Розписний покер: правила та де зіграти

Розписний покер правила

Розписний покер хоч і має в назві слово «покер», однак не схожий на жодну з популярних покерних ігор. Розписний за своїм принципом нагадує преферанс, де один із учасників теж веде підрахунок балів.

Цей вид покеру називається розписним, тому що під час гри потрібно робити записи ставок та отриманих балів. 

В онлайні за вас все рахує програма, а от в живій грі потрібно бути дуже уважним, щоб не помилитися в підрахунку балів.

Але не варто плутати ці поняття. У розписному покері потрібно брати не тільки всі свої замовлені "взятки", а й намагатися не взяти зайвого. Правила гри та всі терміни, що в ній використовуються, ми розберемо далі в статті.

Базові правила гри в розписний покер

Гравця (дилера), який здаватиме карти, обирають на початку гри шляхом класичного жеребкування. Далі кнопка Dealer переходить від гравця до гравця за годинниковою стрілкою.

Протягом партії проходять раунди, які називаються здачі або кони. Під час роздач гравці отримують карти і, з огляду на їхній потенціал, роблять ставки. Основна мета – набрати якомога більшу суму балів за підсумками гри.

Допустима мінімальна кількість людей для гри – 3, максимальна – 6. Перше, що вам знадобиться для гри, – це колода карт. Якщо вона на 54 карти, в грі також буде задіяна карта джокера (розповімо про її функції нижче). Якщо ви обрали колоду з 36 карт, функцію джокера виконуватиме пікова сімка.

Завдання кожного гравця – покласти на стіл карту, що б'є хід суперника.

Як проходить гра в розписний покер

Розглянемо процес гри в розписний покер поетапно.

Початок ігрового процесу
Початок ігрового процесу

Щоб визначити, хто перший здаватиме, гравці беруть по одній карті. У кого карта з найменшим номіналом, той і дилер. Далі учасники здаватимуть по черзі. Спершу гравцям роздають по одній карті, їх кількість збільшується з кожною наступною здачею. Якщо 3 особи грають 36-картковою колодою, то максимальна кількість карт на гравця дорівнює 9.

З такою кількістю карт проводиться стільки ігор, скільки учасників за столом (у нашому прикладі – 3). Далі карти роздають за спаданням. Наприкінці здачі дилер перевертає верхню карту, в такий спосіб відкриваючи козир у цій роздачі. На пізній стадії гри, коли роздається вся колода, дилер демонструє козир в ході здачі карт.

Принцип гри
Принцип гри

Гравець, який знаходиться ліворуч від дилера, кладе одну карту на стіл. Решті учасників потрібно побити цю карту. Гравці кладуть карти за такими принципами:

  • Насамперед викладається карта тієї масті, яку поклав перший гравець.
  • Якщо такої масті немає, можна класти козир.
  • Якщо немає козиря, дозволяється класти будь-яку з карт на руках.
  • Гравцю заборонено використовувати козир, якщо у нього на руках є карта підхожої масті.

Взятку бере гравець, який поклав карту правильної масті, і вона є вищою за номіналом.

Приклад: ваш опонент поклав бубнову 10, і ви відповіли бубновим тузом. Інші гравці відповіли бубновими 6 та 7. Відповідно, ви берете взятку. Гравець, який взяв останню взятку, наступного разу ходить першим.

Під час першої здачі кожному учаснику видають на руки 1 карту. Кількість отриманих карт збільшується на одну в кожній здачі (і так до максимально можливого набору). Ліміти такі:

  • на двох – 18 карт
  • на трьох – 12
  • на чотирьох – 9
  • на п'ятьох – 7
Кількість гравців
2345
Максимум карт на руках181297
Кількість здач35252017

Кількість гравців за столом дорівнює кількості партій (їх іще називають “кони”), які необхідно провести з максимальним розміром руки. Після цього кількість отриманих карт зменшують на одну. У процесі останньої здачі учасники знову отримують по одній карті.

Припустімо, в грі беруть участь 3 покеристи. Кількість карт у раундах наступна: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,12,12,11,10,9,8,7,6,5,4, 3,2,1. Крім звичайних конів, є ще спеціальні – їх учасники гри обговорюють заздалегідь. Наприкінці кожної партії в таблицю записуються результати, і гравці підраховують свої бали.

