Стратегія покеру для турнірів

Стратегія турнірного покеру

Турнірний покер – найромантичніша покерна дисципліна. Покерна стратегія турнірної гри кардинально відрізняється від кеш-ігри. Головною відмінністю від кешу є те, що в турнірі ви постійно повинні «виживати» через зростаючі блайнди. На жаль, в турнірній грі не існує тактики, яка гарантовано буде приносити вам прибуток, але вивчення турнірної стратегії і робота над грою допоможе вам розраховувати на виграші в довгостроковій перспективі, незважаючи на короткострокові результати. 

Покерні турніри захоплюючі, але також довгі та виснажливі. По телевізору ви побачите яскраві вогні та пачки готівки на столі з браслетом або кубком для переможця. Але за перемогами стоїть велика самовідданість. Щоб досягти цього, потрібна дисципліна, терпіння та зазвичай багато практики.

Стратегія для різних типів турнірів

Поговоримо про стратегію покеру для різних типів турнірів:

  • Стратегія МТТ

Великі МТТ (багатостолові турніри) приваблюють новачків величезними призовими, які здатні змінити життя і спонукають кращих покеристів планети постійно прогресувати і змагатися між собою. Стратегія МТТ включає в себе такі особливості: стратегія гри в ранній стадії, стратегія гри в середній стадії, стратегія гри на баблі і на фінальному столі. Щоб демонструвати успішний МТТ покер, вам в першу чергу знадобиться витримка і дисципліна.

  • Стратегія Sit&Go

Ключовими особливостями тактики в SnG, які відрізняють їх від МТТ, є підвищений вплив математики на прийняття рішень. З огляду на цей фактор, гравцеві необхідно досконально вивчити стратегію пуш-фолду і ICM-фактор. Якщо МТТ покер характеризується годинами за покерними столами, то в СнГ гра йде швидше і динамічніше.

  • Стратегія Spin&Go

Цей формат надзвичайно полюбився рекреаційним гравцям. Можливість виграти величезний джек-пот всього за декілька хвилин – мрія будь-якого любителя. Якщо ви плануєте грати ці турніри на регулярній основі, вам слід, як і випадку з SnG, досконально вивчити покерну математику та гру в коротких стеках. Якщо покер МТТ для вас занадто затяжний, в нагоді стануть якраз яскраві і динамічні спіни, які можна зіграти за пару хвилин.

  • Стратегія Fifty50/DoN (Double or Nothing)

Формат SnG-турнірів, в яких частину призового фонду отримує половина від зареєстрованих гравців. Стратегія покеру для цих турнірів спрямована на те, щоб потрапити в кращу половину гравців, щоб подвоїти свій бай-ін. Залежно від руму, призовий фонд може ділитися або абсолютно порівну, або за рештою фішок.

Будь-який турнір можна розділити на кілька етапів. І що важливо, на різних стадіях гра, тактика і стратегія дуже відрізняються.

Стратегія МТТ покеру для різних стадій

Спробуймо коротко розглянути кожну важливу стадію багатостолового турніру, і виокремимо декілька базових порад, що стануть в нагоді для покеристів.

Рання стадія турніру 

Будьте терплячі
Будьте терплячі

Використовуйте початкову стадію МТТ турніру, щоб отримати більше інформації про ваших опонентів. Не вступайте на ранніх стадіях в глибокі і складні роздачі, в яких ви можете втратити істотну частину стартового стеку.

Не крадіть блайнди
Не крадіть блайнди

На ранніх стадіях крадіжка блайндів не зможе істотно збільшити ваш стек. Наприклад, на рівнях 25/50 вам доведеться поставити мінімум 100-125 фішок, щоб спробувати виграти 75. У подібній ситуації вам абсолютно невигідно намагатися вкрасти блайнди з маргінальною рукою, оскільки на постфлопі ви можете програти ще більше.

Середня стадія турніру

Настав час красти блайнди
Настав час красти блайнди

Коли настає стадія з анте, то в гру вступає математика, яка говорить, що ваш коефіцієнт ризику щодо потенційного виграшу стає краще і тактика, спрямована на злодійство блайндів стає дуже вигідною.

