Оновлено
16.05.2023

Програми для покеру

Тут мова буде йти про всілякі допоміжні програми для покеру та корисні сервіси, які повинні полегшити життя гравцю в онлайн покер. Безкоштовний софт для покеру з'явився приблизно в той же час, що і онлайн покер, так що сьогодні функціонал цих додатків доведений до досконалості.

Напевно, нікому не потрібно пояснювати, навіщо потрібні покерні програми. Звичайно, не багатьом до смаку вивчати всі ці цифри, розумітися на показниках, налаштуваннях і так далі. Але в будь-якому випадку потрібно розбиратися в цій темі, якщо для вас покер є серйозним заняттям.

Сьогодні ринок заповнений пропозиціями. Якісь програми для покеру були створені ще давно, деякі з'явилися нещодавно. Сьогодні мова піде про найкращий покерний софт: платні та безкоштовні покерні програми. Важливо розуміти, що без використання додаткових інструментів ви будете андердогом, якщо ви не геній.

В наш час гравці в онлайн-покер використовують кілька різних типів інструментів покеру. Потрібно розуміти, що жоден з них не є чарівною пігулкою, яка за ніч раптово перетворить вас на кращого гравця на планеті. Однак вони можуть зробити ігровий процес легшим і зрозумілішим, а також дозволити вам грати краще і з більшим прибутком.

Не існує така програма для покеру, яка показуватиме закриті карти опонентів, або говорити, що це рішення гарантує вам 100% перемогу, але ж і покер − це не змагання з бігу. Програми для покеру (і вміння ними користуватися) дають вам перевагу над іншими гравцями, збільшуючи шанси на виграш.

Не варто думати, що експлуатація програм завжди є порушенням та дає вам нечесну перевагу. Багато покер-румів, у тому числі Pokerstars і 888poker, офіційно дозволяють використовувати під час гри в покер софт, але не весь.

Цікавий факт!
Цікавий факт!

Перша у своєму роді програма-трекер під цілком передбачуваною назвою Poker Tracker з'явилася у 2001 році. У тому ж році на ринок вийшов рум ПатіПокер.

В даний час онлайн-професіонали використовують 3 основних типи покерних інструментів: трекери, калькулятори та солвери. Це основні покерні програми, необхідні для вивчення ваших рук, виправлення помилок, поліпшення вашої гри, навчання математики та аналізу еквіті. Заробіток на покері можливий і без них, але ви ставите себе в невигідне становище, відмовляючись від використання софту, поки ваші опоненти користуються цим.

Основні види програм для покеру

Серед багатьох покерних програм новачкові буде легко заплутатися. Тому для зручності можна розділити весь покерний софт на три великі категорії:

 • трекери;
 • калькулятори еквіті;
 • солвери чи тренажери.

Розберемо кожен вид програм для покеру детальніше.

Покерні трекери

Найбільш популярні приклади цієї категорії: Holdem Manager 3, Poker Tracker 4.

Граєте ви в кеш-ігри або турніри, аналіз гри як вашої, так і ваших опонентів є важливою частиною вдосконалення гравця. Програмне забезпечення для відстеження дозволяє отримати чітке уявлення про те, що відбувається за столами, за допомогою статистичного аналізу. Гравці в покер − люди звички, і як тільки ви зіграєте з кимось кілька роздач, хедз-ап дисплей (HUD) дасть вам справді точну картину того, що вони зазвичай роблять за столом.

Це найпотужніший інструмент у вашому розпорядженні. Трекери існують у тому, щоб реалізовувати три основні функції:

 • відстеження рук, які ви граєте;
 • розрахунок статистики та показників;
 • створення хедз-ап дисплея (тобто HUD) за статистикою ваших опонентів.

Покерні трекери створюють основу для процесу вашого вивчення покеру, вони абсолютно необхідні для онлайн-гравців (за умови, що обраний вами покерний сайт дозволяє це робити). Вони полегшують перегляд вашої власної гри та виявлення недоліків у вашій стратегії покеру.

Обчислення вашої статистики та статистики ваших опонентів – ще одна важлива функція програмного забезпечення для роботи з базами даних. Аналізуючи цю статистику, ви можете визначити тенденції у власній стратегії чи стратегіях ваших опонентів.

