Участь в азартних іграх може викликати ігрову залежність. Дотримуйтеся правил (принципів) відповідальної гри. Тільки для повнолітніх.

Стилі гри в покер

Стилі гри в покер

Покер – це не просто карткова гра, це гра між людьми, в якій задіяні карти. У міру вашого прогресу і здобуття покерних навичок, ви зіткнетеся з ситуаціями, в яких дійсно зрозумієте, наскільки переконливим є це твердження. У цій статті ми розглянемо основні існуючі стилі гри в покер і способи їх виявлення.

Незалежно від того, граєте ви в онлайн-покер, або в живу гру, спостерігаючи за рішеннями опонентів ви можете вловити деякі тенденції, як психологічно, так і емоційно, що в результаті допоможе вам визначити найкращий спосіб гри проти них.

Ви, мабуть, не раз зустрічали таке поняття, як LAG або TAG в покері. Це відноситься до визначення стилю гри людини за столом. Але, навіть розібравшись, що LAG – це лузово-агресивний гравець, TAG – тайтово-агресивний, а також в тому, що існують ще тайтово- і лузово-пасивні гравці, не означає, що ви розумієте до кінця що це значить, і як це може зіграти вам на руку. У цій статті ми не тільки допоможемо вам зрозуміти, хто такий ТАГ у покері, а також розповімо, як проти нього максимально ефективно грати.

Визначення покерних стилів

Покер – це гра спостережень. Тому, перший крок на шляху до визначення стилю гравців – це спостереження за їх загальними тенденціями. Такий фактор – ключова ланка в досягненні успіху в покері. Вивчення тенденцій ваших опонентів вважається обов'язковим, особливо якщо ви плануєте стати виграшним гравцем. Кожна дія, яку здійснює опонент, уже щось означає. Чому з тієї позиції гравець зробив х-рейз або просто підтримав ставку? Слід ще і ще раз підкреслити, що потрібно завжди стежити за грою, особливо коли ви не берете участь в роздачі (що може бути в більшості випадків), для того, щоб зрозуміти, про що думають ваші опоненти і як вони будуть діяти.

Покерних гравців можна розділити на дві основні категорії, які і визначатимуть їх стиль гри в покер. Це такі категорії, як: тайтовий стиль проти лузового, і пасивний стиль проти агресивного.

Тайтовий проти лузового

Тайтовий і лузовий стиль

Перша категорія залежить від вибору стартових рук:

  • Тайтовий гравець зазвичай розігрує невелику кількість тільки найкращих рук.
  • Лузовий гравець розігрує широкий діапазон рук.

Назва «тайтовий» або «лузовий» відноситься до вибору стартових рук, а не манери їх розіграшу. Все залежить від того, чи буде покерист грати з вузьким (тайтовим) або широким (лузовим) діапазоном рук. Тайтовий стиль гри в покер вибирають, як правило, обережні покеристи, які бояться втратити свій стек. Лузова гра в покер більш «творча».

Пасивний проти агресивного

Пасивність або агресивність гравців відображається в їх готовності піти на ризик.

  • Пасивні гравці намагаються уникати конфронтації і грають зі страхом програти.
  • Агресивні гравці роблять рейз частіше, ніж кол, і не бояться ризикувати на свої фішки.

Також пасивність або агресивність опонентів залежить від того, як ви граєте проти них.

Як визначити стиль покериста?

Спостерігаючи за своїми опонентами, ви зможете класифікувати їх, опираючись на те, що бачите.

Перше, що потрібно зробити – визначити який це гравець: тайтовий або лузовий. Якщо опонент фолдить більшість своїх рук, тоді відносите його до тайтової категорії. Якщо він схильний розігрувати безліч рук, тоді гравець вибрав для себе лузовий стиль гри в покер.

Наступний етап – це визначення його пасивності чи агресивності. Він частіше робить кол і чек, ніж робить рейз і робить ставки? Тоді відносите його до категорії пасивних гравців. Якщо він багато робить ставок і рейзить, тоді це агресивний гравець.

4 основні стилі гри в покер

Відштовхуючись від вищезазначених категорій, можна виділити 4 основні стилі гри:

  • Тайтово-пасивний.
  • Лузово-пасивний.
  • Тайтово-агресивний (ТАГ).
  • Лузово-агресивний (ЛАГ).

Знання цих загальних характеристик допоможе вам зрозуміти опонента і що за карти у нього в руках. Якщо лузово-агресивний гравець робить ставку і рейзить, то це не означає, що у нього сильна рука, на відміну від тайтово-пасивного гравця. Він робить рейз або ре-рейз рідко, але з хорошими руками.

Розглянемо 4 основних ігрових стилі більш детально:

Тайтово-пасивний стиль

Типовий тайтово-пасивний гравець, як правило, не розігрує багато банків і робить кол на префлопі, коли йому приходить підходяща рука.

