кулером?
Кулерні руки зазвичай призводять до великих банків і можуть змінювати хід гри. Якщо ми програємо великий пот у турнірі через кулер, то, як правило це означає, що ми мало не смертельно поранені й котимося прямо вниз. Натомість потрібно забути про такі руки, тому що урок з них засвоїти не можливо. Ми просто не в змозі запобігти подібним випадкам, тому аналізувати їх не варто.
Можна з упевненістю сказати, що кулери не мають ніякого відношення до професіоналізму. Фактично, середньостатистичний гравець не може впоратися з тою чи іншою ситуацією без емоцій. Переможець зазвичай знаходиться в стані ейфорії, а той, хто програв – впадає в тільт і починає грати ще гірше, або просто вилітає з турніру.
З урахуванням характеру неминучих ситуацій, позиція гравців симетрична. Неважливо хто виграє в певний момент, ви не можете розігрувати руку добре або погано, карти грають самі за себе. І, оскільки немає ніякого рішення, абсолютно неважливо у кого яка рука. Обидва гравці стають жертвами кулерної ситуації, а банк отримує той, кому пощастило більше.
Підсумуємо: кулери завжди були, є і будуть. Надалі, будь ми заручниками чи переможцями кулерних ситуацій, все стабілізується, адже ми не можемо вплинути на хід подій. Найкраще, що можна зробити – спокійно ставитися до подібних моментів.
Кулери в різних покерних іграх
Кулери підвищують дисперсію, отже вам потрібен відповідний розмір банкролу, щоб пережити вагання та сумніви, тому що вони стають причиною поганої гри.
У Pot Limit Omaha, кулери – дуже поширене явище у зв'язку з великою кількістю можливих комбінацій, тому дисперсія в ній досить висока. У Stud Hi/Lo кулери зустрічаються рідше через обмеженість комбінацій та особливості розподілу банку, і, як результат – дисперсія не настільки велика.
Уміння справлятися з кулерами (і з дисперсією загалом), а також розуміння характеру кулерів – це основна запорука успіху в грі.



