Правила гри в H.O.R.S.E.

Вид покера H.O.R.S.E.

ХОРСЕ (H.O.R.S.E) – змішаний формат покеру, в якому грають по черзі в холдем, омаху хай-лоу, разз, 7-картковий стад та 7-картковий стад хай-лоу. 

Відправною точкою для популярності гри став 2006 рік, коли ХОРСЕ покер вперше додали до списку подій WSOP з бай-іном 50 000$. З того часу цю дисципліну включили до списку обов'язкових подій WSOP, а також WCOOP.

Новачку досить важко відразу розібратися в правилах, так як вони включають відразу п'ять видів покеру. Але через деякий час з досвідом приходить розуміння суті H.O.R.S.E та того, як у нього грати.

Основні правила

Для формату покер Хорсе правила повинні починатися з пояснення назви та розшифровки абревіатури. Перші літери абревіатури H.O.R.S.E позначають назви п'яти різних дисциплін. Усі вони змінюються почергово у такому порядку:

До кожної дисципліни належить один раунд. Тривалість левела залежить від двох факторів:

  • Час – організатори турніру виділяють певний час, за який завершується раунд.

  • Кількість роздач – раунд може обмежуватись певною кількістю роздач. У такому випадку всі покеристи перебувають у рівних умовах, і немає причин затягувати ухвалення рішення.

В івентах суми обов'язкових ставок збільшуються після повного кола п'яти раундів. Наприклад, якщо учасники почали грати на блайндах 20$/40$, то наступне коло (5 раундів) гратимуть із обов'язковими ставками 40$/80$.

Чи знаєте ви?
Чи знаєте ви?

Дисципліна H.O.R.S.E – одна з найскладніших, тому до переможців великих турнірів по ній ставляться з великою повагою. Вперше WSOP провів івент з цієї дисципліни у 2006 році.

Хід гри

За одним столом можуть грати від двох до восьми учасників. Всі роздачі відбуваються в лімітному форматі, тому немає можливості піти в олл-ін або грати великим рейзом. Кожен раунд відповідає певній дисципліні.

Холдем

Гра починається з того, що двоє учасників вносять обов'язкові ставки: великий і малий блайнд. Як визначити, хто це робить? Зліва від них знаходиться кнопка дилера, яка пересувається на кожну роздачу.

Крок 1
Крок 1

На префлопі кожному гравцю роздають 2 карти.

Крок 2
Крок 2

Потрібно оцінити свої карти та визначитися з рішенням, що робити далі: скинути, зіграти колом чи підвищити ставку.

Крок 3
Крок 3

На флопі викладаються 3 загальні карти для всіх учасників роздачі, стартує раунд торгів. Далі четверта карта – терн, і п'ята карта – рівер. На кожній із вулиць продовжуються торги аж до шоудауну.

Крок 4
Крок 4

Щоб виграти, потрібно або досягти, щоб усі суперники скинули свої карти, або показати найсильнішу комбінацію. На шоудауні відбувається їх порівняння та визначення переможців за класичними правилами Техаського Холдему.

Омаха

Другий раунд проводиться у форматі Омаха хай або хай-лоу (залежить від формату H.O.R.S.E). Кожному учаснику роздають по чотири закриті карти, а двоє гравців біля кнопки дилера ставлять великий і малий блайнд. Ігровий процес відбувається так само, як і в Холдемі. Єдина відмінність, що на руках у покеристів по чотири закриті карти, а не по дві. З п'ятьма загальними картами на дошці потрібно скласти комбінацію.

В Omaha Hi перемагає учасник роздачі з найстарішим розкладом, а в Hi-Lo – перемогу присуджують двом гравцям з комбінацією найвищого та наймолодшого порядку. Рука Lo не повинна включати карт старше 8 і однакових за рангом значень. Якщо молодшу комбінацію нікому не вдалося зібрати, банк забирає покерист із найстаршою комбінацією.

Разз

Відсутність блайндів – головна особливість Разза. Але кожен гравець повинен внести іншу обов'язкову ставку: анте (рівна 1/10 обов'язкової ставки від верхнього ліміту столу).

Крок 1
Крок 1

Кожному учаснику роздають по 3 карти. Дві з них закриті та одна – відкрита.

Крок 2
Крок 2

Покерист із відкритою картою найвищого номіналу робить додаткову обов'язкову ставку бринг-ін.

