Правила гри в стад покер: детальний опис гри

Семикартковий стад та його правила

Стад вважається одним із найстаріших видів покеру. Найбільш популярним є семикартковий стад. У цьому виді покеру всі гравці отримують на руки 7 карт, але комбінація складається з найкращих 5 карт. Для визначення переможця використовуються стандартні комбінації покеру (від старшої карти до роял-флешу).

Багато гравців практично всю свою покерну кар'єру грають у техаський холдем і в омаху, і навіть не знають, як багато існує цікавих покерних дисциплін. У цій статті ми детально розповімо вам про правила семикарткового стада та особливості цієї гри, розповімо про такий різновид як стад хай лоу, а також поділимося порадами та базовими рекомендаціями щодо стратегії стада за столами покеру.

Семикартковий стад: особливості гри

Стад є важливою частиною так званих мікс-ігор, тобто такого покерного формату, який поєднує кілька різних дисциплін. Найпопулярнішою мікс-грою вважається HORSE, і стаду тут виділено аж дві гри з п'яти (звичайний семикартковий стад і стад хай-лоу).

Варто зазначити, що ще одним з різновидів ігор у ХОРСЕ є разз, і насправді у раззу та стада є величезна кількість подібностей. Разз навіть іноді називають семикартковим лоу-стадом.

Для гри в стад покер правила відрізняються від звичних по холдему та омаху, так як кількість карт на руках набагато більша, є нові види ставок (наприклад, бринг-ін), та й порядок дій змінюється залежно від сили рук. Але насправді все не так складно, варто один раз уважно вивчити правила та особливості і кілька разів пограти на практиці, і стад покер відкриє вам новий захоплюючий світ незвичайного покеру.

Пропонуємо вам ознайомитися з ходом гри в покер стад:

Усі гравці платять обов'язкову ставку, яку називають анте.

Дилер роздає перші три карти та починаються раунди торгівлі.

Усі гравці отримують по одній карті. Той, хто має найкращі карти, діє першим. Ця схема працює в усіх колах торгівлі.

Потім здається ще одна карта, і так продовжується до сьомої вулиці раунду торгівлі.

Гра закінчується відкриттям карт, у якому визначається переможець.

У стад-покер грають у трьох різних форматах ставок:

  • Ліміт (або фікс-ліміт);
  • Пот-ліміт;
  • Ноу-ліміт (майже не використовується).

Найбільш популярним є семикартковий стад покер із фіксованим лімітом. Наприклад, у грі з лімітом 4$/8$ маленька ставка (small bet) складе 4$, а велика ставка (big bet) – 8$. Перед початком роздачі всі гравці за столом мають внести анте. Як правило, сума анте складає 10% від біг бета (0,80$ у нашому прикладі).

Всього в грі 5 раундів торгівлі, у перших двох раундах гравці грають маленькими ставками, а на тих, що залишилися, ставлять велику ставку.

Раунди торгів у стад покері

Гра починається з того, що всі гравці за столом мають поставити анте. Як ми писали вище, анте зазвичай становить 10% від великої ставки.

Перший раунд торгів (Третя вулиця)

Кожен із гравців отримує три карти: дві закриті та одну відкриту. Гравець із найнижчою відкритою картою має поставити бринг-ін ​​(«bring-in»). Якщо у кількох гравців за столом однакова молодша карта, для визначення використовують масті.

Це важливо!
Це важливо!

Масті в семикартковому стаді від нижчої до вищої: трефи, бубни, черви, піки. Запам'ятати допоможуть назви англійською, оскільки вони розташовані за абеткою: Clubs, Diamonds, Hearts, Spades.

Приклад:

Hero: х х 5♣

Опонент: х х 5♥

Незважаючи на те, що цінність відкритих карт однакова, Hero повинен ставити бринг-ін, оскільки у нього слабша масть.

Від гравця, який поставив бринг-ін, за годинниковою стрілкою і розпочинається раунд. Гравець, який має внести бринг-ін, має два варіанти на вибір: внести бринг-ін, що дорівнює сумі анте, або підвищити до рівня маленької ставки (small bet). Гравці, які діють після бринг-іну ​​можуть зробити фолд, колл або бет.

Другий раунд торгів (Четверта вулиця)

Кожен гравець, який залишився у роздачі, отримує ще одну відкриту карту. Перше слово за гравцем, який має найсильнішу комбінацію із двох відкритих карт. Тут на допомогу прийде таке поняття, як кікер у покері, оскільки часто ми просто порівнюватимемо карти і хід буде за тим, у кого ця карта старша.

Приклад:

Hero: х х 10♥ 7♣

Опонент: х х 8♣ 5♥

У цьому прикладі перше слово буде за Hero, оскільки 10-хай старше, ніж 8-хай.

Третій раунд торгів (П'ята вулиця)

Гравці, що залишилися в роздачі, отримують ще одну відкриту карту. Першу дію робить гравець із найсильнішою комбінацією із трьох відкритих карт.

Четвертий раунд торгів (Шоста вулиця)

Кожен гравець отримує ще одну відкриту карту. Знову перше слово буде за гравцем із найсильнішою комбінацією з відкритих карток.

П'ятий раунд торгів/Рівер (Сьома вулиця)

Остання карта роздається гравцям втемну. Перше слово знову за гравцем із найсильнішою відкритою рукою.

Це важливо!
Це важливо!

При грі з 8 гравцями за столом остання карта є загальною та викладається у відкриту у центрі столу. Так відбувається через брак карт на всіх гравців у покерній колоді.

