Ймовірності в покері

Ймовірності в покері

​Якщо ви граєте в покер тривалий час, то могли помітити, що іноді за столами відбуваються роздачі, які здаються далекими від реальності і не піддаються математичним законам. У цьому матеріалі ми розповімо вам про покерні ймовірності різного характеру.

Теорія ймовірності грає в покері величезне значення. Покер – це гра, що ґрунтується на шансах, ймовірностях та математиці. Ігнорування і незнання покерної математики врешті-решт приведе будь-якого невдалого гравця до фінансового краху. На короткому проміжку часу удача може відігравати важливу роль, але чим довше ви гратимете, тим важливішими стануть покерні математичні ймовірності.

У більшості випадків ви можете визначити свої шанси, використовуючи елементарну арифметику, а також завдяки спеціальним покерним калькуляторам і допоміжним програмам. Розуміння покерних імовірностей дозволить вам вигравати частіше за гравців, що сліпо сподіваються на удачу.

Префлоп імовірності

Гравці не грають в покер «у вакуумі», кожен гравець повинен відштовхуватися від діапазону свого опонента і розраховувати свої шанси на перемогу винятково проти конкретного суперника. У таблиці нижче ми наведемо вам ймовірності на перемогу проти різних діапазонів рук.

Ймовірності певних префлоп ситуацій

HEROОпонентЙмовірність перемоги
Старша пара (J-J, Q-Q, K-K, A-A)Дві низькі карти (7-6, 9-8 і т.д.)83%
Старша параДрібна пара (2-2 – 6-6)82%
Середня пара (7-7 – 10-10)Старша карта з дрібним кікером (А-2 – А-6)71%
Дві старші карти (K-Q, A-J, A-Q, A-K)Дві молодші карти (10-9, 9-8)63%

Постфлоп імовірності

Тепер давайте розглянемо вірогідність різних подій при розіграші різних стартових рук.

ПодіяЙмовірністьШанси
Потрапляння в одну пару на флопі32%2 до 1
Дві одномасні карти зберуть флеш6,50%15 до 1
Дві одномасні карти потраплять у флеш з флопу0,85%118 до 1
Пара потрапить у сет на флопі12%8 до 1
Пара потрапить в каре на флопі0,25%400 до 1

Початківці часто переоцінюють цінність стартових рук, наприклад, одномасних карт. Як ви можете помітити, мастеві карти не потрапляють під флеш досить часто. Також і кишенькові пари потрапляють в сет лише в 12% випадків, тому розігрувати маленькі кишенькові карти не завжди вигідно.

Ймовірності покерних комбінацій

У цій частині матеріалу ми розповімо вам про математичні ймовірності на складання різних покерних комбінацій.

КомбінаціяЙмовірність
Роял-флеш1 до 649 740
Стріт-флеш1 до 72 192
Каре1 до 4 165
Фул-Хаус1 до 694
Флеш1 до 508
Стріт1 до 254
Сет1 до 46
Дві пари1 до 20
Пара
1 до 1,4

Як ви можете бачити, роял-флеш – це найрідкісніша і найсильніша комбінація. Імовірність зібрати роял-флеш в покері дорівнює 1 до 649 740. Шанс зловити цю комбінацію з флопу, маючи кишенькові бродвейні карти, дорівнює 0,0008%. Якщо на дошці лежить потенційний роял-флеш, то ймовірність, що він збереться на тьорні дорівнює 2%, а до ріверу – 4%.

Ймовірності кулерів

Кулер – це ситуація за покерним столом, коли гравець програє роздачу не через власні помилки, а через невдалий збіг обставин і сильнішої руки опонента. Це класичний покерний термін, який використовують в своєму лексиконі професійні покеристи.

Королі в тузи

З тузами вам нема чого боятися до флопу, але якщо ви отримали кишенькових королів, то завжди можна побоюватися тузів у суперників. Але чи будуть такі кулера відбуватися досить часто. Якщо ви граєте хедз-ап, то ваш опонент отримає кишенькових тузів лише один раз з 220 рук. Але за фул-ринг столом проти 8 опонентів шанси на те, що хтось отримає тузів проти ваших кишенькових королів набагато вищі. Імовірність цієї події становить 1 до 25.

Дами в королі (тузи)

Дами є набагато вразливішою рукою, ніж королі. Частіше за все ви будете попереду з ними на префлопі, але не відкидайте ймовірність того, що хтось із ваших опонентів отримав королів або тузів. За повним столом ймовірність цієї події складає 1 до 12. Рейз, ре-рейз і олл-ін перед вами свідчать про те, що хтось із ваших опонентів отримав монстра і вам краще скинути своїх дам.

Важливі ймовірності для високих кишенькових пар

ПодіяЙмовірністьШанси
Отримати кишенькові тузи на префлопі0,4525%1 до 220
Хедз-ап. Кишенькові тузи у вас і опонента0,0816%1 до 1 224
Фул-ринг. Кишенькові тузи у вас і в одного з опонентів0,6512%1 до 153
Хедз-ап. Отримати кишенькових королів проти тузів0,4898%1 до 203
Фул-ринг. Отримати кишенькових королів проти тузів3,8518%1 до 25
Хедз-ап. Отримати кишенькових дам проти королів або тузів0,9796%1 до 101
Фул-ринг. Отримати кишенькових дам проти королів або тузів7,5732%1 до 12

Ймовірність отримати сет в сет

Тепер поговоримо про ситуації постфлоп кулерів. Як ви вже знаєте, ймовірність отримати сет з кишеньковою парою на флопі дорівнює 12% або 1 до 8. Але подія, якої боїться безліч покеристів, це отримати сет на флопі проти сильнішого сету. Якщо два гравці мають кишенькову пару, то ситуація, при якій обидва гравці потраплять в сет на флопі, відбуватиметься один раз на сто флопів.

Імовірність отримати каре в каре

Перейдемо від сету до ще більш сильної комбінації. Імовірність зібрати каре, коли у вас кишенькова пара і сет з флопу дорівнює 1 до 123.

Якщо ймовірність отримати сет в сет не дуже велика, то ймовірність ситуації, коли в одній роздачі два гравці зберуть каре дорівнює 1 до 39 000 в хедз-апі і 1 до 313 000 роздач за повним столом. У більшості гравців у покер ця подія відбудеться лише один раз за всю кар'єру.

Впевнене знання покерних шансів і можливостей допоможе вам вигідно перебудовувати свою стратегію і тактику під час гри, а саме розуміння математичних принципів дасть вам емоційну стабільність, щоб грати в свою найкращу гру.

Досліджуй світ покеру разом із Cardmates
Досліджуй світ покеру разом із Cardmates

У нас на сайті є багато детальних матеріалів про топові покерні майданчики GGPoker, PokerMatch, PokerStars, 888poker та інші. Ми розповідаємо, як завантажити додатки на ПК чи смартфони, пояснюємо тонкощі верифікації та відіграшу бонусів. 

Покрокові гайди від нашої редакції допомагають оперативно вирішити будь-яке питання. Знайти потрібну статтю можна у розділі "Матеріали".

Ви поставили даному матеріалу оцінку 5 з 5:
Коментарі відсутні
Ви будете першим, хто залишить свій коментар
Незареєстровані користувачі не можуть залишати коментарі.
Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.