Омаха: базові правила

Омаха правила

Рано чи пізно частина покеристів, які грають у техаський холдем, починають цікавитися іншими видами покеру, менш популярними, але не менш захопливими та феєричними. У цьому докладному ґайді ми розповімо вам про те, як грати в омаху – другу за популярністю варіацію покеру, та опишемо її правила.

Техаський холдем і омаха вже давно є популярними форматами покеру. Однак показово, що останнім часом спроби заробити в Холдемі стають все більш складним завданням, тому багато любителів покеру намагаються спробувати себе в Омасі. Перед тим, як узятися за вивчення цієї дисципліни, буде корисно ознайомитися з правилами холдему, оскільки омаха покер базується саме на них. Проте навіть досвідчені гравці припускаються помилок при переході з однієї покерної дисципліни до іншої.

Вважається, що вперше омаха-покер з'явився в сімдесяті роки. Саме тоді в Детройті була популярна гра, яка нині називається п'ятикартковою омахою. Гра швидко набула популярності й незабаром поширилася на інші штати. Цікаво, що перехід від 5 до 4 кишенькових карт відбувся з ініціативи казино. Власників ігрових закладів не влаштовувало, що за столом могло сидіти не більше ніж 8 осіб, це і стало причиною зміни правил.

Важливо!
Важливо!

Для гри в омаху використовують ідентичну колоду карт, що й для безлімітного холдему: 52 карти, без джокерів.

Як грати в омаху: правила гри

Сівши за вивчення цього виду, ви відразу помітите, що в грі омаха правила подібні до правил техаського холдему. Раунди торгівлі та комбінації теж аналогічні, але є й деякі відмінності:

 • Гравці отримують 4 кишенькові карти (на дві більше, ніж у холдемі).
 • Комбінація гравця обов'язково повинна включати 5 карт: дві на руках та три спільні карти з борду.

Роздача в грі Omaha poker відбувається таким чином (розглядаємо варіант пот-ліміт омаха з чотирма закритими картами):

Крок 1
Крок 1

Перед початком роздачі карт дві людини наосліп роблять обов'язкові ставки – малий блайнд (МБ) та великий блайнд (ББ). Кожен гравець отримує чотири кишенькові карти (взакриту).

Крок 2
Крок 2

Стартує раунд торгівлі під назвою префлоп. Перше слово надається гравцеві на позиції зліва від ББ (УТГ або under the gun). Гравці можуть сфолдити (викинути карти в пас), зрівняти попередню ставку або зробити рейз.

Крок 3
Крок 3

Якщо після префлопу в грі залишилося щонайменше два гравці, на борд викладають три спільні карти – це називається флоп. Розпочинається нове коло торгівлі, і цього разу перше слово за гравцем на малому блайнді (якщо він у грі). Важливим нюансом для омахи пот-ліміт є обмеження ​​максимальної ставки чи рейзу.

Крок 4
Крок 4

Після торгів на борд викладається четверта карта (терн). Гравці знову оголошують свої рішення, і з'являється остання спільна карта (рівер). Проходить заключний раунд торгів. Якщо більше ніж один гравець претендує на банк, то відкривається шоудаун – порівнюються комбінації та визначається переможець, якому дістанеться пот.

Як визначити переможну комбінацію в омасі

Якщо ви вже знайомі з правилами холдему, зможете швидко освоїти й омаху. Комбінації у цій грі аналогічні, але покеристи обов'язково повинні використовувати дві свої кишенькові карти, щоб скласти ту чи іншу комбінацію.

Для кращого розуміння наведемо приклад:

Гравець 1: K ♥Q♥J♦9♦

Гравець 2: A♥10♣5♣4♦

Борд: 10♥5♥4♥7♥3♦

В роздачі перемагає Гравець 1, адже у нього червовий флеш до короля; Гравець 2 зібрав дві пари десяток та п'ятірок. Гравець 2 програє, хоч і має 5 червових карт з тузом, але у нього лише одна червова кишенькова карта.

Цікавий факт!
Цікавий факт!

Гру омаха іноді називають "натсовий покер". Причина цього проста: найчастіше на шоудауні виграють дуже сильні руки, тобто так звані натси, які в холдемі зібрати набагато складніше.

Покер омаха та холдем: спільні риси

Омаху також називають чотирикартковим холдемом, з чого сміливо можна зробити висновок, що ці формати багато в чому схожі. Тому ми розпочнемо зі спільних рис вказаних покерних дисциплін, а потім подивимося, чим вони все-таки відрізняються.