Шоудаун

Відбувається відкриття карт. Першим показує карти гравець, який робив останню активну дію (рейз/3-бет). Якщо в п'ятому раунді торгів/сьомій вулиці не було ставок, то шоудаун відбувається за годинниковою стрілкою від першого боксу. Якщо у кількох гравців однакова найкраща рука, то банк ділиться між ними, масті на шоудауні не враховуються.

Особливості гри в стад хай лоу покер

Різновид стада, в якому сила комбінації оцінюється не тільки за старшинством, а й за принципом лоу-комбінацій (тобто в роздачі може бути два переможці, які поділять банк завдяки найсильнішій і найслабшій комбінації). Stud Hi-Low зазвичай грають у лімітному варіанті, але також поширений і пот-лімітний варіант, де ставки обмежуються поточним розміром банку.

Якщо вас цікавить, як грати в стад хай лоу покер, то спочатку можна детально розібратися зі звичайним семикартковим стадом. Після цього варто пограти у формат покеру, де є хай-лоу комбінації, наприклад в омаху хай-лоу. Після цього ви сміливо зможете грати в стад хай-лоу, а отже, і в ХОРСЕ.

У семикартковому стаді хай-лоу лоу-комбінація повинна виконати спеціальну умову, тобто, щоб отримати половину банку за лоу-комбінацію, найстарша карта в ній повинна бути не старша за вісімку. Туз у цьому випадку вважається як одиниця, флеші та стріти в лоу-комбінаціях не враховуються, тому найкращою лоу-рукою є A 2 3 4 5 (колесо). Якщо ніхто з гравців за столом не зібрав комбінацію лоу, весь банк забирає гравець, який зібрав кращу хай-комбінацію. Подібна ситуація називається скуп (scooping the pot).

Ключові моменти стратегії 7-Card Stud

Комбінації покеру для холдему і стада однакові, а стад хай-лоу має досить подібностей з омахою хай-лоу. Але при цьому стад є абсолютно унікальною грою, і стратегія стада потребує особливих навичок та підходів.

Граючи в стад-покер, важливо враховувати низку таких факторів:

  • Ви повинні брати участь у роздачі лише з перспективними руками.
  • Флеш-дро та стріт-дро дуже цінні та вважаються сильними руками.
  • Оцініть карти суперників. У процесі гри ви можете бачити більшість карт своїх опонентів, тому у вас не виникне проблем з розумінням сили рук суперників.
  • Слідкуйте за іншими гравцями. За аналогією з холдемом, ви можете стежити за діями своїх суперників та після стадії шоудауну отримувати інформацію про поведінку суперників у роздачі. Це допоможе вам у наступних роздачах.

Помилки новачків у 7-картковому стаді

Розглянемо найпоширеніші помилки новачків 7-карткового стада.

  1. Розігрування занадто великої кількості стартових рук.
  2. Ігнорування карт, які вже вийшли з гри. Зосередженість на своїй грі та неувага до дій суперників.
  3. Продовження гри навіть при скромних комбінаціях та слабких дро. Кол до рівера без достатніх шансів. Гра з дро, яке, швидше за все, сформує найгіршу руку. Наприклад, кол рейзу опонента, у якого три карти для флешу (а у вас стріт-дро), ймовірно, закінчиться не дуже успішно.
  4. Пасивна гра з сильними руками. Пасивна гра (кол) замість більш агресивної (рейз) з кращою рукою. Відсутність агресії на третій вулиці (відсутність ініціативи), а також невпевненість у захисті рук на четвертій та п'ятій вулицях.

Ключові навички успішної гри в 7-Card Stud

  • Суворий відбір рук;
  • дисципліна (іншими словами, терпіння означає вміння дочекатися хорошої руки, не ризикуючи з комбінаціями, що мають другорядну силу);
  • рідси на супротивників;
  • вміння запам'ятовувати та враховувати відкриті карти гравців.

Багато професійних гравців люблять грати в семикартковий стад. Відомий і успішний гравець у покер Даніель Негреану часто у своїх відео розповідає про основи гри в 7-картковий стад, а також наводить приклади роздач.

Висновки

Підсумовуючи, варто сказати, що семикартковий стад – дуже цікава гра, яка допоможе вам відволіктися від звичних форматів. З цієї дисципліни є регулярні та великі турніри покеру. Якщо ви детальніше ознайомитеся з правилами стада і розробите хорошу стратегію, то зможете почати грати на реальні гроші та вигравати.

Стад вважається грою для досвідчених покеристів. Новачкові може бути дуже складно зрозуміти, що відбувається, чому так багато карт і хто за ким має робити дію. Якщо вам хочеться дізнатися новий вид покеру і при цьому не напружуватися, вас може зацікавити покер на роздягання і його правила.

Поширені запитання

🏆Чи проводяться великі турніри по стаду в офлайні?

Так, ця дисципліна популярна у турнірному покері. Щороку на Світовій серії з покеру проходять турніри з семикарткового стада, і розігруються золоті браслети чемпіонів.

💸Яка колода використовується для семикарткового стада?

Для гри в стад використовується стандартна колода в 52 карти (без джокерів).

👑Скільки гравців за одним столом може грати у 7-картковий стад?

За одним столом може бути від двох до восьми гравців. При грі з 8-ма гравцями є особливості в правилах (для роздачі останньої карти).

Оцінити матеріал
- відмінний матеріал
- хороший матеріал
- нормальний матеріал
- поганий матеріал
- жахливий матеріал
iGaming експерт на Cardmates
Коментарі відсутні
Ви будете першим, хто залишить свій коментар
Незареєстровані користувачі не можуть залишати коментарі.
Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.