Стратегія ABC покеру

Що таке ABC покер

АBC гра – це термін для опису простої стратегії, що фокусується на солідній тайтовій грі. За часів покерного буму ця стратегія могла приносити прибуток навіть на високих лімітах, а на мікролімітах АБЦ гра є вигідною досі.

Початківцям, які тільки починають освоювати покерну стратегію, рекомендується грати винятково в простий ABC покер. Цю базову стратегію використовують не тільки новачки, але й досвідчені гравці, якщо не володіють необхідною інформацією про своїх суперників за столом. Важливо розуміти, що саме передбачає цей підхід, адже він може стати у нагоді як в живих іграх, так і в онлайні.

Основи ABC покеру

З самої назви зрозуміло, що це фундаментальний і базовий підхід, який складається з загально принятих правил розіграшу рук. Поговоримо про деякі стандартні лінії стратегії АБЦ покеру:

  • Тайтовий чарт стартових рук для ранніх/середніх позицій​
  • Тільки 3-бет з руками QQ+ і АК на префлопі
  • Завжди ставити контбет, якщо ви були агресором на префлопі, але не блефувати в мультипотах
  • Не блефувати на терні і рівері, а ставити тільки на велью
  • Завжди ставити половину банку або більше на постфлопі

Ці базові концепції є фундаментальними і основними відправними точками вашої покерної кар'єри. Основна думка полягає в тому, щоб ваш діапазон складався тільки з сильних рук, щоб ви могли частіше ставити на велью і були змушені блефувати рідше.

Варто враховувати!
Варто враховувати!

Стратегія ABC – хороша ідея проти невідомих опонентів.

Ця стратегія працює, якщо у вас немає необхідних рідсів на ваших опонентів, але як тільки у вас збирається інформація про одного або всіх гравців за столом, ви повинні відхилятися від ABC і почати використовувати ефективнішу стратегію, щоб максимізувати прибуток в кожній роздачі.

Способи поліпшити ваш ABC покер

Ми підготували для вас декілька простих і чітких порад, які допоможуть зрозуміти АБЦ покер та почати застосовувати його на власній практиці.

Знайте свій префлоп діапазон, але вмійте дивувати опонентів
Знайте свій префлоп діапазон, але вмійте дивувати опонентів

Коли ви граєте проти невідомих опонентів, то префлоп діапазон – ваш вірний друг, щоб отримувати прибуток.

Але якщо ви вже зібрали певну інформацію про суперників, то не забувайте використовувати її проти них.

Наприклад, ви помітили, що опонент, який сидить на великому блайнді, є дуже тайтовим і пасивним. Чому б не спробувати вкрасти його великий блайнд з якою-небудь маргінальною рукою?

Пам'ятайте, що чарти стартових рук корисні на префлопі, але часто є абсолютно марними на постфлопі.

Експериментуйте з бет-сайзингом
Експериментуйте з бет-сайзингом

АБЦ покер пропонує завжди ставити на постфлопі половину банку або більше. Чому б не спробувати самому погратися з сайзингом? Вибираючи сайзинг на постфлопі, ви повинні виходити зі структури дошки, сили вашої руки на цій дошці і типу вашого опонента.

Наприклад, ви були агресором на батоні з кишеньковою парою і на сухому флопі потрапили в топ-сет. Вам протистоїть агресивний гравець, який підтримав ваш рейз на малому блайнді. Ви вже помітили, що він постійно рейзить контбети інших гравців. Зробіть контбет розміром не стандартні 50%, а 35-40%. Дозвольте супротивнику проявити свою агресію і збирайте проти нього три вулиці велью.

Змініть частоту контбетів
Змініть частоту контбетів

Базова стратегія говорить про те, що якщо ви були агресором на постфлопі, то повинні ставити контбет практично в 100% випадків. Прочитавши цей пункт, багато гравців перетворюються в роботів і роблять ставки в абсолютно невідповідних для цього ситуаціях. Не будьте передбачувані!

Наприклад, ви рейзите з АКо з пізньої позиції, усі пас до великого блайнду, гравець на ВБ робить кол і виходить флоп 9 8 7 веселкою. Чи варто вам ставити контбет? Це абсолютно позбавлено сенсу, оскільки в діапазоні великого блайнду буде набагато більше середніх і дрібних кишенькових пар, а також конекторів, які точно не викинуть за таким флопом. Вам вигідніше чекнути флоп, а якщо противник чекне і тьорн, то ви зможете поставити відкладений контбет. Якщо ж великий блайнд сам поставить по тьорну, то ви зможете легко скинути і при цьому не програти багато.

Вердикт

Необхідно відзначити, що базова АБЦ стратегія є все ще прибутковою на мікролімітах і її вивчення необхідне початківцю, щоб почати заробляти покером. Це дуже тайтовий підхід, який може бути корисним для отримання грошей при грі з невідомими опонентами або в складних умовах. 

ЇЇ базові принципи досить прості, і ви можете застосовувати їх навіть підсвідомо. Але якщо ви доповните її декількома просунутими прийомами, то зможете вигравати набагато більше. Якщо ж додати до цієї стратегії більше блефу у правильні моменти, то і зовсім вийде ідеальна суміш.

Поширені запитання
🏆Як розшифровується ABC покер?

Ця абревіатура не розшифровується, а означає щось базове і просте, як три перши літери алфавіту. Тобто це базова покерна стратегія.

💵Чи можна вигравати великі суми завдяки АБЦ покеру?

Покерну стратегію АБЦ відносять до найбільш простих і базових. Освоїти її досить просто, тому це не та стратегія, з якою варто грати на хайстейкс. Але на середніх лімітах вона приносить непогані гроші.

Оцінити матеріал
- відмінний матеріал
- хороший матеріал
- нормальний матеріал
- поганий матеріал
- жахливий матеріал
Valentin Schneider Редактор
Редактор
Редактор та диктор Cardmates. Саме мій голос можна почути у більшості відео на наших YouTube-каналах із різноманітними оглядами та навчальними матеріалами. Покером зацікавився незадовго до початку своєї роботи на Кардмейтс (наче передчував)). Спочатку все починалось із кешу на умовні фішки у різних безкоштовних покерних додатках. Згодом перейшов на фріроли на Старзах, ПокерМатч та 888. Трохи пізніше наважився на кеш на ПокерСтарс. Наразі полюбляю грати в нокаут-турніри та спіни на GGPoker.
Коментарі відсутні
Ви будете першим, хто залишить свій коментар
Незареєстровані користувачі не можуть залишати коментарі.
Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.