Якщо уважні опоненти помітять його за столом, ніхто не буде входити в гру з його ініціативи, тому тайтово-пасивний гравець не зможе заробити грошей, коли у нього буде хороша рука. Цей тип гравців іноді називають «скелею» або «нітом», а загальний стиль гри може також вважатися «слабо-пасивним».

Їх легко обманути. Найчастіше, вони скидають слабкі і навіть середньої сили комбінації на спірній дошці, а також рідко роблять ставки самі, боячись програшу.

Гравці, які визначили слабких і передбачуваних опонентів, будуть завжди чекати на ситуації, в яких можна їх експлойтити просто тому, що тайтово-пасивні гравці занадто часто фолдять на агресію.

Лузово-пасивний стиль

Лузово-пасивні гравці люблять просто доставляти великий блайнд на префлопі при розігруванні банків. Вони будуть робити кол рейзу для того, щоб просто подивитися флоп і залишатися в роздачі щоразу, коли потрапляють хоч у щось, нехай навіть незначне. Вони рідко ризикують або стають агресивними, будучи швидше «автоколерами». Їх підхід до гри – просто спостерігати і дозволяти іншим ризикувати. Особливо часто таких гравців можна зустріти серед новачків, а також на мікролімітах.

Лузово-пасивних гравців дуже просто вичислити, а також легко зробити мішенню. Краще не намагайтеся блефувати автоколера, але, коли у вас досить сильна рука, ви повинні зробити ставку на велью і по максимуму отримувати вигоду від них.

Тайтово-агресивний стиль (ТАГ)

Тайтово-агресивні гравці зазвичай не розігрують багато банків. Вони вибагливі і в основному розігрують найкращі стартові руки. На відміну від тайтово-пасивних гравців, тайтово-агресивні будуть розігрувати свої карти рішуче. Вони терплячі і чекають на слушну нагоду для страйку, а також не бояться робити ставки.

Найчастіше, кращих тагів називають «акулами», тому що тайтово-агресивний стиль гри в покер, як правило, ефективний, незалежно від змін в грі або структури ставок. Більшість спостережливих опонентів будуть уникати зіткнення з тагами, оскільки вони вважатимуть, що у них найкраща рука і будуть фолдити під тиском.

Лузово-агресивний стиль (ЛАГ)

Лузово-агресивний гравець буде рейзити або ре-рейзити з великою різноманітністю рук на префлопі і робитиме ставку на більшості флопів. На них надзвичайно складно зробити рідси, тому що вони розігрують досить широкий діапазон рук. У безлімітному холдемі є досвідчені гравці, які дуже ефективно застосовують лузово-агресивний стиль гри в покер. Вони використовують фішки в якості зброї і постійно чинять тиск на своїх опонентів. Вони будуть блефувати з високим відсотковим показником, проти них складно грати. Однак, у самому кінці лузово-агресивної категорії знаходиться «маніяк», який робить рейз, судячи з усього, безпідставно. Тенденція маніяка переграти свої руки означає, що ви, напевно, покажете прибуток на дистанції проти такого типу гравців.

Як визначити стилі гри в покер по VPIP, PFR і AF

Запитання, яке часто ставлять собі гравці в онлайні – як визначити стиль гри в покер опонента, керуючись даними ХАДу? Зробити це досить просто. Для того щоб приблизно визначити стиль гравця, вам досить буде знати його основні показники, такі як VPIP (як часто заходить в гру), PRF (відсоток префлоп рейзу) і AF (фактор агресії) – вони, як правило, присутні у всіх стандартних HUD.

Для прикладу, ті хто вибирають тайтово-агресивний стиль гри використовують чарт стартових рук досить вузько і розігрують, як правило преміальні руки. Це означає, що в роздачу вони заходять рідко, але в той же час руки, які вони розігрують – вони грають агресивно. Тому VPIP у них невисокий, проте PFR дуже великий.

Орієнтовно визначити стиль гри опонента в онлайн-покері вам допоможе наша проста таблиця:

СтильVPIPPRFAFWTSD
ТАГ (TAG):8-18%8-12%1,5-420-30%
ЛАГ (LAG):20-30%15-25%1,5-420-30%
Лузово-пасивний гравець:> 25%> 20%> 4-
Тайтово-пасивний гравець:< 8%< 6%< 1,5-

Якщо у вас достатня кількість зіграних з опонентом рук, ви вже можете зробити про нього певні висновки.

Завуальовано або прямо?

Як тільки ви попередньо віднесли гравців до тієї чи іншої категорії, ви вже готові до наступного етапу – визначення ступеню їх хитрості, або навпаки її відсутності.

Це не завжди легко, так як покеристи часто дрейфують між хитрістю і абсолютною прямотою. Тим не менш, це дуже важливий крок, оскільки з моменту занесення їх в якусь категорію, ви можете починати інтерпретувати їх дії з більшою точністю.