Крок 3
Крок 3

Після цього відбуваються стандартні раунди торгів.

Перемагає гравець із найслабшою комбінацією із 5 карт. Діють такі правила:

  • Туз вважається найменшою картою.
  • Масть не впливає на силу руки.
  • Дві карти одного номіналу погіршують силу комбінації.

Семикартковий стад

Блайндів немає, але кожен має поставити анте. Здаються дві закриті карти та одна відкрита. Брінг-ін робить учасник із найнижчою картою, а наприкінці у кожного покериста залишається по 7 карт: 3 закриті та 4 відкриті. Перемагає гравець, який зібрав найсильнішу комбінацію.

Стад хай-лоу

Процес гри аналогічний семикартковому стаду за винятком одного моменту: шоудауна. На відкритті карт відбувається спліт-пот: половину банку забирає покерист із найсильнішою комбінацією, а другу половину – гравець із найслабшою.

Переваги та недоліки формату

У дисципліни ХОРСЕ є як свої плюси, так і свої мінуси. Почнемо з недоліків:

  • Складні правила (особливо для новачків)

Якщо не кожен новий гравець може одразу вникнути у правила "простого" холдему, то з правилами "складного" все ще цікавіше. Початківцям не рекомендується починати своє знайомство з покером з цієї дисципліни, тому що через її складність може взагалі зникнути бажання грати в покер. Хорсе найбільше підходить для досвідчених професіоналів, які досконало вивчили весь покер.

  • Часта зміна дисциплін під час гри

Кожен раунд грає новий формат покеру. Їх правила відрізняються, і в одному виді покеру комбінація буде виграшною, а в іншому – програшною. Тому потрібно швидко реагувати на зміну правил.

Тепер до переваг:

  • Можливість виявити свою майстерність

У Холдем і Омаху за столом покеру вміє грати кожен другий, цим нікого не здивуєш. А показувати добрі результати одночасно у п'яти дисциплінах – це справжній рівень майстерності. У хорсе можна добре прокачати свої навички покеру, і після нього Холдем здасться вам простим і зрозумілим.

  • Легкість підрахунків

Через те, що відбувається повністю лімітна гра, немає нестандартних рейзів або олл-інів. Це спрощує підрахунок ставок, якщо ви граєте наживо. Рейзи робляться з певним кроком, і можна легко розрахувати кількість потрібних фішок.

  • Невелика кількість учасників

У турнірах з Хорсе грає небагато покеристів, тому ваші шанси на перемогу підвищуються.

Підведення підсумків

Хорсе не є популярним видом покеру, а тим більше простим для розуміння. Проте це дуже цікава дисципліна, яка приваблює багатьох гравців.

Потрібно бути готовим до того, що далеко не в кожному покер-румі доступна ця гра. Найчастіше турніри по Хорсе можна зустріти у великих покер-румах, наприклад PokerStars та GGPoker. На живих серіях теж не завжди доступна гра, але щороку професіонали з'їжджаються на WSOP, щоб визначити найсильнішого в браслетному івенті.

Якщо навчитеся грати в HORSE покер на високому рівні, можна буде отримувати гарний прибуток від слабких суперників. Конкуренція в цій дисципліні невелика, тому у вас є всі шанси стати кращим.

Поширені запитання

🔍З яких ігор складається покер Хорсе і де в нього можна пограти онлайн?

Horse складається з п'яти різних дисциплін покеру: холдем, омаха, разз, семикартковий стад і стад хай-лоу. Досить рідкісний формат покеру, його можна знайти лише у великих покер-румах.

💡У яких живих турнірах по Хорсе розігруються найбільші призові?

На Світовій серії покеру у Лас-Вегасі. Плюс до всього можна виграти золотий браслет у дисципліні хорсе.

📢Як часто змінюються дисципліни в хорсе покері?

Кожен раунд (рівень блайндів) учасники грають новий вид покеру.

Оцінити матеріал
- відмінний матеріал
- хороший матеріал
- непоганий матеріал
- поганий матеріал
- матеріал жахливий
Oksana Kumetska Редактор
Редактор
Редакторка Cardmates з 2018 року.
Коментарі відсутні
Ви будете першим, хто залишить свій коментар
Незареєстровані користувачі не можуть залишати коментарі.
Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.