Правила гри Холдем 6+: покер з короткою колодою

Правила гри Холдем 6+

Все більш популярним та затребуваним серед гравців стає покер із короткою колодою (6+ Холдем). Short deck дещо відрізняється від традиційних дисциплін, як-от Техаський Холдем: у колоді 36 карт та інший порядок старшинства комбінацій. Але в цілому правила тут аналогічні з класичним покером, тому цей формат гри дуже простий для розуміння.

Зіркові покеристи проявляють великий інтерес до Холдем 6+: Філ Айві, Том Дван та компанія багатих азіатських бізнесменів – найчастіші гості великих турнірних серій від Triton. В івентах розігруються мільйони доларів, а динамічність гри сприяє нарощенню екшену. Варіант із короткою колодою має безліч особливостей, які потрібно враховувати, щоб успішно грати в 6+.

Основні правила та комбінації в Холдем 6+

Цей різновид покеру не вирізняється з-поміж інших складними правилами. Отже, що ж відрізняє Holdem 6+ від покеру, до якого ми звикли?

  • Кількість карт у колоді: 36 (відсутні карти молодші за шістку), а в класичному Холдемі їх 52.
  • Наймолодший стріт починається не з п'ятірки, а з туза: А-6-7-8-9.
  • Сет старший за стріт (цей нюанс може змінюватися в залежності від правил конкретного покер-руму!).
  • Флеш старший за фул-хаус.

6+ холдем


Чи знаєте ви?
Чи знаєте ви?

У деяких покер-румах сет старший, ніж стріт. У варіації short deck poker на PokerStars стріт, як і раніше, сильніший за трипс. Заздалегідь уточніть, як грають у вашому покер-румі, щоб уникнути неприємних несподіванок!

Формат гри з короткою колодою зазвичай не передбачає наявності великого та малого блайнду. Замість обов'язкових ставок використовують блайнд від гравця на батоні та анте.

Як грати в 6+ Холдем

Процес гри в покер з короткою колодою нічим не відрізняється від Техаського Холдему. На префлопі різниця полягає лише в тому, що тут відсутні ВБ та МБ. Зате в дію пускають спеціальний блайнд, який ставить гравець на батоні. Решта ж учасників платять анте.

Новачки можуть потренуватися у безкоштовній грі на PokerStars. У лобі руму доступна гра в Holdem 6+ на умовні фішки:

Крок 1
Крок 1

Усім учасникам столу роздали кишенькові карти, і кожен із них поставив анте. Далі потрібно визначитися зі ставкою на префлопі: кол, рейз чи фолд. Зіграємо кол, тобто зрівняємо попередню ставку.

6+ холдем правила

Крок 2
Крок 2

Далі на флопі з'являються три загальні карти (їх іще називають спільними). Знову вирішуємо, що робити далі. Зіграємо чек.

Правила гри в холдем 6+

Крок 3
Крок 3

З'являється четверта загальна карта: терн. Вирішуємо продовжувати гру.

холдем 6+ правила

Крок 4
Крок 4

З'являється п'ята карта: рівер. Зіграємо кол і дивимось шоудаун.

Холдем 6+

Крок 5
Крок 5

Суперник зібрав стріт, він перемагає в роздачі та забирає весь банк.

Холдем 6+

Безкоштовний режим дає можливість розібратися з ходом гри та швидше зрозуміти її механіку. Пізніше можна уже переходити до гри на реальні гроші, але пам'ятайте, що грати потрібно відповідально!

Ймовірності у Холдемі 6+

Для кращого розуміння гри важливо знати ймовірність складання тієї чи іншої руки. Техаський Холдем налічує 1326 варіантів стартових рук, тоді як в покері з короткою колодою їх 630. Наприклад, ймовірність отримати пару тузів в техаському покері оцінюється в 0,45%, а в Холдем 6 + – 0,95%. Тому не варто переоцінювати силу своєї руки, а намагатися приділити більше уваги розіграшу карт на постфлопі.

Також важливо розуміти ймовірність посилення руки до отримання комбінації. Якщо на флопі у вас флеш-дро, то ймовірність того, що флеш закриється до ріверу становить 16,5%. Ймовірність зібрати фул-хаус або каре з сетом – 32,2%, а стріт-дро закривається у 25,6% роздач.

Це набагато частіше, ніж у звичайному Холдемі, тому формувати стратегію своєї гри потрібно зважаючи на цей чинник.