Підрахунок балів
Підрахунок балів

Перед початком гри вам потрібно накреслити на аркуші 3 колонки (тобто по 1 колонці на гравця). Кожна з колонок ділиться ще на дві, де підраховуватимуться кількість взяток та бали.

Зліва потрібно зазначити кількість партій (конів). Загалом у грі 36 конів: до 21-го – звичайні кони, а з 21-го по 36-ий – спеціальні.

Розписний покер таблиця

У таблиці вище кількість замовлених та отриманих взяток вказана у рядку "Взятки". У процесі першої здачі перший гравець замовив 1, але не зміг її зібрати, тому його оштрафували на 10 балів. Третій гравець замовив 1 взятку та зібрав 1, тому йому записали 10 балів.

Нарахування балів і що таке "взятка"

Як ми вже писали, після здачі карт кожен гравець замовляє, скільки взяток візьме в цій роздачі.

Взятка – замовлення на кількість балів, які планує заробити учасник гри. Гравці, яким вдалося зібрати стільки взяток, скільки вони вказали в замовленні, отримують бонус. Учасникам, яким не вдалося це зробити, відмінусовують бали в загальному заліку.

Взятки – це головне джерело ваших балів. У грі учасник має такі можливості:

  • За кожен виграну "взятку" відповідно до вашого замовлення ви отримуєте 10 балів. Наприклад, якщо ви замовили три взятки та зібрали три, тоді вам нараховують 30 балів.
  • Якщо гравець озвучив три взятки, але під час гри зібрав чотири – це називається "перебір". У такому разі всі ваші взятки в партії будуть рахуватися по 1 балу. Тобто за цю роздачу ви отримаєте лише 4 бали.
  • Якщо гравець озвучив три взятки, але під час гри зібрав дві – це називається "недобір". За кожен недобір гравець отримує 10 балів. Наприклад, якщо ви недобрали 5 взяток, вам нарахують 50 балів.
  • Гравець може не замовляти взятки – це називається "пас". Якщо учасник зіграв "пас" і не зібрав жодної взятки за гру – він отримує 5 балів. Існує також правило "трьох пасів". Якщо гравець дві роздачі поспіль пасував – у наступній роздачі він зобов'язаний замовити взятку.

Загальна кількість взяток, замовлених усіма учасниками, не повинна відповідати кількості карт на руках. Наприклад, якщо у гравців по дві карти, то загальна кількість взяток не може дорівнювати 2. Таким чином замовляючи пас, учасник значно ускладнює гру для дилера, оскільки він робить своє замовлення останнім – у такій ситуації йому потрібно замовити як мінімум одну взятку.

Спеціальні раунди – кони

Спеціальні ігри, або кони, починаються відразу після того, як закінчуються звичайні раунди. Усього існує 4 види конів:

  • «Безкозирка» – у роздачі відсутній козир.
  • «Втемну» – гравці замовляють взятки, не дивлячись на свої карти.
  • «Мізер» – гравцям потрібно замовити якнайменше взяток, адже за кожну нараховуються штрафні бали. Якщо гравець не замовив жодної взятки – він отримує бонусні 50 балів.
  • «Золота» – гравець отримує бали за кожну взятку, без урахування замовлених.

У ході спеціальних ігор діє таке правило: якщо ви замовляєте кількість взяток, яка відповідає кількості ваших карт, і збираєте їх усі – бали нараховуються в подвійному розмірі. Наприклад: у всіх по чотири карти, ви замовили чотири взятки й зібрали їх усі. У такому разі ви отримаєте 20*4 = 80 балів.

У розписному покері потрібно дуже багато рахувати. Подібний частий підрахунок балів присутній у такому різновиді гри, як китайський покер. У китайському покері використовують комбінації з холдему, але їх потрібно зібрати відразу три: у верхньому, середньому та нижньому боксі. Гра може сподобатися фанатам розписного покеру.

Як впливає джокер на підрахунок балів

Якщо в гравця на руках виявився джокер, він може наказати зробити такі дії:

  • «За старшими козирями» – усі гравці зобов'язані скинути свій найбільший козир. Якщо немає козирів – кладеться будь-яка карта. Взятку забирає гравець, який застосував джокер.
  • «За старшими піками» – усі гравці зобов'язані скинути найбільшу карту затребуваної масті (це також можуть бути бубна, трефа або чирва). Якщо немає потрібної масті – кладеться козир. Якщо немає масті та козиря – кладеться будь-яка карта. Взятку також забирає гравець, який ходив з джокера.
  • «За молодшими піками» – усі гравці зобов'язані скинути наймолодшу карту затребуваної масті. Взятку забирає гравець, який поклав старшу карту в масть. Правило діє, коли гравець із джокером не планує брати взятку.

