Правила гри Холдем 6+: покер з короткою колодою
Все більш популярним та затребуваним серед гравців стає покер із короткою колодою (6+ Холдем). Short deck дещо відрізняється від традиційних дисциплін, як-от Техаський Холдем: у колоді 36 карт та інший порядок старшинства комбінацій. Але в цілому правила тут аналогічні з класичним покером, тому цей формат гри дуже простий для розуміння.
Зіркові покеристи проявляють великий інтерес до Холдем 6+: Філ Айві, Том Дван та компанія багатих азіатських бізнесменів – найчастіші гості великих турнірних серій від Triton. В івентах розігруються мільйони доларів, а динамічність гри сприяє нарощенню екшену. Варіант із короткою колодою має безліч особливостей, які потрібно враховувати, щоб успішно грати в 6+.
Основні правила та комбінації в Холдем 6+
Цей різновид покеру не вирізняється з-поміж інших складними правилами. Отже, що ж відрізняє Holdem 6+ від покеру, до якого ми звикли?
- Кількість карт у колоді: 36 (відсутні карти молодші за шістку), а в класичному Холдемі їх 52.
- Наймолодший стріт починається не з п'ятірки, а з туза: А-6-7-8-9.
- Сет старший за стріт (цей нюанс може змінюватися в залежності від правил конкретного покер-руму!).
- Флеш старший за фул-хаус.
У деяких покер-румах сет старший, ніж стріт. У варіації short deck poker на PokerStars стріт, як і раніше, сильніший за трипс. Заздалегідь уточніть, як грають у вашому покер-румі, щоб уникнути неприємних несподіванок!
Формат гри з короткою колодою зазвичай не передбачає наявності великого та малого блайнду. Замість обов'язкових ставок використовують блайнд від гравця на батоні та анте.
Як грати в 6+ Холдем
Процес гри в покер з короткою колодою нічим не відрізняється від Техаського Холдему. На префлопі різниця полягає лише в тому, що тут відсутні ВБ та МБ. Зате в дію пускають спеціальний блайнд, який ставить гравець на батоні. Решта ж учасників платять анте.
Новачки можуть потренуватися у безкоштовній грі на PokerStars. У лобі руму доступна гра в Holdem 6+ на умовні фішки:
Усім учасникам столу роздали кишенькові карти, і кожен із них поставив анте. Далі потрібно визначитися зі ставкою на префлопі: кол, рейз чи фолд. Зіграємо кол, тобто зрівняємо попередню ставку.
Далі на флопі з'являються три загальні карти (їх іще називають спільними). Знову вирішуємо, що робити далі. Зіграємо чек.
З'являється четверта загальна карта: терн. Вирішуємо продовжувати гру.
З'являється п'ята карта: рівер. Зіграємо кол і дивимось шоудаун.
Суперник зібрав стріт, він перемагає в роздачі та забирає весь банк.
Безкоштовний режим дає можливість розібратися з ходом гри та швидше зрозуміти її механіку. Пізніше можна уже переходити до гри на реальні гроші, але пам'ятайте, що грати потрібно відповідально!
Ймовірності у Холдемі 6+
Для кращого розуміння гри важливо знати ймовірність складання тієї чи іншої руки. Техаський Холдем налічує 1326 варіантів стартових рук, тоді як в покері з короткою колодою їх 630. Наприклад, ймовірність отримати пару тузів в техаському покері оцінюється в 0,45%, а в Холдем 6 + – 0,95%. Тому не варто переоцінювати силу своєї руки, а намагатися приділити більше уваги розіграшу карт на постфлопі.
Також важливо розуміти ймовірність посилення руки до отримання комбінації. Якщо на флопі у вас флеш-дро, то ймовірність того, що флеш закриється до ріверу становить 16,5%. Ймовірність зібрати фул-хаус або каре з сетом – 32,2%, а стріт-дро закривається у 25,6% роздач.
