Стратегія покеру для турнірів

Стратегія турнірного покеру

Турнірний покер – найромантичніша покерна дисципліна. Покерна стратегія турнірної гри кардинально відрізняється від кеш-ігри. Головною відмінністю від кешу є те, що в турнірі ви постійно повинні «виживати» через зростаючі блайнди. На жаль, в турнірній грі не існує тактики, яка гарантовано буде приносити вам прибуток, але вивчення турнірної стратегії і робота над грою допоможе вам розраховувати на виграші в довгостроковій перспективі, незважаючи на короткострокові результати. 

Покерні турніри захоплюючі, але також довгі та виснажливі. По телевізору ви побачите яскраві вогні та пачки готівки на столі з браслетом або кубком для переможця. Але за перемогами стоїть велика самовідданість. 

Щоб досягти цього, потрібна дисципліна, терпіння та зазвичай багато практики.

Стратегії покеру для турнірів: відео


Плюси та мінуси турнірного покеру

Перед тим, як ви почнете грати у турнірах, давайте подивимося на переваги і недоліки цієї дисципліни у порівнянні з кеш-іграми:

  • Ваші перемоги приносять вам великі виграші. Хоч ви і не часто будете чемпіоном, але перше місце в турнірі (або потрапляння у топ-3) додасть до вашого банкрола значну суму призових. Якщо ж це турнір із величезною гарантією, то можна навіть стати мільйонером за кілька годин. У кеш-іграх таке практично неможливо.
  • В МТТ набагато більше любителів, ніж у кеші. Трансляції великих турнірів та різноманітні шоу дуже приваблюють рекреаційних гравців. Любителі сподіваються зірвати великий куш тут і зараз, а не гаяти час на багатоденний гринд за кеш-столами.
  • Ви можете прославитися та стати зіркою покеру. Перемога у великому турнірі може принести вам не лише гроші, а й славу. Якщо ви хочете, щоб ваше ім'я часто згадувалося в покерних ЗМІ, турніри – ваш найкращий варіант. Що стосується кеша – якщо ви не розігруєте банки вражаючих розмірів на захмарних лімітах, то навряд чи ви зможете стати знаменитістю.

  • Велика дисперсія. Окрім перемог у турнірах, які можуть змінити ваше життя назавжди, варто враховувати також затяжні даунстріки. Коливання дисперсії в кеш-іграх, порівняно з МТТ, просто сміховинні. Багато турнірних гравців можуть грати в мінус місяці, а іноді навіть роки. Це дуже важко переносити в психологічному плані.​
  • Гра у турнірах забирає дуже багато часу. Довгі сесії з невеликими перервами є нормою для турнірних гравців. Найчастіше вам доведеться обідати або вечеряти прямо під час гри і з цим нічого не вдієш. Крім того, є ще один неприємний момент – щоразу, коли ви вилітатимете з турніру не потрапивши в гроші, вам доведеться миритися з тим фактом, що ви даремно витратили кілька годин.
  • Великі вимоги до банкролу. Порівняно із кеш-іграми, вимоги до банкролу для успішного турнірного гравця дуже високі. Так як ви зіткнетеся з тривалими даунстріками, ваш банкрол повинен бути досить великим, щоб упоратися з цим. Як правило, для гри в турнірах необхідно не менше 100 бай-інів і деякі покеристи все одно вважатимуть це невеликим банкролом. Вам знадобиться дійсно надійна фінансова подушка на випадок не самих найкращіх днів.

Стратегія для різних типів турнірів

Поговоримо про стратегію покеру для різних типів турнірів:

  • Стратегія МТТ

Великі МТТ (багатостолові турніри) приваблюють новачків величезними призовими, які здатні змінити життя і спонукають кращих покеристів планети постійно прогресувати і змагатися між собою. Стратегія МТТ включає в себе такі особливості: стратегія гри в ранній стадії, стратегія гри в середній стадії, стратегія гри на баблі і на фінальному столі. Щоб демонструвати успішний МТТ покер, вам в першу чергу знадобиться витримка і дисципліна.

  • Стратегія Sit&Go

Ключовими особливостями тактики в SnG, які відрізняють їх від МТТ, є підвищений вплив математики на прийняття рішень. З огляду на цей фактор, гравцеві необхідно досконально вивчити стратегію пуш-фолду і ICM-фактор. Якщо МТТ покер характеризується годинами за покерними столами, то в СнГ гра йде швидше і динамічніше.

  • Стратегія Spin&Go

Цей формат надзвичайно полюбився рекреаційним гравцям. Можливість виграти величезний джек-пот всього за декілька хвилин – мрія будь-якого любителя. Якщо ви плануєте грати ці турніри на регулярній основі, вам слід, як і випадку з SnG, досконально вивчити покерну математику та гру в коротких стеках. Якщо покер МТТ для вас занадто затяжний, в нагоді стануть якраз яскраві і динамічні спіни, які можна зіграти за пару хвилин.

Стратегія МТТ покеру для різних стадій

Спробуймо коротко розглянути кожну важливу стадію багатостолового турніру, і виокремимо декілька базових порад, що стануть в нагоді для покеристів.

Рання стадія турніру 

Будьте терплячі
Будьте терплячі

Використовуйте початкову стадію МТТ турніру, щоб отримати більше інформації про ваших опонентів. На старті турніру у вашому стеку досить багато фішок, не витрачайте їх даремно – вступайте в гру тільки з сильними стартовими руками.