Ще однією основною функцією трекерів є формування HUD (heads-up display), який показує статистику ваших опонентів під час гри. І тут потрібно враховувати, що цю функцію багато гравців використовують неправильно. Недосвідчені користувачі ХАД часто вносять великі корективи в свою стратегію, ґрунтуючись на дуже маленьких вибірках рук, а це може бути прямим шляхом до дорогих помилок. Тому тут важливо вміти правильно користуватись інформацією.

Калькулятори еквіті

Найбільш популярні приклади цієї категорії: Flopzilla, Equilab.

Це відносно прості покерні програми, але їх використання є дуже корисною та фундаментальною перевагою для гри за столами.

За допомогою калькулятора еквіті ви можете дізнатися, яке еквіті має певна рука (або цілий діапазон, тобто група рук) проти іншої руки (або діапазону рук). Руки або діапазони можна порівнювати як на префлопі (наприклад, AQo проти 66), так і на конкретному борді (флопі).

Розглянемо невеликий приклад. У вас на руках A♥ A♣, на флопі J♠ 8♣ 3♦, а ваш опонент пушить свої 50 баксів у банк такого ж розміру. Враховуючи шанси банку, щоб кол був беззбитковим, вам необхідно як мінімум 33,3% еквіті. Оцінивши діапазон опонента, ви можете використовувати еквіті калькулятор, щоб дізнатися, чи достатньо еквіті у вашій руці для кола. Припустимо, ви вважаєте, що його діапазон для олл-іна включає такі руки як сет, двосторонній стріт-дро або сильна старша пара (QJ+). Для розрахунків можна ввести дошку і свою руку в калькулятор (наприклад, Еквілаб) і запустити розрахунок. Ви побачите, що у ваших тузів 65,32% еквіті проти передбачуваного діапазону. Це набагато вище 33,3%, необхідних для беззбитковості, тому це легкий і радісний кол.

Деякі калькулятори еквіті мають інші функції. Flopzilla, наприклад, автоматично розраховує, як часто на флопі випаде той чи інший діапазон. Іншими словами, ця програма точно показує, як часто на флопі в конкретному діапазоні випадатимуть старша пара, середня пара, стріт-дро і т.д.

Загалом калькулятори еквіті дуже корисні, особливо для нових гравців. Вони дають вам можливість розвинути інтуїцію щодо того, яке еквіті у певної руки чи цілого діапазону в заданій ситуації.

Солвери чи тренажери

Найбільш популярні приклади цієї категорії: PioSolver, GTO+.

Солвери є найкращим способом дізнатися про покерну стратегію Game Theory Optimal (GTO). Першим таким софтом вважають PioSolver, він вийшов у 2015 році для широкої аудиторії і навіть зараз його називають найпопулярнішим. Їхнє існування кардинально змінило розуміння покерної стратегії.

Що ж роблять солвери? Вони надають користувачеві стратегії рівноваги Нешу на основі певних змінних, які вводить користувач. Ці дані включають:

 • діапазони гравців на префлопі;
 • величина поту (банк);
 • ефективний розмір стеку;
 • сайзинги ставок на різних вулицях;
 • сайзинги рейзів на різних вулицях.

Солвер переважно виконує величезну кількість симуляцій, перевіряючи різні стратегії одна проти одної, виходячи з того, що кожен гравець знає конкретну стратегію кожного опонента. Таким чином, після величезної кількості обчислень стратегії досягають рівноваги, а це означає, що жоден із гравців не має змоги більше покращувати свою стратегію порівняно із стратегією супротивника.

Подібні програми подають користувачеві певне уявлення про те, як виглядає сильна стратегія у різних ситуаціях. Ви можете вивчити рішення солвера, щоб визначити тенденції, а потім використовувати їх для формування своєї надійної базової стратегії, особливо це стосується ситуацій на флопі.

Також у цю категорію ми можемо віднести так звані покерні тренажери, тобто програми для навчання грі в покер зі штучним інтелектом. Прикладом можна вважати PokerSnowie.

Важливо!
Важливо!

В окрему категорію можна винести так звані покерні помічники, які спрощують процес гри і які часто є дозволеними. Приклади: StarsCaption, 888 Caption.

