Стратегія гри в китайський покер
Китайський покер – варіація звичайного покеру, щоб грати в нього вам не потрібні ігрові фішки і навіть стіл, а потрібна лише колода карт. Комбінації в китайському покері точно такі ж, як і в звичайному техаському холдемі. За правилами у грі можуть брати участь від 2 до 4 гравців (3 гравця в різновид «Ананас»).
Кожен з гравців має перед собою три бокси:
- Нижній бокс, 5 карт. Повинен складатися з найсильнішої комбінації.
- Середній бокс, 5 карт. Повинен складатися з середньої комбінації.
- Верхній бокс, 3 карти. Складається з найслабшої комбінації.
На самому початку кожен гравець отримує 5 карт і розкладає їх у відкриту в будь-який з трьох боксів за бажанням.
Потім, залежно від різновиду китайського покеру, ходи відбуваються так:
- У класичному китайському покері
Кожен гравець отримує в відкриту одну карту і кладе її в будь-який зі своїх боксів. Ходи відбуваються до тих пір, поки гравці не заповнять всі свої бокси (8 кіл).
- В «Ананасі» (Pineapple)
Всі гравці отримують в закриту 3 карти. Дві карти гравець зобов'язаний використовувати в своїх боксах, а третя повинна піти у відбій і залишається закритою для опонентів (4 кола).
У китайському покері відсутні раунди торгів та ставок. Гра йде на куші (бонусні очки). У живій грі вартість одного куша узгоджується гравцями перед початком партії, а в інтернеті існують ліміти, які схожі з лімітами звичайної кеш-гри. Розрахунок між гравцями відбувається після завершення партії.
Стратегічні особливості китайського покеру
- Не порушуйте порядок комбінацій
Якщо комбінація на якомусь із боксів виявилася сильнішою, ніж на попередньому (середній бокс старше нижнього, верхній старше середнього), то ваша рука буде вважатися «мертвою». В цьому випадку ви програєте всім своїм опонентам і не отримаєте бонусні очки (куші).
Тому іноді вам вигідніше буде не посилювати свою руку на середньому боксі, якщо у вас немає готової комбінації на нижньому.
- Уважно стежте за відкритими картами своїх опонентів
У китайському покері головний стратегічний акцент спрямований на ваші карти, але відкриті карти ваших опонентів також можуть дати вам велику кількість інформації.
Наприклад, ви збираєте червовий флеш на нижньому боксі, а у ваших опонентів вже відкрито безліч червових карт. В цьому випадку вам вигідно буде відмовитися від ідеї зібрати флеш і спробувати зібрати іншу комбінацію.
- Намагайтеся зібрати «фантазію»
Фантазія – це додаткова ігрова опція, яка стає доступна гравцеві, коли він збирає на молодшому (верхньому) боксі комбінацію від пари дам та вище. Наступну роздачу він буде розігрувати як фантазію.
Як розігрується фантазія:
- У звичайному китайському покері гравець отримує 13 карт, яких не бачать його опоненти;
- В «ананасі» – 14 карт.
Гравець розкладає всі свої карти одночасно на початку роздачі і не відкриває їх, поки інші гравці не завершать розіграш. Після завершення дій інших гравців гравець з рукою-фантазією відкриває карти і відбувається підрахунок балів.
Ви можете повторно отримати фантазію, якщо зможете зібрати на нижньому боксі комбінацію від каре і вище, від фул-хаусу і вище на середньому боксі або сет на верхньому.
Покерна стратегія гри в Crazy Pineapple
Стратегія Crazy Pineapple (де ви отримуєте три закриті карти і потім зобов'язані викинути одну з них по флопу) дуже схожа на стратегію техаського холдему (де ви отримуєте дві закриті карти) і стратегію Омахи (де ви отримуєте чотири закриті карти, але можете використовувати тільки дві з них на шоудауні). Не дивно, що стратегії Crazy Pineapple і цих двох інших форматів дуже схожі. Такі поняття, як шанси банку, блеф, дро, вел'юбети, тощо продовжують застосовуватися. Ми обговоримо основні стратегічні відмінності, які необхідно враховувати, щоб успішно грати в Crazy Pineapple Poker.