Ставте пастки
Ставте пастки

Стратегія МТТ турнірів в середній стадії передбачає прийняття нестандартних рішень для отримання максимальної вигоди. Якщо за вашим столом присутня безліч агресивних гравців, то вам потрібно використовувати проти них контрстратегії, даючи їм можливість подарувати вам свої фішки.

Пізня стадія і гра на баблі

Дійте агресивно
Дійте агресивно

Агресія – це те, що повинно бути у вас в голові, коли над столом висить табличка «Hand-for-hand». Звісно, ви повинні так грати, якщо вам вдалося набити великий стек. Якщо ж у вас за спиною всього кілька блайндів і ви молитеся про те, щоб потрапити в призи, то на допомогу вам прийде ICM-модель.

Не ризикуйте
Не ризикуйте

Якщо ви володієте комфортним стеком для проходу до призової зони, а за столом у вас зібралися агресивні гравці, які «тиснуть баббл», то не варто ризикувати вильотом з турніру в спробі довести, що ви не боїтеся тиску чіп-лідеру. Наразі ваша головна задача – потрапити в гроші.

Гра за фінальним столом

Грайте від опонентів
Грайте від опонентів

Якщо ваші супротивники сидять, терпляче чекають, щоб піднятися на пару місць вище, тоді (якщо ви володієте великим стеком) ви повинні регулярно красти блайнди і тиснути на короткі і середні стеки. Якщо вони активно намагаються подвоїтися, щоб досягти фінальних 3-х місць, то ви можете просто чекати, поки вони виб'ють один одного, і ви зможете піднятися якомога вище.

Прийміть рішення
Прийміть рішення

Якщо ви вийшли за фінальний стіл з коротким стеком, вам потрібно буде прийняти рішення швидко. Ви йдете на ризик вилетіти прямо зараз і намагаєтеся виграти фішки, щоб дати собі реальний шанс зайняти місце в топ-3 або терпляче чекаєте карти і граєте виключно по ICM? Відповідь буде залежати від структури виплат, стилю і рівня гри ваших опонентів і вашого стеку щодо стеків інших гравців. Пам'ятайте, що будь-хто може виграти покерний турнір, якщо отримає потрібні карти в ключовий момент, виграє олл-ін в глибокій стадії або отримає стек «в подарунок» від слабкого гравця. Але це лише частина турнірної гри, яка залежить від везіння. Знання ж ключових параметрів стратегії і тактики турнірного покеру дозволить вам заробляти в цій дисципліні стабільно.

Вердикт

Щоб досягти успіху у світі турнірів, ви повинні бути не тільки вмілим гравцем у покер, але й зберігати свою концентрацію протягом усього турніру. Ви також повинні продовжувати це робити: у будь-якому конкретному турнірі ви можете зіграти дуже добре і вилетіти через нещастя, але з часом у турнірному покері, як і в кеш-покері, вправні гравці досягають успіху.

Щоб робити це добре, ви повинні ставитися до покеру як до будь-якого іншого виду спорту. МТТ покер можна розглядати як марафон. Весь ваш організм повинен працювати в ритмі та синхронізації, щоб знову і знову приймати важливі рішення.

Поширені запитання Поширені запитання

🏆Що допоможе вигравати в МТТ покері?

Щоб демонструвати виграшні результати в багатостолових турнірах, звертайте увагу на стартові руки та на важливість позиції.

💵Яка стратегія гри в покерних турнірах найбільш популярна?

Зазар найбільш популярною стратегією для гри в покерних турнірах вважається тайтово-агресивна гра. Але деякі професіонали успішно викристовують і лузово-агресивний підхід.

Оцінити матеріал
- відмінний матеріал
- хороший матеріал
- непоганий матеріал
- поганий матеріал
- матеріал жахливий
Коментарі відсутні
Ви будете першим, хто залишить свій коментар
Незареєстровані користувачі не можуть залишати коментарі.
Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.