Типи гравців у покер

Види гравців у покер

Покеристи бувають різними. Коли ви вперше сідаєте за стіл і дивитесь на опонентів, це вас може лякати. Деякі порівнюють гру в покер (особливо Техаський Холдем) з битвою. Гравці надягають обладунки у вигляді низько опущених головних уборів, темних окулярів, навушників і балахонистого одягу. Зброєю в цьому поєдинку стають різні техніки та стилі гри, розуміння яких допоможе вам експлойтити опонентів за столом, а також посприяє виробленню свого власного стилю. 

Іншими словами, для того щоб бути максимально ефективним, ви повинні навчитися визначати типи гравців у покері і як проти них грати. 

У цій статті ми допоможемо вам розібратися з різновидами покеристів, навчитися виділяти їх серед ваших опонентів і визначати, які прийоми і тактики будуть проти них максимально дієвими.

Типи гравців у покері та їхні стати

Якщо мова йде про онлайн, то найпершим критерієм, який допоможе вам визначити типи гравців в покер – їх статистика. Найкраще для цього використовувати ХАД, але навіть без нього ви можете помітити, хто сидить перед вами. Просто будьте трохи уважнішим. Розібратися що за «риба» і як з нею боротися допоможе наступна таблиця:

Типи гравців у покері

Можете зберегти нашу табличку і використовувати її в якості підказки, коли захочете визначити тип опонента в покері або швидко розібратися в тому, як грати проти того чи іншого суперника.

Види гравців у покер

Якщо відштовхуватися не стільки від ігрової статистики, скільки від інших психологічних і емоційних чинників, то можна виділити 7 основних видів покеристів (деякі назви дублюються з типами в таблиці, але у них є ряд відмінностей).

Наступні назви добре відомі в покерних колах, ними називають тих, хто демонструє той чи інший стиль. Ви напевно вже чули подібні слова, але, можливо не надавали їм особливого значення або не до кінця розуміли, що вони все-таки означають.

Пропонуємо ознайомитися з найпопулярнішими видами гравців у покері (список з описом, прикладами і методами боротьби проти них за столом):

Автоколер/Телефон/Фіш

Автоколер/Телефон/Фіш у покері

Цей термін використовується в негативному значенні для тих, хто постійно робить кол і рідко рейзить, незважаючи на силу його/її руки. Автоколери іноді винагороджуються за свою погану гру хорошими картами, які приходять на борд і, найчастіше, провокують ситуацію, коли недосвідчені гравці переоцінюють свій рівень скілу.

Покеристи з цієї категорії розігрують K5 одномасні і не можуть скинути короля, коли він потрапляє в борд, незалежно від того, скільки гравців у банку. Вони розігрують будь-які дві одномасні карти, будь-який туз, і не можуть сфолдити жодну з них, якщо ті потрапляють у флоп. Вони постійно скаржаться на виліт з гри і не можуть зрозуміти причину свого невезіння.

Як грати проти телефоністих покеристів:

 • не блефуйте;
 • з хорошою рукою ставте невеликі ставки, щоб їх оплачували;
 • зі слабкою картою краще не робити кол рейзу опонента.

Ніт/Скеля

Ніт/Скала в покері

Ніт або скеля – повна протилежність автоколеру. Він не хоче ризикувати і розігрує тільки преміальні руки в топовому діапазоні. Ніт буде сидіти і чекати ультра-преміум руки, і буде сидіти до посиніння. Він грає гіпер тайтово і нічого не розігрує крім тузів, королів, дам та іноді AK. Якщо вас коли-небудь зарейзить ніт, тоді знайте, що у нього є дійсно щось дуже хороше. Ви можете сміливо фолдити руки, включаючи QQ.

Найкраща стратегія проти ніта:

 • викрадайте блайнди;
 • слоуплейте хороші руки на ранніх стадіях роздачі;
 • будьте обережні з рейзами опонента. Зі слабкими і навіть середньої сили руками у таких випадках краще не робити кол.

Нуб/Ньюбі

Нуб/Ньюбі в покері

Людина з невеликими знаннями або слабким інтелектом, яка абсолютно не бажає вдосконалюватися.

Різниця між нубом і ньюбі в тому, що ньюбі – це наївний новачок, що володіє ентузіазмом та інтелектом, але абсолютно не має досвіду, а нуб – поганий гравець з мізерною кмітливістю, який взагалі не бажає чогось навчитися.

Як грати проти нубів:

 • не бійтеся блефувати;
 • стежте за сайзінгом і ставте стільки, скільки опонент зможе зрівняти;
 • будьте трохи агресивніші.

Маніяк

Маніяк у покері

Маніяків характеризують як таких тому, що вони будуть розігрувати практично кожну руку і рейзити або ре-рейзити з будь-якими двома картами. Така поведінка характерна людям в тільті, в стані алкогольного сп'яніння, або ж тим, хто просто хоче розважатися, влаштовуючи безліч екшну.

Може здатися, що грати з маніяком легко, але вони представляють серйозну загрозу вашій грі, оскільки вони надзвичайно агресивні і насправді будуть випробовувати вас, іноді похитуючи ваш банкрол. Маніяк може фактично ввести в тільт весь стіл, тим самим створюючи дуже прибуткову ситуацію для покериста, який зберігає спокій, застосовуючи правильні стратегії.

