Оновлено
18.02.2024

Основи покеру для новачків

Мистецтво покеру передбачає широкий спектр понять. Хто володіє ними, грає на зовсім іншому рівні – вміє аналізувати, рахувати та читати опонентів. У цьому розділі ми розповімо вам про основи покеру, які потрібно знати кожному новачку на старті ігрової кар'єри.

Якщо ви хочете досягти позитивного фінансового результату, а не бути "кормом для акул", поставитися до засвоєння теоретичного матеріалу необхідно з усією серйозністю. На цьому акцентують увагу багато професійних гравців, а хто якщо не вони знають формулу успіху.

Основи покеру для початківців: теоретична база

Маса нової інформації може створити кашу в голові, тому її краще поділити на блоки. Як тільки ви розберетеся з основними пунктами, світ покеру відкриється вам з іншої сторони.

Ось що необхідно засвоїти кожному гравцеві, перш ніж стрибати в котел (читай "сідати за стіл") і грати на реальні гроші:

Що потрібно знати?Що це дає гравцю?
Правила покеруЗнання загальних принципів та окремих нюансів того чи іншого виду гри полегшить та прискорить освоєння матеріалів зі стратегії.
Комбінації картНа прийняття рішення дається мало часу, а знаючи комбінації, ви будете швидко орієнтуватися в своїх картах і в тих, що на борді.
Покерна термінологіяУ грі є свій сленг. Без знання термінів ви просто не зрозумієте, про що йде мова. Це стосується як самих правил гри та навчальних статтей зі стратегії, так і розмов за столом.
Чарти рукВи будете грамотно обирати руки на префлопі. Знання діапазонів допоможе розігрувати прибутковіші карти, і відповідно, грати в плюс.
Види покеруРозширить ваш покерний кругозір – кожна дисципліна має свої відмінності. Деякому техаський холдем видасться нудним, є сенс ознайомитися з іншими версіями гри.

Комбінації в покері

Перш ніж приступати до вивчення основних правил покеру та його різновидів, слід запам'ятати десять основних комбінацій та їх старшинство.

Ви тупцюватимете на одному місці, якщо не знаєте, як виглядає виграшна рука або які комбінації карт перемагають інші поєднання. На шоудауні новачки часто дивуються, як вийшло так, що вони програли з трьома парами. Це класичний випадок. Старанні ж учні знають – такої комбінації взагалі не існує, а до складу руки входить лише 5 карт.

Що вам потрібно, так це пам’ятка для початківців щодо складання покерних рук, і у нас така є. Обов'язково загляньте на сторінку з описом комбінацій, так ви знатимете, які карти повинні надихнути вас на ставку, рейз, чек або фолд.

Як почати грати в покер – докладні правила

Жодна гра не має сенсу без правил. Це щось схоже на інструкцію з експлуатації товарів. Якщо ви не знаєте, як увімкнути той чи інший режим у пральній машині, варто ознайомитись із вказівками щодо її використання. Можна, звичайно ж, поклацати по кнопках навмання, але подібні спроби часто призводять до поломок, і, відповідно, витрати додаткових грошей на виклик майстра.

Подібне відбувається і в покері. Багато гравців-початківців одразу сідають за стіл, стверджуючи, що це найкращий спосіб вивчити тонкощі гри, благополучно просаджуючи банкрол за кілька роздач. Частково це так, але спочатку необхідно погортати теорію, щоб потім застосовувати отримані знання на практиці.

Якщо рука не закрилась на флопі, але суперники зіграли чек, є сенс чекнути у відповідь (пропуск ходу) і безкоштовно подивитися карту терну замість того, щоб скинути карти в пас. Можливо, саме вона закриє вам трійку чи стріт.

Навчання рекомендується розпочинати з Техаського Холдему – це найпопулярніший різновид покеру, а потім уже приступати до вивчення тонкощів інших варіацій. Ми підготували докладний посібник для покеристів-початківців – у хід пустили не тільки текст, але й картинки та приклади.