Наприклад, давайте припустимо, що тайтово-агресивний гравець рейзить на префлопі з ранньої позиції. Якщо це "прямолінійний" тайтово-агресивний гравець, тоді ви можете приписати йому сильну руку, таку як преміум-пара. Якщо ви виявили, що він дуже хитрий, тоді він також може блефувати або грати в напівблеф, роблячи рейз з двома сильними картами або тузом.

Основний ключ – це спостереження. Вам дійсно потрібно спостерігати за гравцями і звертати увагу на їх тенденції, а також розуміти до якого типу гравців відносяться ваші опоненти і які рішення їм властиво приймати. Це допоможе вам грати набагато прибутковіше.

Важливість агресії

Пам'ятайте, що покер – агресивна гра, особливо це відноситься до холдему. Якщо ви не хочете бути агресивними, тоді не варто грати, або, у крайньому випадку, не потрібно сподіватися на перемогу. Покер сповнений конфліктів, ця гра не для слабаків. Ось чому агресивний стиль гри в покер дуже важливий для успіху.

Це основна суть гри, з якою ми маємо справу кожен раз, коли сідаємо грати. Ми намагаємося «побити» інших гравців і отримати гроші. Як одного разу сказав Джек Страус: «Я б навіть розорив власну бабусю, якби вона грала зі мною в покер».

Є очевидні моменти, коли обманювати і просто робити кол на префлопі з преміальною рукою або розігрувати чек-кол сильної руки на постфлопі – це добре. Навіть агресивні гравці іноді це роблять, але велика різниця в тому, що вони міксують свою гру, на відміну від тайтово-пасивних гравців, які тільки роблять кол, коли вони повинні ймовірно рейзити, через страх програшу. Як свідчить всім відома приказка: «Хто не ризикує, той не п'є шампанське».

Основний мінус пасивного стилю у тому, що він пропонує лише один спосіб виграти банк – коли у вас найкраща рука. Агресивна стратегія гри в покер надає вам два способи виграти – коли у вас найкраща рука і коли ви змушуєте свого опонента сфолдити кращу руку, тим самим змушуючи його відмовитися від банку.

Наприклад, застосувавши агресивну гру в покер на префлопі, в залежності від того, які карти на флопі, ви можете продовжувати свою агресію за допомогою здійснення ставок, і найчастіше виграєте роздачу, навіть якщо ви не потрапили в дошку.

Який стиль гри в покер кращий?

Ми вже обговорили важливість агресії і те, чому вона практично завжди вважається найкращим рішенням. Хороша тверда стратегія тайтової і агресивної гри зазвичай винагороджується прибутком. Є досвідчені гравці, які успішно адаптували в грі лузово-агресивний стиль. Однак, для більшості гравців, тайтово-агресивний підхід зазвичай найбільш прибутковий. Цей стиль, безсумнівно, найкращий спосіб для новачків, оскільки він привчає до хороших звичок, таких як терпіння і дисципліна. Тайтово-агресивний підхід також добре спрацьовує в якості «позиції за замовчуванням» і, найчастіше, гравці набувають сильну базу навичок, починаючи грати таким стилем.

Зрештою, ви повинні вибирати той стиль, який для вас не тільки найбільш прибутковий, але і максимально підходящий. Багато в чому стиль гри за покерним столом визначається вашою особистістю за межами столу. Деякі люди можуть грати в манері, невластивій їм в звичайному житті, але більшість буде повертатися до звичного типу. Тому найкраща порада, яку можна вам дати – визначити те, що спрацьовує у вашому випадку, а також набувати досвіду.

Важливо відзначити, що кращі гравці підлаштовують свій стиль під опонентів і обставини. Якщо ви граєте за столом, переповненим тайтововими гравцями, тоді ви повинні стати більш розкутим, а якщо ви граєте з агресорами, тоді тайтова гра буде максимально ефективною стратегією.

Завжди спостерігайте за грою і діями опонентів, а також, при необхідності, адаптуйте ваш стиль гри. Це саме те що роблять хороші покерні гравці.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram, щоб завжди залишатися в курсі останніх новин покеру.

Оцінити матеріал
- відмінний матеріал
- хороший матеріал
- непоганий матеріал
- поганий матеріал
- матеріал жахливий
Valentin Schneider Редактор
Редактор
Редактор та диктор Cardmates. Саме мій голос можна почути у більшості відео на наших YouTube-каналах із різноманітними оглядами та навчальними матеріалами. Покером зацікавився незадовго до початку своєї роботи на Кардмейтс (наче передчував)). Спочатку все починалось із кешу на умовні фішки у різних безкоштовних покерних додатках. Згодом перейшов на фріроли на Старзах, ПокерМатч та 888. Трохи пізніше наважився на кеш на ПокерСтарс. Наразі полюбляю грати в нокаут-турніри та спіни на GGPoker.
Коментарі відсутні
Ви будете першим, хто залишить свій коментар
Незареєстровані користувачі не можуть залишати коментарі.
Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.