У них схожі правила:

 • перед раундами торгівлі гравцям роздають стартові руки. Після цього два учасники розміщують SB та BB;
 • у кожній роздачі є чотири стадії, а саме: префлоп, флоп, терн та рівер;
 • раунд ставок складається із чотирьох етапів. У кожному раунді торгівлі учаснику пропонують такі варіанти дій: фолд, ставка, рейз, кол, чек;
 • банк присуджується учаснику, який залишається один у роздачі, або має найсильнішу комбінацію й показує її на шоудауні;
 • комбінаторика визначення чемпіона аналогічна (список можливих комбінацій ідентичний).

Тепер давайте перейдемо до відмінностей між омахою та техаським холдемом.

Основні відмінності омахи від холдему

Кількість карт

На самому початку гри в учасників різна кількість карт: дві в техаському покері та чотири в омасі. Безумовно, шанс зібрати хорошу комбінацію в омасі набагато вищий, адже чим більше у вас карт, тим більша ймовірність скласти сильний набір карт. Проте, варто враховувати, що такими ж перспективами володіють й ваші суперники.

Формування комбінації

В омасі потрібно пустити в дію дві карти зі свого запасу і три карти зі стола. У дисциплінах, які ми порівнюємо, будь-яка комбінація включає п'ять карт – поєднання кишенькових та спільних. Але в холдемі ви можете використовувати одну закриту карту і чотири з борду, або взагалі всі п'ять спільних карт, тоді як в омасі доступний лише один (вищевказаний) варіант.

Структура ставок

І в холдемі, і в омасі є різні варіанти структури ставок. Це може бути безлімітний формат, лімітний, пот-ліміт або фіксований ліміт. Деякі з цих видів дуже популярні серед гравців, тоді як в інші майже ніколи не грають. Якщо говорити про холдем, то найпоширеніший варіант, безумовно, безлімітний холдем. А якщо про омаху – це, звичайно ж, пот ліміт омаха.

Сила комбінацій

Багатьом гравцям подобається структура ставок у холдемі, тому вони віддають перевагу саме цій дисципліні. Однак омаха має одну особливість, яка полегшує складання хорошої руки, оскільки наявність 4-х карт дозволяє складати сильну покерну комбінацію набагато частіше .

Ця особливість наповнює омаху захоплюючими діями, тут більш насичений та динамічний екшн. Учасники частіше розігрують стадію постфлопу та не розглядають можливість фолду. А все тому, що такі гравці не знають про відносну силу своїх карт.

Наприклад, рука з двома тузами на префлопі вважається сильною рукою в холдемі, тоді як в омасі більш важливими є дві інші кишенькові карти. Варто відзначити, що рука AA набагато сильніша в холдемі, ніж рука ААхх в Омасі. Тому недосвідчені гравці переграють з такими картами, створюючи цей яскравий екшен.

Важливість постфлопу та стиль гри

Є ще одна особливість гри в омаху – на префлопі складно визначити фаворита. Припустімо, що у вас сильна рука, але навіть при такому розкладі ймовірність вийти вперед проти одного суперника буде лише 65%. Після флопу гра набиратиме обертів. Ставки збільшуються, а розмір банку на терні та рівері значно перевищуватиме розмір попередніх ставок. Звідси випливає, що омаха – це радше постфлоп гра.

Що ж до стратегії гри, то в омасі рекомендується застосовувати тайтовий стиль, адже натсові руки є «головними героями» в цій дисципліні. Міцна середня рука не гарантує вам успіху. На префлопі й постфлопі краще підстрахуватися, інакше помилки дорого вам обійдуться (в буквальному сенсі).

Важливість блефу 

Багато хто намагається з'ясувати, в яких дисциплінах блефувати важче. Омаха в цьому питанні стоїть на першому місці, оскільки слабку чи посередню руку відправляють в пас не так часто, як вона може покращитись до сильної руки. А от любителі техаського холдему, як правило, частіше позбавляються від карт, які не потрапили у флоп. Таким чином, ці гравці більш уразливі до блефу.

Ступінь складності гри

Досі точаться суперечки щодо рівня складності дисциплін, що порівнюються. Можна сказати, що безлімітна омаха набагато складніша за безлімітний холдем, а що стосується гри в PLO, то тут остаточний висновок зробити складніше.