Покерна термінологія в дії

Покер має власний сленг. Незнайомі специфічні слова та вирази будуть попадатись вам на очі та вуха буквально на кожному кроці. Новачкам вони можуть здатися окремою мовою, але згодом ви будете використовувати їх навіть поза столом.

Не варто передчасно радіти, якщо ви добре знаєте англійську. Це вам, звичайно, допоможе, але покерний словник сповнений так званих "хибних друзів" – термінів, прямий переклад яких часто вводить в оману.

Приклад
Приклад

Слово "call" зазвичай перекладають як "дзвонити", "називати" або просто "дзвінок/сигнал". У світі карткових ігор, "колл" – це дія, коли гравець зрівнює ставку свого опонента (або опонентів). Надзвонювати комусь ніхто точно не збирається.

Або, скажімо, ви дивитеся трансляцію турніру та чуєте, як хтось за столом каже "I've got the nuts". Можна подумати, що людина довго грала, зголодніла та купила собі горішків для перекусу. Але нічого подібного, ця фраза означає, що у гравця на руках натс – непереможна комбінація. Якщо у вас nuts, жодна інша рука не зможе вас побити.

Ці найпоширеніші слова – лише верхівка айсбергу. У нас на сайті ви знайдете розгорнутий розділ "Покерні терміни", який полегшить обробку нової інформації.

Діапазони стартових рук або як навчитися грати з розумом

Варто приділити особливу увагу чартам стартових рук – це запорука вашого успіху на стадії префлопу та в подальшій битві.

Зайти в роздачу і зробити ставку, не замислюючись, – найпростіший і найвірніший спосіб позбутися грошей. Фундаментальна проблема новачків полягає у розіграші надто великої кількості рук. Однак якщо ви не розігруватимете достатню кількість карт, то втратите багато спотів (місць), де буде можливість забрати банк.

Таблиці стартових рук створені для того, щоб дисциплінувати гравців та допомогти їм знайти баланс. Вони дають розуміння того, з якими картами варто продовжувати розіграш, а які краще одразу скинути в пас.

Для більш досвідчених гравців у нас також є ціла категорія матеріалів під назвою "Математика покеру".

Класичний покер vs. різновиди гри

Теорія покеру – надзвичайно широке поняття, що охоплює велику кількість варіацій. Якщо ви вже граєте тривалий час і втомилися від двох карт у техаському холдемі, рекомендуємо вам ознайомитися з основами гри в разз, бадугі, китайський покер та інші.

Кожен різновид має свої правила, які можуть впливати на розмір ставок (ліміт) чи спосіб визначення переможця. Наприклад, у деяких випадках виграти банк може гравець як з найкращою, так і з найгіршою рукою. А стартових карт не обов'язково дві – в омасі, наприклад, їх чотири. На цю тему ми також маємо окремий матеріал.

Запам'ятайте одне: результат дають лише комплексні знання. Якщо ви швидко запам'ятали комбінації рук і начебто розібралися в принципах торгівлі, але повністю ігноруєте діапазони стартових карт, ні до чого хорошого це не призведе. Так що, гайда, котики, штудіювати теорію й практикувати гру!

Поширені запитання
📌Як швидко засвоїти правила покеру, не ризикуючи при цьому власними фінансами?

Можна спочатку потренуватися у грі на плеймані (умовні фішки). Багато покер-румів надають таку можливість, але тільки після реєстрації облікового запису.

🃏Як у грі допоможуть чарти стартових рук?

Це ваша запорука успіху на стадії префлопу. Вони покликані допомогти відсортувати хороші стартові карти від поганих.

🎉Який вид покеру найбільш захоплюючий?

Точної відповіді немає, все залежить від ваших особистих уподобань. Комусь більше подобається традиційний покер, інші ж виявляють цікавість до його модифікацій.

Відгуки (1)
Аура користувача artemsergeyevich82 183
Україна artemsergeyevich82
Без статусу

Цікава тема,буду навчатися і уважно читати ваших статті.Дякую за інформацію.

Незареєстровані користувачі не можуть залишати відгуки.
Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.