Позиція "батон" у покері

Батон

У покері «батон» означає позицію за столом і вказує на гравця, який буде дилером. Позиція дилера представлена ​​пластиковою кнопкою або фішкою, яка в кожній роздачі (у стандартній грі) рухається за годинниковою стрілкою від одного гравця до іншого. У такий спосіб кожен отримує можливість роздавати карти.

Однак в казино карти роздаються спеціальним співробітником. Це робиться заради зручності самих гравців, щоб вони могли зосередитися на грі. Проте кнопка «баттон» або «дилер», як і раніше, залишається важливою концепцією, оскільки вона визначає малий і великий блайнди. Зліва від батона знаходиться малий блайнд (МБ), а зліва від малого блайнда – великий блайнд (ВБ).

Порядок позицій за покерним столом

Позиції в покері

Після того, як карти роздані, на префлопі рішення приймають гравці, які сидять за блайндами, а останніми діють батон, МБ і ВБ. На постфлопі гравець на батоні робить хід останнім. Звідси випливає, що у батона є значна перевага, і полягає вона в тому, що він може побачити, як зіграли гравці до нього, а потім приймати власне рішення. Тому часто батон може забирати банк, на який ніхто не претендує, а також стілити блайнди на префлопі, причому красти їх зі слабкою рукою. Це дуже сильна й одна з кращих позицій.

Розгляньмо приклади роздач на позиції «батон»

Приклад 1: на флопі випали A-K-Q. У грі залишилося 9 учасників. У батона – A-9. Гравець на ранній позиції ставить 500. Після його ставки слідує рейз, а потім ре-рейз. У батона топ-пара, але він може легко визначити, що відстає в роздачі, тому скидає карти в пас. «Батон» також може використовувати свою позицію, щоб забирати банк, на який ніхто не претендує.

Приклад 2: на постфлопі в роздачі беруть участь 3 гравці. На флопі випадають 5-7-3. У батона AJ, і всі гравці, що сидять попереду нього чекають. Він не потрапив у флоп, але все-таки вирішує зробити ставку. 2 гравці, що залишилися, скидають карти і батон забирає банк. Батон також може використовувати свою позиційну перевагу, щоб красти блайнди на префлопі.

Приклад 3: у батона J4 різномасті й на префлопі перед ним скидають карти. Він вирахував, що гравці на МБ і ВБ – слабо-тайтові. Батон робить ставку 3х великого блайнду й обидва гравці роблять фолд. У такий спосіб він скористався позиційною перевагою, щоб забрати блайнди, навіть попри те, що мав слабку руку.

Слід відзначити, що на позиції «батон» потрібно розігрувати безліч карт. Розгляньмо відповідний діапазон для розіграшу:

 • 22+
 • Всі KXs і QXs
 • J8s +
 • Подвійні напівконектори 96s+
 • Напівконектори 86s+
 • Конектори 34s+
 • A8o+
 • K9o, Q9o, J9o, T9o+

Звичайно ж цей діапазон залежатиме від ситуації загалом, але суть в тому, що вам потрібно заходити в банк з ширшим діапазоном.

Отже, ще раз підсумуємо переваги гри на батоні:

 • Пізня позиція дозволяє отримати інформацію про те, як зіграли опоненти до вас.
 • Позиція «батон» дає можливість заходити в банк з ширшим діапазоном рук.
 • Можна красти блайнди, причому навіть зі слабкими картами, а також забирати банк, на який ніхто не претендує.

Використовуйте переваги цієї позиції й ви помітите позитивне для себе завершення гри.

Оцінити матеріал:
- відмінний матеріал
- хороший матеріал
- непоганий матеріал
- поганий матеріал
- матеріал жахливий