Багато гравців не повною мірою використовують діапазон можливих розмірів ставок, і новачку грати в омаху буде набагато складніше. Ми можемо зрозуміти, як дві карти взаємодіють із флопом у холдемі, тоді як з чотирма картами все стає складніше. Гравець-початківець може пропустити комбінацію або ж подумати, що склав її, помилившись у виборі потрібних карт. Проблеми з формуванням комбінації – одна з причин, чому холдем залишається номером один у світі покеру. Вивчати правила омаха покеру та ранжування комбінацій нескладно, а регулярна практика гри дозволить швидше зрозуміти нюанси складання рук.

Види омахи за структурою ставок

 • Пот-ліміт омаха (Omaha Pot-Limit)

ПЛ Омаха – найпопулярніший формат. Максимальна ставка обмежена розміром існуючого банку. Наприклад, у банку на флопі 10$, якщо до вас ніхто не проявляв агресії, то ви можете зробити ставку розміром у банк – 10$.

 • Фікс-ліміт омаха (Fixed Limit Omaha)

Діє ліміт на розмір ставок. Наприклад, гра на ліміті 10$/20$. Мінімальний бет складе 10$, а максимальний – 20$. Блайнди у цій грі будуть 5$/10$. На терні та рівері можна поставити максимальний бет. У нашому прикладі це 20$, а рейз – 40$. Фікс-ліміт омаха передбачає максимальну кількість ререйзів (cap). Найчастіше зустрічається обмеження в три ререйзи, але деякі руми мають cap в чотири ререйзи.

 • Ноу-ліміт омаха (No-Limit Omaha)

У цьому форматі гравець може поставити всі свої фішки в центр стола на будь-якій вулиці торгівлі. На відміну від холдему, в омасі ця версія не дуже популярна.

Різновиди омахи

Існує кілька поширених варіацій гри в омаху, і кожна з них має свої особливості в плані правил. Коротко розглянемо основні різновиди, окрім звичної 4-карткової омахи.

Омаха 5 карт

П'ятикарткова омаха – як легко можна здогадатися, відрізняється від класичної лише кількістю кишенькових карт (тут їх п'ять замість чотирьох). Поява додаткової закритої карти значно ускладнює стратегію гри. Головною причиною цього є різке збільшення кількості унікальних стартерів (стартових рук).

До речі, в омаха 5 карт правила побудови комбінації залишаються незмінними: використовуємо дві кишенькові картки із п'яти на руках плюс три карти на столі. Головний рум для гри в п'ятикарткову омаху – це, безумовно, Покерстарс.

Омаха 6 карт

Так, все правильно, буває і шестикарткова омаха. У грі омаха 6 карт правила фактично такі ж, як і в попередній варіації, лише з однією відмінністю. Тут гравці отримують цілих шість карт на руки, але в ході торгів на борді так само з'являється ще п'ять карт. Румом-новатором, який запропонував своїм клієнтам такий варіант, вважається PokerStars – це сталося у 2020 році. Знову ж таки, покеристи можуть використовувати лише дві карти з 4 кишенькових, і проводиться така гра виключно у форматі пот-ліміт.

Омаха хай-лоу (Омаха 8)

Омаха хай-лоу – перемагає старша та молодша комбінація, при цьому лоу-рука має знаходитися в діапазоні від туза до вісімки. Якщо у п'ятикартковому та шестикартковому варіанті головною (і практично єдиною) відмінністю є одна або дві додаткові кишенькові карти, то омаху хай-лоу сміливо можна назвати окремою покерною грою зі своїми особливостями та унікальною стратегією. Цей формат також іноді називають "Омаха 8" або "Омаха 8 або краще". Для вашої зручності ми підготували окремий докладний ґайд про правила омахи хай-лоу, а зараз коротко пройдемося по важливих моментах цього різновиду.

Особливості правил омахи хай-лоу:

 • виграшні комбінації категорії хай в омасі хай-лоу такі ж, як і в класичній версії;
 • комбінації категорії лоу повинні відповідати певним вимогам, щоб ви могли виграти половину банку. Для виграшу лоу-банку ваша рука має складатися з 5 неспарених карт від туза до вісімки; тузи в лоу прирівнюються до одиниці;
 • флеші та стріти не враховуються в лоу-комбінаціях. Це означає, що найсильнішою можливою лоу-рукою є А23345;
 • лоу-комбінації порівнюють від найстаршої карти до наймолодшої. Приклад: А 2 3 5 6 обігрує А 2 3 5 7;
 • будь-яка рука з парою або картою вище за вісімку не може виграти лоу-банк;
Цікавий факт!
Цікавий факт!