Це набагато частіше, ніж у звичайному Холдемі, тому формувати стратегію своєї гри потрібно зважаючи на цей чинник.
Стратегія гри в покер із короткою колодою
Старшинство комбінацій варто враховувати ще на етапі підготовки. Флеш практично завжди буде натсом, тому зайти в гру з одномасними кишеньковими картами – завжди буде правильним рішенням. Одномасні конектори тут одні з найбажаніших рук на префлопі, з ними можна виграти великі банки.
Кишенькові пари цінуються менше, оскільки сети програють стрітам, які легше зібрати в Holdem 6+. У NL Holdem на батоні можна сміливо грати рейзом з А-8 або K-9, оскільки в двох опонентів, що залишилися, рука буде часто виявлятися слабшою (наприклад, J-3 або Q-5). У 6+ таке неможливо, та як тут відсутні карти молодші за шістку. Тому стратегія гри в Холдем 6+ передбачає, що тузи та королі зі слабким кікером краще намагатися розігрувати дуже рідко.
Для перетворення аутів у еквіті використовують стратегію 3 і 6. Тобто, для розрахунку еквіті з флопу до ріверу, кількість аутів множать на 6. Приклад: якщо на флопі двостороннє стріт-дро, потрібно 8 аутів, а до ріверу у вас буде 48% еквіті.
Холдем 6 – не єдиний вид покеру з меншою кількістю карт у колоді (менше 52). Є ще американський покер на 32 карти. Він представлений у двох видах: слот-машина та жива карткова гра.
Поради для початківців
Новачкам знадобиться деякий час, щоб звикнути до геймплею після переходу від Техаського Холдему до покеру з короткою колодою. Адже 36 карт замість 52 – це суттєва відмінність, яка впливає на ймовірність отримання певної комбінації та перебіг гри.
Ось кілька простих порад для створення базової стратегії гри в холдем 6+:
- З різномасними руками грайте обережно
У покері з короткою колодою високо цінується флеш, а потенційна вигода від сильних кишенькових пар зменшується. Тому намагайтеся рідше заходити в гру з різномасними руками, навіть якщо це сильна пара.
- Розіграш одномасних рук та топ-пар
Флеш та сет дають великі шанси на перемогу. У Холдем 6+ сет сильніший за стріт, а флеш б'є фул-хаус.
- Рахуйте аути
Кількість аутів на флопі потрібно множити на 6, а на терні – на 3. Це дозволить зрозуміти силу вашої дро-руки.
- Обдумано розігруйте руки типу "стріт-дро"
В ієрархії комбінацій Холдем 6+ стріт посідає четверте місце знизу. Тому вона не настільки цінна, як при грі в Лімітний Холдем.
Чи варто грати в Холдем із короткою колодою?
Щоб по-справжньому зрозуміти Холдем 6+, потрібно, звичайно ж, самому зіграти в цю дисципліну – довго шукати однодумців не доведеться. Столи з новими та незвичайними правилами пропонують багато популярних покер-румів.
Новачкам стане в нагоді 6+ холдем чарт стартових рук. Використовуйте покерні таблиці, щоб покращити свою гру проти опонентів.
Чи підходить варіація гри саме вам, не можна визначити інакше, ніж зіграти у неї. Тестуйте новы формати, розвивайтеся та отримуйте задоволення від гри.
У 2014 році, але активно цю дисципліну почали грати з 2016-го, після того, як її стали популяризувати зіркові покеристи.
Така можливість є, покер-руми пропонують гру на умовні фішки. Перейдіть в лобі та грайте у безкоштовному режимі.
Наймолодший стріт починається не з п'ятірки, а з туза. Сет старший за стріт, а флеш старший за фул-хаус.
36 карт, відсутні картки молодші за шістку (5, 4, 3, 2).
Гравець на батоні ставить блайнд, а решта учасників вносить анте.
У всіх популярних румах. Наприклад, на ПокерМатч, GGPoker UA та 888poker.