Правила гри в лімітний холдем

Лімітний холдем

Техаський холдем може здатися складнішим, ніж є насправді. Але це проста і логічна гра, на вивчення якої знадобиться небагато часу, однак, щоб її освоїти – вам доведеться приділити більше своєї уваги та часу.

Техаський холдем – карткова гра, в якій увага зосереджується на ставках і на картах, що розігруються. Залежно від того, як відбувається торгівля за столом, можна виділити кілька різновидів холдему.

Техаський холдем ділиться на 4 види:

 • Безлімітний (No Limit Texas Hold'em)​
 • Лімітний (Limit Texas Hold'em)
 • Пот-лімітний (Pot Limit Texas Hold'em)
 • Змішаний (Mixed Texas Hold'em)

У даній статті представлена ​​вся необхідна інформація про те як грати в покер, а точніше в лімітний холдем. Але, перш ніж приступити до правил, потрібно звернути увагу на покерну термінологію, з якою ви зіткнетеся. На нашому сайті ви можете ознайомитися зі значеннями термінів та з комбінаціями.

Мета гри – виграти банк й отримати якомога більше фішок.

Структуру гри можна поділити на 3 основні категорії:

 • Підготовка до гри
 • Коло ставок
 • Шоудаун

Почнемо з підготовки. У грі можуть брати участь від 2-х до 10-и гравців. Коли кількість учасників визначено, перше що нам потрібно – це фішки. Далі в хід йде кнопка «батон», що вказує на гравця, який буде дилером в поточній роздачі. В кінці кожної роздачі кнопка передається за годинниковою стрілкою і призначається новий дилер. Зліва від батона знаходиться малий блайнд (МБ) і великий блайнд (ВБ).

У лімітних іграх ВБ такий же, як і маленька ставка, а МБ зазвичай становить половину від розміру великого блайнда, залежно від лімітів. Наприклад, на лімітах 2$/4$, малий блайнд – 1$, а великий блайнд – 2$. При лімітах 15$/30$, МБ становить 10$, а великий – 15$. Залежно від структури гри, кожен гравець також може вносити анте. Потім кожен учасник гри отримує 2 закриті карти й починається коло торгівлі, яке йде за годинниковою стрілкою і стартує з гравця на позиції УТГ. Цей етап називається префлопом. Далі гравці повинні приймати рішення, у них є наступні варіанти:

 • Фолд​
 • Чек
 • Бет
 • Кол
 • Рейз

Кожен варіант залежить від дії попередніх гравців. Якщо ставок ще не було, тоді учасник може зробити чек або ж бет, а якщо ставка уже зроблена  – інші можуть сфолдити, зробити кол або рейз.

Ставки в Limit Holdem мають встановлену структуровану величину. На префлопі та флопі всі ставки і рейзи однакові за величиною з ВБ. Розмір всіх ставок і рейзів на тьорні та рівері подвоюється. В лімітному холдемі, протягом кожного кола торгівлі, гравцеві можна робити ставки до 4-х разів. Сюди входить:

 • Бет​
 • Рейз
 • Ре-рейз
 • Кеп (останнє підвищення)

Тепер, коли гравці побачили свої карти, вони можуть починати розігрувати руки: зробити кол або рейз ВБ. Як згадувалося вище, екшен йде за годинниковою стрілкою і починається зліва від великого блайнда, у якого є можливість, зробити фолд, кол чи рейз. Якщо ВБ становив 2$, тоді кол коштуватиме теж 2$, а щоб підвищити ставку, необхідно, як мінімум, 4$.

Переходимо до флопу. На цьому етапі дилер викладає на борд 3 загальні карти сорочкою вгору. На флопі ставки починаються за годинниковою стрілкою від батона з активного гравця. Варіанти ставок такі ж, як і на префлопі, але, якщо спочатку ніхто не ставив бет, тоді можна зробити чек і передати хід іншому гравцеві.

Коли на флопі коло ставок завершено, настає тьорн. На цьому етапі дилер викладає 4-ту карту на стіл і починається наступне коло торгівлі.

Після закінчення раунду ставок стартує останній етап – рівер. Правила ставок на рівері такі ж, як на флопі та тьорні.

Завершує гру шоудаун. Це фінал, де визначається переможець, що володіє найсильнішою комбінацією.

Виграти банк можна зібравши найсильнішу руку, або якщо вам вдасться змусити всіх опонентів сфолдити до шоудауну. Необхідно знати деякі правила, які стосуються шоудауну:

 • Гравець, який робить ставку на рівері – це перший гравець за замовчуванням, який буде показувати свою руку. Якщо інші гравці вирішують показати свої руки першими, тоді вони "відкриваються" першими.​
 • Якщо на рівері ставок не було (всі зробили чек), то гравець, що знаходиться найближче до лівої сторони дилера, повинен першим показати свою руку, і так продовжується за годинниковою стрілкою.
 • При наявності програшної комбінації він може показати руку, або ж просто не перевертати карти й поступитися банком.

У цій статті ви ознайомилися з правилами гри в лімітний холдем. Тепер ви можете застосовувати отримані знання на практиці й освоювати цю дисципліну в таких покер-румах, як 888poker, PokerStars, RedStar, PartyPoker.

Оцінити матеріал
- відмінний матеріал
- хороший матеріал
- нормальний матеріал
- поганий матеріал
- жахливий матеріал
Коментарі відсутні
Ви будете першим, хто залишить свій коментар
Незареєстровані користувачі не можуть залишати коментарі.
Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.