Саме формат омаха хай-лоу (пот-ліміт) входить до складу HORSE (різновид покеру). Так розшифровується друга буква абревіатури (O = Omaha Hi-Low Pot-Limit).

Куршевель омаха

Куршевель (Courchevel poker) – різновид п'ятикарткової омахи. Його головна особливість полягає в тому, що на префлопі гравці бачать одну спільну карту, окрім своїх 5 кишенькових. Після префлоп торгівлі здають ще дві карти, які остаточно формують флоп, а далі (терн та рівер) здають без змін.

Гри в покер Куршевель має досить прості правила. Якщо ви вже грали у звичайну омаху, то складнощів у вас не виникне. Єдина відмінність від п'ятикарткового формату – це перша карта флопу, яку відкривають для всіх гравців іще на етапі префлопу. Це впливає на стратегію та на вибір стартових рук для гри. До речі, в куршевель можна пограти й у форматі хай-лоу. Така опція доступна знову-таки на Покерстарс.

Де можна зіграти в омаху

Як і для холдему, для омахи є різні варіанти гри:

 • МТТ (багатостолові турніри);
 • кеш (гра на різних лімітах);
 • СНГ (турніри формату сіт-енд-гоу);
 • джекпотні СНГ.

Ось кілька покер-румів, де завжди можна зіграти в омаху:

GGPoker
США Недоступно для гравців з вашої країни
4.5 / 5.0
Відмінна
репутація
від cardmates.ua
Ексклюзивний бонус
Бонус 100% на перший депозит
Pokerbet
США Доступно для гравців з вашої країни
4.5 / 5.0
Відмінна
репутація
від cardmates.ua
Ексклюзивний бонус
7 видів бонусів на перший депозит
PokerStars
США Доступно для гравців з вашої країни
4.5 / 5.0
Відмінна
репутація
від cardmates.ua

Ви ознайомилися з базовими правилами та різновидами омахи. Ця гра сповнена динаміки та веселощів. Незважаючи на те, що холдем популярніший, а кількість навчального матеріалу з цієї дисципліни більша, попит зростає і на омаху. Покер-руми активно пропонують Омаху з різними лімітами. Крім того, турніри по Омасі проводяться як на WSOP, так і в онлайні. Багатьом відомим гравцям подобається ця дисципліна, вони транслюють свою гру на спеціальних сайтах та записують навчальні відео. Наприклад, у покерного профі Даніеля Негреану є багато навчальних матеріалів, у тому числі відео про PLO.

Підсумовуючи, слід сказати, що і омаха, і холдем – дуже цікаві та прибуткові дисципліни. Холдем трохи популярніший і легший в освоєнні, хоча й там є такі непрості поняття як рівновага Неша. Омаха трохи складніша, але в цій грі можна заробити непогані гроші. У будь-якому випадку можливість грати в кожній з дисциплін дасть вам безцінний досвід. А якщо хочете спробувати щось цікаве для розваги, вас може зацікавити розписний покер. Отже, робіть свій вибір та удачі за столами!

Поширені запитання
👨 Хто найвідоміший гравець в омаху?

Багато хайролерів активно грають в омаху. Серед найбільш відомих та успішних можна назвати Філа Гальфонда, Філа Айві та Джейсона Мерсьє.

👩‍💻 Чи відрізняються комбінації для омахи та холдему?

В омасі використовують такі ж комбінації, як і в техаському холдемі. Важливо, що для гри в покер омаха правила побудови комбінацій відрізняються, тому що в холдемі можна використовувати всі кишенькові карти відразу, а в омасі – лише дві.

💁‍♂️ Чи існує семикарткова омаха?

Максимальний вид омахи – шестикарткова. Сім карток на руки не видається, оскільки це значно обмежує можливу кількість учасників. Найпопулярнішими варіантами все одно залишаються класична омаха (4 карти на руки) та омаха хай-лоу.

🤔Чи працює в пл омаха префлоп чарт, яким користуються в бл холдемі?

Ні. Це пояснюється різною кількістю стартових карт, які отримують гравці на префлопі.

❓Яким софтом можна скористатись для підрахунку шансів на виграш?

Підійде калькулятор омаха під назвою Equilab (є й версія для холдему).

Оцінити матеріал
- відмінний матеріал
- хороший матеріал
- нормальний матеріал
- поганий матеріал
- жахливий матеріал
Коментарі відсутні
Ви будете першим, хто залишить свій коментар
Незареєстровані користувачі не можуть залишати коментарі.
Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.