Найпопулярніші програми для покеру

Допоміжний софт часто застосовують і радять тренери з покеру. Для більш детального розуміння теми покерного софту ми підібрали для вас список найпопулярніших і найпоширеніших програм і трохи розповімо про кожну з них. Більшість з них є платними, проте можна знайти і безкоштовні програми для покеру в цьому списку, або, принаймні, скористатися пробними версіями.

НазваТипЦінаFree версія
Holdem Manager 3трекер60$-160$14 днів
Poker Tracker 4трекер65$-160$14 днів
ICMIZERтренажер80$ в рікє
Flopzillaкалькулятор25$7 днів
888Captionпомічник25$є
Hand2Noteтрекер20$-50$30 днів
Simple Postflopсолвер299$є
Equilabкалькулятор42$ в рікє
PokerSnowieтренажер230$ в рік10 днів
GTO+солвер75$є

Holdem Manager 3: разом з PT4 вважається найважливішим покерним софтом. Якісно збирає інформацію з історії роздач про вас і ваших опонентів. Потім важливі дані передаються HUD, допомагаючи гравцям швидко приймати рішення, базуючись на показниках графічного дисплея. В актуальній версії з'явилося ще більше стат навіть у базовій версії, що дозволяє збирати ще більше аналітичних даних.

Poker Tracker 4: провідний покерний софт для аналізу та відстеження даних, головний конкурент HM3, на ринку вже понад 20 років. Підходить для гравців як у холдем, так і в омаху, а також для турнірів та кеш-ігор, виводить усю необхідну статистику опонентів. Безкоштовна версія на два тижні дасть час зрозуміти, наскільки вам підходить цей софт.

ICMIZER: заслужено вважається найкращим покерним софтом для турнірних гравців. Актуальна версія дає аналізувати не лише традиційні сіт-енд-гоу, а й спини, прогресивні нокаути та навіть МТТ. Дуже зручною функцією є автоматичний аналіз турнірів: гравцеві не потрібно самому відбирати важливі роздачі, програма сама перегляне всі зіграні руки та виділить ті, з якими варто попрацювати. ICMIZER оцінює гру користувача, показує найдорожчі помилки, а значить, показує недоліки, які потрібно опрацювати.

Flopzilla: досить простий та зрозумілий калькулятор для гри в холдем, для роботи з діапазонами та кращого їх розуміння. Відмінний інструмент для новачків не вимагає особливих глибоких знань по роботі з софтом. Швидкий, легкий у використанні та інтуїтивно зрозумілий. Розрахунки проводяться миттєво. Не дуже дорогий софт, одноразова сума за покупку, ліцензія розподіляється на два пристрої.

888Caption: дозволена програма-помічник для гри в покерній кімнаті 888poker. Спрощує ігровий процес, дозволяє провести безліч налаштувань (конвертувати стеки в ББ, налаштувати гарячі клавіші, виставити відповідні сайзинги для ставок і рейзів, підправити вид лобі покеру, також є спеціальний ХАД). Важливим плюсом можна назвати те, що версія програми для недорогої гри (тобто для мікролімітів) є абсолютно безкоштовною, тому це зручна та корисна річ для кожного новачка руму.

Hand2Note: цей трекер на відміну від інших статичних HUD показує вам відповідну статистику, коли вона вам потрібна для конкретної ситуації, не займаючи занадто багато місця на екрані. Вважається досить непростим для новачків, проте є безліч відео та текстових гайдів щодо використання. Детально показує статистику не лише опонентів, а й самого гравця. ХАД є динамічним і має велику кількість персональних налаштувань.

Simple Postflop: покерний калькулятор GTO, з ним можна аналізувати ситуації як на префлопі, так і постфлопі. Якщо регулярно розбирати руки за допомогою цього софту, можна покращити свої скіли і бути на голову вище за всіх опонентів за столом покеру. Софт допоможе у розумінні оптимальної теорії гри, ви зможете вміло використовувати частоти ставок, рейзів, фолдів та колів, і тоді жоден суперник не зможе користуватися недоліками ваших стратегій.

