Ймовірності в покері

Ймовірності в покері

​Якщо ви граєте в покер тривалий час, то могли помітити, що іноді за столами відбуваються роздачі, які здаються далекими від реальності і не піддаються математичним законам. У цьому матеріалі ми розповімо вам про покерні ймовірності різного характеру.

Теорія ймовірності грає в покері величезне значення. Покер – це гра, що ґрунтується на шансах, ймовірностях та математиці. Ігнорування і незнання покерної математики врешті-решт приведе будь-якого невдалого гравця до фінансового краху. На короткому проміжку часу удача може відігравати важливу роль, але чим довше ви гратимете, тим важливішими стануть покерні математичні ймовірності.

У більшості випадків ви можете визначити свої шанси, використовуючи елементарну арифметику, а також завдяки спеціальним покерним калькуляторам і допоміжним програмам. Розуміння покерних імовірностей дозволить вам вигравати частіше за гравців, що сліпо сподіваються на удачу.

Префлоп імовірності

Гравці не грають в покер «у вакуумі», кожен гравець повинен відштовхуватися від діапазону свого опонента і розраховувати свої шанси на перемогу винятково проти конкретного суперника. У таблиці нижче ми наведемо вам ймовірності на перемогу проти різних діапазонів рук.

Ймовірності певних префлоп ситуацій

HEROОпонентЙмовірність перемоги
Старша пара (J-J, Q-Q, K-K, A-A)Дві низькі карти (7-6, 9-8 і т.д.)83%
Старша параДрібна пара (2-2 – 6-6)82%
Середня пара (7-7 – 10-10)Старша карта з дрібним кікером (А-2 – А-6)71%
Дві старші карти (K-Q, A-J, A-Q, A-K)Дві молодші карти (10-9, 9-8)63%

Постфлоп імовірності

Тепер давайте розглянемо вірогідність різних подій при розіграші різних стартових рук.

ПодіяЙмовірністьШанси
Потрапляння в одну пару на флопі32%2 до 1
Дві одномасні карти зберуть флеш6,50%15 до 1
Дві одномасні карти потраплять у флеш з флопу0,85%118 до 1
Пара потрапить у сет на флопі12%8 до 1
Пара потрапить в каре на флопі0,25%400 до 1

Початківці часто переоцінюють цінність стартових рук, наприклад, одномасних карт. Як ви можете помітити, мастеві карти не потрапляють під флеш досить часто. Також і кишенькові пари потрапляють в сет лише в 12% випадків, тому розігрувати маленькі кишенькові карти не завжди вигідно.

Ймовірності покерних комбінацій

У цій частині матеріалу ми розповімо вам про математичні ймовірності на складання різних покерних комбінацій.

КомбінаціяЙмовірність
Роял-флеш1 до 649 740
Стріт-флеш1 до 72 192
Каре1 до 4 165
Фул-Хаус1 до 694
Флеш1 до 508
Стріт1 до 254
Сет1 до 46
Дві пари1 до 20
Пара
1 до 1,4

Як ви можете бачити, роял-флеш – це найрідкісніша і найсильніша комбінація. Імовірність зібрати роял-флеш в покері дорівнює 1 до 649 740. Шанс зловити цю комбінацію з флопу, маючи кишенькові бродвейні карти, дорівнює 0,0008%. Якщо на дошці лежить потенційний роял-флеш, то ймовірність, що він збереться на тьорні дорівнює 2%, а до ріверу – 4%.

Ймовірності кулерів

Кулер – це ситуація за покерним столом, коли гравець програє роздачу не через власні помилки, а через невдалий збіг обставин і сильнішої руки опонента. Це класичний покерний термін, який використовують в своєму лексиконі професійні покеристи.

Королі в тузи

З тузами вам нема чого боятися до флопу, але якщо ви отримали кишенькових королів, то завжди можна побоюватися тузів у суперників. Але чи будуть такі кулера відбуватися досить часто. Якщо ви граєте хедз-ап, то ваш опонент отримає кишенькових тузів лише один раз з 220 рук. Але за фул-ринг столом проти 8 опонентів шанси на те, що хтось отримає тузів проти ваших кишенькових королів набагато вищі. Імовірність цієї події становить 1 до 25.

Дами в королі (тузи)

Дами є набагато вразливішою рукою, ніж королі. Частіше за все ви будете попереду з ними на префлопі, але не відкидайте ймовірність того, що хтось із ваших опонентів отримав королів або тузів. За повним столом ймовірність цієї події складає 1 до 12. Рейз, ре-рейз і олл-ін перед вами свідчать про те, що хтось із ваших опонентів отримав монстра і вам краще скинути своїх дам.

Важливі ймовірності для високих кишенькових пар

ПодіяЙмовірністьШанси
Отримати кишенькові тузи на префлопі0,4525%1 до 220
Хедз-ап. Кишенькові тузи у вас і опонента0,0816%1 до 1 224
Фул-ринг. Кишенькові тузи у вас і в одного з опонентів0,6512%1 до 153
Хедз-ап. Отримати кишенькових королів проти тузів0,4898%1 до 203
Фул-ринг. Отримати кишенькових королів проти тузів3,8518%1 до 25
Хедз-ап. Отримати кишенькових дам проти королів або тузів0,9796%1 до 101
Фул-ринг. Отримати кишенькових дам проти королів або тузів7,5732%1 до 12

Ймовірність отримати сет в сет

Тепер поговоримо про ситуації постфлоп кулерів. Як ви вже знаєте, ймовірність отримати сет з кишеньковою парою на флопі дорівнює 12% або 1 до 8. Але подія, якої боїться безліч покеристів, це отримати сет на флопі проти сильнішого сету. Якщо два гравці мають кишенькову пару, то ситуація, при якій обидва гравці потраплять в сет на флопі, відбуватиметься один раз на сто флопів.

Імовірність отримати каре в каре

Перейдемо від сету до ще більш сильної комбінації. Імовірність зібрати каре, коли у вас кишенькова пара і сет з флопу дорівнює 1 до 123.

Якщо ймовірність отримати сет в сет не дуже велика, то ймовірність ситуації, коли в одній роздачі два гравці зберуть каре дорівнює 1 до 39 000 в хедз-апі і 1 до 313 000 роздач за повним столом. У більшості гравців у покер ця подія відбудеться лише один раз за всю кар'єру.

Впевнене знання покерних шансів і можливостей допоможе вам вигідно перебудовувати свою стратегію і тактику під час гри, а саме розуміння математичних принципів дасть вам емоційну стабільність, щоб грати в свою найкращу гру.

Оцінити матеріал
- відмінний матеріал
- хороший матеріал
- непоганий матеріал
- поганий матеріал
- матеріал жахливий
Коментарі відсутні
Ви будете першим, хто залишить свій коментар
Незареєстровані користувачі не можуть залишати коментарі.
Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.