Власник джокера може забрати взятку в будь-який момент, оголосивши джокер, як «найстаршу», або «наймолодшу», відповідно, не забираючи взятку.

Альтернативні види розписного покеру

Цікавим є той факт, що чітких правил для розписного покеру немає. У СРСР вони постійно змінювалися, його ще називали "дворовий", "одеський", "підкидний" тощо.

Наприклад, у грузинському покері відрізняється максимальна кількість карт для здачі:

  • для чотирьох: до 8
  • для шістьох: до 6

Іноді в правила додають трохи екшену:

  • Якщо учасник двічі зробив пас, то у третій здачі йому потрібно замовити щонайменше 1 взятку.
  • Джокера за старшою мастю можна використовувати лише під час першої здачі.

Схожі на розписний покер правила має покер на кубиках. Його правила досить складні, але щойно гравець у всьому розбереться – гра стає дуже цікавою.

Де зіграти в розписний покер онлайн безкоштовно

Популярні покер-руми та казино, на жаль, не пропонують ігри у форматі розписного покеру. Однак в інтернеті можна знайти та завантажити окремі програми безкоштовно. Виробник Ellarium Soft випустили кілька версій розписного покеру – завантажити їх можна в Play Market.

У початковій версії гри можна змагатись тільки проти комп'ютера, а вже в пізнішому релізі – ви зможете грати проти людей. Щоправда, пошуки опонентів можуть зайняти багато часу, оскільки людей в онлайні збирається небагато.

Головна перевага – застосунки є безкоштовними, а значить, і грати в розписний покер можна також безкоштовно. Плюсом є й те, що можна грати на пристрої з ОС Андроїд, незалежно від того, є у вас підключення до інтернету, чи ні.

Розписний покер

Безкоштовна гра допомагає швидше розібратися в розписному покері. Водночас ви нічим не ризикуєте, тому даний спосіб ідеально підходить для новачків.

Досліджуй світ покеру разом із Cardmates
Досліджуй світ покеру разом із Cardmates

У нас на сайті є багато детальних матеріалів про топові покерні майданчики GGPoker, PokerMatch, PokerStars, 888poker та інші. Ми розповідаємо, як завантажити додатки на ПК чи смартфони, пояснюємо тонкощі верифікації та відіграшу бонусів. 

Покрокові гайди від нашої редакції допомагають оперативно вирішити будь-яке питання. Знайти потрібну статтю можна у розділі "Матеріали".

Поширені запитання

💻Де зіграти в розписний покер онлайн?

На даний момент гра недоступна на сайтах покер-румів та казино, але ви можете знайти безкоштовні флеш-версії в інтернеті.

💴Яка карта виконує функцію джокера в розписному покері?

Якщо ви обрали колоду з 36 карт, функцію джокера виконує пікова сімка.

🍏 Яка максимальна й мінімальна кількість людей може грати в ​​розписний покер?

Допустима мінімальна кількість людей для гри – 3, максимальна – 6.

💰Яка кількість карт призначена для здачі?

Якщо ви граєте колодою, що містить 36 карт, то максимальна кількість карт на 1 гравця – 9.

✍️Що таке взятка в розписному покері?

Це головне джерело ваших балів. За кожну виграну “взятку” відповідно до вашого замовлення ви отримуєте 10 балів.

🃏 Які види конів існують у розписному покері?

Усього є чотири види конів: безкозирка, втемну, мізер та золота.

🎁Чим відрізняється грузинський покер від розписного?

Відмінність полягає у максимальній кількості карт для здачі: для чотирьох людей – до 8, а для шістьох – до 6.

🔥 У якому разі в розписному покері заборонено класти козир?

Гравцю заборонено класти козир, якщо у нього на руках є карта затребуваної масті.

Ви поставили даному матеріалу оцінку 2 з 5:
Schneider Редактор
Редактор

Коментарі (1)
Україна TT2RS Фанат
Фанат

Колись був дуже популярним! Дякую , що нагадали правила! треба куму дзвонити і закріпити на практиці!

0 відповідей
Незареєстровані користувачі не можуть залишати коментарі.
Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.