Як грати проти покерного маніяка:

 • не заходьте в гру і не робіть ставку зі слабкою рукою або без позиції;
 • намагайтеся не блефувати;
 • з грабельною рукою робіть ставку раніше маніяка;
 • з сильною комбінацією можна ставити трохи, провокуючи опонента на більш високу ставку.

Але головне – зберігайте спокій, а якщо вам це не вдається, то краще змініть стіл, поки не пізно.

Пан «ABC покер»

Пан «ABC покер»

Термін ABC-покерист відноситься до гри «чітко за книгою» без інтелектуального опрацювання. ABC-покеристи випереджають абсолютних новачків (або нубів). Вони знають все про структуру блайндів, коли потрібно робити рейз і 3-бетити, коли виставлятися олл-ін з коротким стеком та іншу елементарну гру. Однак назва пан «ABC-покер» – це не комплімент і в цілому цей термін асоціюється з людиною, яку можна експлойтити за допомогою агресії.

5 років тому гра по стратегії ABC покеру була безсумнівно виграшною, і навіть сьогодні, якщо ви знайдете правильну гру, вона може стати безумовно прибутковою. Однак, на сьогоднішній день, в більшості турнірах і кеш-іграх, гра по стратегії ABC покеру приведе вас до майже нульового результату, в кращому випадку.

Основні правила гри проти ABC покериста:

 • стежте за його діями, після декількох роздач вони будуть вельми передбачуваними;
 • не бійтеся експериментувати з різними стилями;
 • грайте агресивніше.

Балабол

Балабол у покері

Тип гравців, який розповідає про силу руки, намагаючись збити з пантелику опонентів називається «балабол». Наприклад, у нього на руках AA і він може сказати: «Ну давай подивимося флоп», показуючи, що його рука досить посередня. Стиль «балабол» вважається поганим тоном в Великобританії, але не в США.

Зустрічаються балаболи винятково в живій грі, адже в онлайні ви запросто можете відключити чат і не звертати на них увагу.

Головне правило в грі проти балаболу – спокій і тільки спокій. Зберігайте покер фейс і грайте в свій покер. Придивившись до балакучої людини, ви можете помітити телси, які покажуть бреше він або говорить правду.

Акула

Акула в покере

Це найхитріші покеристи. Акули гарні в кожному аспекті гри і можуть підлаштовуватися під всіх вищевказаних типів гравців. З акулами дуже складно грати, тому що ви ніколи дійсно не зможете зробити на них рідси. Ви помітите, що ставите собі такі запитання, як: «Що він бетить?» або «У нього це є?»

Вони мають необмежену стриманість, коли справа доходить до ставки з хорошою рукою для того, щоб дозволити комусь ще думати, що у них найкраща рука. Такі хлопці знають, як читати опонентів і точно знають, як поводити себе і які ставити ставки, зображуючи погану або неготову руку. Вже хто-хто, а вони точно знають типи гравців у покері і як проти них грати.

Акули гарні у викачуванні максимальної кількості грошей, особливо коли грають з агресорами. Ці хлопці – найлютіші вороги будь-якого агресивного гравця завдяки чітким рідсам на них. Акула може зловити 3 тузи і прочекати, щоб змусити іншого гравця зробити ставку, а також вони можуть: зробити рейз; продовжити свою гру, діючи так, ніби у них слабка рука і боязко робити кол; сфолдити (якщо у них повно фішок) для того, щоб збити з пантелику інших гравців своєю грою.

Потім акула демонстративно скаже щось на кшталт: «Я знаю, що у тебе стріт», просто для того, щоб опоненти вважали її «нітом» або що вона запросто може скинути руку, а значить проти неї нібито можна красиво блефувати на пізніх вулицях.

Ви повинні прагнути стати акулою.

Як грати з акулами:

 • грайте обережно;
 • змінюйте стратегію;
 • з особливою уважністю стежте за грою опонента;
 • намагайтеся якомога менше вступати в сутичку з сильними опонентами, і як можна більше грати проти слабких.

Саме такий вигляд мають основні види гравців у покері. Безумовно, кожну з категорій можна розбити ще на кілька підкатегорій, але в цьому немає особливого сенсу. Так ви тільки ускладните процес ідентифікації опонента. Зрозумівши хто сидить з вами за столом, ви зможете застосувати максимально правильну стратегію і з легкістю обіграти суперників.

Оцінити матеріал
- відмінний матеріал
- хороший матеріал
- непоганий матеріал
- поганий матеріал
- матеріал жахливий
Valentin Schneider Редактор
Редактор
Редактор та диктор Cardmates. Саме мій голос можна почути у більшості відео на наших YouTube-каналах із різноманітними оглядами та навчальними матеріалами. Покером зацікавився незадовго до початку своєї роботи на Кардмейтс (наче передчував)). Спочатку все починалось із кешу на умовні фішки у різних безкоштовних покерних додатках. Згодом перейшов на фріроли на Старзах, ПокерМатч та 888. Трохи пізніше наважився на кеш на ПокерСтарс. Наразі полюбляю грати в нокаут-турніри та спіни на GGPoker.
Коментарі відсутні
Ви будете першим, хто залишить свій коментар
Незареєстровані користувачі не можуть залишати коментарі.
Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.