Стратегія коротких стеків SSS

Стратегія коротких стеків SSS

Стратегія SSS (Short Stack Strategy) у кеш-покері – найпростіша та найзрозуміліша стратегія, яка ідеально підійде для новачків. Гра з коротким стеком не передбачає складних рішень на постфлопі, тому для вивчення цієї стратегії не знадобиться багато часу.

Кілька років тому стратегія SSS мала на увазі гру зі стеком у розмірі 20 великих блайндів. З того часу практично всі покер-руми підняли розмір мінімальної закупівлі за столами та пограти з таким невеликим стеком вже не вийде. Шанувальники стратегії коротких стеків знайшли вихід і стали брати за стіл 40 bb. По суті, на саму стратегію це майже не вплинуло, але вимоги до банкролу стали дещо жорсткішими.

Стратегія гри з коротким стеком може бути корисною не лише новачкам, які тільки починають свій шлях у покері. Базові концепції SSS також можуть стати в пригоді досвідченим регулярам, щоб протистояти «SSS-никам» та експлуатувати їх під час гри. У цій статті ми розглянемо основні аспекти стратегії коротких стеків, які дозволять вам вигідно її використовувати.

Банкрол-менеджмент

Попри те, що стратегія SSS вимагає набагато меншого банкрола, ніж класична стратегія глибоких стеків, до цього пункту все одно варто поставитися серйозно. Слід мати в касі 30-50 бай-інів (коротких стеків), щоб спокійно пережити будь-які примхи дисперсії.

Розмір банкролу в залежності від лімітів:

ЛімітиБанкролРозмір стека
для гри
NL2 (0.01/0.02$)24$-40$0.80$
NL5 (0.02/0.05$)60$-100$2$
NL10 (0.05/0.10$)120$-200$4$
NL25 (0.10/0.25$)300$-500$10$

Вибір стартових рук

Через простоту цієї стратегії, докладних чартів стартових рук для кожної з позицій не потрібно. Просто збережіть собі це зображення із загальним чартом стартових рук і тримайте його під рукою, коли почнете грати:

Можна помітити, що на ранній і середній позиції у діапазоні оупенрейзів відсутні дрібні кишенькові пари (22-55), одномасні конектори типу 78s, 89s і слабкі одномасні тузи (A6s, A7s). Цьому є просте пояснення – такі руки недостатньо часто виграють на шоудауні та відкривати їх буде не найкращим рішенням.

Вищезгадані руки підходять для гри в глибоких стеках, коли ви маєте непогані потенційні шанси на виграш (імплайд-оддси). З коротким стеком неможливо виграти багато, тому вам невигідно тягнути дро та розігрувати різні спекулятивні руки.​

Важливий момент
Важливий момент

Дотримуйтесь чарту стартових рук. Як би вам не хотілося відкрити 44 з баттону, відмовтеся від цієї витівки. Ваша мета – максимізувати прибуток з найкращими стартерами, а не розігрувати якомога більше рук.

Далі ми розглянемо кілька практичних порад, які допоможуть вам почуватися впевненіше за столами.

Поради для гри з коротким стеком

Збільшили стек – залиште стіл
Збільшили стек – залиште стіл

Головне правило стратегії коротких стеків говорить: якщо ви збільшили стек на 10-15 bb або більше, то настав час покинути стіл. Вам необхідно «обнулятися» щоразу після подвоєння. Але варто відзначити, що в більшості покер-румів ви зможете сісти назад за стіл з коротким стеком лише через 20-30 хвилин після виходу.

Це обмеження іноді можна оминути, спробувавши вибрати інші столи для гри. Також рекомендуємо звернути увагу на столи швидкого покеру (zoom, speed тощо) – найчастіше подібні обмеження не діють саме за цими столами.

Грайте тайтово на префлопі
Грайте тайтово на префлопі

Маючи стек розміром у 40 bb, вам потрібно ретельніше вибирати стартові руки для відкриття з ранніх позицій. Входьте у гру тільки з преміум-руками, сильним бродвеєм та середніми кишеньковими парами:

  • AA, KK, QQ, JJ, TT, 99, 88, 77, 66;
  • AK, AQ, AJ, ATs;
  • KQ, KJ, QJs.

У пізніх позиціях ви можете розігрувати ширший діапазон оупенрейзів, щоб стілити блайнди (дивіться чарт вище). Ще одне важливе правило – завжди входьте у гру рейзом і забудьте про лімпи.

Зменшуйте сайзінги на постфлопі
Зменшуйте сайзінги на постфлопі

Намагайтеся ніколи не ставити більше ніж 50% банку, тому що з невеликим стеком складно тиснути на опонентів і вибивати їх із роздачі. Сайзінгу в 30-40% буде цілком достатньо, щоб досягти поставленої мети.