Equilab: цей калькулятор дуже добре підходить для початківців, середніх та досвідчених гравців у покер. Софт допоможе зрозуміти безліч ситуацій, за його допомогою можна розраховувати споти у складних спірних роздачах, а також дізнаватися про еквіті певних діапазонів у різних спотах. Один з кращих варіантів для досить простої роботи над грою поза столами покеру. Підходить і для того, щоб складати діапазони для себе чи інших гравців у зручному для читання форматі.

PokerSnowie: досить складна програма високого рівня для навчання покеру, метою якої є продемонструвати користувачеві, як грати в неексплуатований покер у будь-якій ситуації. Цей софт покладається на математичні формули, щоб забезпечити максимальне +EV (позитивне математичне очікування) для гравця практично в будь-якій можливій ситуації за столом покеру. Також пропонує якісний мобільний додаток, що полегшує роботу над грою у будь-який момент.

GTO+: просунуте програмне забезпечення для аналізу теорії гри в холдем, і його характеризує найбільш зрозумілий інтерфейс доступних на сьогоднішній день. Націлено на досвідчених гриндерів, для новачків не підійде. За допомогою цього софту ви можете швидко збудувати дерева рішень, можете покластися на математику, щоб завжди знати, як грати в будь-якій ситуації на постфлопі. Програма пропонує швидкі та точні розрахунки, а також інструменти внутрішнього аналізу вивчення рішень. GTO+ працює автономно, і немає необхідності використовувати будь-яке інше програмне забезпечення.

Заборонені та дозволені програми

Кожен покер-рум встановлює правила щодо використання покерного софту. У деяких румах дозволені трекери, інші суворо забороняють будь-який софт. Бувають і сайти покеру, які виступають проти звичних програм, але замість них пропонують користувачам свій унікальний софт. Прикладом такого руму є GGPoker, де замість Холдем менеджера або Покер Трекера гравці можуть скористатися PokerCraft та СмартХАД.

Покерна кімната зі слабкими гравцями
GGPoker
США Недоступно для гравців з вашої країни
4.5 / 5.0
Відмінна
репутація
від cardmates.ua
Ексклюзивний бонус
Бонус 100% на перший депозит

Якщо ж рум дозволяє використовувати покерні програми, то це не означає, що сміливо можна встановлювати і запускати будь-який софт під час покерної сесії. Розглянемо на прикладі PokerStars. На офіційному сайті можна знайти правила щодо покерного софту та всі заборонені програми для покеру.

Можна побачити, що ПокерСтарс поділяє всі покерні програми на три типи:

 • дозволені у будь-який момент (приклад: Холдем менеджер, GTO+, StarsHelper);
 • заборонені будь-якої миті (приклад: Holdem Spy, Preflop Autofolder, TableScan Turbo);
 • дозволені, але не тоді, коли відкрито покерний клієнт руму (приклад: ICMIZER, PokerStove, SNG Solver).
Популярний рум з бездоганною репутацією
PokerStars
США Доступно для гравців з вашої країни
4.5 / 5.0
Відмінна
репутація
від cardmates.ua

Тому перед початком гри в будь-якій покерній кімнаті ми рекомендуємо детально вивчити правила використання сайту. Часто на сайті може бути наведена інформація про те, які програми рум вважає за дозволені. Якщо ж у вас є сумніви, завжди можна спитати безпосередньо у служби підтримки. За питання вас ніхто банити не буде, а ось за помилкове використання не тієї програми можуть виникнути серйозні проблеми.

Поширені запитання
⛔️ Чи можна отримати бан у покер-румі через покерні програми?

Програми поділяються на дозволені та заборонені, це також встановлюється правилами покерної кімнати. Бан можна отримати за використання забороненого софту.

💸 Де можна скачати безкоштовний софт для покеру?

Гравці можуть скачати софт для покеру безкоштовно на офіційних сайтах покерних програм. Найчастіше безкоштовна версія видаватиметься на певний період, але бувають і безкоштовні варіанти на необмежений термін.

💻 Навіщо потрібні при грі в покер програми-помічники?

Подібні програми типу 888Caption та Party Caption полегшують процес гри в конкретному покер-румі. Наприклад, вони допомагають налаштувати розміри ставок, гарячі клавіші, вид лобі, нотси на опонентів та багато іншого.

Відгуки відсутні
Ви будете першим, хто залишить свій коментар
Незареєстровані користувачі не можуть залишати відгуки.
Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.