Оновлено
16.05.2023

Як заробити на покері

Гравці-початківці часто задаються питанням: «Чи можна заробляти покером?». Оскільки покер – це гра, де постійно змінюється динаміка і тенденції, то доречніше запитати: «Чи можу саме я заробляти покером?». Перш ніж ви зможете визначити суму грошей, яку ви зможете вигравати в покері, важливо оцінити, чи дійсно ви маєте необхідні ігрові та психологічні навички, щоб отримувати прибуток.

Скільки часу потрібно, щоб покер став вашим заробітком?

Глобально варто говорити про терміни від декількох місяців до двох років для більшості гравців. Проте, не всі гравці від природи мають здібності, щоб стабільно заробляти покером.

Фактори, які вплинуть на час, необхідний для того, щоб стати плюсовим гравцем в покер:

  • Час, проведений за грою в покер;
  • Час, витрачений на вивчення стратегії;
  • Якість матеріалів по стратегії;
  • Ваші особисті можливості швидкого навчання;
  • Ліміти, на яких ви граєте.

Протягом декількох місяців один гравець може з новачка перетворитися в середнього регуляра, тоді як інший, можливо, ніколи не зможе заробляти гроші в техаському холдемі (або в будь-якому іншому варіанті покеру). У сучасних реаліях бажання отримати заробіток за допомогою покеру потребує серйозної самовіддачі, пристрасті і сильного бажання виграти гроші. Чи готові ви присвятити десятки або навіть сотні годин свого життя грінду за покерними столами і розбираючи свою гру? Пам'ятайте, що навіть посилена робота поза столів і правильна гра можуть не відразу принести вам позитивні результати, але на великій дистанції зіграних турнірів або роздач в кеш-грі ви завжди будете у виграші.

Необхідні вимоги, щоб швидко стати успішним гравцем у покер:

  • Гра не менше 3 годин кожен день;
  • Щоденне читання матеріалів по стратегії;
  • Перегляд навчальних відеоматеріалів (ВОДів);
  • Участь в обговоренні стратегії з більш досвідченими гравцями;
  • Придбане програмне забезпечення для збору статистики і регулярний аналіз своєї гри.

Скільки заробляє середній покерист?

Насправді це питання, на яке неможливо відповісти. Покер не є роботою з фіксованою заробітною платою, будь-який професійний гравець рано чи пізно стикається з даунсвінгом. Іноді покеристи можуть заробити свій річний профіт всього за день гри, а підчас даунсвінга можуть тижнями, а то й місяцями грати в нуль або навіть в мінус. Але за деякими пунктами на питання про середній дохід покериста все ж можна відповісти. Перше, що потрібно відзначити, це те, що суми і темпи заробляння грошей будуть сильно відрізнятися в залежності від того, яку покерну дисципліну ви вибираєте: турніри або кеш-ігри.

Чи можливо заробляти в МТТ

Новачкам часто здається, що кращі турнірні гравці заробляють величезні гроші. Оскільки на покерних порталах кажуть лише про суму зароблених призових і не беруть до уваги ті гроші, які гравці раніше витратили на бай-іни.

Чистий прибуток турнірного гравця – це сума призових мінус сума бай-інів. Фактична сума грошей, яку заробляє турнірний гравець в покер, насправді набагато менше, ніж багато хто припускає.

Приклад від Даніеля Негреану

Щоб проілюструвати цей момент, візьмемо для прикладу Даніеля Негреану. 2013 рік став одним з найуспішніших в його кар'єрі, і в другій половині року він опублікував статистичну викладку своїх фактичних результатів.

В цілому канадець зіграв 51 турнір, Даніелю вдалося отримати прибуток в розмірі 944 126$. Цей результат, безумовно, вражає, але якщо врахувати, що з цих півсотні турнірів він зумів потрапити в гроші тільки в 11 – ситуація виглядає менш привабливо. Це означає, що якби йому не вдалося здобути дві великі перемоги (WSOP APAC і WSOP High Roller), він ймовірно, завершив би той рік з мінусовим результатом.

Чи реально заробляти в кеш-грі

На відміну від турнірних гравців, кеш-гріндери заробляють в покері більш стабільно, але вони часто не зможуть досягти тих сум призових, які розігруються в великих MTT. Кваліфікований кеш-гравець в нинішніх реаліях може розраховувати вигравати 5-7 великих блайндів за 100 рук на середніх лімітах в онлайні.

Зрозуміло, щ розмір столу (6-max або 9-max) та ліміти, які ви граєте, будуть впливати на зароблену вами суму; проте в якості загального керівництва ви можете класифікувати вінрейт в 5 великих блайндов на 100 рук як хороший результат.

Для прикладу, регуляр ліміту NL50 (0,25/0,50$), вінрейт якого становить 5ББ / 100 рук, заробляє за 100 зіграних рук 2,50$, за 1 000 рук – 25$, а за 10 000 рук – 250$. Хороший регуляр відіграє в день від 2 000 рук за звичайними столами і від 5 000, якщо він грає ZOOM-столи (або інші варіанти швидкого покеру). Звичайно, у гравців можуть траплятися даунсвінгі і апсвінгі, але на великій ігровий дистанції вінрейти неодмінно будуть збігатися з отриманим прибутком.

Як збільшити покерний заробіток?

Покер – це гра, яка розвивається динамічно, і постійне вдосконалення дуже важливе для гравців усіх рівнів майстерності (як для новачків, так і для професіоналів). Крім правильного вибору гри, вам потрібно переконатися, що ви знайомі з останніми тенденціями стратегії в світі покеру.

Наприклад, пару років тому сильний гравець міг просто здійснювати 3-бети префлоп з широким діапазоном і відбирав гроші у опонентів, які занадто легко здавалися. Однак, оскільки покер розвинувся, більшість гравців почали переймати цей агресивний стиль, і тепер 3-бет не є настільки потужною зброєю, яким він був раніше. Кращі гравці тепер переставляють набагато менше префлоп. Більш того, вони зменшили розміри своїх префлоп рейзів з 3 великих блайндів до 2,5 і 2 ВБ.

Єдиний спосіб залишатися в курсі останніх подій – ознайомитися з останніми стратегіями, дивитися навчальні відео і регулярно аналізувати свою власну гру. Крім того, наявність компетентних друзів в покерному співтоваристві може допомогти збільшити ваші шанси на успіх.

Ще одним важливим аспектом гри, якщо ви хочете заробляти покером, є ваша психологічна стійкість. Тільт може бути фатальним і перетворити успішного гравця в мінусового просто тому, що емоції заважають йому приймати раціональні рішення. Характер ваших результатів і те, скільки ви можете виграти за покерним столом, залежить від ряду факторів. Від кількості гравців за столом до лімітів гри і способу вашого мислення.

Заробляти гроші в онлайн-покері не так просто, як здається. Навіть найкращі гравці не виграють кожен раз, коли сідають за стіл. Вам постійно потрібно вдосконалювати свої навички, вибирати найвигідніші ігри і найвигідніший час. Тільки дотримуючись цих порад, ви можете подолати негативну дисперсію і отримати повноцінний покерний прибуток.

Відгуки відсутні
Ви будете першим, хто залишить свій коментар
Незареєстровані користувачі не можуть залишати відгуки.
Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.