Йдіть олл-ін із сильними дро
Йдіть олл-ін із сильними дро

Один із найкращих способів тиснути на опонентів, маючи за плечима не так багато фішок – частіше загрожувати їм олл-інами. По-перше, ви генеруватимете достатньо фолд-еквіті, щоб ця дія стала плюсовою. А по-друге, з коротким стеком ви не можете чекати на монстрів, типу двох пар або стріту – блайнди знищать ваш стек дуже швидко.

Для такого мува ідеально підійдуть сильні дро-руки. Якщо ви не можете собі дозволити «тягнути» натсове дро до рівера, то ставте олл-ін тут і зараз. У вас завжди буде два варіанти забрати банк: або змусити опонента сфолдити, або зібрати кращу руку на шоудауні.

Зробіть сквіз своєю секретною зброєю
Зробіть сквіз своєю секретною зброєю

Сквіз – це досить популярний засіб у покері та дуже потужна зброя для шанувальників стратегії SSS. Суть цього мува полягає в наступному: коли перед вами один гравець відкривається на префлопі, а другий зрівнює ставку, то ви намагаєтеся вибити обох опонентів з роздачі великим 3-бетом і забрати «мертві» гроші у банку. З коротким стеком у подібних ситуаціях ви повинні не лише 3-бетити, а й пушити.

Ви можете значно розширити свій діапазон 3-бета проти гравців, які відкрилися із пізніх позицій. Найчастіше вони матимуть спекулятивні руки, типу одномасних конекторів чи слабких тузів, тому вони рідко зрівнюватимуть ваш 3-бет чи пуш. Саме тому SSS-ники вважаються незручними супротивниками – ніхто не любить часто виставлятися префлоп. Використовуйте цей засіб на повну.

Плюси та мінуси SSS

  • Стратегія коротких стеків дуже проста для розуміння. Щоб успішно застосувати отримані знання на практиці, знадобиться лише кілька сесій.​
  • Також через простоту стратегії SSS вам буде легше мультитейблити, збільшуючи тим самим свій прибуток за годину.
  • Для гри вам потрібен банкрол набагато меншого розміру, ніж при грі із середнім чи глибоким стеком.

  • Граючи за стратегією SSS, у вас навряд чи вийде високо піднятися по лімітах. Примітивна гра на «автопілоті» може приносити прибуток на мікролімітах, але щоб дістатися вершин, доведеться розвиватися і працювати над собою.​
  • Ця стратегія досить передбачувана і досвідченому гравцеві не важко підлаштуватися під вас і експлуатувати всі ваші недоліки.
  • Головний мінус полягає в тому, що практично у всіх покер-румах зараз діють обмеження, через які досить проблематично грати за стратегією коротких стеків.

Висновок

Стратегія коротких стеків може стати вам у пригоді на старті покерної кар'єри, а також при «вилазках» на ліміти вище (щоб мінімізувати можливі втрати). Ви забиратимете чимало «мертвих» грошей під час гри та можете стати незручним опонентом для слабких покеристів.

Однак, як згадувалося вище, зараз важко знайти покер-рум, у якому можна грати за цією стратегією без обмежень. Тому ми рекомендуємо відразу братися до вивчення стратегії середніх стеків (MSS), а краще – до стратегії великих стеків (BSS). Ці стратегії складніші, але якщо ви докладете трохи зусиль для їх вивчення, на дистанції ви обов'язково будете в плюсі.

Поширені запитання

🤑 Чи багато покеристів грають за стратегією коротких стеків?

У будь-якому покер-румі ви зустрінете безліч покеристів, які грають з короткими стеками. Але насправді більшість із них виявляться любителями. Гравців, які професійно грають за стратегією SSS, не так вже й багато.

💻 В яких румах можна грати за стратегією SSS?

Сьогодні практично в кожному покер-румі діють різні обмеження, які роблять життя SSS-ників набагато складнішим. Щоб визначитись із румом для гри, відвідайте розділ «Покер-руми» на нашому сайті. Ми рекомендуємо спочатку ознайомитися з правилами кожної покерної кімнати, щоб вибрати найкращий варіант для гри за стратегією SSS.

Оцінити матеріал
- відмінний матеріал
- хороший матеріал
- нормальний матеріал
- поганий матеріал
- жахливий матеріал
iGaming експерт на Cardmates
Коментарі відсутні
Ви будете першим, хто залишить свій коментар
Незареєстровані користувачі не можуть залишати коментарі.
Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.