Стратегія для вибору стартових рук
Стратегія вибору стартових рук в Crazy Pineapple відрізняється від стратегії, яку використовують в техаському холдемі. Наприклад, три туза на руках будуть набагато слабшими, ніж можна було подумати, так як один з цих тузів повинен бути скинутий на флопі. Таким чином, ймовірність зібрати сет дуже мала, тому що в колоді залишився тільки один туз.
Найкращі стартові руки – ті, які дають вам кілька варіантів зібрати сильну руку (тріпс, стріт, флеш) з флопу, наприклад:
- As Ah Js: ви можете з флопу зібрати тріпс, стріт, флеш або навіть фул-хаус
- Tc Th 9c: знову-таки, у вас є шанс зібрати всі перераховані вище комбінації. Якщо ви не потрапите у флоп, то ви не програєте багато грошей, так як зможете легко сфолдити свою пару десяток.
- Ad 7d 6d: такі кишенькові карти також є хорошою стартовою рукою. Ви можете зібрати флопом дві пари, флеш або ж стріт.
Слабкими стартовими руками є наступні: всі три карти різних мастей (веселка), всі три картки не конектори, серед карт немає картинок. Наприклад, для Crazy Pineapple поганою стартовою рукою буде Th 6d 2s.
Хороша стратегія Crazy Pineapple для початківців полягає в тому, щоб дотримуватися наступних міркувань: розігрували б ви яку-небудь комбінацію двох карт з трьох кишенькових, якби це був звичайний техаський холдем? Якщо ні, то ви можете легко скинути руку в Crazy Pineapple. Так що якщо вам роздали Ah, Td, 5s (комбінаціями будуть AhTd, Ah5s, Td5s), ви сміливо можете їх фолд. Те ж стосується і руки Qc, 9d, 5d (комбінації – Qc9d, Qc5d, Qd5d).
Вам також слід уникати помилок початківців у техаському холдемі: багато фішів люблять дивитися флоп зі словами «Будь-які дві карти можуть виграти». Ця стратегія буде навіть набагато більш ризикованою в Crazy Pineapple, тому що, якщо гравець якимось чином потрапить у флоп, то він часто не зможе скинути свою руку. Тому «тайтових стиль – це правильно», особливо для новачків в Crazy Pineapple Poker.
Одна пара – слабка рука
У техаському холдемі ТПТК (топ-пара, топ-кікер), в залежності від кількості противників, є досить сильною рукою. У Crazy Pineapple ця рука часто буде коштувати вам чимало грошей, тому що одна пара часто буде тільки другою кращою рукою на шоудауні. Так буде відбуватися постійно, так як в Crazy Pineapple Poker набагато частіше зустрічаються дві пари, тріпси, стріти, фул-хауси і сильніші комбінації. Відповідно, якщо у вас є ТПТК, ви повинні зробити більшу ставку на флопі, щоб одразу виграти банк. Якщо опоненти не скидають карти, то намагайтеся далі використовувати пот-контроль. Якщо ви стикаєтеся з опором, кращою стратегією часто буде фолд – дуже ймовірно, що ваша топ-пара буде переможена одним з ваших супротивників.
Стережіться флешів
Флеш можна побачити в Crazy Pineapple набагато частіше, ніж в техаському холдемі, тому що тут роздають три, а не дві закриті карти. Якщо всі три карти на флопі мають однакову масть, ви можете бути майже впевнені, що в опонента вже зібраний флеш. Якщо на флопі є дві карти однієї масті, і у вас вже є готова рука, ви повинні поставити приблизно три чверті банку, щоб зробити гру з флеш-дро для вашого опонента занадто дорогою (якщо вимірювати шансами банку).
Багато гравців в Crazy Pineapple намагаються збирати флеш. Якщо у вас є флеш, ви повинні пам'ятати про це і грати обережно, якщо ваш флеш – НЕ натсовий.
Де зіграти в китайський покер?
В даний момент гру в китайський покер пропонує обмежену кількість румів, оскільки її складно ліцензувати. Але користувачі Cardmates можуть отримати один з 12 бонусів на перший депозит в PokerMatch і почати гру в надійному українському покер-румі в китайський покер «Ананас» просто зараз!

Нарешті прочитав ці правила)) і дізнався чому інколи повторно роздають фантазію😂
Китайський покер один із найцікавіших. Жаль, що топові покерруми їм нехтують.