Не переборщіть з крадіжкою блайндів
Не переборщіть з крадіжкою блайндів

На ранніх стадіях крадіжка блайндів не зможе істотно збільшити ваш стек. Якщо у вас немає нотсів на опонентів, що сидять ліворуч від вас на SB і BB, постарайтеся звузити свій діапазон опен-рейзів проти цих позицій.

Середня стадія турніру

Настав час красти блайнди
Настав час красти блайнди

Коли настає стадія з анте, то в гру вступає математика, яка говорить, що ваш коефіцієнт ризику щодо потенційного виграшу стає краще і тактика, спрямована на злодійство блайндів стає дуже вигідною.

Розширюйте діапазони
Розширюйте діапазони

У середній стадії турніру вам потрібно поступово нарощувати агресію та тиснути на власників менших стеків, ніж у вас. Це не означає, що потрібно пхати будь-які дві карти – просто постарайтеся трохи ширше опен-рейзити і 3-бетити в позиції, якщо ваш стек дозволяє це робити.


Пізня стадія і гра на баблі

Дійте агресивно
Дійте агресивно

Агресія – це те, що повинно бути у вас в голові, коли над столом висить табличка «Hand-for-hand». Звісно, ви повинні так грати, якщо вам вдалося набити великий стек. Якщо ж у вас за спиною всього кілька блайндів і ви молитеся про те, щоб потрапити в призи, то на допомогу вам прийде ICM-модель.

Не ризикуйте
Не ризикуйте

Якщо ви володієте комфортним стеком для проходу до призової зони, а за столом у вас зібралися агресивні гравці, які «тиснуть баббл», то не варто ризикувати вильотом з турніру в спробі довести, що ви не боїтеся тиску чіп-лідеру. Наразі ваша головна задача – потрапити в гроші.

Гра за фінальним столом

Грайте від опонентів
Грайте від опонентів

Якщо ваші супротивники сидять, терпляче чекають, щоб піднятися на пару місць вище, тоді (якщо ви володієте великим стеком) ви повинні регулярно красти блайнди і тиснути на короткі і середні стеки. Якщо вони активно намагаються подвоїтися, щоб досягти фінальних 3-х місць, то ви можете просто чекати, поки вони виб'ють один одного, і ви зможете піднятися якомога вище.

Прийміть рішення
Прийміть рішення

Якщо ви вийшли за фінальний стіл з коротким стеком, вам потрібно буде прийняти рішення швидко. Ви йдете на ризик вилетіти прямо зараз і намагаєтеся виграти фішки, щоб дати собі реальний шанс зайняти місце в топ-3 або терпляче чекаєте карти і граєте виключно по ICM? Відповідь буде залежати від структури виплат, стилю і рівня гри ваших опонентів і вашого стеку щодо стеків інших гравців. Але пам'ятайте, що гравці, які намагаються «пересидіти» до наступного пейджампу, зазвичай рідко потрапляють у топ-3. У цій стадії турніру допустимо йти на ризик у гонитві за чемпіонським титулом.

Вердикт

Щоб досягти успіху у світі турнірів, ви повинні бути не тільки вмілим гравцем у покер, але й зберігати свою концентрацію протягом усього турніру. Ви також повинні продовжувати це робити: у будь-якому конкретному турнірі ви можете зіграти дуже добре і вилетіти через нещастя, але з часом у турнірному покері, як і в кеш-покері, вправні гравці досягають успіху.

Щоб робити це добре, ви повинні ставитися до покеру як до будь-якого іншого виду спорту. МТТ покер можна розглядати як марафон. Весь ваш організм повинен працювати в ритмі та синхронізації, щоб знову і знову приймати важливі рішення.

Поширені запитання

🏆Що допоможе вигравати в МТТ покері?

Щоб демонструвати виграшні результати в багатостолових турнірах, звертайте увагу на стартові руки та на важливість позиції.

💵Яка стратегія гри в покерних турнірах найбільш популярна?

Зазар найбільш популярною стратегією для гри в покерних турнірах вважається тайтово-агресивна гра. Але деякі професіонали успішно викристовують і лузово-агресивний підхід.

Ви поставили даному матеріалу оцінку 5 з 5:
Schneider Редактор
Редактор

Коментарі (6)
Україна VaKa89 Еліта
Еліта

Дуже корисні поради, бо багато людей не розуміють , що на різних стадіях турніру треба грати по різному!👍️

0 відповідей
Україна corin Фанат
Фанат

Коротко і ясно все описано для початківців в самий раз. Пригадую себе років 10 тому, коли пройти школу покеру на PS взявся. Як не вистачило терпіння і пошвидше хотів ввірватись в гру. Але невдовзі зрозумів, що покер не такий уж і простий😏😏 

0 відповідей
Україна Apostle7
Без статусу

Дуже цікава стаття, корисні поради як грати на різних стадіях турніру та в залежності від гри інших гравців.

0 відповідей
Україна Apocalipsis
Без статусу

Коротко і ясно все описано для початківців в самий раз. Уже не один рік граю покер але все одно ще вчитись і вчитись 

0 відповідей
Україна krowkashy Еліта
Еліта

Це нагадує мисливця який по в ранній стадії вижидає ціль яка йому принесе багато фішок , далі стадія де треба вийти в призи і вижити щоб інші льви тебе не зїли , ну а фінальний стіл це вже борьба на смерть серед чемпіонів😃

0 відповідей
Україна vkalinicenko
Без статусу

Цікаво та навчально як в перший раз.

0 відповідей
Незареєстровані користувачі не можуть залишати коментарі.
Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.