Стратегія гри в покер із короткою колодою

Старшинство комбінацій варто враховувати ще на етапі підготовки. Флеш практично завжди буде натсом, тому зайти в гру з одномасними кишеньковими картами – завжди буде правильним рішенням. Одномасні конектори тут одні з найбажаніших рук на префлопі, з ними можна виграти великі банки.

Кишенькові пари цінуються менше, оскільки сети програють стрітам, які легше зібрати в Holdem 6+. У NL Holdem на батоні можна сміливо грати рейзом з А-8 або K-9, оскільки в двох опонентів, що залишилися, рука буде часто виявлятися слабшою (наприклад, J-3 або Q-5). У 6+ таке неможливо, та як тут відсутні карти молодші за шістку. Тому стратегія гри в Холдем 6+ передбачає, що тузи та королі зі слабким кікером краще намагатися розігрувати дуже рідко.

Для перетворення аутів у еквіті використовують стратегію 3 і 6. Тобто, для розрахунку еквіті з флопу до ріверу, кількість аутів множать на 6. Приклад: якщо на флопі двостороннє стріт-дро, потрібно 8 аутів, а до ріверу у вас буде 48% еквіті.

Чи знаєте ви?
Чи знаєте ви?

Холдем 6 – не єдиний вид покеру з меншою кількістю карт у колоді (менше 52). Є ще американський покер на 32 карти. Він представлений у двох видах: слот-машина та жива карткова гра.

Поради для початківців

Новачкам знадобиться деякий час, щоб звикнути до геймплею після переходу від Техаського Холдему до покеру з короткою колодою. Адже 36 карт замість 52 – це суттєва відмінність, яка впливає на ймовірність отримання певної комбінації та перебіг гри.

Ось кілька простих порад для створення базової стратегії гри в холдем 6+:

  • З різномасними руками грайте обережно

У покері з короткою колодою високо цінується флеш, а потенційна вигода від сильних кишенькових пар зменшується. Тому намагайтеся рідше заходити в гру з різномасними руками, навіть якщо це сильна пара.

  • Розіграш одномасних рук та топ-пар

Флеш та сет дають великі шанси на перемогу. У Холдем 6+ сет сильніший за стріт, а флеш б'є фул-хаус.

  • Рахуйте аути

Кількість аутів на флопі потрібно множити на 6, а на терні – на 3. Це дозволить зрозуміти силу вашої дро-руки.

  • Обдумано розігруйте руки типу "стріт-дро"

В ієрархії комбінацій Холдем 6+ стріт посідає четверте місце знизу. Тому вона не настільки цінна, як при грі в Лімітний Холдем.

Чи варто грати в Холдем із короткою колодою?

Щоб по-справжньому зрозуміти Холдем 6+, потрібно, звичайно ж, самому зіграти в цю дисципліну – довго шукати однодумців не доведеться. Столи з новими та незвичайними правилами пропонують багато популярних покер-румів.

Новачкам стане в нагоді 6+ холдем чарт стартових рук. Використовуйте покерні таблиці, щоб покращити свою гру проти опонентів.

Чи підходить варіація гри саме вам, не можна визначити інакше, ніж зіграти у неї. Тестуйте новы формати, розвивайтеся та отримуйте задоволення від гри.

Поширені запитання
📢Коли з'явився 6+ Холдем?

У 2014 році, але активно цю дисципліну почали грати з 2016-го, після того, як її стали популяризувати зіркові покеристи.

📌Як зіграти в Холдем 6+ безкоштовно?

Така можливість є, покер-руми пропонують гру на умовні фішки. Перейдіть в лобі та грайте у безкоштовному режимі.

💡Які основні відмінності в старшинстві комбінацій?

Наймолодший стріт починається не з п'ятірки, а з туза. Сет старший за стріт, а флеш старший за фул-хаус.

🎉Скільки карт у колоді Холдем 6+?

36 карт, відсутні картки молодші за шістку (5, 4, 3, 2).

💰Як виглядають обов'язкові ставки в покері з короткою колодою?

Гравець на батоні ставить блайнд, а решта учасників вносить анте.

🔍Де можна зіграти в Holdem 6+?

У всіх популярних румах. Наприклад, на ПокерМатч, GGPoker UA та 888poker.

Оцінити матеріал
- відмінний матеріал
- хороший матеріал
- нормальний матеріал
- поганий матеріал
- жахливий матеріал
Коментарі відсутні
Ви будете першим, хто залишить свій коментар
Незареєстровані користувачі не можуть залишати коментарі.
Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.